Sova

Filin je dravý noční nebo soumrakový pták, který patří k typu akordu, třídy ptáků, podtřídy nových rukou, oddělení mláďat, rodiny sovětu, podčelecí skutečných sovy, rodiny Filin (Bubo) a rodina.

Sova

Filin - popis, budova, charakteristika. Jak vypadá filin?

Filin - největší zástupci sovětské rodiny. Například obyčejný filin je největší rodina ptáků. Může růst na 75 cm dlouhý a váží asi 4 kg. Nejmenší filin je filin Fraser, on je stejný guinejový filin, jejichž hodnota je od 39 do 44 cm a maximální hmotnost dosáhne 815 gramů. Mezi filinsem je sexuální dimorfismus výrazný: Samice jsou vždy větší a těžší než muži.

Sova

Obyčejný filin (Bubo bubo). Fotografie od kamil

Sova

Filin Fraser (Bubo Poensis). Fotografie od: Aidan Schoonbee

Většina filinů se vyznačuje hustou, autonomií postavou a charakteristickou barelem ve tvaru Forma těla, který je poněkud kvůli silnému a volnému peří.

Nohy Ptáci jsou silní a krátké, s dlouhými, houževnatými prsty, které končí ostrými, zahnutý černými drápy. Tsevka a prsty jsou obvykle pohřeb, ale jsou zde výhledy s holými prsty.

Sova

Křídla Filin je dlouhý a silný, jejich rozsah je působivý a největší kopie dosahuje 1,8 - 1,9 m.

Ocas Střední délka ptáků, na konci mírně zaokrouhlené.

Sova

Filin má dostatečně velký, široký hlava zaoblený tvar, korunován charakteristickými paprsky peří, tvořící peří - druh výzdoby a výrazného rysu všech filinů. Některé typy uší jsou malé a protáhlé, jiné široké a zaoblené, nastavit blízko nebo daleko.

Zobák Filina je obvykle černá, krátká a mocná, která je vybavena na konci háčkování, s nimiž pták dělá charakteristické prokliky. Zobák Guineje Filin má výraznou, modravou šedou barvu. WAUCC je malý a pokrytý krátkým peřím podobným štětinám.

Sova

Peří Filina tlustý, načechraný a volný. Hlavní barva je rust-hnědé a zakouřené šedé tóny s tmavými vertikálními pendinem pokrývajícími jejich hlavy, zpět a ramena ptáků.

Krku a prsa většiny filinů jsou zdobeny více či méně výraznými skvrnami tvaru ve tvaru pádu, kresba ve formě tenkého horizontálního zvlnění se obvykle nachází na břiše.

Sova

Obrovský očima Filina může být žlutá, jasně oranžová nebo červená, a pouze hybysinský filin se vyznačuje hnědou duhovkou. Ptáci ptáků vypadají přísně před námi, kteří stáli na místě a nikdy se nepohybují.

Pernaya predulátoři vnímají svět v černé a bílé a navzdory společnému klamovi, filin dokonale v odpoledních hodinách dokonale a dokonce i na dlouhé vzdálenosti. Jeho žákem vytrvale reaguje na jakoukoliv změnu osvětlení a zužuje se a rozšiřuje se s každým dechem a výdechem.

Sova

Sova

Víčka bledá philina mají růžovou barvu. Foto: Frank Wouters

Soumrak vidění Filiran byl vyvinut stejně jako jakýkoli jiný opeřený noční lovce. Jejich oči mají teleskopickou formu a čočka se nachází v oční trubce, a v nadržené trubce, představující v podstatě světelné čočky, ve kterém obrovský žák plně využívá i ty nejjemnější množství světla.

Ale nejvíce akutní vidění má limit, takže v úplné temnotě filinu, samozřejmě nevidí, ale loví, spoléhat se na jeho ještě akutnější sluch, Který, stejně jako akustický filtr, vnímá pouze nejdůležitější zvuky pro ptáka.

Sova

Vzhledem k zvláštnostem anatomické struktury krčních obratlů a umístění hlavních krevních cév, může filin otočit hlavu na 200 stupňů, aniž by riskoval zároveň otočit krk, projít ospalý a vertebrální tepna a blok příliv krve do mozku.

Filinův hlas

Mezi všemi sofistikovanými filin se liší v nejbohatším a komplexním hlasu "repertoár". V ledovém počasí, nízká Wuwa of Filina může být slyšena ve vzdálenosti 4 km a zejména kolegační ptáci se stávají v manželství před svítáním. Tímto způsobem jsou páry obvykle ozvěny a samice dělají nižší zvuky. Mimo manželské období, můžete slyšet charakteristiku "pláče" filinů, divokého "smích", hluchý "kašel", bzučení a smutné, chlap písně. A hlas nepálského filinu je velmi podobný lidskému projevu, než někdy je místní obyvatelstvo velmi vyděšené.

Průměrná délka života filinu

Ve volné přírodě, filin ne více než 20 let. V zajetí, s dobrou péčí, jsou ptáci schopni žít až 68 let.

Sova

Jaký je rozdíl mezi sova od Filina?

Sovětská rodina zahrnuje 3 přednášky, které tvoří 27 rodů a více než 200 druhů. Tak, sovětská rodina spojuje sovy, lopatky, filins, sovy a neusatat, a všechny tyto typy opeřených predátorů mají společné vlastnosti a charakteristické rozdíly.

Filin a sovy jsou nejčastějšími ptáky a mohou být rozlišeny ve vzhledu a vzhledu:

 • Filin je mnohem větší a masivní sovy, jejich hmotnost může být asi 4 kg a hmotnost sov sotva dosáhne 2 kg;
 • V rozporu se na rozdíl od sovy na hlavě, charakteristické peří svazky rostou na hlavě, tzv. Peří uši a OV Makushki jsou úplně dokonce i s výjimkou určitých typů sovy (například ušima sovy nebo pruhované sovy);
 • Filin je velmi slabý disk obličeje, mnoho sovy má také více nebo méně znatelnou "masku" tmavých nebo světelných barev;
 • Sova se liší od Filiny s dietou, protože jeho menu je převážně malými hlodavci a fibin kvůli jejich působivým velikostí lovím i na velkých zvířatech (například kozy a jeleny);
 • Tipy požárů filin se liší ve špičatém tvaru a sovy, naopak, zaoblené. Proto je v průběhu letu, sova je zcela tichý a filin disekoval vzduch s charakteristickou píšťalkou.

Sova

Na levém panně Filin, vpravo od Marsh sova

Jaký je rozdíl mezi filinem od sova?

 • Rozlišení philiny ze sova je poměrně jednoduchá: Sova je ještě menší pták až 28 cm dlouhá a průměrná hmotnost asi 100-150 g. Současně mohou být například velikosti obyčejného filinu, například dosáhnout délce 75 cm s hmotností ve 4 kg.
 • Na rozdíl od Filiny Skull se sova mírně liší, sova nemá peří uši.
 • Některé typy sovy vedou převážně denní životní styl (například králičí sova), tím výrazněji se liší od sovy a filinů.
 • Výživa filin a sova je jiná: malé sovy obvykle chytit hlodavce, hmyz, plaz, malé savce a velké typy filinů mohou dokonce útočit na jeleny a roe.

Sova

Na levém panně Filin, vpravo od brahminský sova

Kde Filin žije?

Filin - jeden z nejběžnějších dravých ptáků a nachází ve většině zemí Eurasia, Afrika, Severní a Jižní Amerika. Filin Live v Rusku, USA, Súdán, Somálsko, Jižní Afiopia, Keňa, Tanzanie, Zimbabwe, Nepál, Thajsko, Indochita, Pákistán, Malajsie a Čína, Barma, Indie, Manchuria, Grónsko, Peru, Bolívie, Chile, Argentina a mnoho ostatní země. Filin žije v celém Rusku: v evropské části, na Sibiři, v regionu Amur a Primorsky Krai. Jejich obvyklé biotopy zahrnují hory, pouště, stepi, lesní pole. Ptáci se nebojí lidí a často se usadí v městských parcích a v blízkosti zemědělské půdy.

Sova

Lifestyle Filin

V podstatě, filin vede usazovací životní styl, jen severní druhy jsou migrubitelné a létají v zimě na jih při hledání potravy. Stanovení faktoru pro výběr stanoviště je přítomnost hlavního krmiva a pečlivě chráněná pícninová plocha obvykle vyžaduje pozemek od 15 do 80 km2.

Sova

Jak huntů faulu?

Na rozdíl od sovy, většina filinů je stejně aktivní za soumraku a v jasném dni dne, zejména v oblačném počasí, takže mohou lovit a v noci. Metoda lovu z různých filinů je téměř stejný, s výjimkou polárních sovy a rybářských filine.

Polární sova vypadá pro kořist ze země, sedět nehybně na malou nadmořskou výšku. Ve tmě se změní metoda huntů a sova sleduje kořist v únosu a může lovit v letu, v závislosti na oběti a třesoucí se, jako prázdné.

Ryby filins loví se strmými břehy řek, doplňkované nad vodou větví stromů nebo stojící na mělké vodě. Tyto dravé ptáky chodí na Zemi mnohem více než jejich příbuzní, takže v místech jejich stanoviště najdete charakteristické cesty klesající podél břehů řeky.

Zbývající typy filinů jsou lov, což činí krátké vlající lety nad zemí nebo vodou, a pak krátce spočívají na výšce, hledají další oběť. Jakmile se objeví další objekt krmiva, filin rychle spěchá pro obětování a ukládá své ostré drápy do jejího těla. Pernate Predators jsou docela chytře umírají do vody a potápí se zcela nebo částečně skrývání pod vodou.

Hotly těžby filin spolkl celé, velká zvířata a ptáci roztrhávají na kousky a spolkli přímo s luxusem a kůží. Zajímavé je, že obyčejný filin, chytání ježek, ne vždy s sebou odstraní pokožku s jehlami a často vlaštovne zcela.

Sova

Jaké krmí na filinu?

Úzká potravinářská specializace se vyznačuje pouze rybí filinem, který je poháněn v hlavních rybách, krabech a obojživelníkech, a polární sova, která spotřebovává hlavně lemming. A Západní africká Filina je příliš malá a slabá drápy, takže dravec je nucen jíst pouze hmyz: cvrčky, brouci a švábi.

Sova

Dieta ostatních filinů je rozmanitější a zahrnuje mnoho z nejrůznějších zvířat:

 • Hlodavci: šedé a černé krysy, červeno-šedý, sníh, voda a obyčejná kola, stejně jako myši, křečci, sony, různé typy zajíců, goptery, tushkars, nutria, ondratry, proteiny a marines;
 • Jiné savci: kozy, srbovny, kance, jelen, horské kozy, ježci, uzemnění, netopýry, záclony, vydry, badgers, mangoshos, himalájský cybelti, malé domácí zvířata a mladé kopyty;
 • Ptáci: Bažant, Partridge, Datel, Prvíle, Seagull, Kachna divoká, kachna, husa, vrána, čtyřicet, holub, Heron, Rybik;
 • Plazi: hady, ještěrky, želvy;
 • Pavouci a velký hmyz (kobylka, chyby, různé brouci);
 • Ryby, korýši, obojživelníci (žáby a ropuchy).

Nenechte čelit Filinovi zbytku kořisti někoho jiného, ​​přetáhněte tyče z Cappos, a v nepřítomnosti základního krmiva je snadno zapnuta na jinou dietu. S množstvím krmiv filin, veškerý život se provádí v rámci svého individuálního pozemku.

Sova

Klasifikace filIN

CoungEfekce Sovic zahrnuje 2 typy filinů:

 1. rod Filin (BUBO), který zahrnuje 19 druhů ptáků:
 2. Bubo africanus (Temminck, 1821) - africký filin nebo spatřen filin
 3. Bubo ascalaphus (Savigny, 1809) - opuštěný filin nebo filin faraon
 4. Bubo Bengalensis (Franklin, 1831) - Bengálský filin
 5. BUBO BLAKISTONI (Seohm, 1884) - Fishille
 6. Bubo bubo (Linnaeus, 1758) - Filin obyčejný, euroasijský filin nebo severní filin
 7. Bubo Capensis (A. Smith, 1834) - Cape filin
 8. Bubo cinerascens (Guerin-Meneville, 1843) - šedý filin nebo hubsinský filin
 9. Bubo coromandus (Latham, 1790) - Koromandelsky filin nebo tmavý filin
 10. Bubo lacteus (Temminck, 1820) - bledý filin
 11. Buo leucostictus Hartlaub, 1855 - západní africký filin
 12. Bubo magellanicus (Lekce, 1828) - Magellan filin
 13. Bubo Nipalensis (Hodgson, 1836) - Nepálský filin
 14. Bubo Philippensis (KAUP, 1851) - Filipínský filin
 15. Bubo Poensis (Fraser, 1854) - Guinea filin
 16. Bubo Scandiacus (Linnaeus, 1758) - bílá sova, polární sova
 17. Bubo shelleyi Ostřelost & Ussher, 1872) - pruhovaný filin
 18. Bubo sumatranus (Tomboly, 1822) - Malay filin
 19. BUBO Virginianus (Gmelin, 1788) - Virginsky filin
 20. BUBO Vossleeri (Reichenow, 1908) - Uzambar filin
 21. rod Ryby filin (ketupa), který obsahuje 3 typy:
 22. Ketupa Flavipes (Hodgson, 1836) - Himalayan Fishille
 23. Ketupa Ketupu (Horsfield, 1821) - Malay Fishille
 24. Ketupa Zyylonensis (Gmelin, 1788) - Brown Fishille

Ryby filin (BUBO BLAKISTONI), navzdory svému jménu, je považován za klasifikaci jako druh franch.

V současné době se doporučuje řada výzkumných pracovníků, kteří provedli analýzu DNA analýzy ptáků, se doporučuje kombinovat všechny typy filinů v obecném rodu BUBO, protože jediným zásadním rozdílem ryb Filinů je jejich speciální dieta sestávající převážně z ryb a vodních bezobratlých.

Filin nepřátelé v přírodě

Filins jsou poměrně velké štěstí, protože dospělí lidé nemají prakticky žádné nepřátele v přirozeném prostředí. Jediným nebezpečím filinem pochází z osoby: v některých zemích pytláků, natáčení ptáků lovu, natáčení ptáků pro výrobu drápů, peří a vnitřních orgánů pro výrobu alternativních přípravků medicíny. Docela hodně fibilců při jídle hlodavců krmení kulturními plodinami na polích léčených chemikáliemi. Případy smrti filinů, kdy v letu těchto velkých ptáků s velkým rozsahem křídel omylem týkají vysokonapěťových vodičů kola. Nicméně, mláďata filinů, které se nacházejí v hnízdě bez dozoru rodičů, mohou být výrobou prudillarských suritin, lišek, vlků a badgerů.

Sova

Typy filinů, fotky a jména

Níže je popsán popis několika odrůd filinů.

 • Bílá sova (polární sova) (Bubo Scandiacus, Nyctea Scandiaca)

Zpočátku byli tito ptáci zdůrazněni v samostatném rodu Nycta, ale v současné době jsou ornitologové klasifikovány jako polární sova do rodiny filinů. Polární sova je největší ze zástupců oddělení Tundry: Samice rostou až 70 cm dlouhý a váží přibližně 3 kg, délka těla mužů je přibližně 55-65 cm a jejich hmota dosahuje 1,3-2,5 kg. Vzhledem k impozantním rozměrům křídel těchto ptáků mohou dosáhnout 150-160 cm. Bílé sovy mláďata jsou hnědé peří, a dospělí ptáci se vyznačují patrony bílé barvy s hnědými příčnými pendins, což je způsobuje nepostřehnutelné na pozadí zimní krajiny. A samice a mladé sovy jsou více pestičky než dospělí muži. Na bílé polární sovy, ostrý černý zobák, téměř na špičku, pokrytý koberec-štětiny, a nohy ptáků jsou pokryty hrubým peřím připomínajícím hrubou vlnu.

Největší aktivita polárních sovy ukazuje pozdě večer a brzy ráno, provádějící pravidelné lovecké odlety. Většina stravy bílých sovy tvoří malé hlodavce, hlavně lemmings. Reprodukce ptáků je závislá na nich: Pokud počet lemmings nestačí k krmení kuřat, polární sovy přestanou odložit vajec. V nepřítomnosti hlavního krmiva, bílé sovy loví na větších zvířatech: Zaitsev, jídlo, MorNostayev, a také útočí ptáky - husy, kachny a bílé partry, neostupňují Padalu a ryby.

Polární sovy - obvyklé, ne způsobující obavy, jejichž zástupci obývají celou zónu tundry. Je částečně vypořádána, ale převážně stěhovavá ptáci. V zimě, při hledání potravy, často odletí v stepi a foresothundru, preferring otevřené oblasti a lesy se snaží vyhnout. Od října do dubna zimou zimní na novém místě, kde dostatek potravin, a do konce jara se vrátí do obvyklého stanoviště. Prostor bílých sovy probíhá mezi územím Eurasie (žít v Rusku), Severní Americe, pták žije v Grónsku a setkává se na jednotlivých ostrovech severního oceánu, včetně na ostrově Wrangel.

Sova

 • Rybí filin, Stejný Far Eastern Fishildille Filin (BUBO BLAKISTONI, syn. Syn. - KetupaBlakistoni)

Jeden z největších zástupců oddělení a největší pohled na druh. Dospělé ženy rostou až do 70 cm, jejich hmota je asi 4 kg a Wingspan dosáhne 180-190 cm. Rybí philina má široké těstoviny uši, dlouhá křídla a zaoblený ocas. Barva peří je převážně hnědá, monotónní, s tmavými skvrnami roztroušenými po celém těle. Na krku je vždy bílá skvrna, někteří jedinci mají bílé skvrny mohou být na vrcholu hřebenu a hlavy. Podešve prstů jsou pokryty malými hroty určené k udržení těžby, a prsty samotné jsou nahé.

Ryby Filin show aktivitu v odpoledních hodinách a večer, ale v létě, které loví pouze v noci, a jejich hlavní zdroj výživy je ryba, takže ptáci obdrželi své jméno. Loveck se vyskytuje od strmých břehů řek, které visely nad vodou stromů nebo velkých balvanů, odkud predátoři se dívají na svou kořist. Všimněte si ve vodě, filin ostře ponorů a uchopí oběť s houževnatými drápy, ale nikdy nepůsobí do celé vody. Někdy se ptáci potulují pás ve vodě, třese si nohy podél dna a chytit raky, žáby a pomalu plovoucí ryby. Nejúspěšnější lov se obvykle děje v místech průchodu lososových druhů ryb, které budou třením. V zimě jde ryby Filin do jiné stravy a je spokojený s ostatními ptáky, hlodavci, zvedne Padal a obranně krade. Hnízda těchto ptáků se nacházejí v dutinách starých listnatých stromů, které roste v blízkosti vody.

Fishili filin vede usazovací životní styl a listy rozmístěných prostor, jen když je nuceno jít hledat jídlo. Filin žije v lesích Manchuria na severovýchodě Číny, stejně jako v Rusku v oblasti Amur a Primorsky Krai. Tito ptáci jsou extrémně malé, a proto Fishili Filin je uveden v červené knize jako koncovkou.

Sova

 • Obyčejný filin, Stejný Eurasian Filin, Severní filin nebo Pugach (Bubo bubo)

Tento hlavní dravec, mírně horší než Berkut, se vyznačuje masivním, sudem tvarovaným tělem, velmi měkkým a volným peří reddish-Ohlověké barvy a dlouhých paprsků peří pěstováním přes jasně oranžové oči. Délka těla Filina je asi 60-75 cm. Muži váží od 2,1 do 2,7 kg a hmotnost žen dosahuje 3-3,2 kg. Rozsah křídel Filina je od 150 do 180-190 cm. Někteří ornitologové považují obyčejnou Filinu největšího zástupce odstupu, ale toto tvrzení je pravdivé, protože rybí filin má menší délku těla, ale masivnější a vousatý na sucho má podlouhlé tělo, ale je odlišeno elegantní strukturou . Pokud uvažujeme o ptácích z blízké vzdálenosti, je vidět, že muži obyčejného peří philinue "doručili" více než u žen.

Common Red-Ocherová barva ptáků se může lišit v závislosti na stanovišti: peří zástupců evropských obyvatel a Číny je převážně rezavé a drow-black, obyvatelé střední Asie a Sibiři jsou více smetany nebo šedé okra. Na rozdíl od ryb Filin, Pugitchovy prsty jsou dobře fen. Obyčejný filin - typický noční dravec, i když v zimě a v zatažené počasí mohou ptáci lovit v odpoledních hodinách. Dieta dravce je bohatá a rozmanitá, ačkoli preference je dána ptákům a malým savci. Podle vědců počítání, filin krmí asi 300 druhů ptáků, z nichž existují velmi velké, například Heron, Ceremaker nebo Tewer. Také filinové potraviny zahrnuje řadu zástupců rodiny vandiní (hadr, čtyřicet, křižovatka, šedá a černá vrána, DWARM, Daw), malé druhy vrabce a nejméně 17 typů churo ve tvaru. Mezi savci ve stravě Filina převažují hlodavci (asi 130 druhů), jako jsou šedé krysy, voles, stepní postele, tushkars, proteiny a pochody. Také obyčejné huntové filin na Zaita-Like (Rusak, Bell, Tops, Daurosha), na moles, kunity, lovci, odznaky, mangy a psi ve tvaru mýdce. V případě případu, dravci útoky na domácí psy a kočky, stejně jako mladé nečistoty - kozy, pečené, kanci a jeleny. Drobná část stravy tvoří plazi, obojživelníky a ryby.

Biotopy ptáků se také vyznačují rozmanitostí: obyčejné fibilie žijí z Taiga lesy k poušti, v bažinách, pánové, na lesních skalnatých svazích, vyhýbání se pouze hluchým lesům. Habitat Filina rozšiřuje převážně z teritorií Evropy a Asie, ze západní Okrain na ostrov Sakhalin, Jižní kouř a pobřeží Okhotskova moře. Také ptáci najdete v severní Africe, na jih do 15 Parallels.

Sova

Sova

 • Bengálský filin (Bubo Bengalensis)

Jedná se o pták střední velikosti, která roste až 50-56 cm. Současně je hmotnost Philiny asi 1,1 kg. Bengálský filin se vyznačuje jasným zbarvením žlutavě hnědého peří s černými skvrnami. Pták hrudník zdobí mnoho tmavých vertikálních proužků. Bengálský filin - noční lovec, živí ptáků a malých savců, někdy plazi, hmyzu a korýšů. Tito ptáci mají velké oranžovo červené oči a jejich způsob sedět na střechách domova plodil spoustu pověrců, v důsledku toho, který mnoho bengálských filinů bylo vyhlazeno.

Dnes jsou dravci pod ochranou indických orgánů a jejich obyvatelstvo neohrožuje. Oblast druhu pokrývá Indii, Pákistán, Nepál, Barmu a jde do západní prevence Himalájích. Bengálština Filin preferuje opuštěné a skalnaté krajiny, vyhýbá se mokrým lesům a vyprahlé oblasti, často se vyskytuje na mango plantážích.

Sova

 • Panenský filin (BUBO Virginianus)

Tento opeřený dravec byl poprvé objeven v americkém stavu Virginie, pro které obdržel své jméno. S jeho rozměrem je Virgin Finnish nižší pouze pro filin obyčejný, proto je považován za druhé největší fibin na světě, stejně jako největší zástupci rodiny žijících v novém světě. Dospělé ženy rostou až do 46-63,5 cm dlouhé, a Wesil filin z 0,9 do 1,8 kg. S tímto rozsahem ptačí křídla dosahuje 91-152 cm. Operační barva tohoto typu filinů je velmi různorodá. To může být rustně hnědá, černá, bílá nebo šedá, a spodní povrch peří je natřen jasnější a pokrytý tmavým rozvodem, taženým bílým pruhem. Filtrační krmiva, hlavně hlodavce, ačkoli, podle vědců vědců, jejich strava zahrnuje asi 253 druhů ptáků a zvířat.

Virgin Filin je noční dravec a vede usazovací životní styl, pouze populace severních oblastí na zimu je poněkud na jih. Tito ptáci jsou snadno přizpůsobeni některým biotopům, takže nalezené v lesích, pouštích, stepi, v zemědělské půdě a v městských parcích. Oblast druhu prochází po celé Severní Americe, s výjimkou regionů Dálného severu, a na území Jižní Ameriky, Filin žije v podhůří oblastech Andy. Tito ptáci nejsou nalezeni mimo Ameriku, ale docela četné a stát jejich obyvatelstva způsobuje nejmenší obavy.

Sova

Sova

 • Africký filin, Stejný Spatřen filin (Bubo africanus)

Tento poněkud malý zástupce rodiny, který roste až 45 cm dlouhý a váží ne více než 480-850. Rozsah křídel Filiny je však asi 1 m. Ptačí peření se vyznačuje šedou nebo červenohnědou barvou s chaotickým rozptýleným po celém těle s bílými skvrnami, někteří někdy se sloučí na hrudi v jednom velkém místě. Většina ptáků má žluté oči, ale ve vysoce vyprahlých oblastech oblasti jsou tmavě zbarvené jedinci kaštanově hnědých tónů s oranžovými očima. Africký filin - typický noční dravec a dává přednost lovu až do úsvitu. Jeho kořist je velký hmyz, malé savci, různé typy ptáků, obojživelníků a plazů, a pokud je případ vyhředů.

Ptačí hnízda se nachází přímo na Zemi, ve štěrbinách skal a pod skalnatými útesy. Skvrnitý filin je považován za nejčastější africké druhy filinů. Obvykle je to v lehkých lesích, savanech a polo-poušti jižně od Sahara a v určitých oblastech Arabského poloostrova. Stav bezpečnostního stavu tohoto druhu je považován za nejmenší obavy.

Sova

 • Šedý filin, Stejný Habešsinský filin (Bubo cinerascens)

Zpočátku byli tito dravci považováni za poddruh afrického filinu, ale nakonec přiděleny nezávislému pohledu. Šedý filin roste až 43 cm a váží asi 0,5 kg. Tito ptáci mají světle hnědou nebo zakouřenou šedou barvu peří s tenkými proužky - příčky a tmavé skvrny na hrudi, podobně jako vlnovky. Zajímavým rysem tohoto typu Filinova je netypová, tmavě hnědá, téměř černá barva oka. Tyto dravci jsou aktivní v noci a jejich strava je stejná jako africká filina.

Šedá filin žije na otevřené pouštní krajiny, v Savannah a palpal. Oblast druhu se nachází v suchých oblastech Afriky jižně od pouště Sahary: Západní hranice prochází přes Guinea a Senegal, východní část rozsahu je omezena na Súdán a Somálsko.

Sova

 • Nepálský filin (Bubo Nipalensis)

Jedná se o médium dravec s délkou těla asi 51-61 cm. Hmotnost filina se pohybuje od 1,3 do 1,5 kg. Barva peří je převážně šedavě hnědá a spin a horní povrch křídel jsou obvykle tmavší. Hnědý hrudník a břicho, nahnědlý stín s černými a bílými pendins. Zástupci populace Srí Lanky se vyznačují medem a hnědými prsa peří. Mladí jedinci malovali mnohem jasnější dospělí. Zajímavým vlastností Nepálské Filiny je jeho neobvyklý hlas, velmi připomínající lidský projev, takže místní obyvatelstvo se nazývá tento Filina "Ulam", což znamená "ďáblův pták".

Nepálské filins jsou aktivní v noci, ale v oblastech bez aktivního lidského činnosti, mohou lovit během dne. Filin malých hlodavců a ptáků jíst, ale odvážné dravci mohou zaútočit na silné savce, jako jsou vyhození, šanci a na velkém. Nepálské filins žijí ve mokrých zalesněných oblastech na území Himaláje, Indochina a Malajsie. Podle Iucn, tento druh není v současné době nic ohrožujícího.

Sova

 • Koromandelsky Filin, Stejný Tmavý filin (Bubo coromandus)

Jedná se o dravec střední velikosti, který roste až 48-53 cm. Mezi další představitelé rodiny se tito ptáci vyznačují velkým, pečlivě vysazeným peřím. Barva peří dospělých je světle hnědá nebo šedá a oko Iris je natřena oranžová. Dark Fillin více než jiní loví v jasném dni dne, zejména v deštivém počasí. Olejený dravec je poháněn malým savcem, velkým hmyzem, ptáky a plazi, zejména zástupci rodiny lopatky.

Pták miluje usadit se v blízkosti vody, v hustých nížinných lesích a bažinatých lesních oblastech. Oblast druhu prochází územím jihu a jihovýchodní Asie a v závislosti na konkrétním stanovišti existuje 2 poddruh společnosti Koromandel Filin:

 • Bubo coromandus coromandus, který je distribuován v Pákistánu, Indii, Assam, na jihu Nepálu a v lidové republice Bangladéš;
 • Bubo coromandus Klossi, který se setkává v jižní části Číny, Barmy a v západních regionech Thajska.

V souladu s bezpečnostním stavem je tento typ filinu způsoben nejmenšími obavami.

Sova

Autoři Foto: Paul Asman a Jill Lenoble

Reprodukce filinu

Sexuální zralost těchto ptáků se vyskytuje ve věku 2-3 let a většina filinů vytváří silné monogamní páry, některé po dokončení manželského období, i nadále žít a lovit dohromady. Ostatní páry se rozpadají a pro budoucí sezónu se sjednotí. Období reprodukce filinu závisí na stanovišti.

Od roku do roku, pár opakuje stejný komplexní manželský rituál, který má najít partnera, i když se žena obvykle koná v blízkosti a volání Wuhan staví partnera z vrcholů stromů. Pak je pár rituálně bliká, tradiční obřadní krmení a líbání se navzájem bije.

Některé typy filinů uspořádají hnízda v dutin stromů, zabírají hnízda jiných ptáků nebo ne vůbec bez hnízda, a samice leží vejce do malých otvorů na zemi mezi kameny, pod jedle tlapky, ve štěrbinách Skály, jeskyně a jiná odlehlá místa. Filina je samice leží vejce s intervalem 2-4 dnů a kompletní zdivo obvykle neobsahuje více než 4-5 vejce. Pouze u polárních sovy v krmných letech se to děje od 11 do 16 vajec a žena Malay Filina polašti pouze 1 vejce.

Sova

Filinová vejce zaoblená a pokrytá světelnými drsnými mušlemi. Velikost vajec ve velkých druhech dosahuje 66 x 54 mm.

Inkubační doba trvá 32 až 35 dní a pouze samice se zabývá dosahujícími a zaplavuje se za obou potravin.

Sova

Počítání se objeví ve světle, protože vejce byla odložena, proto jsou kotlety často kuřata různých velikostí a stupně vývoje.

Hmotnost novorozených filinů je asi 60 g a jejich těla jsou pokryta hustým bělavým skrytým. Ve čtvrtém dni jsou mláďata zkroucená a po 3 týdnech se jejich chmýří vyměnit malé koláče. První tři týdny ženy je v hnízdě, odděluje jídlo pro malé kousky, krmí potraviny, krmení a chrání jeho plod, a pak se připojuje k extrakci potravin pro neukojitelné mláďata.

Sova

Sova

Sova

Jedním z charakteristických rysů Filinova je Cainess, ne vlastní jinými slovy, když silnější mláďata zabijí slabé, stejně jako kanibalismus, v důsledku toho, který v hnízdě často zůstává jen jeden, ale nejsilnější kuřátko.

Pokud se hnízdo Filiny nachází na Zemi, kuřata začnou chodit kolem okolí věku 22-25 dní. Na skalních kopcích zůstává brood v hnízdě na 5-7 týdnů. V tomto věku jsou mladí filins již schopni krátké peeling, za 8 týdnů začíná letět na krátké vzdálenosti (až 100 m), a v dalším měsíci jsou plně připraveni na nezávislý život. Nějaký čas, mláďata Filina pokračují v poke jídlo od rodičů, ale postupně opustí limity rodné země.

Sova

Obsah filIN doma

Malé filniny jsou často nastaveny jako domácí zvířata, ale obsah společnosti Filina doma je hlavní obtížnost. Za prvé, nalezení a nákup v dětském pokoji zkoumané Filina je poměrně obtížné, a koupit ptáka na trhu znamená porušit zákon zakazující obsah divokých zvířat v zajetí.

Mondering křídla dospělých fildijských křídel, udržet tento pták v kleci kategoricky nedoporučuje: potřebuje prostor a minimálně speciálně vybavenou místnost se stěnami "aditivy", koupání a kompletní nedostatek všech položek domácností, které pták se může zkazit nebo o čem se může rozpadnout.

Sova

Cape Filin. Fotografie od: 663hland

Než krmení pilí?

Krmiva Domácí Philina Lepší živé potraviny - ve zmrazených produktech postrádá nezbytné užitečné látky. Proto stojí za to pečovat, že ve stravě zvířete vždy existují živé myši, denní kuřata a malé ptáky, například křepelky. Po každém krmení se filin poklesne obchodník ve formě netrénovaných kostí, vlny a peří, a hlavní křeslo ptáka by měl být pečlivě vyšetřen. Světlo louže s tmavým vrhem částic znamená, že domácí zvíře je zdravý. Krevní šplouchá nebo úplná absence stahovacích signálů. Při opuštění filinu může být spousta problémů a obtíží, přinejmenším skutečnost, že ptáci milují hlasitě v noci. Rozhodnutí o zahájení domu Filiny proto musí zvážit a přemýšlet.

Sova

Malay Filin. Fotografie od Edelseider

Zajímavá fakta o filinu

 • Filin - velmi inteligentní ptáci: Pokud je hnízdo ohroženo nebezpečím, dravci spolkne jejich křídla, aby se zdály být více a kruh nad potenciálním nepřítelem (zvíře nebo muž), lehce děsivě zobákem. Pokud to nepomůže, filin často simuluje zranění křídla, rušivá pozornost.
 • Obrovské oranžovo červené oči, lepení uši z peří a hlasité, podivný hlas Filina byl vždy příčinou pověrc obklopujících tyto ptáky. To bylo věřilo, že filin, sedí na střeše, předvídá sanitka jednoho z obyvatel domu, takže nešťastné ptáky byly často používány v rituálních magických obřadech. Lebka Himalájských ryb Filin má větší hodnotu a mouka vařená z rozbitých ptáků byla použita v lidovém léku pro léčbu neštovic.
 • Hlavní opeřené predátory, jako jsou berkity a Orlanes-Belochostov, jsou hlavními přirozenými nepřáteliem všech poznávacích, proto filins jsou často používány jako návnada pro lov různých jestřábů.
 • Díky jeho vysoce vyčnívajícímu peří panenského filinu je často nazýván velký rohatý filin.
 • V manželství se Wuwa Filinov spojí do jednoho pevného hučení a podle počítání vědců, pro noc, Filin je schopen otočit více než tisíckrát.

Sova

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny