Léčivé rostliny: popis, vlastnosti, zobrazení

Zadowolony

Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení

Plody Hawthorn - Fructus CrataegiLéčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení

Hawthorn špinavý - Crataegus oxyacantha l.

Hawthorn Blood-Red (sibiřský) - Crataegus Sanguinea Pall

Hawthorn Five-set -CRATAEGUS PENTAGYNA WALDST ET KIT

Hawthorn (strom, Boyarka, GLD) - vysoké keře, méně často rodina rodiny Rosacea - Rosaceae, až 5-8m vysoko, se silnými výhonky, sedící s tlustými vzácnými stodolami stonku původu. Větve lesklé nebo šedé. Bílé květy, voňavé, shromážděné v lopatu květenství. Listy a ovoce z různých typů různých typů.

Šíření

. Hawthorn Blood-Red Grows na Sibiři a East Kazachstán. Hawthorn pichlavý v divoké formě se setkává v transcarpathii. Kavkaz je rozšířen o hloh pět setin. Na Ukrajině, Hawthorn ukrajinské a ostnaté. Hawthorn Blood-Red a ostnaté jsou široce kultivovány v bojových pruhu, silničních plantážích, parcích jako dekorativní rostliny. Plemena semena a prasata.

Blesk.

Všechny typy surovin byly vyrobeny do obrobku. Květiny jsou v podstatě sklizeny s hawthorn bariérou rostoucí na Ukrajině. Sbírka se vyrábí na začátku kvetení, řezání paterových květenství s nůžkami. Květiny shromážděné na konci kvetení, ztmavne se suchými býčími pupeny na dlouhou dobu, nebudou suché a také ztmavnout. Hawthorn proudí rychle, v horkém počasí po dobu 3-4 dnů, které musí být vzaty v úvahu koše. Obvykle rozkvétat hojný, ale ovoce ve značné veličinách jsou tvořeny ne každý rok. Sbírka květin poškozených hmyzem není povoleno. Suroviny jsou lepší sbírat v koši a rozkládají se pro sušení, nejpozději do 1-2 hodin po sběru. Ovoce jsou shromažďovány během období zrání od konce září do mrazů, odříznout byty výhradně s ovocem, skládáním v sáčcích a koších. Termín pro sběr plodů je asi měsíc.

Makroskopie

Květinový surovina Hawthorn by se měl skládat ze samostatných nebo shromážděných několika květinami a pupeny s květinami. Květina se skládá z 5 bílých okvětních lístků, pěti litrového šálku, četných tyčinek. Délka květin nemůže překročit 3,5 cm. Vůně je slabá, zvláštní. Slabí sliznice. Je dovoleno zhubnout při sušení ne více než 14%, dotýkal se květin ne více než 3,5%, oddělené květnové květy ne více než 3%. Plody podobné, pevné, vrásčité, různé tvary a barvy, v závislosti na typu rostliny, je patrné z horní části kroužku vyzvánění s 5 zuby, tvořenými pravopisnými šálky nebo bez nich. V buničiny kostního ovoce. Chuť sladká. Často na povrchu je bělavý nálet od zavěšeného cukru.

Možné nečistoty - Tern Květiny (pichlavý švestka) - Prunus spinosa l. podobné vzhledu. Rozlišovací prvky: šálek širokého válcovaného tvaru, s non-odvzdušňovací hadry, okvětní lístky inverzního tvaru očí.

Chemické složení.

Ovoce hloh obsahuje komplex biologicky aktivních látek, flavonolu, tančinových látek, karotenoidů, triterpenových saponinů (oleanol a kyseliny ursolové), cukr, organické kyseliny, pektiny, mastné oleje - v květinách - flavonol (až 2%, hyperosid , quercetin a vitexin), esenciální oleje, karotenoidy, oleanol, káva a ursolová kyselina, acetylcholin, cholin a trimethylamin- v listech - quercetin, tanile látky, kyselina askorbová, karoten, triterpene saponins.

Hawthorn Pět setthly schopný extrakt z půdy a akumulovat chrom.

Ovoce často jedí škůdce. Doba použitelnosti ovoce a květin je 2 roky.

Farmakologické vlastnosti.

Experimentální studie zvířat ukázaly, že extrakt hloh má stimulační účinek na srdce a zároveň snižuje vzrušení srdce svalu. Galenické formy hloh mají antiarytmickou aktivitu na různých modelech experimentálních arytmií.

Přípravy Hawthorn ve velkých koncentracích rozšiřují periferní nádoby a cévy vnitřních orgánů. Ursol a oleanové kyseliny obsažené v hlohnech, zvyšují krevní oběh v céřových a mozkových cévách, snižují krevní tlak (krevní tlak).

Ovoce ovoce Ovoce ovoce Pět škůdců s jediným úvodem Snížení bioelektrické aktivity lobboře a Barbing oblasti velkých hemisférů králíků mozku. S denně po dobu 5 dnů je podávání léku, snížení bioelektrické aktivity na EEG je výraznější: Tyto změny na EEG se postupně snižují (po dobu několika dnů) po deklaraci správy, což naznačuje dlouhodobou sedativní činnost hloh.

Množství flavonoidů z listů Hawthorn Pět stoky má kardiotonický efekt na srdce.

aplikace.

Hawthorn se používá v tepu, nespavosti, vysoký krevní tlak. V důsledku použití Hawthorn u pacientů se zlepšuje obecná podmínka, bolest hlavy je mírně snížena, bolest hlavy je snížena, nebo zmizí, hluk v uších, závratě, obsah cholesterolu v krvi klesá a snižuje se obsah cholesterolu v krvi a Množství zvýšení lecitinu se normalizuje koeficient lecitin-cholesterolu, je normalizován trend směrem k normalizaci složení elektrolytu v krvi, stejně jako indikátory srážení krve. S ischemickým srdečním onemocněním se zlepšuje funkční stav myokardu a koronárního krevního oběhu.

S nespavolemi, neuróza srdce působí směs hloh a valerijských přípravků.

Palmová tráva - Herba Leonuri

Základní deska srdce (obyčejný) - Leonurus Cardiaca L.

Bezbolestný mateřský vstup - Leonurus Quinquelobatus Gilib.

Dashtokes (Dogs kopřivy, srdeční tráva, jádro, kopřivy hluché) - trvalé bylinné rostliny rodiny Clanotkov - Lamiaceae, výška od 30 do 100 cm, se zelenýmLéčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazenítetrahedral, hustě, rozvětvený stonek. Listy kostky, nižší 5-7-palchatické-samostatné, horní třídy a třístranné, křížové třídy. Květiny malé, umístěné v dutinách listů. Hungile dva (diagnostické znamení), růžová barva. Ovoce zlomkové, rozpadající se na 4 ořechy. Blooms od června na podzim.

Šíření.

Průměrná a jižní zóna Evropské části země. Severo se setkává pouze v osadách v západní Sibiři a Kazachstánu. Petcher je pět-svatodnější rozšířenější. V Bělorusku převládá tyrent.

Závod zpravidla roste na pustině (tedy jméno), v Ravines, podél silnic, ve dvorcích. Někdy tvoří houštiny na místě bývalých budov. Pěstován v mnoha státních farmách léčivých rostlin.

Blesk.

Tráva je sklizena ve fázi botonizace a kvetení, před začátkem FPS nižších květinových vod (v červnu-srpnu).

Makroskopie.

Suroviny jsou pevné barevné stonky až 40 cm a až 5 mm tlustý. Přítomnost stonků silnější 5mm není povolena. Roviny rovně, uvnitř dutiny, jsou silně pubertální, typický pro obyčejný - nahý (diagnostické znamení), s malými horními listy. Samostatné listy ve tvaru vajec, tři-pět-špičaté, horní listy jsou umístěny na kmeni naproti, lancet-očí nebo podloupní eliptické, jednodílné. Na vrcholu listů tmavě zelené, světle zelené světlo, hustě pokryté chlupy. Květiny ve falešných demencích, tvoří rozrušující květenství ve tvaru koety o délce 35-40 cm, špinavé nebo purpurově růžové, dvojité, šálek s 5 zuby, hustě pokryté chlupy. Vada je surovina opožděné sbírky s silně staženými šálky a pichlavými zuby - během plodů by neměly být shromažďovány žádné rostliny. Vůně je slabá travnatá. Chuť Gorky. Ve sklizni trávy lze mylně shromažďovat jiné neplatné druhy. Sbírka trvá 15-20 dnů.

V surovině není povoleno černý - ballota nigra l., pěstování na stejných místech jako základní desky. Jeho stonky jsou krátké pól, chlupy jsou nakloněny dolů. Listy kulaté vejce ve tvaru, nebo vejce-laneceal, tuhá krátké, rudelové květy růže.

Na mikroskopii, na rozdíl od jiných rostlin, rodina Clanotkovy Ustian je obklopena 4-5, méně často 2 koženými buňkami a základní suite žlázy jsou malé, sestávají z 2-8 vylučovacích buněk. Typické typické typické chlupy: dlouhé, multi-mléko, hrubost, rozšířená v místech buněčného spojení, "artikulární" (diagnostický znak) se nacházejí ve velkém množství. Podél okraje listu jsou ohnuté chlupy.

Chemické složení.

Flavonol glykosidy, hlavně rutin, esenciální olej (stopy), saponiny, alkaloid Stakhidrin, taniny, karoté. V matce sibiřanství, sestavený během kvetení, byl nalezen alkaloid Leonurin.

Farmakologické vlastnosti.

Přípravky lékárny mají sedativní vlastnosti, snižují krevní tlak, zpomalují rytmus srdeční frekvence, mají antikonvulzivní aktivitu v experimentu. Mají příznivý vliv na sacharidy a mastnou výměnu, snižují hladinu glukózy, mléčných a peer-stupeň kyselin, cholesterolu, běžných lipidů v krvi, normalizují metabolismus proteinu.

aplikace. Tráva ze tchyně trávy, trávy v kulatých briketách, infuze, tinktura, je součástí poplatků sedativ. Přípravy na povaze akce se blíží lékům valerian.

Barvicí přípravky se používají jako uklidňující činidlo se zvýšenou nervovou excitabilitou, kardiovaskulární neurózou, hypertenze, koronární srdeční onemocnění, myokarditidy, tyrotoxikózy, insomnia, vegetativní dystonie, neurastenie a psychstay, neuróza. Pozitivní výsledky poskytují použití barvení u pacientů v předběžných malířských a menopacterních obdobích s funkčními poruchami centrálního nervového systému. Je také předepsán pro neurózu gastrointestinálního traktu, meteorismu, spastické bolesti.

Pupeny japonské Sophia - Alabastra Sophorae Japonicae

Ovoce Sophora Japonec - Fruktus Sophorae Japonicae

Japonská Sophora - Sophora Japonica L. - Fall Falls Farm Fabone Fabose Fabaceae, dosahuje 25 m na výšku, s širokou korunou. Kůra starých kmenů tmavě šedé, s hlubokými prasklinami, mladými větvemi a střílí zeleninově šedá, krátká okna. Bez parkovacích listů, 11-25 cm dlouhý. Květiny s délkou 1-1,5 cm, voňavé, ve velkých volných konečných pásech dosahujících v délce 20-30 cm. Věnec typu motomie, nažloutlý bílý. Bob je masitá, nahá, délka až 10 cm, s hlubokými klobouky mezi semenem naplněnými nažloutlou zelenou lepkavou šťávou, ne padající na zimu. Nezákonné fazole zelené, zralé - načervenalé. Každý Bob uzavírá 2-6 oválné, hladké, tmavě hnědé semena připomínající fazole, ale menší. Semena obvykle nezrají.

Květiny na konci léta, v červenci-srpen ovoce dozrávat v září - říjen a držet na stromě celou zimu.

Šíření.

Motherland japonská bezpečnost - Čína. Široce rozvedený na poloostrově korea, v Japonsku, vietnamu a dalších asijských zemích, stejně jako v Evropě a Severní Americe. Dlouho bylo pěstováno v mnoha jižních regionech Evropské části země, v Transcaucasia a Střední Asii. Zvláště se často rozvedl na regionech Krymského, Khersona a Oděsa, v Uzbekistánu, údolím oblastí Tádžikistánu, ve městech Turkmenistánu, Dagestan, v prostých a nížinných oblastech Ázerbájdžánu, Arménie a East Georgia.

Blesk

Ovoce pohovka jsou sklizena v suchém počasí. Zároveň jsou odříznuty secaturem nebo pečlivě rozloží květenství s ne poměrně zralým, lehkým zeleným, masitým a šťavnatým ovocem, jejichž semena začínají ztmavnout.

Japonské člunové pupeny jsou shromažďovány v suchém počasí, po vysušení rosy, na konci bootonizace této rostliny v červnu-červenci, kdy část pupenů na základně květenství začíná kvést. Při posuzování jsou květence vyříznuty secatury nebo je pečlivě vylezl na základně. Sochor pupenů vede stejným způsobem jako přípravný ovocný obrobek. Shromážděné květenství co nejrychleji.

Před sušením z ovoce jsou větve květenství odděleny a vyřazeny. Suché ovoce v podkroví s dobrou ventilací nebo v sušičkách při teplotě ohřevu asi 25-30 ° C. Suší se a purifikovány z nečistotních surových balení ve dvojitých nebo vícevrstvých papírových sáčcích.

Pupeny sušené suroviny v podkroví nebo v sušičkách, míchání periodicky při teplotě zahřívání surovin na 40-45 ° C. Po zakoupení poboček, květenství stohu křehkosti. Sušené suroviny čisté z větví květinek a cizinců a balených v tkaninách nebo papírových sáčcích.

Makroskopie.

Syrová japonská Sophia se skládá z undributing, surround-cylindrických ovoce (fazole). Jsou to multifamózní, délka až 10 cm a široký 0,5-1 cm, nazelenalý hnědý s nažloutlou švem. Semena jsou tmavě hnědá nebo téměř černá, délka do 1 cm a šířka 0,4-0,7 cm- většina semen je obvykle nedostatečně rozvinutá. Neexistuje žádný zápach, chuť je hořká. Surovina musí obsahovat vlhkost ne více než 14% - popel obecně ne více než 3% - plody zčernalé a nezralé, ne více než 10% - stonky a opouští Sophia ne více než 3% - organické nečistoty ne více než 3% 0,5% - minerál - ne více než 1%.

Dalším typem surovin získaného z japonského pobřeží - pupeny, které se skládají z podlouhlých pupenů ve tvaru písku s délkou 3-7mm a šířkou o šířce 1,5-3mm. Vůně je slabá. Vlhkost Ne více než 12% - popel celkem ne více než 8% - organické nečistoty ne více než 3,5% - minerál - ne více než 1% - rutina (z hlediska absolutně suchých surovin) - nejméně 16%.

Chemické složení.

Nejcennější biologicky účinnou látku pohovku Japonec - rutin, který je glukoramoglicosidem quercetinu. Jeho přítomnost je instalována v pupeny, květinách, listech, mladých pobočkách a mladých ovoce. Zvláště mnoho rutin se hromadí mladých, rychle se rozvíjejících orgánů rostliny. Maximální počet je zaznamenáno v pupentech. Ovoce při jejich zrání obsahují 8 flavonoidů, z nichž počet se liší v závislosti na místě a čase kolekce. Kromě rutiny, kaffer-3-sophotozid, quercetin-3-rutinosid a genistein-2-soforabioside nalezen. Alkaloidy a glykosidy byly detekovány v květinách. Rutin (Soforin) a až 47 mg% vitamínu C byly nalezeny v listech. Semena obsahují až 10% olejový olej.

Farmakologické vlastnosti.

Rutin, získaný z pupeny japonské Sophia, snižuje křehkost a propustnost kapilár, zvyšuje schopnost těla absorbovat kyselinu askorbovou (vitamín C).

aplikace. Rutin (rutinum) se získá z pupenů, který je k dispozici v prášcích a tabletách. Se používá rutin, stejně jako všechny léky vitamínu p, pro prevenci a léčbu hypo- a ibitaminózy p a v onemocněních doprovázených porušením propustnosti plavidel, jakož i pro prevenci a léčbu lézí kapilár spojených s Použití antikoagulances, salicylátů a arsenových léků. Cvercetin je také získán z pupenů, které ve formě tablet aplikuje stejným účelem jako rutin.

Tinktura Sophorae japonicae (tinktura sophorue japonicae) je připravena z ovoce, která se používá pro zavlažování, praní a ráfky v hlubokých zraněních, trofických vředech a jako baktericidní činidlo pro léčbu hniskovaných ran zrychluje regeneraci tkáně. Baktericidní účinek je způsoben hlavně quvercetinem a genisteinem.

Arony osvobodil osvobozený čerstvý - fruktus aroniae melanocarpae recens.

Aria (nebo Rowan) Blackfoot - Aronia Melanocarpa (Michx.) Elliot. - List Fall keř Rosacea Rodina - Rosaceae, až 3m výška. Produktivní věkové větve ne více než 10 let. Obnovení pouzdra dochází kvůli ročně vytvořené výhonky tahu a potomků kořenů. Výroční výhonky jsou červenohnědé, starší výhonky jsou tmavě šedé. Kořenový systém výkonný, povrch, moč, sestává z vertikálně a horizontálně umístěných kořenů.Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení

Listy jsou pravidelné, widespalled nebo reverzní vejno, 4-8 cm a 3-5 cm dlouhé, jednoduché, pevné, jasně zelené, podzim je červená, horní strana kožené kůže, lesklé, hladké, tmavě zelené, nižší - slabě smýšlející s bílým matným odstínem. Květiny jsou shromažďovány 12-35 ks. V hustých tyreoidových květenství, bílé nebo mírně narůžovělé.

Aria květiny v květnu-červnu, přibližně 2 týdny po rozpuštění listů, kvetení trvá 12-15 dní. Později, kvetení aronu eliminuje možnost poškození květin na jarní mrazy, což zajišťuje roční plodání této rostliny. Aria - Samko-leštěná rostlina.

Ovoce sférické nebo lehce prodloužené, jablko-podobné, až 1,5 cm v průměru, nahý, černý, lesklý, někdy s Sizem, méně časté tmavě červené, šťavnaté, kyselé, kyselé s astringentní chuť. Ovoce dozrávají v srpnu-září, neplačte na mrazy.

Šíření

Motherland - Severní Amerika - Rusko je široce kultivováno. Vzhledem k jeho nenáročné a zimní obtížnosti je Aria BlackFold je zaveden téměř ve všech ekologeografických oblastech naší země, a to i v těch, kde jsou jiné ovoce a bobule plodiny obtížné. Například stabilní sklizně Aria dává v severních regionech evropské části, v drsných podmínkách západní a východní Sibiř, východní Kazachstán a Ural. Náklady na vytváření průmyslových plantáží arony na různých farmách země rychle vyplatí. Reprodukovat semena aronia, vertikální a horizontální zrna, rozdělení keře, korneupry, zelené řízky a očkování.

Blesk.

Aria se vyznačuje řadou cenných známek: roční dobrou plodou, včasnou plodnost, dlouhou produktivním obdobím, zachování ovoce po zrání na křoví před mrazy, dobrou zimní obtížnost, s nízkým náročným půdem, citlivosti na hnojiva, dobrá reprodukční schopnost. Při sběru ovoce není nutné spěchat, protože začínají být rozostřeni docela brzy, a nejlepší chuť je získána později, v září. Ale v té době se musíte postarat o zachování ovoce z ptáků.

Sbírejte ovoce Arony na jednu recepci v kontejneru s kapacitou 10-12 kg. Amatérští zahradníci se získají z jednotlivých křovin na 15-30 kg ovoce arony.

V posledních letech, pro pohodlí přepravy a skladování, ovoce Arony začaly uschnout. Suší se při teplotě 60 ° C.

Makroskopie

Čerstvé zralé plody, které udržují v chladném a lehkém chráněném místě při teplotě, která není vyšší než 5 ° C, rozptýlí tenkou vrstvu v koších. Skutečnost mírně válcování ovoce do 2 měsíců. Vlhkost 70-83% - neobvyklé ovoce ne více než 2% - listy a části zdvihu ne více než 0,5% - ne více než 0,5% poškozené škůdci ne více než 0,5% - p-vitaminové látky nejméně 1, 5%.

Chemické složení.

Čerstvé ovoce obsahují glykosidy kyanidinu, flavanon glykosid hesperidin, flavonol rutin, volný quercetin a některé další flavonoidy. Katechiny a taniny jsou přítomny, kyselina askorbová (asi 110 mg / 100 g), vitamíny B1, B6, E, RR, organické kyseliny (0,8%), mikroelementy (soli molybdenu, manganu, mědi, bór), karotenoidy a 10 % cukrů (glukóza, fruktóza, sacharóza).

aplikace.

Čerstvé ovoce jsou předepsány pro prevenci nedostatku p-vitaminu, léčbu hypertenzního onemocnění I a II fáze a dalších onemocnění doprovázených zvýšením krevního tlaku. Vezměte 100 g 3krát denně léčby 10-30 dnů. Vočátka cookelocková šťáva se používá v počáteční fázi hypertenze, během krvácení různého původu, s aterosklerózou, anacacid gastritida. Plody arony jsou užívány s hepatitidou, alergiemi, otravou. Ovoce jsou kontraindikovány u pacientů se zvýšenou krevní koagulací, stejně jako s vředem žaludku a dvanáctníku a hyperacidního stavu žaludku.

ARONE JUICE INFINS - Succus Aroniae Melanocarpae zaznamenává, má obsah vitamínu C asi 0,5%. Chemickým složením a aplikací je podobná čerstvému ​​ovoce.

V každém případě terapeutického užívání plodů obyčejného a Black Rowan je potřeba lékař.

Sandmade Sandy Flowers - Flores Heliichrysi Arenarii

Immorter Sandy (Cmin, žluté kočičí nohy, zlaté, zlaté slunné, suché kouzlo, obchod) - helichrysum arenarium d. S. - trvalka divoká rostoucí travnatá rostlina astrovy rodiny (Asteraceae), 15-30cm výška. Kořenové listy jsou podlouhlé renovativní, s zaobleným vrcholem a krátkým táborem se shromažďují ve výstupu.Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazeníOd oddenek, jeden nebo několik, větve pouze v květenství stonků. Stonek listy - střední a horní - sedící lancer. Trubkové květy, zlaté oranžové, v malých koších, z nichž komplexní květenství je vzdělaný - tlustý palabid. Ovoce - semeno s šlapkou. Blooms od června do konce září.

Šíření.

Průměrná a jižní zóna Evropské části země jsou docela běžné na Ukrajině, méně často v Kavkazu, ve Střední Asii a západní Sibiři.

Blesk.

Doporučuje se sbírat květinky k plné kvetení květin, protože při sušení v případě pozdní sbírky, mnoho květin se nalije a v surovině obsahuje velké množství květinových obalů a holých šálků. Květenství spolu s kvetoucí řez s nůžkami nebo nožem. Na jedné houštině se obrobek provádí několikrát, jak se květy rozpustí.

Makroskop.

Surovina nesmrtelných je košíky sférické, jednorázové nebo poněkud společně na krátké (až 1 cm), plsti květy, v průměru asi 7 mm. Koše mají četné květiny na nahé posteli, obklopen troj-tech wrapper, citrónově žluté listy, suché, film, lesklý. Květiny jsou culls, tubulární, pěti-rignelovaný, s koňmi citronem žluté nebo oranžové. Vůně je slabá, voňavá. Chuť pikantní hořká. Masová ztráta je povolena při sušení ne více než 12%. Vada surovin je považována za malé nepřijatelné a blikající košíky, stejně jako holé prázdné šálky. Neplatný kočičí čerstvý Navomed tlapa - Antennaria Dioica (L.) Jaertin., Který se liší v tokech: její koše jsou velké, shromážděné v uvolněnější květenství s bílými, fialovými a růžovými květy.

Chemické složení.

Obsah flavonoidů je nejméně 6%: Salipurposide, naringenin, apigenin, kempferol a jejich glykosidy, hořké a tyčiny, triterpene saponiny, skopolesale, sitosterlin, esenciální olej (0,05%), organické kyseliny, karotenoidy, polysacharidy (3,5- 5,5%) ), vitamin k, kyselina askorbová, draselné soli, vápník, železo a mangan, mírně taniny, organické kyseliny.

Farmakologické vlastnosti.

Infuze a odvar anthemmer květin zvyšují sekreci žlučové, žaludeční a pankreatické šťávy, zvyšují tón žlučníku a přispívají k Otok žluči, která má antispasmodický účinek na hladké svaly žlučníku Sfincterů a rušných cest - změna viskozity a chemické složení žluče ve směru zvýšení koeficientu Hololatesterol. Podobné vlastnosti mají jiné typy nesmrtelných, například nesmrtelná složka (helichrysum plaicatum). Účinek nesmrtelných srovnalů je spojen s flavóny a fenolkisotty, které aktivují tvorbu žlučů a zvýší obsah bilirubinu v žluči.

Přípravky nesmrtelteřů stimulují uvolňování žaludečních zažívacích enzymů, zatímco zpomalení tažné funkce žaludku a střev, přispívají k lepšímu trávení - aktivaci existenčních svalů slinivky břišní - účinně na hladkých svalech střevních stěn, rozšiřovat cévy - mají hypoceratichestheric majetku, přispívající k uvolnění cholesterolu s žlučem; mají antibakteriální aktivitu, která je spojena s přítomností kyselin pryskyřice - zvýšení antiparasitické aktivity metronidazolu (Trichopol) a aminohinol při léčbě giardiasis (integrované použití).

Květiny Immortelle jsou součástí choleretické sbírky. Lék "flamin" (množství flavonoidů) v tabletách 0,05 g, granule. V lékárnách a domácích sušlech. "Arenarin".

aplikace.

Přípravy z neshod se používají při onemocněních žlučového systému (cholecystitida, cholangitis, onemocnění žluče, dyskineze žlučového traktu) jako prostředek, který zlepšuje drenáž biliárního traktu a zajišťuje mechanické odstranění škodlivých činidel a produktů zánětu - během onemocnění jater po absolvování akutní hepatitidy různých etiologie za účelem zvýšení funkční aktivity jatic buněk a rychlejší uvolňování z toxických produktů metabolismu, infekčních a virových toxinů. S pomalým štěpením, špatná chuť k jídlu, nedostatečná alokace trávicího enzymů, immortelle přípravky stimulují funkční aktivitu trávicího systému a další příchod žlučů ve střevě.

V ateroskleróze, porušování tukového metabolismu, obezity, diabetu, ischemických srdečních onemocnění, nesmrtelné léky se používají jako hypolypidemický činidlo, což přispívá k odstranění cholesterolu a jeho předchůdců z těla. Phambaliasis se používá v komplexní terapii s jinými přípravky antsylambiózy a kyslíkovou terapií.

Pijmas květiny - Flores Tanaceti

Pijma obyčejný (kluzák, řezník, divoký zipper, devět, devět, malý malý malý seznam. - trvalka travnatá rostlina rodiny Asterasea - Asteraceae, 50-160 cm vysoká, se silným charakteristickým zápachem, četnými strašekutivními stonky, větvemi v květenství. Listy na horní části tmavě zelené, dno je šedavě zeleně, uspořádané střídavě, peristo-diseased, pečení - dlouhý chlazený, mrtvice - sezení. Květinové koše se shromažďují v tlustém krytu. Všechny květy tubulární, zlatá žlutá. Ovoce - semeno bez šlapka. Květiny od července do září, ovoce dozrávají v srpnu-září.

Šíření.

Téměř celé území země, s výjimkou dalekého severu. Zavřít pohled na vrchol Mike je Severní Pijm - Tanacetum Boreale Fisch, Ex. DS- Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazeníkterý roste bohatě na Dálném východě, v horských oblastech Sibiře, Kazachstánu, Arktidy a Střední Asie, se vyznačuje většími a relativně málo košíky a větším rozřízleným listem. Pijma obyčejná plemena vegetativní a semena.

Blesk.

V fázové fázi nejsou štíty s květy delší než 2 cm a pak rozbije květinové koše.

Makroskopie.

Suroviny musí obsahovat oddělené rozmazané květinové koše bez květin a částí lopatkových květenů s barevným potížím nejvýše 4 cm od horních košíků. Košíky semi tvarovaného tvaru, 6-8mm v průměru. Barva je nahá, plochá, obklopená předjížděním - nachází se malé žluté trubkové květy. Strávil pach. Chuť pikantní hořká.

Chemické složení.

Pijmas květenství obsahují esenciální olej (až 2%), což zahrnuje Borneol, Tuyol, Pinen a Camfora. Kromě toho, flavonoidní sloučeniny byly nalezeny v květenství - achanetin, luteyolin, quercetin - alespoň 2,5%, fenolkarboxylové kyseliny, tanacetin hořké látky, látky opalování (až 6%), alkaloidy.

Farmakologické vlastnosti.

Přípravky Pijmas jsou protivůdky (proti AskArid a Ostrice), antihllyamibluous, choleretický. Antispasmodic a Astringent. Zvyšují chuť k jídlu, kyselost žaludeční šťávy, zlepšit trávení potravin, pozitivně ovlivnit metabolické funkce jater s experimentální hepatitidou, mají baktericidní a bakteriostatický účinek, má insekticidní vlastnosti.

Toxické jevy (způsobené Tuyonem) jsou zaznamenány při jídle velké množství ořechů se zemědělskými zvířaty (inhibice nervového systému, porušení vidění). Nečistoty malých množství v Seinu, podle odborníků, dávají mu ostrost a ochotně jedli zvířata.

Pirma se používá jako proti lesk a proti nulu pro ascariasis, enterobiózu, giardia žlučového traktu a střev. Jako choleretetic použitý pod cholecystitidou, cholants, gallstone choroby, s pomalou štěpením, meteorismem a enterolitikem.

Highlander Highlander - Herba Polygoni Avicularis

Highlander Bird (řeč, přezka pohanka, Gooseber, Coourt, Murava Grav, Topotun) - Polygonum Aviculare L. - roční nízká travnatá travnatá rostlina pohanka - polygonaceae, se silnými větvemi ze základny nebo ležícího stonku. Eliptický tvar listy, jednodílný, pravidelný, malý, připojený k bílému ukončení. Květiny jsou také malé, bez napadení, sedět v několika v dutinách listů. Ovoce - Oreke. Květiny od července do pozdního podzimu.

Šíření. Rozšířený. Na polích, zahradách, na silnicích, pastvinách, na stávkujících píscích, v obydlených oblastech (lidé nazvaní "goose tráva"). Roste jako plevel.

Blesk. Tráva jsou zakoupena v kvetoucí fázi bez kořenů. Řez s srpem, nožem nebo namontovanými šikmé vrcholy rostlin do 40 cm dlouhé. Purifikován z nečistot zažloutlých a postižených škůdci listů, půdy a podrobeny sušení.

Makroskopie. Suroviny - režijní část bez kořenů, se silným větrnutím od základny s dříkem světle zelené barvy, až 40 cm dlouhý. Listy a květiny jsou velmi malé. Eliptické listy, all-strunný, jsou v sbírkovém, disekovaném terminálům. Květiny nejsou zřejmé, bledě růžová, se nachází několik v dutinách listů. Vůně je slabá. Chuť mírně pletení. Je dovoleno mít kořeny ne více než 2%

Chemické složení. Tráva obsahuje tubylové látky, flavonol glykosid glyiculture, ne méně než 0,5%, kyselina askorbová do 900 mg% (na absolutní suché hmotnosti), vitaminu K, karoten (39 mg%), sloučeniny kyseliny křemičité (4,5%), látky opalovacích látek , karoten, esenciální olej (stopy). Flavonky najít flavony v kořenech - antroponony.

Farmakologické vlastnosti. Starověký lidový nápravu zavedl do vědecké medicíny jako hemostatické, stejně jako u Urolitiasis. Sportovní má vazbu a diuretikum, protizánětlivý a antimikrobiální účinek v důsledku opalovacích látek.

V experimentech na zvířatech, vodné extrakty travních zákroků zvyšují srážení krve, posilují řezy dělohy, zvyšují diurysis, mají atraktivní vlastnosti.

Glyicultural glykosid zvyšuje rychlost koagulace krve u králíků, aniž by se změnila viskozitu krve a má tonický účinek na svaly dělohy.

Galenové formy rostliny mají svíravý, hemostatický, protizánětlivý a antimikrobiální účinek, chrání sliznicí membrány gastrointestinálního traktu z dráždivých. Vzhledem k přítomnosti provitaminu, funkčním stavu epitelu sliznic sliznic gastrointestinálních traktorů vitamín K a bioflavonoidy snižují permeabilitu vaskulárních stěn, normalizují procesy odsávání a exsudace ve střevě.

Soli kyseliny křemičité přispívají k vazbě ve střevě různých toxických látek endogenního a exogenního původu, což je odvozuje z těla. S urysovou diatézou přispívají k odstranění s močovými kamennými solemi.

Infuze AVDS zvyšují diurézu, což snižuje inverzní sání sodíku a chloru, což zvyšuje uvolňování vody.

Kyselina křemíku přispívá k těsnění, zkamenělosti foci tuberkulózy a rychlejšího hojení. V tomto případě se berou v úvahu hemostatické vlastnosti sporu.

aplikace. Galejové léky se používají jako protizánětlivé, diuretické a přispívající k výplně výpočtu prostředků pod urolitním onemocněním, jako je hemostatický během hematurie, se také používají v pooperačním období po odstranění kamenů pro anticorcidive léčbu.

Infuze a dekorace kopce Potfower se používají s tuberkulózou ledvin a plic, když krvácení po potratu, porod, na základě fibromomie dělohy, chronických zánětlivých onemocnění, s mladistvým a klimakterickým hypermetrhou.

Ve formě odvaru nebo infuze pro porozumění se používá se zánětem orální sliznice a úhlové sulita, s gingivities ve formě aplikací. Používá se jako posuvné a tonické. Použít v moderní homeopatii.

Vodní kojenci se používají při léčbě gastritidy a ulcerózních onemocnění žaludku, zhoršená výměna fyziologií. Pod kožními onemocněním, děti doporučujeme lázně z expedice.

Hormetch Grass - Herba Equiseti arvensis.

Horsetail (pole borovice, hliněné kužely, Sinnik Marsh, ocas koně, Huckoo, pole pole, sloupec bažiny) - Equisetum arvense l. - vytrvalá spína rostlina kolorální rodiny - Equisetaceae, se segickými stonky, zařízení vagina na uzlech. Brzy na jaře vypadá šťavnaté, pokárost tlusté stonky 7-25 cm vysoké, světle hnědé nebo růžové, končící v horní části spory spory. Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení Rozptylování sporů, stonky rychle umírají. Ze stejných oddechů rostou neplodné vegetativní tenké stonky s výškou 10-50 cm, zelená, s lehkými četnými větvemi. Místo listů v uzlech větví jsou zařízení Vagina. Veškerá rostlina je tvrdá a hrubá, protože je nasycená kyselinou flintovou.

Šíření.

Celé území země, s výjimkou pouští Střední Asie, se nachází i v Arktidě. Na písčité půdě, v lesích nožů a na loukách, mezi houštiny keřů, v polích a v plodinách. Často tvoří velké houštiny, pohodlné pro obrobek. Pole pole je kyselý indikátor půdy.

Blesk.

Vegetativní neplodné zelené letní stonky spolu s větvemi, řezání s srpem, nožem v nadmořské výšce 5-10 cm od povrchu půdy. Rostlinu můžete sbírat po celém létě v suchém počasí, protože surovina shromážděná v hrubém počasí. Před sušením jsou zažloutlé větve rozbité, oddělené globálními typy Horsage, které po sušení je obtížné rozlišit.

Makroskopie.

Suroviny jsou tuhé křik duté uvnitř, žebrované mimo stonky až 30 cm s trubkovou vagínou v uzlech - vagina prgls téměř černá, pájená o 2-3. Zelené větve, také žebrované (4 žebry), segment, nerozvětvený, jsou zaměřeni nahoru, se zelenou melulární vagínou se 4 zuby. Neexistuje vůně. Chuť kyselá. Jiné druhy nejsou povoleny. Častěji oceřený lesem a loukou.

Chemické složení.

Tráva pole pole obsahuje alkaloidy (Equiseth, nikotin, 3-methoxypyridin), saponinu ekvizethonin (asi 5%), flavonoidy, organické kyseliny (akonit, jablko, oxal), olejový olej (3-3,5%), esenciální olej , velký počet solí kyseliny křemičité rozpustné v organických sloučeninách, hořkosti, látek s opalováním, pryskyřicemi a polyoxyantrakinonovými sloučeninami. Také našel malé množství kyseliny askorbové a karoten.

S rostoucí vlhkostí do 15-16% jsou suroviny samozřejmé a získávají nepřirozenou vůni. Doba použitelnosti do 4 let.

Farmakologické vlastnosti.

Horsetail zlepšuje močení, má hemostatické a protizánětlivé vlastnosti, přispívá k odstranění olova z těla. U zvířat s experimentální alloxan diabetes, přičemž uvedení 20% snižuje infuzi přeslička pole na úroveň glukózy o 9,3%. Galenické formy přeslička pole, stejně jako izolovaný glykosid lutheolin, izolovaný z fandění, jsou protizánětlivé a antimikrobiální účinek v experimentu. Některé fenolové sloučeniny přeslička mají cytotoxický účinek.

Kyselina křemičitá a její soli jsou součástí většiny tkanin živých organismů, ovlivňují tvorbu kostní tkáně, kolagenu. Předpoklady byly provedeny na možnosti rozvoji silikózy s prodlouženým použitím polní koně ve velkých dávkách.

Horsetail pole a zejména přeslička mají toxický účinek na koně: Když jíst seno s velkou příměsí přesličkami u zvířat, se vyvíjí paralýza dolních končetin, což je spojeno s působením nikotinu a saponinů.

aplikace.

Preparáty přeslička se používají jako diuretický a hemostatický lék na zánětlivé močové cesty a onemocnění ledvin (pyelonefritida, cystitida, urethritis, urolitiáza). Obvykle se tráva přeslička používá v komplexních léčivých poplatcích. Sklizeň z trávy pole (20 g), květy chrpu (10 g) a jemně rozdělených kořenů lékořice (10 g) má diuretický a protizánětlivý účinek. Pole Horsetail používaný v léčivých shromáždění s chrpy, Lingonberry Listy pro urolitiázy, onemocnění kloubů, poruch soli.

Jako diuretické pole polního klobouku se používá také v srdečním onemocněním, doprovázené stagnujícími jevy, s plicní srdečním selháním. Často polní klobouk v kombinaci s adonis. Jako hemostatické pole polního klobouku se používá s mikrohematurií a hemoptií, zejména tuberkulózy etiologie.

Rány chudoby se promyjí infuzí, grunkulami, trofickými vředy, některými kožními chorobami (zbavenými, ekzémy atd.). Když hemoroidní krvácení dělá pověst z chladné statky.

Infuze přeslička pole se používá ve formě oplachování v aphoous a ulcerativní stomatitidy, chronické tonzility. Pole-winningové přípravky jsou předepsány v akutní a chronické otravě olověného oleje.

Přípravy od přeslička pole platí přísně jmenováním lékaře, protože mohou způsobit podráždění ledvin. Anti-jade drogy a nefronfritis léky jsou kontraindikovány.

Blue Vasil Flowers - Flores Centaureae Cyani.

Vasilek Blue (Vasilek Field, Blavat, Will, Sinnetiver) - Centaurea cyanus l. - roční nebo luk-rok-starý travnatý závod astrovy rodiny - Asteraceae, s kořenem tenkého tyče, rozvětveným tenkým stonkem, 80-90 cm vysoký. Listy jsou pravidelné, dno - sladké, peristo-oddělené, horní - lineární laneceál, velký, Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení nebo all-line, sedadla. Stejně jako stonek, listy jsou mírně pavoučí seno, šedavě. Květinové koše jsou jednoduché, velké, na dlouhých květech, jsou umístěny na koncích větví, s obalem dlaždic uspořádaných listů. Edge květiny modrá, přežetrovaná, baldachýn, nerovnoměrné pět sčítané, serin - fialová, tubular, obroba. Střední květy 2krát více než jedlé. Květiny v červnu-červenci. Ovoce je podlouhlé osivo s krátkou snadno válcovanou věží. Rostlina snadno tolerovat podzimní mrazy.

Šíření.

Pole plevel z Evropské části země, Kavkaz, Sibiř. Existuje zimní a jarní formy.

Blesk.

Suroviny jsou shromažďovány bezprostředně po kvetení květin v košíku. S pozdějšími sběrnými květy bílky. Kvalita surovin závisí nejen v době sběru, ale také metody sušení. Během sochoru mohou být koše kukuřice rozbité nebo odříznuté a okrajové květy jsou zapojeny. Vyhoďte barvu a obal. Skládejte v malých koších nebo taškách. Kvalita surovin závisí na věku rostlin. Je nemožné sbírat mladé, jen rozkvetlé květiny a staré, začátečníky vyblednutí. Při sušení jsou ty a jiné zbarveny rychleji. Suroviny shromážděné ve slunečný počasí, lepší než v oblačnosti a mraku.

Makroskopie.

Surovina se skládá z zdobených jedlých blues jasně modré barvy o délce asi 2 cm a částečně trubkovité, fialové, pětičlenné, délky až 1 cm. Neexistuje vůně. Chuť Gorky. Ne více než 14% vlhkost, 40% trubkových květin, 10% květin. Ztratili jsme barvu, 1% košíky, 0,5% organické a 0,5% nerostných nečistot (půda, písek, oblázky).

Chemické složení.

Vasilka košík květy obsahují cumarine Chicorin, hořké glykosidové centurin, opalovací látky, cycarin, cinarin a antokyanové sloučeniny - cyanin (cyaninchlorid) a cyanidin, které určují jejich jasně modrou barvu. Květinový chlorid pelargonin, chlorogenní, káva a chinic byl také nalezen v květinách. Tráva Vasilka obsahuje polyacetylenové sloučeniny - Polyiny a leštění. Alkaloidy se nacházejí v ovoce.

Obsah flavonoidů je větší, když kanilety vzrostly na ovesné vločce ve srovnání s vyrůstajícím v žito a pšenici. Ale obrobek lze provádět ve všech stanovištích.

Farmakologické vlastnosti.

Vasilovy květiny ve formě infuzí, dekorací a kapalného extraktu na 40% alkoholu v experimentech zvyšují diuréza, činí choleretický účinek, mají antimikrobiální vlastnosti, mají spasmolytické účinky, mají nějakou protinádorovou aktivitu.

V klinických studiích u pacientů s urolitiázou bylo zjištěno, že Vasilka květiny jsou posíleny diurysis, snižují koncentraci látek zapojených do tvorby kamene (vápník, anorganický fosfor, kyselina močová) v krvi (vápník, anorganický fosfor, kyselina močová ), zvýšit clearance fosforu s močí, snížením urinemie a močových úrovní v moči.

aplikace

. Vasilka Květiny se používají při konzumaci pacientů s onemocněním srdce jako diuretické činidlo - u pacientů s chronickými zánětlivými onemocněním ledvin, močových cest (pyelonefritida, cysty, uretritidy), prostaty, s gonorly jako diuretický, protizánětlivý a antispasmodický Agent - u pacientů s výměnou soli (urolitiázy, choroby gallstone) jako prostředek diuretický a regulační fyziologický roztok. Hořkost nalezená v závodě Zlepšuje zažívací funkce. Choleretic, protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti rostliny se používají s cholecystitidou, cholangitidou, dyskinezií žlučového traktu, hepatitidy.

Blue Vasil květiny uvolněné v balení 100 g. Pro přípravu infuze 1 lžičku suchých květů se chrámy lití vařící vodou, trvej na 20 minut, chlazené, filtruje se. Užívejte 2 lžíce 3x denně po dobu 15-20 minut před jídlem.

Vasilka květiny se často používají v kombinaci s jinými léčivými rostlinami s diuretickými a antimikrobiálními vlastnostmi (toloknyanka listy, ledvinový čaj).

Vasilek je součástí diuretické sbírky následujícího složení: Květiny chrpu - 1 díl, lékořice kořen - 1 část, tolkin listy - 3 díly.

Infuze květů chrpy, která má diuretický, vazodilátor a hypotenzní vlastnosti, se používají v nefropatii těhotných žen, doprovázená edémem a arteriální hypertenzí.

Herba Herba Herba Hyperici.

St. John`s Weath (obyčejný) - Hypericum perforatum l.

St. John`s Wort (Quad) - Hypericum Maculatum Crantz (H. Quadangulum L.)

St. John`s Wort (Bona, krev, AFT, Dusty) - Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení Trvalka bylinná rostlina rodiny hypericko-hypericaceae, již dlouho používáno v lidovém lékařství. Stonky rozvětvené, se dvěma žebry, výška 30-60 cm. Listy a větve jsou proti. Listy ve tvaru jsou podlouhlé oválné, hloupé, všechny-strunné, hladké, s rozptýleným na desce plechu průsvitné, a na okrajích mezer černého bodu. Zdá se, že je to propíchnutá jehla - odtud a jméno "Crooked nebo propíchnutý". Květiny jsou volně pevné, správné, s pětiosou nespalic cup, pěti-létající větrací otvory, které jsou jasně žluté, podlouhlé, oválné, s černými a hnědými tečkami (na dně). 50-60 tyčinky, kteří pěstovali na základně tří paprsků. Květenství - instalatérské make-up. Ovoce je tříletá multifunkční krabička, která klesá tři křídlo. Květiny od června do srpna, ovoce dozrávají v září. Možné nečistoty jsou uvedeny v tabulce.

Šíření.

Téměř celá evropská část země, Kavkaz, hory Střední Asie a západní Sibiř. Za Yeniseem je nahrazen jinými druhy.

Blesk.

Kvetoucí vrcholy jsou prázdné, odříznutí nožem nebo srpem během období sypkého kvetení, 25-30 cm dlouhé, bez hrubých stonků. Při sběru bylin, příměs jiných typů hyperfoctví je nepřijatelná, s výjimkou šelmy a obyčejné. Žádné prasknutí rostlin s kořeny.

Makroskopie.

Stonky jsou naproti, válcové, se dvěma podélnými žebry, nahá, délka 23-30cm, opovrženíhodný, s květinami, pupeny a nevyhnutelné ovocné ovoce. Listy sezení, naproti, délku 0,7-3,5 cm, až 1,4 cm dlouhé, holé, podlouhlé, jednosměrné, s tupým vrcholem, četným průsvitným rozestupem ve formě světelných teček - patrné a tmavé (pigmentované) prodloužení. Stonky a listy matné zelené. Zlaté žluté květy, shromážděné v Palabid Blizzard. Ovoce - trojúhelníková multifunkční box. Semena malá, válcová, tmavě hnědá. Vůně surovin je slabý, voňavý. Chuť je hořká, mírně závazná. Masová ztráta je povolena po vysušení ne více než 13%, extrakční látky se extrahují 40% alkoholem, ne méně než 25%.

Když se k vodnému nosníku (1:10) přidává byliny (1:10) železného amonného alum (1:10), je vytvořeno zelensko-černé barvení (taniny).

Chemické složení.

Hypericum tráva obsahuje řadu biologicky aktivních sloučenin. Hlavními účinnými složkami herbberoy trávy jsou fotoaktivní kondenzované antracenové deriváty (až 0,4% hypericinu, pseudogiperika, protopsevogipericin atd.). Lepidlo sloučeniny jsou také nalezeny: glykosidový hyperosid (v trávě - 0,7%, v květinách - 1,1%), rutin, kvercrin, izokvertrin a quercetin. Tráva obsahuje esenciální olej, který zahrnuje teren, sesquiterpene, estery kyseliny isovalarové. Tubils jsou také nalezeny (až 10%), pryskyřice (až 10%), antokyanis, saponiny, karoten (až 55 mg%), kyseliny nikotinové a askorbové, vitamín R, cerilov alkohol, cholin, stopy alkaloidů.

Šťáva z čerstvé trávy Hypericum obsahuje 1,5krát více herců než tinktura.

Farmakologické vlastnosti.

St. John`s Ward má mnohostranné farmakologické vlastnosti. Hlavním farmakologickým účinkem hypericum je jeho antispasmodický účinek spojený s přítomností flavonoidů v rostlině. Tato akce se projevuje v hladkých svalových prvcích žaludku, střev, žlučových cest, cév.

Přípravy hyperikanu mají svíravé, protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, mají stimulační účinek na regenerační procesy.

Vzhledem k obsahu v trávě fotosenzibilizačního činidla hypericinu Hyperica zvyšuje citlivost kůže na působení světelných a ultrafialových paprsků, což je zejména vyjádřeno v albinosu zvířat. Při jídle seno s velkými nečistotami u zvířat, svědění, otok, praskliny, vředy, vředy na uších, očních víčkách, rty. Pro léčbu těchto zvířat jsou zapotřebí tmavé místnosti.

Extrahován z hypericum látky (směs vyšších alkoholů, karoten, tokoferol) v experimentu jsou protizánětlivý účinek.

Tráva hypericum, brikety, infuze, hyperický olej (olejový extrakt), přípravu "Newimanine". V poplatcích.

aplikace.

Různé biologicky účinné látky v bestičtě určuje všestranné použití svých léčiv.

Hypericum přípravky se používají jako antispasmodický, svící, dezinfekční a protizánětlivý činidlo. Terapeutické vlastnosti hypericum jsou kombinovány s neochvějnou hořkou vazbou a příjemným balzamikovým zápachem. Přítomnost vitamínů doplňuje léčivý účinek.

Vodná dětství a dekorakce hyperiky jsou předepsány během gastritidy, s akutní a chronickou enteritidou a kolitidou ne-bakteriálního původu a jako pomůcka s bakteriálními onemocněním střeva, s dyskinezií žlučového traktu, cholecystitidy, galerstonové choroby, hepatitidy, meteorismus. V průběhu rekonstrukce se používá mladina sv. Jana v komplexu s jinými léčivými rostlinami.

S zánětlivými onemocněním ledvin, močového měchýře, s urolitiázou, stejně jako s poklesem filtrační schopnosti ledvin, zpoždění tekutin a elektrolytů v těle, odvod a viskozity jeroterapie se používají jako diuretika.

V otolaryngologické praxi jsou v současné době široce používány zeleninové antimikrobiální. Experiment označil vyšší citlivost mikrobiální flóry k travinám bylin než na řadu syntetických antibiotik.

Tinktura hypericeum (1: 5 na 40% alkoholu) se používá u chronické hnisavé otitis ve formě kapiček nebo injikovaných do sluchového průchodu prohlídek, navlhčené tinktury.

Pro oplachování během chronické tonzilitidy, anginy, gingivitidy, stomatitida používá 30-40 kapek tinktury na sklenici vody.

Novoimanin (novoimaninum) - antibakteriální léčivo odvozené od JeveroyForward. Pryskyřičná červeno-žlutá hmota s medem medu. Uvolnění v pomerančových skleněných lahvích 1% alkoholický roztok 10 ml. Uloženo ve světle chráněném místě. Zabývá se gram-pozitivním mikrobům, včetně stafylokoků, rezistentních vůči penicilinu, na difetherapeists difterie a kašle.

V abscesu, flegmon, mastitis, Hydraenitau, Panaria, Furunnculaes, paraproidy Newimanine, se používá po chirurgickém otevření ulotu. Pro mytí, zavlažování povrchu rány a smáčení obvazů, tampony používají 0,1% pactvopu Nový. Roztok se připravuje ex tempore, ředění destilovanou vodou nebo 10% roztokem glukózy.

S akutní rikitis, faryngitidou, laryngitidou, hymmoritou, chronickou tonzilitidou, chronickou a ostrým otitisem Newimaninem (0,01-0,1%) pro zavlažování, smáčení tamponů, mytí dutin, inhalace, elektrické a foforézy, stejně jako kapky v nose a ucho.

V zubní lékařství, Newimanin je používán způsobem elektroforézy v komplexní léčbě periodontalismu, stejně jako ve formě aplikací pro ulcerativní stomatitida.

St. John`s Wort a Přípravky přispívají k obnově tkání, aniž by zanechali znetvořené jizvy.

Newimanin je také předepsán pro bronchitidu, plicní abscesy, s pneumonií, purulentní plerity, popenemothorax, abscivní pneumonie ve formě inhalačních 0,1% roztoku.

Herba Gnaphalli Uliginosi Herba Gnaphalli.

Heat sušené (bažina sušička, Zhamber) - GNAPHALIUM ULIGINOSUM L. - roční bylinná rostlina astrovy rodiny - Asteraceae, 5-20 cm vysoká, protáhnout- Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení Rozvětvené z root. Kořen tyč, rozvětvené. Lineární lanoal listy, hloupé. Trubkové květy, malé, žluté, jsou shromážděny v oválných košech, které se nudí několik na vrcholu stonků a jsou obklopeny válcovaným ven. Ovoce - drobná semena. Všechny orgány bílých rostlin od hojného. Typ polymorfní a závisí na stanovišti. Květiny v červnu - srpen, ovoce v srpnu - říjen. V surovinách jsou náhodné nečistoty.

Šíření.

Evropská část země, Sibiř, Kavkaz, častěji v severozápadních regionech.

Blesk.

Rostlina je roztržena kořen, třese pískem. Je vhodné shromažďovat na konci léta, když je rostlina snazší najít.

Makroskopie.

Suroviny se skládají z trávy s kořeny. Od šedo-fixu, je zaklepán do hrudek. Ovoce je zjištěno. Vůně je slabá. Chuťová slaná. Snižte kvalitu surovin organických nečistot. Ruce často spadá do surového písku a jiných nerostných nečistot. Autenticita surovin je určena vnějšími příznaky a mikroskopicky (chlupy s dlouhým vinutí buňkou a několika krátkými bazálními buňkami).

Chemické složení.

Flavonoidy (trioxidimetoxyflavon, rofalosid A a C), ne menší než 0,2% karoten, až 4% taninů, esenciální olej, až 16% pryskyřic, kyselina askorbová, alkaloidy fytosterolů.

Farmakologické vlastnosti.

Drabky sušiček mají hypotenzní vlastnosti, rozšiřují periferní nádoby, zpomalují rytmus srdeční frekvence. Hypotenzivní akce je spojena s flavonoidy.

Extrakce oleje z trávy stimulují granulaci a epitelizaci poškozených tkání v experimentálních popálencích a vředech. Terapeutický účinek sušičky povlaku je způsoben komplexním účinkem vitamínů (především provitamin A - karoten, který zvyšuje imunobiologické vlastnosti těla za různých patologických procesů) a další látky obsažené v rostlině (pryskyřice, flavonoidy, taniny).

aplikace.

Tráva sušených sušiček se používá pro hypertenzi ve formě infuze (10,0: 200.0 nebo 20.0: 200.0) 1 / 2-1 / 3 sklenice 3x denně. Nejlepší výsledky jsou zaznamenány při léčbě pacientů s hyperkinetickým typem krevního oběhu.

S ulcerózní onemocnění žaludku a dvanáctníku, gastritida infuze sušičů je předepsána jako pravidlo v komplexu s jinými rostlinami.

Vysušené sušené sušičky se používají ve formě infuzní nebo alkoholicko-olejového extraktu, který mazává rány zaměstnanosti, vředy, popáleniny. Infuzní sušičky je předepsána pro oplachování během stomatitidy, zubní bolesti, vředy v ústní dutině, s anginou a chronickým tonzilitem.

Místní lázně z infuze se používají s vysokým pocením nohou a dlaní.

Černé květy - Flores Sambuci Nigrae.

Bezinka bezinky (základny, bzučení, potraviny) - sambucus nigra l. - malý strom nebo keř rodiny rodiny - caprifoliaceae, výška až 7m. Barrel až 30 cm v průměru se světle hnědým podélně- Léčivé rostliny: Popis, vlastnosti, zobrazení Faskulární vrána. Mladí výhonky na první zelené, pak nahnědlé černé, s velkým počtem nažloutlých lešish. Jádro větví bílé, měkké. Krone Rouago. Listy polštáře, 20-30 cm dlouhé, nedokončitelné, s 5-7 vejčicovitým špičatým letáky s akutními okrajem. Květiny jsou docela malé, s mrtvicí polární kola nažloutlý bílý klín, voňavý, sestavený v topech. Edge květiny sedí, odpočinek - na kvetení. Ovoce - šťavnaté, černé a fialové, bobule ve tvaru kostí s 2-4 vrásčitými kostmi. Květiny v květnu - červenec, ovoce dozrávají v srpnu a udržet, neohodnotí se až do konce září. Rostlina plemena semena. Po řezání je dobře obnovena s verandou. Roste na úrodných půdách. Namísto bezinků lze shromáždit další druhy.

Šíření.

Nachází se především v centrálním a jihozápadním regionech Evropské části země - ve všech zalesněných oblastech předběžného, ​​západního a východního Transcaucasia. Téměř všechny průmyslové mezery jsou prováděny na Ukrajině, kde můžeme připravit desítky tun květin a ovoce.

Blesk.

Během kvetení rostlin před začátkem mrzáků bílých (červen - červenec). S pozdější sbírkou květin během tmy sušení. Snížit květenství nožů nebo seatury, sklopte volný do košíků a okamžitě poslat na sušení. Květiny prázdné trvá 15-20 dní. Konec sušení je určen breakdasty větví květenství. Výtěžek suchých surovin je 12,5% hmotnosti čerstvě roviny.

Makroskopie.

Syrové květy divokých a kultivovaných černých kytic by měly sestávat z oddělených květin a pupenů s krátkým nahým kvetoucí květy nebo bez nich. Květiny se skládají z pěti-tuhého spipolesale šálek, kňuhy z 4-5 lístků, kteří se odevzdali mezi sebou u základny, 5 tyčinky se světle žlutými prašníky. Barva nažloutlá, vůně voňavé, pikantní chuť. Ovoce jsou zakoupeny během jejich plné zralosti. Rozbíjení celých hranic se secatury. Izolovat, suší se při 60 ° C. Suché ovoce myšlenky, oddělené od ovoce na mřížích nebo letadle. Připravené suroviny by se měly skládat z černé a fialové vrásčité ovoce, bez zápachu, kyselé sladké chuti. Ovoce jsou předmětem vývozu.

Chemické složení.

Černé květy obsahují sambunigrin glykosid, štěpení na modré kyselině, benzaldehyd a glukózový esenciální olej (0,27-0,32%), cholin, rutin, octový, jablko, chlorogenní, káva a valerian kyselina.

Listy obsahují sambunigrin (0,11%), pryskyřice s laxativním vlastnostem a malé množství esenciálního oleje. Kyselina askorbová (200-280 mg%) a karoten nalezený v čerstvých listech. Větve, cholin, triterpenové sloučeniny, kyselina ursolová ve formě methyletheru, betulinu, a-amarinu, b-sitosterinu, cerilovy alkohol, fytosterol,. V ovoce - kyselina askorbová (10-49%), karoten, sambucin, chryzanthemne, opalovací látky (0,29-0,34%), jakož i karboxylové kyseliny a aminokyseliny (tyrosin). Semena našla mastný olej.

Farmakologické vlastnosti.

Černé bezinné květy mají dřeň (glykosid sambunigrin), protizádorové, diuretické, lehké, vystavení, regulující výměnu sacharidů, cukerně zánětlivý účinek a obecný a lokální protizánětlivý účinek spojený s přítomností rutiny, které Snižuje propustnost cévních stěn. Květiny mají také slabé dezinfekční a závazné vlastnosti. Síla akce je spojena s rostoucí citlivostí center regulací pocení. Diuretický a dezinfekční účinek se projevuje kvůli opalovacím látkám. Bobule mají laxativní, tuhý a závazný majetek. Pobočky kůry dává diuretický efekt.

aplikace.

Infuze bezinobernových květin se používají pro nachlazení, chřipka, bronchitida. Pro přípravu infuze 5-15 g drcených suchých květů se vlije 200 ml horké vařené vody, trvejte na vodní lázni po dobu 20 minut, filtruje se v horké formě 1/4 šálku 3-4 krát denně. Pro zvýšení koordinálního účinku pokryté teplou přikrývkou.

Pro překlopení masti s anginou, chronická tonzilitida, onemocnění dásní se používají v infuzi starších květin s šalvějovými listy v poměru 1: 1. V diabetes mellitus proti pozadí recepce antidiabetických léků se doporučuje infuzi kytic.

Sváty z informátů z bezinoberních květin se používají externě pod kožními onemocněním, v močálku, popáleniny. S hemoroidy, trhliny zadní otvoru doporučují místní koupele z infuze staršího.

Teplé pouokty z poboček bez starších se používají v radiculitidě, mositech, nemocí kloubů různých původu, neuralgie.

Infuze kytic bezinky se používají v Colpites, Cervicitis a dalších zánětlivých onemocnění pro douching.

Přípravky starších květin jsou předepsány funkčními poruchami jater a jako diuretika v některých onemocněních ledvin.

Ovoce se používají v potravinářském průmyslu. Zralé ovoce lze získat neškodné barvivo pro potravinářské výrobky. Doma, ovoce jsou posíleny džem, jam, jay.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny