Havran

HRR (Corvusfrugilegus) - pohled na třídu ptáků, podtřída New-handed, oddělení vrabců, rodina Vannel, druhové vrány.

Mezinárodní vědecký název:Corvusfrugilegus Linnaeus, 1758

Anglické jméno: Havran

Německé jméno: Saatkrähe

Upozorňujeme, že v některých zdrojích se můžete setkat s názvem "Smolensk grach", ale tímto "jménem" označuje malé plemeno domácích krátkodobých holubů, nazvaný "Smolensk Turmans". Tito ptáci nejsou růží Rhodos, ale oni dostali své jméno pro podobné černé peří. Plemeno smolensk srachie přišlo k zániku kvůli nucenému blízkému chovu.

Stav zabezpečení: Podle červené knihy IUCN (verze 3.1) Druh způsobuje nejmenší obavy (LC). V hojnosti a je schopen udržet stabilní populaci v přirozeném prostředí. Nedávno existuje tendence ke snížení jeho čísla, nicméně, sazby menší.

Havran

Původ jména

Jeho jméno Grac se dostal kvůli pláče "Gra-Gra". Tak slyšel své předky a dal ptáka jednoduché zvukové jméno. Latinské jméno Corvusfrugilegus Přeložené prostředky "havran, sběr plodů".

Jaká RHOSE vypadá? Popis a fotografie ptáků

Ruch ve vzhledu je podobný černé vráni (CorvusKorone), ale má výrazné znaky: kompaktnější velikosti, klínový ocas a jasný zobák s tmavě šedým vrcholem (v mladých ptáků zobáku celé černé). Zástupci formy jsou štíhlé a mírně prodloužené tělo, jeho délka spolu s ocasem dosahuje 45-47 cm. V tomto případě je ocas řeky 16.5-17,5 cm.

Havran

Dospělí pernát v průměru váží 330-530 g, nejmenší pevný zástupce vážil pouze 313 g a největší muž - 625 g. Současně, hadry demonstrují slabý sexuální dimorfismus, to znamená, že jednotlivci žen a muží ve vzhledu nejsou prakticky jiní.

Pro jeho velikost a spíše malou hlavou mají štěrku relativně velký zobák (5,4-6,3 cm), zužující se do konce. Pomáhá ptákům kopat v zemi, otočit listy a pohybují hustou trávu při hledání hmyzu. Pozoruhodný znak zástupců tohoto typu lopatky je holá základna zobáku, brady a části tváří, které jsou tak agregovány. Mladí hřebeny peří v blízkosti zobáku spadají do prvního jarního spojení do konce prvního roku života.

Havran

Oči kuřat-tyčinky jsou modravy šedé, ale s věkem duhovky ztmavne a stávají se Karemem. Vize (stejně jako slyšení) v přísunech je dobře rozvinutá a vizuální komunikace pro ně je velmi důležitá.

Oči se nacházejí na základně zobáku a vytvářejí praktickou kruhovou recenzi.

Havran

Zástupci tohoto druhu mají tělo dobře přizpůsobené pro rychlý a dlouhý let s vyvinutými svaly a křídly, jejichž rozsah se pohybuje od 81 do 94 cm. V letu se Ruch rozvíjí rychlost až 55 km / h.

Ptačí tlapky jsou černé a silné, díky kterým může být důležité překlopit zem při hledání potravy a skočit z místa na místo.

Havran

Peří na černém těle s kovovou brilancí purpurového nebo zeleného odstínu, v závislosti na stanovišti: východní populace, trend směrem k akvizici zelenkových odrazů se stává výraznější.

Dospělí ptáci mají peří "kalhoty" pokrývající horní část tlapek. Mladí krupice se zdají štíhlejší, protože jejich "kalhoty" nejsou dostatečně provozovány. Existují gramia-albinos.

Havran

Dobrá pověsti pro pověsti je životně důležitá, protože vám umožní soustředit se na lety, stejně jako rozlišovat své stádo z jiných druhů a kolonií. Na první pohled je jazyk velmi monotónní, ale ptáci neustále "říkají" s sebou a dokonale rozpoznávají hlas svých partnerů nebo mláďat. Nejsou odlišeny příjemným zpěvem: Tyto lopatky jsou známé pro chlapečku a cartavy "kra" nebo "graa".

Hořící jatečně upravená těla může být slyšena z dálky, a někdy se volání rozvíjí do nesnesitelné guldy. V případě projevu agrese je zvuk prodloužen na "Creef". Ale v manželství se ptáci dělají reproduktorové zvuky - dlouhé nebo zvonění "klíč", provádění zpívání duetu s budoucností "Manželka". Používají výkřiky a když je útočník detekován v blízkosti hnízda. Ruch křičí, aby zůstali v kontaktu s jinou částí hejna během krmení a migrace.

Havran

Jaké pruty jedí?

Věž - pták je všežravý, ale základ její stravy je zvířata. Silný kuželovitý zobák umožňuje kopat ze země rainworms, hmyzu, žaludy, ovoce a bobulí, semena zemědělských rostlin (pšenice, žito, kukuřice, slunečnice a dokonce i malé brambory). Tento pták se proto často nachází na ošetřených polích. Během orání Země můžete vidět celé hejna opeřených, je důležité být válcován v vyslovených místech a skutečně.

Havran

Dávka prutů zahrnuje až 60 typů hmyzu:

 • Chafer;
 • Klop-želva;
 • kobylky;
 • kobylka;
 • Chrushchi;
 • weevils;
 • Medveda;
 • meadow můry;
 • Chernotelki.

Ruch je také poháněn larvy žijícími nebo rozvojem na Zemi. Se zvláštním nadšením ptáků zničí larvy brouk-spojky během orba polí, stejně jako další škůdci zemědělských rostlin. Ale zároveň může a vytáhnout čerstvé přistání, včetně výhonků pšenice nebo žito, takže otázka přínosu tohoto druhu zůstává kontroverzní.

Gracis nevadí jíst a malé ptáky (ovesné vločky, koktejly, vrabci, prsa, mukholovka, pěny, tváře, garks, brusle, král, horikhvostki a další), krmiva na savci (myši, zemnící), vejce, vodní korýš, měkkýši a dokonce Padalu. Mnoho případů jejich útoků na hnízda jiných typů ptáků je známo, což dělá drsné tzv. "Hnízdo dravců".

Funkce potravin Graca závisí na jejich stanovišti a sezóně, takže potravinové návyky se často mohou změnit. Například zástupci druhu žijících ve městech jsou především jíst produkty, které jsou hozeny do popálových nádrží. Tito ptáci se odlišují dobrou inteligencí, takže můžete vidět, jak narovnávají jídlo pro budoucnost.

Havran

Kde žije říční?

Slavětoři žijí v Eurasii od Skandinávie na východní pobřeží Tichého oceánu, dovážené do Nového Zélandu, stejně jako zimy v severní Africe.

Tento názor zaujímá extrémně velký rozsah a nachází se v následujících zemích: Rakousko, Ázerbájdžán, Albánie, Alžírsko, Afghánistán, Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Velká Británie, Maďarsko, Německo, Řecko, Dánsko (včetně Grónska), Egypt, Izrael, Jordánsko, Írán, Irsko, Island, Španělsko, Itálie, Kypr, Čína, Korea, Kuvajt, Kyrgyzstán, Lotyšsko, Litejsko, Litva, Makedonie, Malta, Mongolsko, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Lichtenštejnsko , Rusko, Rumunsko, Srbsko, Sýrie, Slovensko, Slovinsko, Taiwan, Tádžikistán, Turkmenistán, Turecko, Uzbekistán, Ukrajina, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Švýcarsko, Švédsko, Skotsko, Estonsko, Japonskot. V Rusku se Graci nalézají všude, včetně Sibiře a Dálného východu.

Havran

Ve více jižních regionech a zemích západní Evropy, Gracis vede usazovací životní styl a ze severních regionů v říjnu letět na zimování. Jsou poslány na jih a jihozápadně od Evropy do Středozemního moře (Itálie, Francie, Španělsko), přes Černé moře do Egypta, Turecka a Alžírska, do zemí Dálného východu (Čína, Tchaj-wan). Zimní ptáci a v teplých zemích Kavkazu (Arménie, Gruzie, Ázerbájdžán). Z Ruska, hřebeny letět do Turecka, Francie, Itálie. Jinými slovy, Grach může být jako migrační pták a vypořádán: to vše závisí na místě jeho hnízdění. Populace těchto ptáků je také dovážena do Nového Zélandu, kde úspěšně vzkvétá.

Na jaře města v jižních regionech Ruchies létají do své vlasti. Milují se usadit se v listnatých a smíšených lesích, hájích, v blízkosti zemědělské půdy, v městských zahradách a parcích, ale raději žít blízko lidí. V horách si ptáci všimli, dosažení výšky 1500 m.

Havran

Graky staví hnízdo na stromě s povinnou přítomností blízkých řek nebo vodotěsných rybníků. V severní části této oblasti jsou RCholars nejčastěji umístěny ve městech ve vysokých a větvích. To je způsobeno tím, že tito ptáci se vrátí z zimování, v době, kdy sníh stále leží, takže krmivo je těženo vedle lidského bydlení: na farmách, skládkách, zvednutých oblastech silnic.

V posledních letech, hadry žijící ve velkých městech demonstrují tendenci k usazenému životnímu stylu i v severních regionech, protože odpadky jim umožňují být krmeny po celé zimě.

Havran

Lifestyle a behaviorální funkce

To je pták, vedoucí den životního stylu. V hřebenském sociabilitu. Ptáci drží velké kolonie a rozlišují se vysokým stupněm sociality, i když ve formování dvojic preferují monogamní vztahy.

Často je možné si všimnout zvláštního oživení hejna v dopoledních a večerních hodinách, protože v této době se ptáci aktivně zabývají hledáním potravy a často brání obyvatelům okolních domů s jejich pláče. V poledních hodinách je doba odpočinku, když hadry sedí na stromě a houpají se na větvích, jen se těší na dobré počasí. Příroda ptáci s velkými koloniemi na stromech, preferring husté výsadby.

Gracis aktivně mluví mezi sebou během dne - jatečně upravená těla je jedním z hlavních způsobů interakce. Například, když dravec přistupuje k dravci, celá kolonie se může vypnout, a pak současně řez, varování o nebezpečí. Konflikty a bojy v hejnu se prakticky nestane: objasnit vztahy zpravidla existuje dost párů fouk s zobákem nebo výstražným nod hlavou. Zároveň mohou členové hejnových hejn přednost přátelstvím s jednotlivými jedinci, který je patrný pro společné aktivity a kolektivní hry. Existují ještě páry, které neustále hrají pouze společně, kříží peří a napodobují se.

Úplně, ruchies se učí od sebe. Například se snažíte nový typ jídla, zástupce balení to ukazuje svým příbuzným a další ptáky studují nález a v budoucnu také začít přinést takové jídlo. Milují hadry hrát s sebou v Catchspits, a také spustit jeden po druhém průchodem tyčinky z zobáku v zobáku, jako by během relé.

Pravidelně jsou hejna sousedící s Daws a šedá lana. Dělají společné lety, sbírejte krmivo a kombinují se proti dravci.

Havran

Gracis se vyznačují vysokou inteligencí a zvědavostí. To jsou docela důmyslné ptáky, kteří se snadno vytěžují potraviny z balíčků a obalů, vypouštějí sušené kůry chleba a během života v zajetí může být mnoho triků a dokonce začít používat primitivní nástroje. Například, dostat jídlo s hůlkou.

V létě, Graci raději extrahovat potraviny v polích, kde můžete najít spoustu larvů a hmyzu. V říjnu-listopadu se ptáci ze severních regionů chovají vzrušeně a rozčstané, protože se připravují na odlet na jih. Je v těchto měsících, že ruchies opouštějí své domovy a letět zpět do zimy, kde je teplejší. V hlavě balení se jedna RHOSE stává, která dává hlasové týmy - je velmi důležité si pamatovat hlas "vůdce" k migraci. V zimě je Ruch buď ztrácí čas na jihu, nebo žije v hnízdních místech. V severních oblastech hledá jídlo na garbagerů velkých měst.

Na jaře, v období tání sněhu, ptáci se vrátí do své vlasti mezi první a jsou teplem a jarní posly. V závislosti na regionu dorazí mlačec buď ve druhé polovině února, v březnu nebo začátku dubna. Hejno Graca se objeví pouze po spuštění "skautů". Prvních pár ptáků zkontroluje terén na hnízdě, a po 5-10 dní je hmota příletu celého balení. Pokud je počasí dobré, pak hnízda se zabývají okamžitě, a pokud je stále blizzard a mráz, pak ptáci ztratí špatné počasí v blízkosti přístřeší.

Havran

Klasifikace typu Corvusfrugilegus

Podle databáze Avibase.Bsc-eoc.ORG zobrazení obsahuje dvě poddruhy (data z 01.05.devatenáct):

 • Corvus frugilegusní pastinátorGould, 1845 -Kaytai (východ) GRAC

Zobák gracia ve srovnání s nominálními poddruhy Corvusfrugilegusfrugilegus tenký a krátký, Pod očima je kůži provozována, třpytky peří převážně zelené. Oblast pokrývá území z Irska přes Evropu a Rusko na hranice Turecka a Íránu.

Havran

 • Corvus frugilegus frugilegusLinnaeus, 1758 -Waspad Rake

Má větší a hustý zobák, jeho nahý prostor pod očima a blízko zobáku je rozsáhlé, třpyt peří je převážně modro-fialová (východní obyvatelstvo má tendenci získat zelený odstín).

Přebývá hlavně na východě Asie a šíří se v západním směru do Mongolska.

Oblasti těchto odrůd, zpravidla nejsou od pravidla odděleny od sebe. Jediné zeměpisné separace - Altajské hory.

Rozlišení kultu obyčejného (CorvusCorax) Od Graca

Často je hřeben zmatený s havranem kvůli podobnému tvaru těla a barvy, ale ptáci mají řadu rozdílů.

 • Nejprve zobák spěchá v oku - má černou vrána a rachot.
 • Havran je větší. Je to největší zástupce svého druhu. Hmotnost vrána se pohybuje od 800 g do 1,6 kg a velikosti těla se liší v rozmezí od 60-67 cm. Kraje jsou více miniatury a růst až 45-47 cm a nejmenší zástupci mohou vážit pouze 313 g. Pro srovnání: největší registrovaný hadr váženého 625 g.
 • Vrásky jsou usazeným životním stylem a většina pravidel je stěhovavé ptáky.
 • Grafy dělají výkřiky "Gra", a vrány - "podvodník" (tedy běloruské jméno vrány "Krumkach").
 • Raven z žíze se liší od obou zaujatostí ve výživě, i když oba ptáci jsou Omnivores: Graca preferuje hmyz a havran - Padal. Korona se navíc mění na roční období: v zimě, volba spadá na jatečně upravená těla velkých zvířat (jelen, ovce, řev, kozy, krávy a jiné druhy, které zemřely v lese nebo jatkách) - na jaře zničí Ptačí hnízda, může zabít zajíci, žáby, ještěrky, ptáky, chytit ryby-podzim - sbírá obilí a chytá myši na polích, návštěvy městských skládek.

Havran

Levá koruna (Corvus Corax), Autor Foto: Marta Boron, CC o 2.0. RUCH RUCH (Corvus frugilegus), autor Foto: Andreas Trepte, CC by-SA 2.5

 • Voronov v přírodě je svobodný a rok je veden samostatnými páry, zatímco hadry jsou vysoce sociální ptáci, žijí ve velkých koloniích a raději být blíže člověku a zemědělské půdě. Vrány nebudou hnízdit ve městech (někdy nalezené ve velkých starých lesních forestars), ale preferují lesy a bažinové lesy.
 • Rozdělovací oblast Crow je rozsáhlejší. Kromě Evropy, tato ptačí hnízda v Severní Americe, stejně jako rozšířený v Indii, Sýrii, Irák, Pákistánu, Čína, zatímco Graci jen letět na zimující do asijských zemí a severní Afriky. Gracis nejsou prezentovány mimo Eurasii a sever od Afriky (kromě pravidel dovážených do Nového Zélandu. Stojí za zmínku, že rozsah Raven v Evropě se snížil, takže druh se vyskytuje nerovnoměrně na většině Anglie, Francie, České republiky a dalších zemí západní Evropy, ačkoli GRI v těchto oblastech je široce distribuována.
 • Můžete odlišit vrnu z rogue prostřednictvím jejich pohybu na zemi. Vrány neskočí, jak to často dělají gri.
 • Během letu, Ruch vlnuje křídla častěji.

Havran

Levý Grac (Corvus frugilegus), Foto od hobbyfotowiki, cc0. Corvus Corax, Autor Foto: Diego Deiso, CC by-SA 4.0

Jaký je rozdíl mezi RHK z černé vrány (CorvusKorone)

Externě rozlišovat černé vrány z mladého hřebene je velmi obtížné, protože oba ptáci jsou černí zobák a černé tlapky. Ale dospělí jsou často přítomni v blízkosti mladých rural, jejichž zobák je již jasný a je zde nahý blízký region.

 • Černá vrána je o něco více hřebene, má rozměry od 44 do 55 cm a tělesné hmotnosti od 370 do 740 g. Mřížky jsou o něco menší: délka s ocasem je 45-47 cm a hmotnost se pohybuje v rozsahu 313-625.
 • Dospělé ozubená kola jasná, tenčí a dlouhá.
 • Černá vrána má modravé kovové netěsné peří a hadr - fialová nebo zelená.
 • Oba typy jsou podobné podobnému životnímu stylu a jejich stanoviště se často překrývá. Ale vrána se může usadit na kamenitých svazích, budovách a dokonce i na Zemi. Gracity preferují vysoké větve stromů.

Havran

Levý grach (Corvus frugilegus), Autor Foto: Mark Winterbourne, CC o 2.0. Na pravé černé vráni (Corvus Corone), autor: Deitar-Stock, CC o 3.0

 • Graci - velmi společenské a vysoce sociální ptáci hnízdí s kolonií. Černá vrána se může držet sama a hnízdo v samostatných párech.
 • Na území Ruska se černá vrána nachází většinou v Sibiři a na Dálném východě, zatímco v Ruchies žijí všude.
 • Existuje rozdíl v ptácích a v hlasech: Černá vrána je více chraptivější a hrubé "Kraha", na rozdíl od pronikavých křiků

Havran

Levý Grach (Corvus frugilegus), Autor Foto: Don Loarie, CC o 4.0. Správné právo: černá vrána (Corvus Corone), autor Foto: GAILHAMSHIRE, CC o 2.0

Reprodukce přísunů

Sexuální zralost Graca se vyskytuje po dobu 2 let, ale toto období není pevně instalováno. Jedná se o monogamní ptáky, které tvoří silné páry, ale hnízdo s velkými koloniemi, kde se hejno ušetří predátory. Také ve skupině mladých nedokonalých jednotlivců pomáhají péči o mláďata. Takové asistenti se často stávají staršími "dětmi". Pomoc v péči o mláďata mladých členů kolonie se nazývá družstevní reprodukce. Rozložení vajíček a koní atmivice mláďat dochází jednou ročně - od února do května v závislosti na regionu.

Po příjezdu nejsou závody okamžitě začaly přestavět a opravit hnízda, a nějaký čas vést "zbloudilý" životní styl, zejména v severních regionech, kde sníh přijde pozdě. Jakmile se objeví transitalinky, přichází čas na vybavení hnízda, které jsou umístěny co nejvyšší ze země. Na jednom stromu může být tolik hnízd, kolik opouští větve.

Havran

Začátek manželského období je upozorněn s hlasitými výkřiky a znatelným oživením v hejnu, projevené ve vzduchu demonstrací, přijetí charakteristických pózy a návrhu pláče. Uzávěr je prováděn páry nebo malými skupinami v kolonii.

Vaření - svatební chování ptáků před pářením, které je určeno k přilákání pozornosti partnera (zpěv, demonstrace speciálních póz a komplexních letů, turnajů a t.D.).

Havran

Po rozpadu na dvojici Grachs začne rozdělit hnízda a vybudovat nové. Během stavby se používají velké suché březové větve, topol a další listnaté stromy, a tenké měkké větve jsou sestaveny pro horní vrstvu, lob, brambory, suchou slámu a trávu, mech, kousky, vlna, vlna. Stavba pokračuje od 5-6 dnů na 2 týdny. V důsledku toho je hnízdo grilu trvanlivé a rozsáhlé a může stát ne jeden rok, což je dobré, protože peří jsou velmi vázány na hnízdiště. Muž a žena mají stejnou část ve výstavbě hnízda, ale pro některé pozorování samce je častěji zodpovědný za výrobu materiálu a ženy - pro pokládku.

Doba pokládání vajec je odlišná a závisí na oblasti hnízdění. Například na jižně od žen je na konci února vzati na zdivo a mláďata se konají počátkem března. Na severu může zdivo zpozdit ještě před dubnem. V průměru je hnízdní doba registrována od konce března a na první desetiletí květen. Zároveň se období může lišit i v jedné kolonii v důsledku jiné bezpečnosti hnízd, takže mláďata se objeví v různých časech.

Havran

V době stavebních hnízd jsou časové a párovací období. Jeho největší intenzita městských obyvatel města je oslavována od 20. března a do poloviny dubna, ale termíny se mohou posunout. Párování může nastat jak na Zemi, tak v hnízdě. Žena poštovníka 3-5 zelenavě šedavě modrá s hnědými vejci vajec. Rozměry vejce jsou 30-45 mm o 24-35 mm.

Pokud jste okamžitě vejdete vejce, pak Griek opakuje zdivo, ale pokud se něco stane s jen vylíhnutými mláďaty, pak se v letošním roce ptáci již násobí. Během nehod vejcích, který trvá 16-20 dní, muž se stará o ženu a přináší jídlo. Je pozoruhodné, že žena žárlí na muže, dělá stejné výkřiky jako malá gesta.

Havran

Graci - starostlivé rodiče, kteří se rovnoměrně účastní pěstování potomků. Po vylíhnutí, malá dikta zahřívá ženu po dlouhou dobu, takže Gracchikh je stále asi 6-10 dní, které hnízdo neopustí. Kuřata vypadají holé, slepé a bezmocné, váží asi 12 gramů. Ale o týden později otočte zbraň, otevřete oči a začít se plazit na hnízdě. 2 týdny po vylíhnutí v mláďatách se objeví peří a 32-40 dní jsou připraveny opustit hnízdo. Mladí jedinci létají z hnízda a zůstávají na sousedních stromech. Rodič je krmí a učí létat.

Grekt je dobrá chuť k jídlu a každou minutu vyžadují jídlo s hlasitými výkřiky. Krmí stejně jako dospělí členové hejna. Někdy mezi obyvateli kolonie může být hlasitá hádka pro jídlo, kde každý dospělý jednotlivec se snaží vybrat kus pro své děti.

Havran

To je kritické období pro teenagery, protože již opustili hnízdo a ještě nejsou připraveni na nezávislý život. Takzvané "slyšení" jsou často viděny na zemi, ale rodiče se o ně i nadále postarají a odjíždí predátory, dokud se mládě nebude naučit letět dobře. Nezávislí ptáci jsou pouze ve věku 5 měsíců. Celkové období od začátku páření a až do odchodu kuřat z hnízda je v průměru 49-52 dní.

Podlahy - právě začal létat z hnízda mladého ptáka.

Kolem května, rodina Graci (dospělí s mladými) dělá lety za skládky, v polích a lesích, kde mláďata nadále dostávají jídlo od rodičů, a také se učí od hlavních dovedností extrahovat potraviny a interakci v balení. Můžete najít rubery, že rodiče nadále krmí až do podzimu, i když mladý pták může dostat jídlo a samostatně.

Kolik životů?

Není známo o délce života jednotlivců jako jiné typy lopatek. Odhadovaný věk bohatého ve volné přírodě je 15-20 let. Nejstarší pták byl nalezen v Anglii ve věku 22 a 11 měsíců, ale většina jednotlivců zemře ve věku 3-4 roky od nemocí gastrointestinálního traktu a přírodních rizik. Tyče jsou často červy, protože jejich závislost jíst s odpadky. Tohle další příčinou malého života života. Doma, mohou být léčeni drogovým praziverem.

V zajetí se pták odlišuje dlouho žil a žije do 30-50 let.

Havran

Přirozené nepřátelé

Harks nepřátele jsou stejní jako ostatní zástupci lopatky. Mezi hlavní predátory patří sovy a fibilie, lov v noci, dutiny-holoři, holoy, sokoly, berktes, orlan-belochvost a dokonce i další typy vandinek (vrány, daws, čtyřicátý), což může zničit hnízdo ve vysokém stromě. Mezi savci se hnízda zabývají suritami a desky mohou snadno chytit lišky, fretky, kočky, zbloudilé psy a další dravá zvířata.

Gracis se ochotně usadil vedle lidí a často se vyhýbá lesům, ale ve městech je praxe rozlití a obřízky starých stromů a zároveň hnízda celých kolonií jsou zničeny.

Havran

Přínos a poškození

Otázka nebezpečí a přínosů prutů je široce diskutována. Ve městech balení těchto ptáků zasahují s obyvateli nedalekých domů s jejich výkřiky, zejména brzy ráno. A ruch - zpěvák je stále! Hlučné společnosti obtěžují zříceninu odpadků, což je obzvláště důležité na jaře, když jsou kolonie nejaktivnější.

Zaměstnanci zemědělství si někdy stěžují, že ptáci vytáhni plodiny a vypnout semena kukuřice, brambor, poškození slunečnic, melounů, obilí a přinášejí více škody než dobré. Ale podle nejnovějších údajů jsou hadry zničeny od 60 do 90% škůdců zemědělských rostlin a hrají důležitou roli v rozptýlení semen. Tento druh přispívá k přesídlení dubu, takže zásobníky žaludku, které pak klíčí. Obilné plodiny trpí pouze nedostatkem hmyzu - preferované ptačí jídlo.

Gracis netolerují nebezpečné onemocnění, regulují počet hmyzích škůdců a rovnoměrných hlodavců. Zároveň nevystraňují další ptáky, protože si mohou myslet. Spuštění odpadu z skládek, GRI a dalších zástupců vandines obsahují šíření šedé krysy a provádět roli města sanitární.

Havran

Ruch doma

Udržujte hřeben doma se nedoporučuje, protože tento pták vyžaduje prostor, a ona je docela Winster. Nicméně, pokud z nějakého důvodu, GRAC se usadil v domě osoby, je důležité vytvořit optimální podmínky pro jeho život, což je docela obtížné.

Wolter pro tyče by měl být nejčastější. Minimální velikost je délka a výška 1 m (pták potřebuje volně narovnat křídla). Pokud místo v domě neumožňuje vybavit celé voliéry, pak je pro tento účel vhodný. Nejlepší volbou je obdélníková klec s plochou střechou bez jakéhokoliv "šperků". Důležité podmínky - Mělo by se stát daleko od návrhů. Můžete udržet hřeben a na glazovaném balkonu.

Havran

Je nutné čistit místo bydliště v řece. Podavač a pití je lepší zavěsit nebo dát do stojanu tak, aby je pták nevrátil a ne kontaminovaný.

Je to nutné denně "chůze" peří přítele v domě, což mu dává místo k letu. Chůze by měla být nejméně 1,5-2 hodiny denně. Gracity rádi hrát různé maličkosti, takže můžete nabídnout jaderné domácí mazlíčky, kužely, mozkové kosti, kočičí a psí hračky, zmačkaný papír. Pouze bez zvlášť malých detailů a lan!

Nezapomeňte nainstalovat pařez, buňku nebo místnost, vybavením závislostí, cizinců, herních rohů - struktury z větví, žebříku, lan. Je žádoucí, aby nemocný povrch je hrubý a nerovný pro zvláštní masáže, která pomáhá zůstat zdravé nohy. O takových přísadách, domácí grach může také provádět drápy a nemusí krátkou. Zahřejte zobák domácí zvířata Dejte velké kosty s masovými zbytky.

Havran

Je důležité uspořádat drsné lázně, aby se zabránilo rozvoji Rakhita. To může použít střelivo pro chůzi na čerstvém vzduchu: nezávislí, SHLEKI, potěšení. Dobré řešení koupí speciální lampu pro ptáky.

Pro vandinace zásadně dodržování dnů dne, takže po západu slunce je lepší nezasahovat s odpočinkem ptáka a zakryjte klec na hadřík.

Kraje jsou dostatečně snadné, aby mohli trénovat a mohou se stát úplně rukou, ale pro to potřebujete trpělivost. Je velmi důležité pravidelně komunikovat s ptáka, jít na procházku (se speciálními doplňky tak, aby favorit neplesl), hrát spolu (rozebrat pyramidy, sbírat kostky, třídit hračky). Ale telefony a klávesnice z inteligentního a zvědavého opeře je lepší skrýt. Pomocí hřebene k týmům potřebným s pomocí pochoutky. Užitečné týmy: Dej, v domě, nemůže být.

Někdy by mělo být ponecháno v místnosti koupání s teplou vodou. Speciálně koupat hřeben se nedoporučuje, ale v teplém počasí může otřít peří vlhkým hadříkem.

Než krmení plošiny v zajetí?

Riziko můžete krmit doma:

 • nízkotučné surové maso (hovězí maso, kuře, krůta, králík, dílčí produkty);
 • křepelčí vejce;
 • svařovaná šroubová kuřecí vejce;
 • nízkotučný tvarohový sýr;
 • strouhaná mrkev, jablka;
 • krmné hmyz (cvrčky, šváby, kobylka, zofoby, moučko);
 • Ovoce a bobule (včetně banánů, broskev, hrušky, tomel, meruňka);
 • krevety, chobotnice;
 • Gammarus, Daphneia;
 • dětská výživa bez soli a cukru;
 • jemný obilím;
 • Krupice (pohanka, hnědá rýže, oves, ječmen).

Je zakázáno krmit:

 • torcarons;
 • rajčata;
 • brambory;
 • chléb;
 • Salom a mastný maso;
 • cukroví;
 • Citrus (pomeranče, mandarinky, citrony);
 • mléko;
 • konzervované;
 • klobása;
 • exotické ovoce;
 • Tuk, solené, smažené, ostré produkty.

Zároveň není nutné brousit potraviny. Přednostně převaha ve stravě potravin živočišného původu. Kraje se živí a malé porce, takže je můžete okamžitě nechat velké části jídla. Jako nápoj by měl být vždy používán pouze čistá a filtrovaná voda, která by měla být vždy volně přístup.

Třída Super Premium a holistický, obilný chléb, meloun, meloun, ořechy. Chcete-li provést proces krmení, můžete použít speciální zařízení - Foragles (krabice, láhve, sklenice z jogurtu, banány v peel).

Havran

Home Hrr a další domácí zvířata

Nežádoucí spoje hřebene s predátory a velkými ptáky, včetně:

 • kočky;
 • psi;
 • fretky;
 • hlavní papoušky;
 • sovy;
 • hawks;
 • Falcons;
 • hlavní lopatka a t.D.

Vezměte prosím na vědomí, že kočky tolerují fatální na infekci zajíc. V důsledku toho může pták zemřít z jednoduchého poškrábání.

Ale malá zvířata a ptáci už mohou být objímáni nebo zranění. Tyto zahrnují:

 • vlnité papoušci;
 • Parroty-decendants;
 • Koroell papoušci;
 • kanárek;
 • Dukonos;
 • Vrabci;
 • Klezti;
 • Prsa;
 • Drozda;
 • krysy;
 • myši;
 • činčily;
 • křečci;
 • proteiny;
 • Ještěrky (Gecko, Agama, Chameleons a další);
 • Jiné malé ptáky, hlodavce a plazi.

V každém případě je zakázáno nechat zvířata bez dozoru a procházky hřebene a další obyvatele domu lépe v různých časech.

Havran

Zajímavá fakta o závodech

 • Ačkoli hadry tvoří silné páry pro život, možná násilné páření ženy s mužem z jiného páru během Abdes hlavního "manžela". Existují také případy čtyřhra a nastavení jedné zásuvky s několika samicemi.
 • Nezvedejte paty na zemi, doma: Rodiče se o ně postarají. Je lepší dát kuřátko k větvi nejbližšího stromu. Ptáci nemají velmi dobrý pocit pachu, takže vůně člověka nebude vyděsit jiné členy balení.
 • Slavětoři následují zvuky traktorů a dalších zemědělských zařízení v naději, že chůze podél zoraného pole při hledání hmyzu a červů.
 • Britští biologové Chris Berd a Nathan emery ocenili duševní schopnosti. Ukázalo se, že tito ptáci jsou schopni rozpoznat kauzální vztahy na úrovni 6měsíčního dítěte, a v některých případech existují i ​​šimpanzi na inteligenci.
 • Zajímavý experiment byl držen: úzké sklo bylo nalito některé množství vody a hodil tam červ. Vzhledem k nízké úrovni tekutiny, pták nedostal jídlo. Pak před experimentálními položil hrst kamenů. Inteligentní grach okamžitě odhadl, že malovat sklenici kamenů: voda růže a červ se jedl.
 • Gracity z přírody jsou velmi zvědaví, takže si ujít, abyste se podívali do všech zajímavých otvorů a prasklin.
 • Ve XIX století se chudá populace v některých regionech Evropy zabývají lovem na pravidlech, které byly uspořádány v sudech pro zimu. V zemích jako Německo je jíst.
 • Drachové byly významně oslavovány díky obrázku. Na. Savrasova "Graci letěl", což nám připomíná, že tito ptáci jsou posly dlouho očekávaný jaro.

Havran

Obrázek A.Na. Savrasova "Gracchi letěl"

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny