Sokol

Falcon je den dravého ptáka od Falcon ve tvaru rodiny (Lat. Falconidae).

Zpočátku v Rusku, Falcons zavolal Kretch.Původ slova je interpretován různými způsoby. Podle I. G. Lebedeva a B. M. Konstantinová, pochází z praslanské kombinace SO-KOL: "Takže": v hodnotě "jako podobný", "Kol" - "Sun, Circle", který je obecně přeložen "jako slunce, slunce". A skutečně mnoho evropských a dalších národů světa sdružení tohoto ptáka s Bohem Slunce. Slovo šaty došlo ze zvukového praslavyansky "Drag", což znamená "Crek, Krechat, křičet".

Z 11 rodů Falcon rodiny s Falcons patří 6 z nich, různé typy Caracarov patří do zbytku.

 1. Smějící se sokoly nebo Falcons-smích (lat. Herpetotheres) - pojmenovaný tak pro druh pláče.
 2. Lesní sokol (lat. Micrastur).
 3. American Dwarf Falcons (Lat. Spikiapteryx).
 4. Malé falcons (lat. Polihierax).
 5. Dwarf Falcons nebo Falcons-drobky (lat. Mikrohierax).
 6. Falcons (lat. Falco) - jméno rodu se stalo z latiny "falx", což znamená "srp", což naznačuje zvláštní tvar křídel ptáků, je dobře patrný v letu. Zdůraznit jejich zvláštní pozici, v mnoha zdrojích závodu se nazývají skutečné sokoly.

Sokol

Falcon: popis a fotky ptáků. Co Falcons se podívám?

Skutečné falcons

Skuteční sokoly jsou nejmodernějšími dravci mezi ptáky. Velikost zástupců rodu je velmi odlišná. Cobs a Pustoregs mají délku těla 23-35 cm a hmotnost od 100 do 250 g. Regály rostou až 60 cm a váží průměr až 2 kg. Malé menší ženy. V barvě peří Sokolova jsou častější setkat se, červenými, hnědými, černými a šedými tóny. Obvykle se provádí břišní obličej těla.

Sokol

jeden. Středomořský sokol (lat. FALCO BIARMICUS), Autor Foto: Derek Keats, CC o 2.0. 2. Sparrow Kestrel (lat. Falco Sparverius), Autor Foto: Mikeovy ptáky, CC by-SA 2.0. 3. Společný kestrel (lat. Falco tinnunculus), foto: Andreas Trepte, CC by-SA 2.5. 4. Pooban (Lat. Falco Cherrug), Foto: Harold, CC by-SA 3.0.

Sokol se snadno rozlišuje jeho charakteristickou vertikální přistání "Stage" a dlouhá špičatá křídla. Křídla dravých ptáků významně překračují velikost ocasu. Jejich forma a délka přispívají k vývoji značné rychlosti v piketovém letu a destrukci manévrování během vertikálního pohybu ve vzduchu.

Sokol-Sapsan má nejvíce vysokorychlostní let mezi ptáky. Tento Falcon vyvíjí z extrakce z výše uvedeného Falconu maximální rychlost na 322 km / h.

Sokol

Falcon ocas cross-pruhovaný. Je to poněkud zaoblené na konci a má působivou délku.

Sokol

Sparrow Kestrel (lat. Falco Sparverius). Foto: Gregory "Slobirr" Smith, CC by-SA 2.0

Ptačí hlava je velký vůči tělu a zaoblenému. Podle jejích stran je černý "knír" vyjádřena v různých stupních. Zobák představitelů laskavosti krátký, s ostrým háčkem na konci, velmi silný. Systematické příznaky sokolů jsou jasně vyslovovány zuby na řezném okraji nářadí a prohloubení na opačné straně - na spojení. Promyty, tvoří impozantní zbraň.

Kolem očí sokolem je nahý, bez peří prsten. Ptačí oči s tmavou duhovkou.

Sokol

Skutečné Falcons dlouhé nohy s velkými tlapami, prodloužené prsty a silné ostré drápy. Dolní (plus) část sady Mesh.

Creek Sokolov, Sapsanov a další zástupci druhu jsou jako ostré, roztrhané a rozšířené "ki - ki ...".

Způsobem lovu a externích prvků mohou být všechny typy rodu rozděleny do 3 skupin:

 • Pustustal

To je rod ptáků z oddělení Falcona. Rozlišují se červenou fúzí na horní části těla a hustou postavu. Mezi ženami a muži jednoho druhu jsou někdy znatelní rozdíly. Oni loví, především na pozemních zvířatech: plazi, hmyz a hlodavci.

 • Chegloki

Jsou to štíhlejší a větší první a jejich opírající se o záda má ocel nebo tmavý odstín. Černé peří ("knír") zdobí peeps jejich hlavy. Hunt Cheglocks na malém ptáka.

 • Sokol, co jsme je viděli

Velké ptáky, s "Mustes" a "klobouk" stejné barvy. Omalovánky má známky dvou předchozích skupin. Mají šedou spinální část s červenými skvrny. Na břicho horizontálních pruhu a trup je pestrea než zbytek zástupců druhu. Všechny Falcons této skupiny jsou tmavě šedé ocasy v příčném pásu s bílým okrajem. Loví pro velké ptáky a pozemní bestie.

Někteří vědci přidělují Baloban, Krechet, Lanner a Laggar do samostatného taxonu - Subvers Hierofalco. Externě, tito ptáci se podobají Hawks. V kontrastním peří, jasně hnědé a červené tóny jsou ovládány, ručně nasekané břicho nebo krátké tahy.

Sokol

jeden. Sedoboroda Kestrel (lat. Falco Cenchroides), Foto: Patrick_K59, CC o 2.0. 2. TURUMTI (LAT. Falco Chicquera), Autor Foto: CKS3976, CC by-SA 3.0. 3. Jižní Assican Falcon (Lat. Falco Femoralis), Autor Foto: Elaine R. Wilson, zdarma Použití. 4. Večerní sokol (lat. Falco rufigularis), autor Foto: Joao Grental, CC o 2.0.

Lesní Falcons

Lesní sokoli mají křížové pruhované břicho a ocas. Sleva se podobají Hawks, ale podobu obličeje disku kolem očí - měsíc. Ptačí velikosti se liší. Nejmenší je pruhovaný Forest Falcon (Lat. Micrastur Ruficollis), který má délku těla 30 - 38 cm a hmotnost 150 - 200 g. Největší - límec sokol (lat. Micrastur Semitorquatus) s délkou těla 45-60 cm, o hmotnosti 500-750 g. Pro všechny představitele rodu se vyznačují variacemi barev. Tam jsou světlé, tmavé, oranžové a pruhované lesní sokoly.

Sokol

American Dwarf Falcons

Jedná se o malé ptáky s délkou těla od 28 do 30 cm, zaoblená křídla a zaoblený ocas, který nemá jasně vyslovenou další látku. Horní část těla ptačí je malovaná v hnědé barvě. Tělo tělo světlo, s pecept, ocas pruhované, křídla tmavě hnědá. Výrazná funkce - přítomnost malých jasných bílých skvrn na rozpadajícím se peří křídel. Muži, samice a mladí na barvení se neliší od sebe.

Sokol

Falcons-drobek

To jsou nejmenší zástupci rodu a celé rodiny. Délka jejich těla je 14-19 cm, křídla - 9-12 cm, hmotnost - 35-45 g. Tato rodina zahrnuje nejmenší opeřený dravec Belolyoby Falcon-Crumb (LAT. MicroHierax Latifrons), Endemický ostrov Borneo, s délkou těla 14-15 cm a vážení 35-45 g. Všechny falcony tohoto druhu kontrastní barvy: tmavě hnědé nebo černé horní a bílé dno. Pouze červený a černohrdlý trpasličí sokoli mají břicho červené nebo načervenalé stínu. Samostatné druhy jsou poněkud odlišné barvy, což se odráží v jejich jménech: belolybone, polévka.

Sokol

Foto na levé straně: Červenohý Dwarf Falcon (Muti) (Lat. MicroHierax Caerulescens), Autor Foto: Dr. Raju Kasambe, CC by-SA 4.0. Foto na pravé straně: Filipínský Dwarf Falcon (Lat. MicroHierax Erytrogenys), Autor Foto: James Gagen, CC by-SA 2.0.

Malé falcons

Délka jejich těla je 19-28 cm, hmotnost - 45-70 g. Malování pták malování.

Africký malý sokol (lat. Polihierax Semitorquatus) Má ash-šedý rozpadající se peří křídel a stejné barvy "čepice". Má kontrastní bílé "brýle" kolem očí, stejnou barevnou barvu na zadní straně těla a spodní straně těla. Na zadní straně ptáka je jasný kaštanový plášť, oči rámy nahá kůže jasně červená, stejné jasně červené barvy mají tlapky.

Asijský malý sokol (lat. Polihierax Insignis) Samice malované jasnější muži. Mají kaštanovou zrzku zády, stejné barvy "čepice" na hlavě a cashek. Mužské spin a šedá hlava. Pro druhy charakteristické světlé bílé schopnosti, oranžově žluté nahé kroužky kolem očí a stejné barvy tlapky. Křídla ptáků jsou poměrně krátké - 11-15 cm, ale ukázal ve sokolech. Ocas malých falconů má délku 7-13 cm. Na okrajích impulvedu jsou malé další zuby.

Sokol

Smějící se Falcons

Tento monotypický gen reprezentovaný jedním typem.

Smějící se Falcon je pták s tmavě hnědou zády a stejnými křídly, "pruhovaný" ocasem a pestrou zlatý krém nebo slámovitý dno těla. "Čepice" na hlavu sokolem, slámy a pestiček. Přes jeho hlavy a oči projdou černou "masku". Zbarvení a vertikální přistání smíchy sokoly jsou podobné představitelům druhu Falco, Ale liší se od nich hmoty (400-650 g) a délka těla (45-50 cm).

Sokol

Kde falcons žije?

Skutečné falcons žít po celém světle, kromě antarktidy, být kosmopolum. V otevřených prostorách nebo alternativních lesních a prostých prostorách je častěji. Můžete je také vidět z útesů a skal. Pokud se postoj lidí nezakládá nebezpečí pro ně, usadí se vedle antropogenních krajin, až do měst.

Různé druhy zabírají různé stanoviště. Drain preferuje severní země, žije častěji oceánem, v tundře, kde existuje mnoho ptáků skalnatých osad. Falcon-Sapsan migruje, navštěvuje během života Afriky, Ameriky, Asie a Evropy. Pustdrely žijí na Novém Zélandu, Nové Guinea, New Caledonia, Madagaskar a Mauricius, Seychely, v Austrálii, v stepicích a polo-pouštích Ameriky a Eurasie, v afrických zemích. Cheglocks se nacházejí na ostrovech Středozemního moře, v Japonsku, Indonésii, Curilla, Sakhalin, v nové Guineji, v Austrálii, v afrických zemích, na pobřeží Středozemního moře - v Tunisku, Alžírsko, na pobřeží Atlantiku , v arabském poloostrově, ve Finsku, Norsku, Švédsko. Ostatní zástupci rodu naleznete v Kanadě, Novém Zélandu, Austrálii, nové Guineji, v Jižní Americe a USA.

Smějící se Falcons žijí v lesích Amazonie, a také zabírat areals z jižně od Mexika do Uruguaye a severu Argentiny.

Lesní Falcons Seznamte se s mokrým tropickým oblastem střední a Jižní Ameriky.

American Dwarf Falcons Žijí v pampech a polo-pouštích severního argentiny.

Malé falcons - obyvatelé polosuper a suché Savannah severovýchodně a jihozápadně od Afriky, stejně jako oblasti s zřídka rostoucími stromy jihovýchodní Asie.

Dwarf Falcons, nebo falcons-drobek - Seduced ptáci žijící v tropických lesích jihovýchodní Asie, ze severní Indie a jihovýchodní Číny na Filipíny a Malay souostroví.

Sokol

Životní styl a vlastnosti sokolů

Falcon je odvážný, chytrý, inteligentní a silný pták. On lunuje ráno nebo večer a odpoledne se schovává na odlehlých místech a klidně tráví. Tito ptáci mají fenomenální dorms: Všimli si oběti ve vzdálenosti 1,5 km.

Non-výchozí falcons (vyprazce, trpasličí Falcons, Cobschiki) často uspořádají demonstrační výkony, což dokazuje schopnost prověřit v letu. Hrají a vtipují, uspořádají oteklého lovu pro větší ptáky, dráždí je. Takové sokoly jsou snadno krotné. Některé z nich nejsou vůbec bojí lidí a usazují se k nim: Takový je například červená keramika.

Všichni Falcons mají schopnost vzlétnout velmi vysoko a málo z nich jíst Padal. Noble Druhy žijí ve dvojicích, pečlivě hlídat svou rodinu před dravců a kongorem. Téměř všechny Falcons se koukal, ale někteří to dělají po celou dobu, jiní létají na zimování a třetí plní lety pouze periodicky. Americký trpaslík Falcon letí dobře, ale neochotně to. Preferuje se vylézt na stromy a zároveň se podobá papoušku.

Sokol

Sokolov reprodukce

Falcons jsou ptáci, kteří mají tendenci tvořit páry a jejich svatební obřad poskytuje orientační lety. Muž a žena mohou spěchat dolů, svírající drápy a létat tak asi 10 metrů. Kromě toho muž představuje přítelkyni dárku v zobáku.

Falcons častěji staví hnízda, ale někdy jsou již hotové budovy jiných dravých dravých ptáků. Někdy jsou poškozeni majiteli. Malé představitelé mohou žít v přírodních hrbolech stromů, prohloubení, výklenků nebo v umělých hnízdění. Duševní sokoli na skalách, útesy, stromy, v Norah, ve vysokých budovách, ve svých vlastních apartmánech v zemi. Místa pro pokládání ptáků vejcích nejčastěji nemají nic. Na dně je jen jejich vrh, zbytky potravin a oplocené peří.

Sokol

Zásuvka Alleutsky (Black) Falcon (Lat. Falco Peregrinus Pealei). Fotografie od cephas, cc by-sa 3.0

Sokol

Sapsana hnízdo (lat. Falco peregrinus). Fotografie od Peter Wegner, CC by-SA 3.0

Samice ležely 1 až 6 kulatá bílá vejce zdobená červeno-hnědé skvrny. Velké Falcons obvykle malé zdivo. Vejce hrábě žena, i když muž někdy nahrazuje na chvíli. Zamykání pokračuje měsíc. Někdy se rodiče mýlí časem a mohou úspěšně sedět jen první mláďata, protože mezera mezi pokládkou vejce je 1-2 dny.

Sokol

Foto vlevo: Vejce Dresset (Lat. Falco rusticolus), autor Foto: Didier Descuens, CC By-SA 4.0. Foto v centru: Cobster Egg (Lat. Falco Vespertinus), Autor Foto: Didier Descuens, CC By-SA 4.0. Foto na pravé straně: vejce obyčejné výpočetní (lat. Falco Tinnunculus), Autor Foto: Didier Descuens, CC By-SA 3.0.

 1. Smějící se Falcons, nebo Sokol-smích, Samotné hnízda nejsou postaveny, ale zabírají prázdné dutiny, hnízda ostatních ptáků kořisti a rozštěpů útesů. Odložit 1-2 vejce, které pouze agregují. Muž nosí potravu žen a kuřat, zatímco oni jsou stále malé. Okupace pokračuje 40-65 dnů. Pak přivedu oba rodiče. Kuřata opouštějí hnízdo po 8 týdnech po vylíhnutí.
 2. Lesní Falcons Dělat zdivo v dutinách stromů, Dupelch, jeskyně, štěrbiny skal, opuštěných domů. V suchém období se kladou 2-3 bílá vejce a dosahují je v dešti po dobu 33-48 dní.
 3. Ekologie Americký trpaslík Sokolov Studoval Bad.
 4. Malé falcons zabírat hnízda jiných lidí, nejčastěji konstruované textilem. Ve svých pokládání 2-3 vejce pokrytých bílým skořápkou.
 5. Dwarf Falcons, nebo Falcons-drobek, častěji stavět hnízda v vlně, položit vejce bílých. African Falcon-Pigmere se usadí v hnízdě veřejného útku.
 6. Skutečné falcons:
 7. Pustoregs hnízdo na skalách, v Norah na Zemi, na stromech, včetně dupli, na útesech. Ve zdivu 4-6 žluto hnědé, potažené rezavé skvrny vajec;
 8. Vypouštěcí hnízda nevytváří, jezdí je pryč od Kanyukov nebo vánků, zvedne je suchou trávou, mechem a peřím;
 9. COBCHIK se usadí v opuštěných hnízdě čtyřiceti a havranu, méně často v Dupes a výklencích. Žena odlehčuje až 6 vajec a Rands je. Muž se stará o přítele, krmí ji;
 10. Singles pro odstranění mláďat potřebují prostor a přítomnost nádrže v okolí. Hnízdí častěji na závodech hornin v nadmořské výšce 20-80 m od země, v tundře: na břehu vodních útvarů nebo kamenitých výchozů. Méně často zabírají hnízda jiných ptáků. Mexický sokol může také hnízdo na Zemi. Samice leží od 2 do 5 vajec načervenalé nebo hnědé červené barvy s tmavšími skvrny.

Polyatiy Sokolita dosáhne roku života. V mladých falconech jsou křídla širší kvůli vývoji setrvačníku peří. Zabraňuje jim lovu, ale dobře pomáhá létat.

Sokol

Mladý sapsana (lat. Falco peregrinus). Foto metropolitní dopravní úřad státu New York, CC o 2.0

Co upevnilo sokol?

Hlodavci, ještěrky, ptáci a velký hmyz převažují v extrakci opeřených predátorů. Také Falcons může jíst hady, žáby, někdy ryby. Velký druh Hunt pro savce Středně velké: Suslíkov, Zaitsev. Obvykle se Falcons chytí kořist v letu, předjíždět létající nebo běžnou oběť v hodu. Malá zvířata jsou dost s zobákem, velkým omráčením nebo zabitím drápy.

Smějící se Falcons (Falcon-Laugh) - Gurmán, loví hady, častěji na jedovaté, ještěrky, malé hlodavce, netopýry, netopýry a jsou rybáři.

Lesní Falcons Jíst malé ptáky, vědí, jak nakládat jednotlivce rodiny vrabců. Také chytí ještěrky a hlodavce.

American Dwarf Falcons láska k jídlu hmyz, malé ptáky a ještěrky.

Malé falcons Jídlo, zejména velký hmyz, méně často ještěrky, hady a malé ptáky.

Dwarf Falcons, nebo Falcons-drobky, malé kořisti chytit za mouchu nebo z závislosti, při pohledu na to z vrcholů vysokých stromů. Jíst motýli, vážky, velké brouci, termity, kobylky, malé ptáky, myši, ještěrky.

Skutečné falcons:

 • Pustidla na lovu se dívají na vlající let nebo se závislými z malých ptáků a velkých hmyzu (vážky, brouci, krikets, kobylka, kobylky, medvěd). Jedí s malými zvířaty (těkavé a obyčejné myši), žáby, ještěrky, hady. Obětování je dost drápy a zabít zobák k hlavě;
 • Redish Falcon chytání malých ptáků: účesy, vlaštovky, larkom-létající hmyz: brouci, vážka netopýrů;
 • Cobschiki jsou Falcons, kteří loví častěji na hmyzu: kobylky, vážky, brouci. Méně často chytit malé hlodavce, obojživelníky a ještěrky. Sparrows jíst, někdy může chytit ptáka větší, například holub;
 • Cheglocks jsou průmyslové hmyz, netopýry a malý pták: Skvortsov, černé účesy, Rosell, Sparrow. Občas chytit myši a jiná pozemská zvířata;
 • Noble Falcons (Derbnik, Sapsan, pozdravit, Pooban, Ash, atd.) Ptáci jsou chyceni: kostel, Ivolg, Kelity, vlaštovky, Larks, Varakuchek, Cagtail, vzrušení, povinnosti, malé sparrow-scorpions, volatilní myši. Méně vztekové hady, hlodavci, ještěrky a hmyz, králíky, koně, krysy. Black Falcon jí Padal. Babe v tundře je poháněna obyvateli ptáků bazary (racky a klerik), tundry a bílých povlaků, malých vrabců, lemmings, zajíc a proteiny. Chytil kořist pozdravit se v hnízdě nebo jiném bezpečném místě, tam to rozbije.

Sokol

COBCHIK (LAT. FALCO VESPERTINUS). Foto: Andy Morffw, CC o 2.0

Průměrná délka života Sokolova

Maximální délka života sokolem smíchem v přírodě byla stanovena tím, že obdrží vyzvánění. Bylo to 16 let a 3,5 měsíce. V ptačí zoo, tento druh žil do 14 let.

Neznámá délka života amerického trpaslíka, lesních sokolů a sokolníků.

Maximální délka života zástupců druhu malých falconů je pravděpodobně 20 let.

Pokud jde o skutečné sokoly, ve volné přírodě, nejstarší emptorem žije do 16 let, stejné datum je také poznamenáno sokolem, který žil v zajetí. Průměrná délka života prodeje je zároveň 11 let. Capsana Long-Life je známo: Pták v zajetí žil 25 let.

Nepřátelé Sokolov v přírodních zvířatech

Všechny hlavní dravci mi nevadí, aby si maso Falcona, včetně filinu. Vejce z zděného zdiva často kradou závěsy, fretky, lišky a náklonnost. Většina sokolů zemřou kvůli zničení jejich stanovišť podle člověka, snížení krmné základny, úzkostí na poli hnízdění. Často ptáci umírají na nechráněných elektrických vedeních.

Sokol

Derbniks boj (lat. Falco Columbarius). Fotografie od: medvěd zlatý retrívr, cc o 2.0

Výhoda a poškození sokolů pro člověka

Falcons - Příroda Sanitoitary, zničí mnoho hlodavců. Tak, oni regulují svůj počet a projíždí člověka, aby zachovaly plodiny obilných plodin.

Mnoho typů sokolů je snadno zkroceno. Mohou pomoci lidem na lovu, když hlídají stádo ovcí od dravců, zahrad a polí - z menších zrn, ovocných a zeleninových ptáků. Falcons se nachází na oficiální veřejné službě pro ochranu památek Moskevského Kremlu. Řídí havran, holuby a další antropogenní ptáky ze zlatých kopulí, čímž se spojí prvky budov z eroze a následné zničení. Na letišti Brazílie Sokoli, spolu s ořechy, také rozlišuje havran z dráhy. Zabrání nouzových situacích, které mohou nastat u letadel v důsledku velkých klastrů ptáků.

Sokolov, stejně jako ostatní dravé peří, jsou hlídány všude, navzdory skutečnosti, že někdy mohou nést a drůbež, včetně kuřat. Ale děje se pouze dědictvím majitelů.

Typy sokolů, titulů a fotografií

Níže je uveden popis některých druhů sokolů.

 • Smějící se Falcon. Herpetotheres Cachinnans) - jediný druh druhu. Přebývá v centrální a Jižní Americe.

Délka těla 45-50 cm, hmotnost 400-650 g. Vzhled a vertikální přistání Vypadá to jako skutečné sokoly. Ale má kulatou velkou hlavu sovětského typu. Zadní a křídla tmavě hnědá, ocas kontrastní-pruhovaný. Současně "víčko" na hlavě, spodní část krku a komise slámy žlutého nebo zlatého stínu s pláštěm. Pro ptáka je také charakterizován černou "maskou", prochází očima a hlavou.

Sokol

 • SILENCE DWARF FALCON, FUCK SOKOL-BABY (LAT. Microhierax Melanoleucos) Přechod v Bhútán, Bangladéš, Hong Kong, Vietnam, Laos, Indie, v jižně od Číny. Preferuje okraje polí, lesních hran, stoupá v horách do výšky 1500 m.

To je největší a dlouhodobý pohled na druh trpasličího sokolů. Délka jeho těla se liší od 18 do 20 cm, váží ptáka 55-75 g. Predator má špičatá křídla a čtvercový hrot. Sokolování Omalovánky Kontrastní: Postel lesklý-černý, abdominal - bílá. Přes oči projde černým pruhem. Tlapky a zobák černá.

Sokol

 • Společný kestrel (lat. Falco Tinnunculus) žije v Africe a Eurasii všude kromě severu. Žije na kanári, některé japonské, britské ostrovy, na sakhalinu, o. Peter Veliký, ostrovy zelené mys a Madeira.

Pustorem má krok dlouhý ocas a na rozdíl od jiných sokolů, jeho křídla jsou více zaoblená. Můžete vidět, jak tento pták často "třese" na jednom místě ve vzduchu s mírně sníženou ocasem a zvednutými křídly. Délka těla 310-355 mm, samice - 330-380 mm, střední ptáky 181-213 g. V závěrečném oblečení se muži obyčejných vyprazdacích liší od samic velmi odlišné. Spinální strana mužské zrzka s tmavě hnědými příčnými pendinemi a šedou kapucí na hlavě. Pohybové skvrny jsou na hnědé křídlech fly peří. Vnitřní odvolání Současné klikaté bílé skvrny. Řízení peří Pustdreli Grey s černým předčasím a bílým vrcholem hranice. Spodní strana je kapuce s podélným hnědým vzorem, vyvinutým k různým stupni. Muž má malý černý "knír". Weskov, nohy a orbitální kruh Žlutá. Muž jako celek je menší než lak v barvě a jeho plášť je jasnější. Žena s rezavou bóje zpět, ocas a ramena pokrytá širokým tmavým příčným vzorem. Má podélné pruhy na hlavě a šedavě schopnost.

Význam slova "Proto" v ruských slovech je interpretován jako "frivolní, prázdný". Pták dělá zvuky podobné kombinaci "ti-ti" nebo "ki ki".

Sokol

 • Steppe kestrel (lat. Falco naumanni) - to je pták ve tvaru písku. Obyvatelé v Africe: v Alžírsku, Maroku, Tunisku, na jihu Portugalska, Španělsko, Itálie, na Baleárských ostrovech, Kypr, Sicílie, Kréta, Sardinie, v Polsku, Německu, Mongolsku, Rusku (Trans-Uralal, území Altaj, Omsk oblast, Kavkaz, precdaucasia, Don, oblast Volga) a další.

Délka stepa dodala tělo je 31-34 cm, hmotnost mužů 90-180 g, samice 135-210 g., WingsPan - 58-75 cm. Ptačí ocasní klínovitá, široká a dlouhá úzká křídla. Rozdíly mezi podlahami jsou vyjádřeny málo. Dospělé ženy červené s podélnými skvrny na hlavě. Hnědý abdominal. Létající peří černá a hnědá, se širokým, lehkým, příčným vzorem. Muž má šedou hlavu, "knír" na něm není vyjádřen. Zpět, ramena a rozpadající se peří křídlo cihla zrzka bez vzoru, fiktivní Sizoy. Břicho je žlutohnědé s podélným vzorem, vyvinutým v různých stupních. Zobák černý na konci, oranžové nebo nažloutlé na základně. Tlapky, Weskov a prsten kolem očí - žlutá.

Sokol

 • SAPSAN (LAT. Falco peregrinus) - Jedná se o vzácný dravý pták hlídaný v Rusku, západní a střední Evropě. Ale v červené knize Země je Sokol-Sapsan uveden jako zvíře, které ohrožuje nejmenší hrozbu, protože je vysoká v jiných oblastech planety. Falcon Sapsan je kosmopolitní, který přebývá na všechny pevniny, kromě Antarktidy. V Jižní Americe žije pouze v Patagonii. Formuláře místních závodů (poddruh). V zimě Sapsan konjuguje v teplejších oblastech.

Ve velikosti je pták pouze horší než útoky. Průměrná délka jeho těla je 40-50 cm, hmotnost 700-1000 g. U dospělých ptáků, šedavě hnědý spin s křížový vzor. Lonent a schopnost zapalovače. Létající peří černé a hnědé s příčným načervenalým nebo žlutohnědým vzorem na vnitřní odvolání. Pod očima je černý blot, otočil se do tmavých pruhů na stranách hlavy - "knír". Řízení peří ocasu černé nebo šedavé hnědé s šedými pruhy. Břišní strana je lehká s červenohým odstínem, často s Sizem na stranách, s černým nebo hnědým křížem vzorem na cervals, peří a holeně. Hrudník je obvykle tam jsou skvrny ve tvaru srdce nebo černé tahy. Tsevka Operen méně než polovina. Samice mají nudnou páteř a silnější než barvené břišní. Létající Sapsana může být zaměňována s jemností, ale ocas falconu je kratší a ostřejší a křídla jsou delší. Slovo "Sapsan" se objevilo v ruské literatuře v XIX století, to bylo vypůjčeno od jazyka Kalmyku a v přeloženém prostředku "Falcon".

Sokol

 • Aleutian Falcon (Black Falcon) (LAT.Falco Peregrinus Pealei ) - Toto je poddruh. Oblast jeho hnízdění je omezena na ostrovy severní části Tichého oceánu: velitel (měď a bering), Aleutsk a královna Charlotte. V extragrantové době černého sokola se můžete setkat na pobřeží Severní Ameriky, v Japonsku, Manchuria, na Dálném východě Ruska. Častěji vede usazovací životní styl, je méně pravděpodobné. Sens vedle "Bird Bazaars".

Černý Falcon - největší z SAPSANS: Hmotnost mladé ženy může dosáhnout 1,179 kg. V šatech hnízda je horní strana ptáka monochromatický, tmavě hnědé barvy. Dolní část světlé s lehkým hrdlem a bradou, s bílými hranami peří, po stranách s příčným motelem. U dospělých Falcons, tmavě zrnitý hlavu a inter-opaccenture regionu, břicho a dno krku bílé s častým nepravidelným vzorem. Zrzka drůbež v barvě. Obrázek na Goobu a hrudníku ve formě příčných přerušovaných linií a po stranách, nohy a dostatečnost podélného vylíhnutí. Muži pár lehkých žen.

Sokol

 • Amur Kobchik (Oriental COBCHIK) (LAT. Falco Amurensis) - pták, běžný v jihovýchodní transbaikalia, primorye, Manchuria, na severozápadě Mongolska, v Koreji, v Severní Číně.

Průměrná délka drůbeže křídla - 22-23 cm, průměrná délka těla - 30-31 cm, hmotnost koberku - 114-140 g. Muži v konečném oblečení vypadají jako nominální závod, ale liší se v bílých cervals. Mají sizo-šedé tělo se stříbrným náletem na křídlech, černý ocas a hlavu. Shin, mikina a zadní břicho červená. Samice jsou zvláštní. Nemají žádné červené tóny v barvě, páteře šedé s tmavším příčným vzorem. Hlava je také šedá s dobře vyslovovaným černým "knírkem". Břišní strana je bílá s tmavě hnědým podélným vzorem, po stranách se otáčí na příčné proužky špatného tvaru. Peří tenisky a sunboards jednobělé.

Sokol

 • Cheglok (Lat. Falco Subbuteo) - Je to malý sokol, ven velmi podobný Sapsana. Oblast šíření ptáka je mírným pruhem Evropy a Asie, stejně jako severní Afriky. Vzhledem k šířce distribuce má druh významnou variabilitu zbarvení a velikostí. Poddruhy žijící na severu Eurasie jsou malovány v tmavších barvách, v Africe a Čína jsou obývány malými poddruhy.

Obecné rysy nesmyslů: Dlouhý zaklíněný ocas, špičatá křídla, průměrná délka těla je 28-36 cm, hmotnost od 130 do 340 g, křídla rozpětí 69-84 cm. Dospělí ptáci na hřbetní straně hnědá s více či méně rozvinutým Sizem. Neexistuje žádný nedostatek. Muž u těla je mikýň, v hustých podélných pendanech, "knír" a černá hlava. Hrdlo a tváře jsou bílé, bylinný život a shin. Na obou stranách zadní části krku jsou bílé tahy. Žena se utopila, více monofonní. Skaglokův hlas hlasitý, zvuky publikované k nim se podobají kombinaci "KLI".

Sokol

 • Cheglock Eleanora, Falcon Eleanora, nebo Alet (lat. Falco Eleonorae) Větší než obyčejný seglock. Délka jeho těla je 36-42 cm, rozsah křídel 87-104 cm, hmotnost 280-420 g. Na barvě vypadá jako obyčejný seglock, ale jsou zde také zcela černé ptáky. Bílý morph Alet vystupuje nedostatek rezavého odstínu peří "kalhotů" a tmavě urgentní křídlo. U žen v barvě pera jsou hnědé, hnědé a nažloutlé tóny.

Nesgrocks hnízdí na ostrovech Středozemního moře, v Tunisku a Alžírsku, na pobřeží Maroka, na Kanárských ostrovech. Zima v Madagaskaru a Komor.

Sokol

 • Odtoky (lat. Falco rusticolus) - to je největší sokol, s širokými křídly, dlouhým ocasem a silnou postavou. To se týká nejácnějších ptáků Ruska, uvedených v červené knize Ruské federace a červených knih o 40 subjektů Ruské federace. Podle mezinárodní červené knihy je to vzácné a zranitelné.

Pozdraví - obyvatele arktických a subarktických oblastí země. Jeho dům je Kamchatka, taimyr a t.D. Tam je pták na pevnině Eurasie a Severní Ameriky, na ostrovech kanadského arktického souostroví, velitele a Grónska. V zimě se sokol konjuguje na jih asi 1-2 tisíc km.

Rozsah křídel Krechet se liší od 120 do 160 cm, délka těla je 48-60 cm, hmotnost mužů - 1,3 kg, samice - 2,1 kg. Barva drůbeže nebo tmavě šedá s četnými pepiny, nebo čistou bílou, téměř zbavenou skvrna. Bílé Creares žijí. Grónsko a východní Sibiř. Hlas Drake je podobný výkřiku většiny Falcones: délka "Keek-Keek-Keek" nebo chraptivý ". Let The Dressetta je změna nádivky a vzrušujícího způsobu pohybu.

Dresset byl používán na lovu v mnoha zemích světa. V Rusku, s palácem, král dokonce existoval pozici sokolkyně a místa těchto ptáků byla nazývána Krechets.

Sokol

 • Shahin, Ryghegol Sapsan, Redhead Falcon, nebo opuštěný sokol. Falco peLeginoides) Distribuován ve střední a střední Asii: z mongolského Altai do centrálního Tien Shan.

Toto je malé poddruhy, relativně krátkodobé a dlouhé šedé. Průměrná délka těla muže - 36 cm, samice - 42 cm, hmotnost samce - asi 330 g, samice - asi 500 g. Maximální registrovaná hmotnost žen z turkmenistánu je 765 g. Barvení Shahin bledý a světlo. U dospělých vlastností peří na škůdci, čelo a nemocné z červeno-červené. Pale-šedý pták spin, lehce kouřový, s tmavším křížem hnědý vzor. Peří mají často červenavý řez. Břišní strana různých odstínů zrzka, s slabě vyslovený hnědý vzor.

Sokol

 • Laggar (Lat. Falco Jugger) - Sedentární ptáci kořisti, obyvatelé v Nepálu, Indie, Pacestan, Afghánistán, Bhútán, Bangladéš, Írán, Myanmar. Letěl do Kazachstánu a Turkmenistánu.

Vendy je Laggar jako Baloban, jen on je poněkud menší. Délka jeho těla je 21-50 cm, hmotnost dospělé ženy z turkmenistánu - 755 g. Laggarův peří je hustý a tvrdý, křídla jsou ostrá a dlouhá. Zadní část dospělých ptáků šedavě-hnědý. Tam je bílá Kime. Spodní strana je bílá, s hnědými otáčkami a peřím nohama, někdy s hnědými pendins na babes a hrudník. Ocas jedna barva, hnědá. Létající peří křídla hnědá s bílými křížovými pásy na vnitřní odvolání.

Sokol

 • Pooban (Lat. Falco Cherrug) Dokončeno ve stepi a lesní stepi zónách východní Evropy, severní a střední Asie.

To je dlouhý, velký sokol s délkou těla od 45 do 55 cm. Muži váží až 990 g, samic - až 1300 g. Zbarvení hřbetní strany pestro-buruy, spodní strana tělesa světla se skvrnami ve formě kapiček a šipek. Hlava ptáka je častěji natřena světlejším tělem a ocasem, je zdoben tmavým "knírkem". Ocas a uvnitř křídel pruhovaných. Weskov, nohy a orbitální prsten mají modravý stín.

Slovo "pooban" z jazyka Krymského tatarského jazyka do ruštiny se překládá jako "velký, velký". Creek Baloban je hrubý chraptivý "hack-hack" nebo "heekeeke".

Sokol

 • Turumální, nebo Turumi (Turmoi), nebo Floor Falcon (Lat. Falco chicquera). Celková délka jeho těla je asi 30 cm. Distribuován v Africe, jižně od Sahary a v Indii. Pro Turmorti, cihlově zrzka "klobouk" na hlavu.

Sokol

 • Driknik (řetězec, Dermlyig, Derbnichki, Derbushok, Kobech, Sokolok nebo mimihotor) (lat. Falco Columbarius) - to je pták, který žije v Severní Americe, severní a východní Evropě a Severní Asii. V zimě, Blick nimbles na jih, někdy dosáhl tropů.

Kromě toho se podobá miniaturnímu útoku. Má dlouhý ocas a špičatá křídla, která ve složené formě nedostane konec ocasu. Dlouhý Tsevka operen do poloviny. Sklon, stlačený ze stran, je vybaven úzkým hřebenem. Průměrná délka jeho těla se liší od 30 do 32 cm, hmotnost Dubbnik dosáhne 19-23 g. Modrý nadržený zobák, černý-nošovaný na horní část černého vosku, prstenec kolem oka a nohou je žlutý. Samice na třetích větších muži se také liší v barvě. Dospělí muži Sizo-Grey s tmavými kmeny peří, jejich hlava je stejná barva, ale s lehkými hranami peří. Existuje slabě patrný "knír". Zadní strana krku načervenalé s tmavými pepiny. Létající peří křídla hnědá s bílými příčky na vnitřní vystoupení. Sizy ocas s černým příčným vzorem. Břišní strana je bílá okra se vzorem tmavých podélných míst. Samice jsou tmavě hnědé horní a jarní šedé dno. Jejich ocas pruhovaný, se střídavým krémem a hnědými čarami, s jasným okrajem.

Sokol

Zajímavá fakta o Falcon

 • Největší z Falcons je kurva. Rozsah jeho křídel je 125-160 cm. V Rusku je jen asi 1000 párů řidičů.
 • Nejmenší sokol na světě - Mauricius Kestrel (Lat. FalcoPunctatus). Jejich počet se snížil v důsledku řezání lesů v prostředí ptáka. Dnes v přírodě jsou pouze 2 páry těchto vzácných sokolů.
 • Muti - sokol do 20 cm. Bude útočit na ptáky s létem, překročení její velikosti: křepelky, droky, thymelium (lat. Garrurak). V Indii, zkrocený Muti byl použit pro lov. Majitel držel v ruce pták, takže se objevil jméno Falole: "MUTI" znamená "hrstka".
 • Falcon je znázorněn na erbu SAE, Kyrgyzstánu a Islandu.
 • Ve starověkém Egyptě byl Sokol číst, byl považován za inkarnaci Boha Slunce.
 • Falcon Lovec se objevil přibližně před 2500 lety. Z východu do Evropy, počínaje XII století, tento koníček byl pokryt rytířskými rytíři, vrátil z křížových výprav. European k tomu, že falcon lovil, a vyškolené ptáky byli velmi drahý.
 • V různých zemích pro lov použité různé typy sokolů. Ruské milovníci lovili s kreetou a Sapsani, íránský - s zrzka sokolem, Středního východu - s Balbanami, indickými - s Turumi a Muti. V USA a jsou nyní loveni Američanem nebo vrabci!. Falco Sparverius).
 • Kostní hrboly před nozdry pomáhají slesem přesměrovat vzduch proudí z nosu během vysokorychlostního letu.

Sokol

Pooban (Lat. Falco Cherrug). Foto: Dickdaniels, CC by-SA 3.0

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny