Petúnie

Petunia (Petunia) (Lat. Petunia) je trvalý nebo roční, bylinný nebo polostavkový kvetoucí rostlina, která se vztahuje na třídu Dicotyathic, řádu Lickouse, rodiny pareniky, rodu petúnie.

Jméno Petunia Nicotiana Axillaris Díky francouzskému přírodním zdrojům Jean Batista Lamark, který v roce 1793 objevil a popsal tuto rostlinu během vědecké expedice do Jižní Amerikyt. Tato malá chyba vznikla kvůli podobnosti listů těchto rostlin s listy tabáku. Kdy, po deseti letech, tam bylo několik dalších druhů podobných Nicotiana Axillaris, byli alokováni do samostatného rodu, který se nazýval Petunia z brazilského slova "petun", což znamená "tabák". Ruská definice rostlin Petúnie se objevila v důsledku svobodného čtení vědeckého jména květiny.

Petúnie

Petunia - popis, funkce, fotografie. Jak vypadá Petunie?

Petúnie je rostlina s kumulativním kořenovým kořenovým kořenovým systémem s zjevnými kořeny a mělkým výskytem. Zastavit Petunie je zaoblená, malovaná v zelené, Gustany, s vedením druhého a třetího příkazu. V závislosti na druhu nebo odrůdě mohou být jak trestuhodné a přidávat, sníženy (od 20 do výšky 30 cm) nebo vysoké (s výškou dříku od 60 do 70 cm).

Petúnie

Rozdílní ve tvaru a velikosti, sedadlech nebo krátkých řízků listy Petunie maloval v zelené nebo tmavě zelené.

Na výhoncích jsou v dalším pořadí. Oba listy i stonky těchto rostlin jsou zcela pokryty malými chlupy.

Petúnie

Květiny Petúnie s krátkými květy, jediným, trychtýřovým tvarem, s rozšiřováním na vrchol, se nachází v teniskách rostlinných listů.

Vyhrál o průměru 5 až 16 cm je tvořen pěti kontroverzními hladkými nebo složenými lístky, jejichž hrany mohou být hladké, zvlněné a dokonce vlnité.

Petúnie

Barva Petunia ohromuje řadu barevných schémat a jeho odstínů. Převážná z květin se může lišit od sněhově bílé až světle růžové a tmavě fialové nebo z jemného levandule na ISCIN-BLACK.

Kromě toho, pruhy tmavší barvy, pronikavých okvětních lístků, kontrastní skvrny, jasné hrany okraje korolotu nebo středu květu, dávají celkové petúnské barvy hlubší sytost.

Petúnie

Poté, co rostlina bliká, formuláře plod, Mít bivalve box s malými semeny, z nichž počet se pohybuje od 100 do 300 kusů.

Kde petúnie roste ve volné přírodě?

V oblasti přírodního odpadu zahrnuje Petúnie Brazílie, Bolívie, Uruguay, Paraguay a Argentina. Jeden z druhů se nachází i v severoamerickém kontinentu. V teplém prostředí těchto zemí Petúnie jsou vytrvalé. Vzhledem ke své kráse a řadě forem keřů a květin se petúnie staly populární mezi květinovou vodou. Dnes jsou tyto květiny kultivovány v zemích západní, střední a východní Evropy, včetně v celém Rusku, stejně jako ve střední, střední a jihozápadní Asii. V chladnějším klimatu petúnie se pěstuje jako roční rostliny. Kromě toho, v mnoha zemích světa Petunia - to jsou oblíbené domácí květy, které rostou v hrnce na parapetu, v zásuvkách nebo zavěšených vázách v balkonech.

Typy petúnie, tituly a fotky

Navzdory skutečnosti, že tato rostlina je vědci známa více než 200 let, vědecká klasifikace peturitivu stále neexistuje. V té době, zatímco botanika vedla divoké diskuse o konkrétním názvu závodu a patřil k tomuto nebo takovému druhu, chovatelé pracovali na vytvoření zcela nových typů těchto barev s mnoha poddruhem a hybridy.

Dnes existují spolehlivé informace o 21. Petúnii, která roste ve volné přírodě:

 • Petunia Altiplana (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunia × Atkinsiana (D. Don Ex W.H. Baxter)
 • Petúnie axillaris (lam.) (Britton, Sterns & Poggenb)
 • Petúnie bajeensis (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunia Bonjardinensis (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunie Exserta (J.R. Stehm. v Napaea)
 • Petunia Guarapuavensis (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunie Hybrida ()
 • Petunia Inflata (R.E. Fr.)
 • Petúnie integrifolia (hák.) (Schinz & Thell)
 • Interiér petúnie (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunia littoralis (l.B. SM. & Dolů)
 • Petúnie mantiqueirensis (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunia NyCtaginiflora ()
 • Petunia Occidentalis (r.E. Fr.)
 • Petunie Patagonica (Millán)
 • Petunia Reitzii (l.B. SM. & Dolů)
 • Petúnie riograndensis (t. Ando & Hashimoto)
 • Petunia Saxicola (l.B. SM. & Dolů)
 • Petunia Scheideana (l.B. SM. & Dolů)
 • Petunia violacea (Lindl.)

Níže je popis několika druhů řetězců s fotkami.

 • Obarvené petúnie (Petúnie axillaris)

Roste v jižní Brazílii, Uruguay a Argentině. Jedná se o roční rostlinu s bylinným přidáním a vyprázdněným stonkům s výškou ne více než 0,6 m, tvoří svěží křoviny, jehož průměr může dosáhnout 0,7 m. Povrch stonků je pokryt tuhými železnými chlupy. Mírně pubertální listy ovoidu nebo ovoidu-podlouhlého tvaru mají jednodílnou hranu a dosahují délky 50 mm o šířce až 15 mm. Na stonku sedí bez mazlíčka a mají další místo. Jediný, jednoduchý, bílý petúnie květy mají trychtýřový tvar a krátké květy, jsou umístěny v dutinách listů a na vrcholcích výhonků. Úzká květinová trubka má délku až 50 mm s průměrem jističe do 60 mm. Období kvetoucí petúnie ohromené v polovině července a trvá až do prvních mrazů.

Petúnie

 • Purple Petunie (Petúnie violacea, Petunia Integrifolia)

Má také název řetězu. Výška této roční rostliny s travnatými rozmetadly výhonky zřídka přesahuje 30 cm, zatímco průměr keře může dosáhnout 75 cm a více. Mírně konkávní, malované v zelených listech s celými hranami mají eliptický tvar a jsou umístěny na unikání proti sobě. Docela malá fialová nebo purpurová nálevka ve tvaru petúnie květiny s průměrem corolla od 2,5 do 5 cm rostoucí na krátkých listových sinusových tanků.

Petúnie

 • Petunie Exserta

In vivo, je typická endemická endemika Serrac de Sudeste, který se nachází na jihu Brazílie. Posílení bylinných výhonků pokrytých tenkými vlasy tvoří kompaktní ošetřovatelské pouzdra s výškou 30-50 cm a průměr až 40 cm. Docela velké zelené listy ovozného tvaru s ostrým nosem a pevný okraj na výhoncích jsou umístěny v dalším pořadí. Jasně červené květy tvarovaného tvaru s dlouhou trubkou jsou otevřeny neobvyklým klínem ve formě špičaté hvězdy, která je tvořena velmi přeplněné lístky. Doba kvetení tohoto typu peturication trvá od začátku léta a pokračuje až do podzimu.

Petúnie

 • Petúnie Altiplana

Roste v jižních oblastech Brazílie. Jedná se o trvalý závod s travnatým, rozvětveným a přidáním úniků, které tvoří poměrně rozsáhlé "polštáře" s výškou ne více než 5 cm. Petúnie střílí povrch silně pokryté železnými chlupy asi 1 milimetr. Malé listy tvarovného tvaru s špičatou základnou a zaobleným výtokem jsou pokryty malými vlasy pouze kolem okraje a podél centrální žíly. Délka listů se pohybuje od 1 do 2,5 cm (v některých rostlinách do 4,8 cm) a šířka je od 0,5 do 1,5 cm (ve vzácných případech do 2,9 cm). Květina petúnie trychtýřového tvaru s krátkou (ne více než 25 mm) trubka, která končí šlehačem, jehož průměr se pohybuje od 20 do 30 mm, dosahuje v některých rostlinách 45 mm. Kukuřice tvořená zaoblenými lístky, malované v červené fialové barvě.

Petúnie

 • Petuniabajeensis

Je to endemické druhy rostoucí v jižní části brazilského státu Rio Grande. Jedná se o trvalé rostliny s trestuhodnými, travnatými, větvemi ze základny se stonky, jejichž výška se pohybuje od 20 do 40 cm. Tvoří keře o průměru asi 1 metr. Celý povrch stonků petúnie je hustě pokryté tuhými bílými chlupy o délce asi 1 mm. Husté, slabě smýšlející zelené listy mají různé tvary a velikosti. Mohou být prodlouženy eliptické a kopolátové podlouhlé, 4 až 7,5 cm dlouhé a šířku 1,4 až 3,3 cm. Květiny Petunia Funk ve tvaru poměrně dlouhé trubky (od 35 do 48 mm) načervenalého purpurového a klínu, jehož průměr nepřesahuje 28 mm. Zbarvení petúnie se může lišit od světle růžové na světle fialové.

 • Petunia Scheideana

Tento druh petúnie, který je distribuován téměř v celém brazílii. Jedná se o trvalé bylinné rostliny s větvemi a prázdné žlutozelené výhonky, jejichž délka může dosáhnout 70 cm. Povrch stonků petúnie je pokryt vzácným hnusem. Vejce ve tvaru vejce nebo prodloužené listy s množstvím rezidencí jsou připevněny ke střelbě v dalším pořadí na krátké (ne více než 10 mm). Délka plechů nepřesahuje 4,5 cm s šířkou až 2 cm. Květiny jsou funkčné s poměrně krátkou trubkou a šlehačem, jehož průměr nepřekročí 25 mm. Okvětní lístky Petunie malované v červeno-fialové nebo Lila tónů.

Petúnie

Převzato z webu: Stránky.Google.Com

Klasifikace petúnie ve tvaru keře

Aby se nemohl zaměňovat v obrovské řadě odvozených odrůd a hybridů, chovatelé začali používat klasifikace peturitivu ve tvaru keře, výšku stonků, průměr barev a počtu okvětních lístků, ze kterých se květ skládá.

Tvar keře rozlišuje:

 • Bílá petúnie,
 • Ampel Petunia,
 • Cascading Petunia.

Petúnie Bush, fotky a odrůdy

Skupina křoví petrišť je nejpočetnější, protože zahrnuje jak odrůdy s nízkým stupněm s květy s průměrem ne více než 50 mm a vysokými rostlinami, které jsou 160 mm. Hlavní podmínkou pro přidání petchitiv do této skupiny je, že udržení tvaru keře, speciální akce nejsou nutné (ořezávání). Můžete získat nádhernější pouzdro svíráním vrcholů stonků, čímž stimulují vývoj bočních výhonků. Mezi rostlinami bušového typu jsou v zahradníkech nejoblíbenější následující série a odrůdy Petúnie

 • Odrůda "Triumph" (triumf)

Jedná se o roční rostlinu s výškou stonků asi 0,6 m a gigantické květy, jehož průměr může dosáhnout 16 cm. Vintage je tvořen pěti rozdělenými a vlnitými lístky světle růžové nebo tmavě růžové barvy s okraje okraje. Květinová trubka je docela krátká. Jeho vnitřní část je mnohem tmavší z hlavního prostředí a jako by byl zastíněn světelnými pruhy.

Petúnie

Převzato z webu: petúnie.ucoz.Ru

 • Série "Ultrafa 1" (Ultrafa 1)

Jedná se o řadu pokojů, které tvoří kompaktní pouzdra do 0,35 m vysoké a šířka ne více než 0,4 m. Vyznačuje se velkými, široce otevřenými květinami s průměrem chovatele asi 90 mm. Tyto petúnie mají dobré deštivé a chladné povětrnostní odpor. Hybridní květy této série mají širokou škálu barev a odstínů, včetně "hvězdných" odrůd. Okvětní lístky mohou být malované v růžové, modré, fialové, bílé, burgundské a červené tóny, odtud a četná jména odrůd této série: bílá, burgundsko, červená, oblak, modrá, šarlatová, fialová, růžová hvězda, malinová hvězda, modrá hvězda.

Petúnie

Převzato z webu: Bordines.Com

 • Řada Limbo F1 (Limbo F1)

Roční nízko-temperamentní velké rozkvetlé petúnie se silnými tetwistickými stonky tvořící zaoblený pouzdro s výškou a šířkou asi 20 cm. I přes takové skromné ​​velikosti, tyto květy peturistiky dosahují o průměru 8-12 cm. Charakteristickým rysem série je brzy a hojné kvetení, stejně jako odolnost vůči atmosférickým srážením. Paleta obrazů okvětních lístků je velmi různorodá a zahrnuje takové barvy: klasická bílá, růžová, jasně červená, modrá, fialová. Existují odrůdy namalované v Lila, stříbro, broskvové, fialové nebo losos. Kromě toho se různé odstíny zvyšuje kvůli kontrastním chati nebo světelných míst ve středu květin.

Petúnie

Převzato z webu: 1Semena.Ru

Petunia Ampelnaya, fotky a odrůdy

Petchitivy skupiny Ampel zahrnují rostliny používané pro pěstování v hrnci, kaši nebo kontejnerech. Jejich výhonky jako rychlý růst tvoří pružné, zavěšené off, od 50 do 150 cm dlouhé. Tyto petúnie se vyznačují dlouhými květy s velkým počtem pupenů. Flower Tvar Funk-Like nebo Bell, s jednoduchými nebo potaženými lístky, jehož hrany mohou být hladké, vyřezávané nebo třásně. Průměr korun se pohybuje od 15 do 80 mm a jejich malba může být různorodá, včetně dvou a tříbarevných, s různými žilami, hraničí na okraji lístků, s lehkým nebo tmavým jádrem. Nejzajímavější jsou následující série a odrůdy ampeline Petunias:

 • Wavef 1

Série ročních rostlin s délkou výhonků do 120 cm. Při výsadbě petúnie v otevřeném podrazu, tyto rostliny vytvářejí rozsáhlé kvetoucí "koberce" povlaky, dobře nesoucí nepříznivé povětrnostní podmínky. Květina petúnie pro dlouhé a hojné. Fluorcourse květiny s průměru chovatele od 50 do 70 mm mají celou řadu barev: tmavě modrá, fialová, levandule, jemná růžová, nasycená růžová, lehká lilac, fialová.

Petúnie

 • "Avalanche F1"

Skvělá dekorativní petúnie s dlouhým (od 60 do 80 cm) myšlení skes. Být postavený v hrnci nebo kaši, forma tekoucí "proudy" poněkud velkých květin s širokým šlehačem, průměr květin může dosáhnout 70-90 mm. S horizontálním přistáním Petunie v důsledku rozvětvení stonků druhého a třetího řádu tvoří tlustý zaoblený "polštář" o průměru až 160 mm. Okvětní lístek zbarvení okvětních lístků tvořící květinový šlehač je různorodý a může být fialová a oranžová, červená, žlutá, bílá a modrá, losos nebo růžová. Paleta barev a odstínů této série lze rozšířit na úkor rezidence nebo bílých kapel s výhledem na Oz květin a vytváření efektu "Star".

Petúnie

 • Velvetf 1 (Velvetf 1)

Krásná série ročních rostlin s závěsnými výhonky tahání až do 0,8-1 metrů. Odrůdy petrálů této skupiny mají vysokou míru růstu stonků a dobré odolnosti vůči různým onemocněním. Četné sametové květy s vintage průměru od 50 do 70 mm jsou krásné voštiny, takže tato petúnie odrůda je často vysazena v zahradách nebo zahradách, aby přilákaly včely na kulturní rostliny. Pro tyto hybridy, docela později kvetoucí. Petúnie může být natřena v tmavě růžovém, lososovém nebo fialovém tónu. Různé barevné palety této série přidává tmavé pruhy na lístků, světle žluté nebo tmavé (téměř černé) malování vnitřního povrchu květinové trubky.

Petúnie

 • "Opera Superf 1" (Opera Supremef 1)

Dekorativní série s flexibilními výhonky, jejichž délka dosahuje 100 cm. Tyto petúnie jsou spíše nenáročné k trvání přírodního solárního osvětlení, takže mohou být pěstovány v bytě kdykoliv v roce. Díky silnému rozvětvení stonků z petice Supreme Supreme Série F1 je možné vytvořit nejen krásné openworks, ale také sférické nebo drop-tvarované keře, hojně pokryté malým (50-60 mm) nálevky. Jejich zbarvení je jemně modré, modré, světle-lilac, bílá, fialová, světle růžová nebo karmínová.

Petúnie

Převzato z webu: 1Semena.Ru

Cascade Petunia, fotky a odrůdy

Kaskádové petúnie jsou velmi podobné skupiny ampelů. Tyto rostliny, jako jsou ampelové odrůdy, střílí velmi flexibilní, ale silnější a mají menší délku. Kromě toho mladí rostliny kaskádové skupiny stonků zpočátku vyrůstají. Vzhledem k tomu, že vyrůstají tyto potrubí a prodloužení výhonků, začnou hanět a vyvodit z hrnce nebo kontejneru. Na rozdíl od závodů Ampel skupiny kaskádových peturistických květů větší. Nejznámější jsou takové odrůdy a série kaskádových mazlíček:

 • "Joconda F 1" (Gioconda F 1)

Série ročních rostlin schopných udržet v průběhu roku. Tyto petúnie jsou nenáročné k povětrnostním podmínkám a vydrží zmrazení na -8 ° C nebo zahřívat na + 40 ° C. Busta petnice křoví, ne více než 20 cm vysoká, s výkonnými silnými běžícími výhonky až jeden metr. Četné květy pokrývající rostlinu nepřesahují průměr 60 mm. Jejich malba může být bílá, růžová, losos, oranžová, šarlatová, jasně, fialová nebo fialová.

Petúnie

Převzato z webu: www.Farao.TO

 • Tornadof 1 (Tornado F 1)

Malá série kaskádových mazlíček s četnými, spíše velkými nálevkovitými květy s průměrem 50 až 70 mm. Pro rostliny této série je charakterizován rychlý růst masivních rozvětvených výhonků, jehož délka může dosáhnout 150 cm. Okvětní lístky tvořící květu Curl může být malován v růžové, červené, fialové, sněhově bílé, malinové a stříbrné tóny. Doba kvetení rostlin začíná na konci jara a trvá odolné mrazy.

Petúnie

Převzato z webu: cvetnik54.Ru

 • "Ramblen" (Ramblin F1)

Petunia Series, která se skládá z 12 nízkých tříd. Výška rozmetadla rozvětveného pouzdra nepřesahuje 35 cm a délka jeho výhonků se pohybuje od 50-60 cm do 1 metrů. Četné květy ve tvaru nálevky pokrývající rostlinu, poměrně velké, s průměrem chovatele asi 80 mm. Okvětní lístky těchto mazlíček mohou být fialové, levandule, jasně růžová, modrá, broskev. Existují odrůdy s růžovou, červenou, lososem, tmavě růžovým nebo sněhem bílým butonem. Kromě toho, v této sérii jsou odrůdy řetězců s dvoubarevnou barvou: jemný-lilac a lehký losos s bílými šplouchá.

Petúnie

 • Burgundsko F1 (Burgundsko F 1)

Nová hybridní rozmanitost petúnie charakterizovaných hojným květem. Délka hlavních a bočních výhonků dosáhne 50-60 cm. Středně velké květy, s průměru chovu asi 50-60 mm. Období kvetení trvá od května do konce září. Tato odrůda petúnie je reprezentována dvěma odrůdami, které mohou být malovány v purpurově červené nebo tmavě modré.

Petúnie

Petúnie Terry a jednoduché, odrůdy a fotky

Podle klasifikace založené na počtu okvětních lístků, ze kterých je šlehač zvýrazněn:

 • Terry Petunia,
 • Jednoduchá Petunia.

Petunia Mahova

Výrazný rys Terry Petunie je, že jejich květiny nejsou z 5, ale od více lístků. Tato skupina rostlin může zahrnovat vysoký a průměrný, keře, kaskádové a ampeline petúnie s velkými nebo malými klíny. Speciální opuchlé květy získávají, pokud jejich okvětní lístky mají vlnitý tvar a sametové hrany nebo pokryté malými záhyby. Různé malby froté petúnie může být monofonní nebo s různými spoji ve formě barevných skvrn, hloubek nebo hranic, procházející podél okraje okvětních lístků. Bohužel, nádherná krása těchto rostlin má své nevýhody: Terry Petunias reaguje na nepříznivé povětrnostní podmínky a dlouhé deště nebo mrazy zemřít.

Mezi rozmanitost odrůd a epizod v této skupině jsou zahradníci oblíbené s valentýnským seriálem, Double Cascade, Duo, Pirouette, Umělec, Milostný příběh, První krása, Tart Bonanza, Blue Dunaj, Sonata, Algefültter Zwerg (Allgefiillter Zwerg), Fanfare .

Petúnie

Petunie je jednoduchá

Petúnie s květy jednoduché konstrukce jsou nejpočetnější skupinou, která zahrnuje vysoké, průměrné a nízko stupňové rostliny s pohřbenou, ampelovou a kaskádovou strukturou keře. Klasické nálevkové květy s dlouhou nebo krátkou trubicí se skládají z pěti křehkých lístků, jejichž hrany mohou být hladké nebo vlnité. Paleta barev, ve kterých jsou smyčky pupeny a květiny malované, rozmanité a možná nejen jeden foton (včetně malých pruhů nebo šplouchá), ale také dvoubarevná. Typy a druhy řetězců řetězců obsažených v této skupině jsou nejvíce odolnější vůči povětrnostním vlivům a bez komplikací jsou přeneseny jak napchnuté deště nebo zamrznutí a dlouhodobé zvýšení teploty vzduchu. Květiny a Decorators Nejčastěji používají následující odrůdy a série: Amaretto, Slunce, Typhoon, Horizont, Imperial, Praha, jehly, deddy, Mirage, Carcalka, taneční vášeň, ráno.

Petúnie

Petunie s celými a vlnitými lístky, odrůdami a fotkami

Okvětní lístky okvětních lístků mohou být pevné nebo vlnité (třásně).

 • Zvažuje se typický zástupce rostlin s lístky s pevným okrajem Burrirerery "UniCum". Jedná se o velmi vysoké rostliny s pohřbenými šachtovými stonky, jejichž výška může dosáhnout 50-60 cm. Období kvetení všech druhů řetězců řetězců zahrnutých v této sérii začíná na konci jara a trvá až do podzimního mrazu. Průměr nálevkových květů různých barev tvořených pěti lístků s pevným zaobleným okrajem, se pohybuje od 50 do 70 mm.

Takové petúnie jsou úspěšně používány pro návrh květin, balkonů a pěstování na parapetu.

Petúnie

 • Okvětní lístky petrálů, které jsou pokryty malými záhyby, s silně zvlněným nebo robustním okrajem, dostali jméno třásně. Nejlepší krása takových květin se projevuje Afrodita f1. Zahrnuje roční rostliny s výherními výhonky, z nichž je vytvořen keř petúnie formy ve tvaru míče, ne více než 40 cm vysoký. Petúnie stonky tlusté pokryté docela malé letáky ovidového tvaru a nálevkovitých květin, průměr od 80 do 100 mm, bílý, losos nebo růžová barva. Okraje okvětních lístků jsou zdobeny malými zvlněnými záhyby, které se podobají Ryushi. Doba kvetení těchto mazlíček začíná v květnu a končí v září.

Rostliny této série vypadají skvěle jak v nejnižších hranicích a konstrukci verandy a balkonů.

Petúnie

Superior Petúnie a petnice s vlnitými lístky vypadají skvěle.

Zvláště zvýrazněné odrůdy vynikající Alba, vynikající burgundsko, vynikající růžová, vynikající tmavá fialová, Freethunia Burgundsko, Freethunia White, Freethuncture Roses.

Petúnie

Petunia je vynikající tmavě fialová

Petúnie

Petúnie frillinia bílá f1

Klasifikace řetic podle typu kvetení a velikosti květin

Přidělit:

 • Velkoobšenější petúnie - Grandiflora (Grandiflora);
 • Hojné tekoucí petúnie - floribunda (floribunda);
 • Malé květované petúnie - Millifflora (Millifflora);
 • Vícebarevná petúnie - multiflora (multiflora).

Petúnie Velkoobjevená (Grandiflora - Grandiflora), odrůdy a fotky

Skupina Grandflower zahrnuje jak nízko-temperamentní (25-35 cm) a vysoký (50-70 cm) petúnie s rozsáhlými kompaktními nebo rozvětvenými jahodovými keři, s malým množstvím velkých, jednoduchých nálevkovitých nebo froté květy, z nichž průměr v rozmezí od 80 do 130 mm. Hrany okvětních lístků mohou být pevné nebo zvlněné a dokonce vlnité. Velkoobšenější petúnie jsou slabě odolné vůči povětrnostním podmínkám, takže jsou častěji používány pro terénní úpravy balkonů, verandy nebo teras než pro přistání v otevřeném místě. Nejznámější Strážci této skupiny jsou:

 • "Double Cascade F1" (Double Cascade F1)

Jedná se o sérii ročních rostlin s nízkou (25-35 cm), silnější výhonky, které tvoří polo-kompaktní křoviny. V závislosti na odrůdě, trychtýřovitých velkých frotých květinách, jejichž korunu může dosáhnout v průměru 13 cm, jsou namalovány ve stínu burgundské, tmavě modré, levandule růžové, měkké barvy růžové a levandule. Povrch lístků s vlnitými hranami je hladký a pruhovaný. Odrůdy petrálů zahrnutých do série se vyznačují počátkem záření.

Petúnie

 • "Galaxy F1"

Roční hybridy tvořící větvící kompaktní křoviny petúnie až 25 cm vysoká. Doba bohatého kvetení této odrůdy začíná počátkem května a trvá až do podzimních mrazů. Sněhově bílé nálevkové květy s hvězdným hvězdným strojem jsou tvořeny krajkovými lístky, které mají mírně vlnitý okraj. Průměr věnce kolísá od 80 do 100 mm.

Petúnie

 • Černý Velvet (černý samet)

Petúnie odrůda, která přinesla britské chovatele. Výška křoví nepřesahuje 35 cm a jeho průměr - 25-30 cm. Stonky silniční, s běhy druhého a třetího řádu. Velké jednoduché petúnie květy připomínající tvar zvonu, malované téměř černé. Průměr bunkru tvořeného lístků s hladkými hranami může dosáhnout 80 mm a jejich povrch má sametovou texturu. Květiny petúnie z konce května do mrazu.

Petúnie

 • Série "Sferikaf 1" (SFEERIGAF 1)

Univerzální skupina rostlin používaných nejen pro návrh květin a trávníků, ale také pro zdobení balkonů a verandy. Nízkorychlostní výška výška ne více než 25 cm tvoří hustý keř o průměru asi 30 cm. Malé nálevky květy malované v tmavě fialové, losos, jemná růžová nebo bohatá modrá barva. Průměr bunny tvořeného lístkům s pevným okrajem může dosáhnout 12 cm. Na rozdíl od mnoha velkých kvetených odrůd jsou tyto velké květy petúnie dobře přeneseny dlouhé deště.

Petúnie

 • Sofistica F1 série (Sophistica F 1)

Skupina odrůd odvozených americkými chovateli. Jedná se o každoroční petúnii s výškou bylinných stonků od 25 do 38 cm, což generuje v důsledku dobré větve tvarů mrtvice o průměru až 30 cm. Jednoduché květy jsou tvořeny z mírně oddělených okvětních lístků s hladkým nebo nízkou hranou. Průměr mince může dosáhnout 80-100 mm a jeho malování úžasná představivost. Může to být modrá modrá s zářící sněhobílé centrum, jemně růžová s krémově bílý rozvod, černá s fialově červeným přetečením, citronová zelená nebo růžová se nazelenželými žlutými skvrnami. Je pozoruhodné, že v závislosti na osvětlení se mohou změnit barvy některých odrůd řetězců z sofistické science série.

Petúnie

Petunia hojný (Floribunda - Floribunda), odrůdy a fotky

Petúnie obsažená ve skupině Floribund může být nazývána mezilehlým spojením mezi velkými zástupcemi, které patří k typu grandiflora kvetoucích a multi-flower petúnie z multiflora skupiny. A hojní tekoucí petúnie jsou rostliny s rozsáhlými rozvětvenými výhonky od 25 do 45 cm a nálevkově formované jednoduché a froté květy s průměrem 60 až 100 mm. Široce používané pro dekorativní design hranic a květin, a také vhodný pro domácí květinový pěstování. Nejčastěji pěstované řetězce peturitivu jsou:

 • Sonyf 1 (Sonyaf 1)

Je jedním z nejoblíbenějších epizod, které zahrnují jedenáct hybridních odrůd. Jedná se o nízkorychlostní rostliny do 25 cm vysoké s poměrně kompaktním keřem. Jednoduché květy Petunia s průměrem 60 až 80 mm mohou být malovány v růžové, malinové, červené, bílé, malin-burgundské nebo modré fialové tóny. Mnoho odrůd petúnie mají dvoubarevnou barvu a může být růžový-lilac s životem lilac-burgundských barev, malinových nebo malin-burgundsy s sněhovou hvězdou ve středu, světle fialová s tmavými pruhy nebo červenou s bílým řezem na okraj okvětního lístku.

Petúnie

 • "Mléčná dráha F1"

Nízké petúnie (až 25 cm výška) s bylinnými výherními výhonky. Petúnie kvetoucí období začíná v květnu a trvá po celém létě a končí podzimní mrazy. Sněhově bílé krajky s mírně zvlněnou hranou as růžovou hvězdičkou uvnitř jako by symbol probuzení přírody. Průměr rozmaru v petici této odrůdy může dosáhnout 100 mm. Tyto rostliny jsou dobře tolerovány špatné povětrnostní podmínky a po silných deštích neztrácejí dekorativnost.

Petúnie

 • "Angora f1"

Nová hybridní rozmanitost Petunias s dobře rozvětvené rozsáhlé bylinné výhonky, které tvoří kompaktní pouzdra až 45 cm vysoký. Zatímco kvetoucí od června do nástupu mrazů, rostlina se utopí do moře velké (70 mm) froté květy tvořené mnoha růžovými lístky s vlnitými hranami.

Petunie Melko-kvetoucí (Millifflora - Millifflora), odrůdy a fotky

Melco-rozkvetlé rostliny skupiny Milliflora zahrnují roční petúnie s pokárkovacími stonky nejvýše 25 cm a četnými větvemi, jejichž pobočky, jehož délka může dosáhnout 0,9 m. Tato skupina je charakterizována hojným květem. Květiny jsou docela malé, o průměru 25 až 40 mm, nálevkovitého nebo připomínající zvony. Malé květy petúnie dobře tolerovat nepříznivé povětrnostní podmínky. Mezi dekoratéri a zahradníkům jsou populární následující odrůdy peturicit

 • Petunie "Pink F1"

Vztahuje se na sérii šoku a je skutečné dítě mezi mnoha typy peturitiv. Tento druh se zřídka dosáhne výšky 25 cm, ale má dobré rozvětvené, flexibilní a silné postranní výhonky rostoucí až 75-90 cm. Bloom přichází brzy a trvá první mrazy. V průběhu tohoto období je Kuste Petunia ponořen do obrovského množství malých (40-50 mm) jemných růžových květů tvořených jednoduchými okvětními lístky s celými zaoblenými hranami.

 • Seřadit "Yellow Ducksf 1"

Nízká výška rostlin nejvýše 25 cm. Charakterizované dobře vyvinutými bočními výhonky, jejichž délka se pohybuje od 75 do 95 cm. Doba kvetení této odrůdy začíná na konci jara a trvá až do podzimu, dokončete první mrazy. Petúnie květiny hojně, se spoustou malých žlutých květů trychtýřů. Pěstovaný jak v otevřeném místě, vytváření svěží kryt a v zavěšených koších a vázách.

Petúnie

 • Série Picobella (Picobella)

Charakterizované kompaktními křovinami, které jsou bohatě pokryty malým (až 50 mm) nálevky různých barev. Dobře upravené keře Petúnie tvořená pružným bylinným a pokárkovacími výhonami mají prakticky sférický tvar, průměr keře nepřesahuje 25 cm. Odrůdy této série jsou vhodné pro pěstování doma a pro dekorativní design květin, protože mají dobrou odolnost vůči větrům a atmosférickým srážením. Okvětní lístky Domácí mazlíčci z této série mohou být malovány v bílém, lososa, karmínu, tmavě modré a jemné levandule, růžové a červené tóny. Existují odrůdy s dvoubarevným hvězdným barevným nebo jasným středem.

Petúnie

Petunie Multi-Filder (Multiflora - multiflora), odrůdy a fotky

Skupina multimiflora zahrnuje rostliny tvořící kompaktní nízko spirózní keře s výškou až 25 cm, hojně pokryté malými jednoduchými nebo froté barvami různých barev, jehož průměr nepřesahuje 40-50 mm. Petúnie této skupiny, aniž by byla dotčena jeho dekorativní typ tolerovat všechny počasí objeví, ať už je to silný vítr nebo nalévá déšť. Kvetoucí v petnizitě multiflora skupiny je brzy a dlouhé. Používají se jak pro vytváření záhonů a pro pěstování na parapetu nebo konstrukci balkonů. Nejčastěji, zahradníci používají takové odrůdy nebo řady Petunie:

 • "Celebrity F1" (celebritf 1)

Jedná se o sérii 13 nízkorychlostních hybridů s malým (ne více než 50 mm) květy zajímavých zbarvení. Charakteristickým rysem většiny těchto odrůd jsou kontrastní, jasné tahy, které tvoří malý síťový výkres na základně nálevky. Jejich zbarvení je lilac-růžová s burgundskými žíly, lososem červenými s tmavými pruhy, bílá s modrými žilami, modrým purpurovým, tmavě červeným a jinými. Dnes, asi třicet odrůd palety barev, inherentní petúnie této série.

Petúnie

 • Petúnie "picotes f1" (picotee f1)

Výsledek práce amerických chovatelů, kteří vytvořili pět původních malířských hybridů. Jedná se o nízkopodlačné rostliny s travnatými výhonky, tvořící kompaktní křoviny s výškou až 25 cm. Charakteristickým rysem této série je bílý okraj, prochází silným vlnitým okrajem okvětních lístků, z nichž se květ skládá z. Hlavní malba pupenů může být červená, malina, růžová, fialová nebo fialová modrá.

Petúnie

 • Petunie "Glafira"

Rostlina se silně citlivými běhy, jehož výška může dosáhnout 30 cm. Bohatá kvetoucí petúnie začíná v květnu a pokračuje v zimu. Průměr zajíček, který je tvořen jednoduchými okvětními lístky s hladkým kulatým okrajem, se pohybuje od 45 do 65 mm. Zbarvení kořist kořist kořist může být zcela rozmanitá: modrá, červená, bílá, růžová a fialová, ale vždy zůstává jasný a nasycený.

Rostoucí petúnie a péče o to

Vzhledem k rozmanitosti jasných barev a forem petúnie považují za "princeznu květin". Rostlina je velmi plastová, může vyvinout, květ a ovoce v různých zeměpisných šířkách. Jediná věc, která na severu a ve středním pruhu je její květ bude mírnější a méně než v jižních zeměpisných šířkách. S různými typy kvetoucích rostlin se chová přátelský, takže se nachází v květináčích, kontejnerech a záhonu spolu s jinými květinami k vytvoření dekorativních skladeb.

Aby byl květiny, prosím, s jejich krásou na spiknutí domácnosti nebo v hrnce na balkóně, na jaře-letní sezóně ve specializovaných květinářských obchodech můžete získat sazenice Petúnie nebo vyrůstat sami. Získejte výsadbu materiálu ze semen nebo během reprodukce rostlin s řízky.

Petúnie

Když zaseje petúnie na sazenice?

Je-li kvetoucí petúnie zapotřebí brzy (na konci jara), semena jsou v lednu zaměňována. Dříve začnou prasnout a ampelové formuláře tvořící dlouhou dovolenou, takže zvýší objem. Pokud je zapotřebí letní květ, přistání Petúnie se provádí od poloviny února, včetně třetího desetiletí pochodu. Pro vývoj plnohodnotných zdravých sazenic obvykle jde asi 3 měsíce.

Semena petúnie jsou velmi malé velikosti, takže práce s nimi vyžaduje pozornost a opatrnost. Jsou ve skořápce a bez něj. Draised nebo granulovaná semena trochu velké velikosti, je snazší je zasít. Kromě toho, vzhledem k skořápce, mají ochranu před různými škodami a plísňovými onemocněními, jakož i další živiny. S řádným skladováním si sedící materiál zachovává svou klíčivost po dobu 3-4 let.

Petúnie

Jak petice na semena semen?

Můžete použít nádoby pro sazenice s odvodňovacími otvory vyrobenými ve spodní části, malé plastové brýle nebo potravinové kontejnery uzavřené kryty. Hlavní věc, hloubka nádobí by neměla být menší než 70 mm. Pokud neexistuje možnost, aby se otvory v dolní části nádrží nalije odvodnění vrstvou asi 20 mm. Granulovaná semena odrůd řetistin zesilovačů je okamžitě vyvíjena v přímořském hrnci, nebudou muset v budoucnu zotavit.

Semena petúnie by měla být zasazena rezervou. Vzhledem k nedostatku přirozeného světla nemusí stoupat, protože Petúnie se týkají lehkých rostlin. Preferují živnou, světlo, volnou půdu. Indikátor jeho kyselosti (pH) by neměl být menší než 5,5, ale ne více než 7,0. Pozemek pro přistávací petúnie lze použít rašeliniště. Aby se k němu přidá vzduch-propustný a výživný, vermikulit nebo perlit je přidán, který působí jako slzavý, stejně jako nějaký biohumus a písek. Pro neutralizaci vysoké kyselosti v substrátu přidejte trochu vápno. Petunie půda může být připravena nezávisle. Zkušení květiny jsou používány směsí rašeliny, listu nebo stlačujících půdy a humusu ve stejných poměrech. K substrátu bylo více vzduchu, je k němu přidáno malé množství písku.

Petúnie

Během setí petúnie připravené nádoby s odvodněním vyplní hotovou půdu. Je to mírně těsnění, ale ne tlupa. Horní část půdy o tloušťce asi 10 mm je prosévána jemným sítem, lunte trochu a zvlhčete dobře. Po naplnění nádob na hrany by mělo zůstat asi 5 až 10 mm volného místa. Sevadní materiál nesvítí do země, a umístí se na povrch. Granulované semena petúnie ležela na substrátu s párátkami. Pro rovnoměrnější distribuci na půdě neúplných semen jsou smíchány s předškoleným a sušeným říčním pískem, a pak rozptýlené na povrchu půdy a rozbít. Setí úhledně zvlhčených ze stříkací pistole. Jednoduchá semena petúnie mohou být nastříkána roztokem, které stimuluje růst. Granule nebo dražé by neměly být předmětem tohoto zpracování, ale pozemek musí být velmi mokrý, takže jejich skořápka začala broušit a klidně. Výsev může být prováděno podél volného sněhu, nalévá jej do nádoby s vrstvou od 15 do 20 mm.

Země nebo sazenice písku nespadají, jinak nebudou výhonek. V kontejneru se sněhem mohou být semena petúnie mírně zkroucena vermimiku. Kapacity s plodinami musí být pokryty průhledným sklem nebo vloží do plastového sáčku, poté jsou zobrazeny ve světelné místnosti, kde se teplota ukládá v rozmezí od +20 do + 25 ° C. Přes jeden nebo půl týdnů semen začnou klíčit.

Do té doby je monitorována údržba potřebné vlhkosti půdy a vzduchu v druhu skleníku. Semena petúnie netolerují nadměrnou vlhkost, takže plastový sáček nebo sklo v dopoledních hodinách a večer musíte otočit nebo otřít, když se objeví kondenzát, a také na avoine skleníku jednou denně. Aby se zabránilo smrti Země, je nastříkán z pulverizátoru se slabým roztokem manganu nebo v paletě nalit vodu.

Po zveřejnění prvního listu se počet sazenic zalévají. Postupně snižte denní teplotu obsahu výhonků na + 18- + 20 ° C. Rostliny kalené, posunutí skleníků a po třech nebo čtyřech dnech a zcela odstraněním skla, filmu nebo krytu. Půda v kontejneru s petúniasem je sypaná pískem, takže není konvergence.

Petúnie

Vychystávání petúnie

Když se na výhonku objeví tři nebo čtyři listy petúnie, je připraven k vychystávání do samostatných kontejnerů, jehož průměr by měl být nejméně 70 mm. S pomocí malé tyčinky od zvlněné půdy se výhonky vyjměte a transplantoval je do speciálních rašelinových hrnců, plastových brýlí, balkónových boxů a dokonce i v Kašpu (Ampels) se stejnou půdou. Odrůdy řetězců řazení řazení v kontejnerech nebo kaši a umístěných na okraji nádoby, obvykle okamžitě rostou pod úhlem 45 °.

Vybrané sazenice petúnie opět obsahují v teplých místnostech s teplotou +20 až + 22 ° C. Po 10-14 dnech může být snížena na + 16- + 18 ° C. S tímto teplotním režimem jsou petúnie získány s kompaktnějšími formami. Pokud se sazenice vyvíjí na větší teplotě a postrádá přirozené osvětlení po dobu 11-12 hodin, začne se roztáhnout, slabší přijde, ztrácí svou dekorativnost. V této době potřebují mladí sazenice mírné zalévání a další osvětlení.

Zalévání petúnie

Rychlejší sazenice petúnie jsou zalévána velmi úhledně nahromaděná voda, pod nejvíce kořenem. Nejlepší je provádět kapání zalévání, pomocí typické injekční stříkačky pro tento účel. Půda za pěstovaných sazenic a kolem nich zvlhčuje stejné jako blízké dospělé rostliny. Petunia je odolná proti suchu, nelíbí se přejídání, takže je obvykle napojeno, když sušil zemi Coma. Ale přístup vlhkosti k kořenům by měl být pravidelný, jinak se petúnie listy začnou držet hubu, a stonky jsou vzaty. Takže listy nedostane spálení v letním teplu, květina je lepší voda ve večerních hodinách.

Hnojivo pro petúnie

Chcete-li získat silné a zdravé sazenice petúnie, musí být periodicky krmení. První zavedení dusíkových hnojiv by mělo být provedeno 15-20 dnů po prvních vyhledávání. To umožní budoucím závodě zvýšit požadované množství zelené hmotnosti. Často by neměly být sazenice oplodnění stačit, bude to stačit k strávení této akce dvakrát měsíčně.

Petúnie

Osvětlení petúnie sazenic

Petunie je velmi náročná na osvětlení. S zimním přistáním semen jsou katastrofálně nedostatek světla v důsledku krátkého světelného dne, takže zkušené květinové květy se doporučuje dodatečně podsvícení fluorescenčního nebo LED lampy od 7:00 do 22 hodin, kterým je navázalo přes Simiate sám. Kapacity s vrcholem Petunias také musí být umístěny v dobře osvětleném místě. Takže, že mladí sazenice se nedostanou popáleniny, měli by být oplošeni z přímého slunečního světla.

Plakát Petunia

Tvorba vzhledu dospělé rostliny začíná ve fázi sazenic. Toho je dosaženo svíráním. To je, že nakonec určuje stupeň pobustnosti keře a počet budoucích květin. Petúnie je štěňátko strávit po čtvrtém nebo pátém listu centrálního útěku. Vzhledem k tomu v teniskách listů níže se probudí k růstu nových výhonek, které dělají křoví hustě rozvětveni. Takový postup lze opakovat dva nebo třikrát.

Petúnie

Petúnie přistání v půdě

Začátkem dubna začnou ztvrdnout mladé sazenice. Petunie připravené sazenice mohou být usazeny v otevřené zemi až po ukončení nočních mrazů. Přistání rostlin je lepší strávit ve večerních hodinách nebo na zamračených dnech, to umožní dobře kořene dobře a vyhnout se spálení spálení. Aby nedošlo k poškození kořenového systému, je nutné před přechodem nalít.

Vzdálenost mezi Petunia je přímo závislá na rozsahu rostlin. Pro petrici s více kvetou skupinou je tato hodnota 15-20 cm, pro velkou kvetou skupinu, měla by být vzdálenost alespoň 20-25 cm, ale pro ampelové barvy se tento interval zvyšuje na 30 cm.

Petúnie květy vysazené v otevřené půdě jsou zalévány a kořenová část je namontována se stálou rašelinou, což umožňuje chránit kořeny rostliny z vysychání a z možných nočních mrazů. Plot určený k zemi "Princess Gardens" by měl být slunečný. Několik dní před přesazením, půda obohacená s organickými hnojivy a dobře.

Hezká petúnie v otevřené zemi

Po absolventovi Bushova Petúnie a zvyšuje dost výhonků a listů, mělo by být zahájeno krmení směsí fosfátových potašů, poskytující zásoby minerálů pro svěží a jasné kvetení. Pro zlepšení vzhledu závodu můžeme provádět extra zelené podavače dodávající petúnii potřebnými stopovými prvky. Interval mezi kořenem a extrakčním krmením dospělých barev by měl být 5 dní.

Petúnie

Zářící petúnie

Existuje spolehlivější a snadný způsob reprodukce těchto rostlin - posunutí. Je vhodný pro všechny typy ampelů a froté petúnie. Cuttings pro rostliny s froté květy jsou sklizeny v období od února do května. Sprchová sprcha potrubí ampelů při dodržování teplotních podmínek a režim osvětlení lze provádět po celý rok. Výzstník je řezán z vrcholů výhonků. Na řezu by měly být nejméně 4-6 letáků, ze kterého jsou ponechány pouze dvě topy, a pak zkrácená polovina. Řezaná část řezání se zpracuje s roztokem, který stimuluje růst kořenového systému a je umístěn v substrátu podobném složení směsí půdních směsí používaných pro setí semen, foukání na čtvrtinu délky. Interval mezi sazenicemi v přistávacím boxu by měl být nejméně 15-20 mm. Po vylodění řízek v substrátu je jeho povrch prášek s pískem nebo perlitovou vrstvou 20-25 mm a je zpracována antimikrobiálním roztokem. Krabice s podivným sadlem je pokryta skleněným plechem a vloží se do dobře osvětlené místnosti, ve které je teplota udržována v rozmezí + 21 ° C + 24 ° C. Pro zvýšení šance na úspěšné zakořenění řízky musí být umístěny do substrátu po dobu dvou hodin po řezání.

Petúnie

Pro stimulaci vývoje kořenového systému je nutné sledovat hladinu vlhkosti půdní směsi, neumožňuje jeho sušení, ale také se vyhnout konvergenci. Pro to, alespoň jednou denně, povrch půdy se postříká vodou ze spreje. Pokud je černá noha nakažena černou nohou, zavřená zavěšená, zásuvka je větraná z přebytečné vlhkosti a pěstování materiálu poškozeného onemocněním je zničen.

Pro pátý den se první kořeny objevují na řízkách. Jak rostou, přistávací materiál se postupně transplantoval do samostatných hrnců, jehož průměr, který není více než 5 cm. Do budoucí rostliny tvořily bujné keře, petúnie sazenice špetky, udělej to po vzhledu čtvrtého nebo pátého listu na stromků. Po 30-40 dnech jsou zakořeněné řízky petúnie transplantovány do hrnců, jehož průměr by měl být nejméně 13 cm. S příchodem jara tvořené křovinami se do balkónových boxů nebo vysazené v květinové zahradě.

Principy sedimentu získané vegetativního způsobu nejsou odlišné od událostí držených s sazenicemi pěstovanými ze semen.

Petúnie

Převzato z webu: www.Svit-nasinnya.V.Ua

Pěstování peturicity doma vyžaduje dodržování některých nuancí, bez nichž je nemožné dosáhnout úspěšného kvetení. Kořenový systém peturition vyžaduje poměrně velký prostor, takže je třeba mít na paměti, že alespoň pět litrů substrátu musí vyvinout jednu petún. Proto v kontejneru s kapacitou 10 litrů nelze umístit více než dva květy, a ve standardní kaši - ne více než jeden. Merry Petunia přistání může vést k vyblednutí jednoho z rostlin.

Ne méně důležité pro petnice je přirozeným osvětlením a přílivem čerstvého vzduchu. Rostlina může ohřívat jak v hlubokých stínu, tak na lehkém solárním, ale glazované lodžie. Nejkrásnější květ se slaví na balkonech a lodžii s orientovaným na jih nebo jihovýchod. Dobrým výsledkem lze dosáhnout, když přistání petchtive v zásuvkách na balkonech čelí severu, ale pro to potřebujete použít sazenice moderních drahých hybridů.

Petúnie

Převzato z webu: s1.1Zoom.Mě

Petúnie

Zajímavá fakta o Petunii

 • Petunie je uměle kultivována, počínaje XVIII století.
 • Tyto krásné květiny jsou vzdálené příbuzné brambor a rajčat, protože patří také do rodiny.
 • V Evropě se objevil první Petunias Petúnie Violacea v roce 1825.
 • První rostliny s příznaky froté formy byly získány v roce 1849, ale odrůdy s úplně froté květy byly přivedeny japonskými chovateli pouze v roce 1930.
 • Petúnie, známá nám jako Petunia Violacea, si užil velkou popularitu od Ekvádorských Indů. Jeho sušené listy obsahují aktivní zápisy, protože jejich kouření způsobuje iluzi letu.
 • Nejzarodnější pohled z druhu petúnie je petúnie exserta. Je pozoruhodné, že tento druh je zcela zbaven jakékoli vůně a kolibříci jsou opylováni, a ne motýli a včely, stejně jako všechny ostatní typy.
 • Mezi zahradníky existuje chybný názor, že všechny ampel petúnie jsou zástupci Surfiny skupiny. Surfinia je však pouze jedna ze série petmpelů ampelů.
 • Aroma Petunia děsí komáři a nějaký jiný hmyz.

Petúnie

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny