Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Pěstování prasat hlavně za účelem získání masa. Dilsert a dekorativní trpasličí prasata (mini koláče) pro domácí obsah. Ve Francii jsou prasata speciálně vyškolena, aby hledala lanýže.

Popis

Délka těla domovského prase je 0,9-1,8 m, hmotnost dospělých jedinců je mezi 50 až 150 kg. Domácí prase kompaktní stavba, dlouhá morcita končí v chrupavčících "patch", což je nezbytné pro zvíře rozbít zemi a hledat jídlo. Dobře vyvinuté tesáky, jsou ostré a ohýbají. Palety Fourasses, končí kopytníkem. Vlna vzácná, spočívá především ze štětin.

Prase:, foto, popis, nemoc

Zástupci kulturních plemen, jako jsou divoká prasata, zůstali špatně vyvinutou vizí, akutní sluchu, tenké vůně, schopnost plavat. Rozlišuje jejich zvýšenou plodnost, jsou schopni rychle růst a akumulovat tuk.

Zajímavé je, že některé anatomické a fyziologické parametry kombinují prase a osobu, v souvislosti s nimiž se zvířata používají v lékařských a vědeckých účelech

Typy divokých funkcí

Africké hyčící prase (Potamochoerus porcus)

Prase:, foto, popis, nemoc

To je nejriginálnější představitelka rodiny prasat, má červenou vlnu a často se koupá v řekách a potokech. Zbarvení a výrazné známky poddruhu zvířete jsou velmi odlišné. Cystemai prase od západní Afriky převážně červená s bílým pruhem podél zad. Ty prasata, která se nacházejí ve východní a Jižní Africe, jsou červená, hnědá nebo černá, někdy ztmavna s věkem.

V Kabanově jsou náhubky prodlouženy se dvěma bradavicemi, jsou dále přidávány k ochraně hlavy během bitvy o dominanci. CYSTEMAYA prase rychle běží na pozemku, v případě potřeby také rychle vznáší.

Obří les Borov (Hylochoerus Meiertzhageni)

Prase:, foto, popis, nemoc

To je největší druh divokých prasat. Borov váží 50 kg více než samic. Východní obyvatelstvo také, jako pravidlo, více než západní. Muži západních lesních prasat váží více než 150 kg, mužů z východu a získávají 225 kg. Dospělí jedinci obou podlah černé nebo tmavě hnědé. Dlouhá, ale vzácná vlna pokrývá tělo. Dolů na střední zadní části zpětných štětin (až 17 cm) tvoří hřívu, která stoupá, když vzrušený.

Lesní prasata jsou charakteristická: nosní disk je výjimečně velký (do 16 cm v průměru) a ve mužtech pod očima se objeví velký otok. Obě pohlaví mají ostré tesáky, (ženy jsou mnohem méně. U mužů, tesáky s mírným ohybem nahoru, maximální registrovaná délka je 35,9 cm.

Warthog (Phakochoerus africanus / aethiopicus)

Prase:, foto, popis, nemoc
Digitální fotoaparát Olympus

Žije v pastvinách, ne v lese, jako ostatní prasata. Existují dva typy bradavic: obyčejný Warthog (vědecké jméno Phakochoerus africanus) a pouštní brýle (phakochoerus aethiopicus).

Nejznámější z nich, obyčejný Warthog, pohled je běžný v subsaharské Africe, včetně afrického rohu, poušť Warter je omezena pouze v africkém rogu. Až do nedávné doby, zoologové nerozlišovali mezi dvěma typy bradavic. Jako takové, hranice distribuce těchto dvou druhů na africkém rogu zůstávají špatně studovány, stejně jako status čísla.

Babirussa (babyrousa babyrussa) nebo jelen prase

Prase:, foto, popis, nemoc

Žije v některých ostrovech v jihovýchodní Asii a vyznačuje se horními tesáky, které pěstují horní část úst a ohněte se zpět, možná chrání oči před větvemi stromů, když selata běží lesem. Dolní tesáky zvířat používá proti ostatním babiruzsům v bojích.

V Severní a Jižní Americe, kde prasata nejsou domorodé, druh baker (Tayassuidae) zabírá stejný ekologický výklenek, ve formě a chování se podobá prasat.

Vousatý prase (sus barbatus)

Prase:, foto, popis, nemoc

Jedná se o velké a dlouhé nohama prasata, muži jsou jen trochu větší samice. Tělo se vzácnou vlnou obvykle bledě šedá. Tample vlny má také červenohnědou, tmavě hnědou, v závislosti na stanovišti a individuálních podmínkách. Ocas má charakteristický paprsek sestávající ze dvou řad bristly chlupů. Tlama je prodloužena, na nose a tvářích "vousů" z hrubých, hustých chlupů. Vousy je výraznější u mužů, chlupy do 15 cm dlouhé. Barva bělavá vousy (někdy žlutá nebo stříbrná) musí s tmavou kůží mezi vousy, nosním kotoučem a kolem očí. Muži se objeví dva páry bradavic na obličeji, ale jsou malé a skryté uvnitř vousů, chybí u žen. Obě pohlaví mají ostré tesáky, u mužů dosahují 25 cm dlouhé. Uši malé a špičaté.

Caban (Sus Scrofa)

Prase:, foto, popis, nemoc

Hnědá vlna hrubá a štětiny, s věkem šedé. Tlamy, tváře a hrdlo pokryté požehnanou vlnou. Zpět kulaté, tlapky jsou poměrně dlouhé, zejména v severním poddruhu. Prasata se rodí se vzorem jasných pruhů podél těla, které zmizí mezi druhým a šesti měsíci. Barva dospělého kance je tvořena ve věku. Hlavu bez bradavic dlouhých a špičatých. Horní tesáky tvoří beeves, které se ohýbají. Spodní tesáky jsou podobné břitvám, sebeobytavám, když tření o horních tesákech. Ocas dlouho s paprskem.

Dwarf prase (Sus Salvanius)

Prase:, foto, popis, nemoc

Pohled na endemickou pro Indii, oblast je omezena národním parkem Manasem na severozápadě z Assamu. Jedná se o malé prasata v 20-30 cm. Tento druh přebývá tlustými, vysokými loukami. Nalijte prasata kořeny, hlízy, hmyz, hlodavce a drobné plazy. Pobí sezónně před monstavy, porodit vrh od tří až šesti selat.

Domácí prase

Držme nás na tomto poddruhu podrobněji. Zvažte nejoblíbenější domácí plemena.

Velká bílá

Jedna z nejčastějších plemen prasat. Uvedla se jako poměrně plodné speciální, plus maso docela dobré kvality.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Kemerovo

Byl odstraněn, když křížení prasat z Berkshire a velkých bílých plemen v Sibiři. V podstatě mají černou barvu s malými bílými skvrnami na těle. Ovocnost je docela vysoká.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Severní kavkazský

Byl odstraněn při překročení Kuban a velké bílé prase. Charakterizované černou a červenou barvou. Štětiny jsou tlusté, v chladné sezóně čeká lehká podšna. Násobenost přibližně jako všechna ostatní plemena - 10-11 selat.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Livenskaya

To je považováno za přísnou skálu. Stejně jako mnoho dalších, ne čistý, ale chován při překročení různých plemen. Barvy mohou být z bílé do mýta černých odstínů, kůže pokryté štětinami. O hmotnosti hmotnosti a přijetí potomků zvláštních rozdílů od jiných zástupců nemají.

Prase:, foto, popis, nemoc

Muromskaya

Toto plemeno patří k typu masa. Taková prasata mají silnou konstituci, všechny trupy je pokryto tmavým štětinami. Hmotnost dospělých v průměru až 250 kg.

Prase:, foto, popis, nemoc

Sibiřský sever

Dospělí dosahují váhy od 240 do 360 kg. Vztahují se k smíšenému typu.

Prase:, foto, popis, nemoc

Velká černá

Má řadu funkcí: mají složenou strukturu kůže, spěch. Nicméně, v důsledku přechodu s jinými plemen, je možné získat docela dobré výsledky

Prase:, foto, popis, nemoc

Breith

Tato kopie je odvozena při překročení různých plemen dánských, lotyšských a velkých bílých prasat. Zpravidla mají bílou barvu, ale může být s pigmentovanými oblastmi. Výrazný rys prasnice je považována za jejich schopnost podporovat až 2krát ročně.

Prase:, foto, popis, nemoc

Ukrajinská bílá stepi

Tato část má bílou, s narůžovělým nádechem kůže a štětiny. Typ těla hustý, krk krátký a tlustý. Jednotlivci dobře přizpůsobují poklesům teploty. Lze přičíst smíšeném (univerzálním) typu, protože procento masa a kal je přibližně stejné. V Rusku je tento druh ve velké poptávce. Toto plemeno je charakterizováno vysokou plodností. Samice pro jednu podporu schopnou přinést až 12 selat. Někdy se používá při přechodu s jinými plemen, odstranit nové typy.

Prase:, foto, popis, nemoc

Landaras

To je poměrně velká část, dosahuje přibližně 2 m dlouhé a hmotnost se může dosáhnout 300 kg, štětiny jsou měkké bílé. Vztahuje se na typ masa, je věřil, že je to toto plemeno, které je nejlepší získat vynikající slaninu kvůli velkému obsahu masa a malého procenta mastných vrstev. Toto plemeno je distribuováno v Rusku a je poměrně ovoce. Minusy zahrnují špatnou adaptaci na nové klimatické podmínky, streslivění, stejně jako vysoké dodržování podmínek krmení.

Prase:, foto, popis, nemoc

Urzhumskaya

Tato prasata byla chována v Rusku. Patří do typu slaniny. Zástupci tohoto plemene jsou pozoruhodně přizpůsobují různým klimatickým podmínkám. Z toho je získáno dostatečné množství masa pro výrobu vysoce kvalitní slaniny. Ty na tyto fanflikty jsou spíše silné tělo, které je pokryto bílými hrubými štětinami, prodlouženým. Sveta se liší v dobré plodnosti (až 13 prasat).

V péči nejsou tato zvířata nijak zvlášť náladová, mají klidný charakter, odolný vůči teplotním poklesům. Obecně platí, že velmi úspěšné plemeno pro chov.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Estonská bílá (slanina)

Na základě jména je zřejmé, že prase má bílou barvu, i když někdy existují jednotlivci, kteří mají narůžový stín. Obecně platí, že prase má poměrně působivé velikosti, dosahující až 330 kg živé váhy. Samice jsou velmi plodné. V záležitostech krmení není nijak nijak. Jedním z výhod tohoto plemene je získat vysoce kvalitní slaninu.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Litevská bílá

Nejprve byl získán na začátku dvacátého století na území Litvy. Postava je poměrně velká, v délce jednotlivce dosahuje až 175 cm. Oči a uši malých velikostí. Torchish je pokryta bílým štětinou. Dospělé kance mají váhu více než 300 kg. Ženské jedinci jsou považováni za pěkně vícenásobné, což vede až do 12 mláďat.

Často zlepšit kvalitu masných výrobků, je přešel s plemenem Landras. V takových případech ukazuje větší výtěžek masa. Nepochybná výhoda je její vysoká reproduktivita.

Mirgorodskaya

Má černé a mrtvé zbarvení, hmotnost asi 250-300 kg, má dlouhou silnou štětinu, barva je nejčastěji černá, ale možná s červenými odstíny. Je docela produktivní člověk schopný přinést asi 10 selat. Je pěstováno, aby se dosáhlo kalu, který kombinuje dietu tak, aby svalová hmota je minimální a převažovala se svalová hmota.

Prase:, foto, popis, nemoc

Temroba

Je zvažována jedna z nejstarších prastarých plemen odvozených v Anglii. Podle ústavy se vyznačují masivním sborem, dobře vyvinutými svaly a dlouhým trupem. Povrch těla pokrývá tlustou vlnu, což může být různé odstíny, častěji hnědé nebo červené barvy. Nepochybné výhody plemene by mělo být přisuzováno klidnému tempermu, vysokému stupni vytrvalosti, dobré přizpůsobivosti k různým teplotním podmínkám, stejně jako nezávislost v potravinách. Kromě toho jsou z těchto prasat vynikající maso zcela vysoké kvality.

Existují však nevýhody ve formě nízké plodnosti žen.

Prase:, foto, popis, nemoc

Berkshire

Byl chován Britovou překročením angličtiny a čínských prasat. Zástupci tohoto plemene mají poněkud proporcionální strukturu těla, jejich hlava má střední velikosti, uši jsou malé, pokryté hustou vlasy. Mají černý obraz a na nohou, obličej a ocas jsou charakteristické bílé skvrny. O produktivitu nejsou příliš násobí (8-9 jedinci), ale dost rostou dost. Non-závislé v potravinách.

Prase:, foto, popis, nemoc

Ghemphirskaya

Toto plemeno je prase typu slaniny. Jeho jméno bylo převzato z provincie Hampshire, kde byly první LED. S vysokým výkonem. Chlapci váží asi 300 kg, ženy nepřesahují 250 kg. Plemeno prase hempshire je obtížné zmást s jinými, protože má charakteristický prvek v barvě: je to všechno černé, a na přední straně trupu se zdálo, že není dost barev, a v podobě je specifická barva bílý pás. Prasata tohoto plemene se odlišují speciální vytrvalostí a silou mladých selat, vzhledem k tomu, že samice nepřinesou tolik ratingu pro jeden brood (6-8).

Prase:, foto, popis, nemoc

Dalším rysem těchto prasat je vysoká impresivita a chyby. Někdy i od menšího stresu mohou okamžitě přestat získat váhu.

Pietren

Plemeno typu masa. Byl získán překračováním takových plemen jako velký bílý Berkshire a Yorkshire. Struktura těla je docela harmonická, trupová velká svalová. Barva růžová barva, s velkými temné slučovací skvrny. Minusy by měly obsahovat nízkou plodnost žen (asi 8 selat), slabé denní přírůstek hmotnosti, s nízkým kvalitním masem, vysokou náročnou k krmení.

Zároveň ukazuje velmi dobrou výstupu masa, plus nejsou náchylné k obezitě. Nicméně, navzdory tomu, v jeho čisté formě jsou zřídka chováni, protože nedostatky jsou stále více. Nejčastěji se používají k odstranění hybridních plemen.

Prase:, foto, popis, nemoc

Lanka

Poprvé se toto plemeno prasat objevilo v Kanadě, kde se dostane na tento den. Je docela ovocný člověk. Hmotnost dospělých kanálů se pohybuje v oblasti 250-270 kg. Kvalita výsledného masa je poměrně uspokojivá. Ve vzhledu se neliší zejména: mírně prodloužené trup, malá hlava, elegantní uši.

Mají spoustu pozitivních vlastností: multiplodství, nenáročnost v potravinách, odolnost vůči vnějším stresovým faktorům, kontaktovaným temperám, homogenní strukturu jatečně upraveného těla.

Prase:, foto, popis, nemoc

Duront

Vztahuje se na smíšený typ, nicméně procento masa je stále vyšší. Vzhled tohoto plemene má charakteristické rysy: hnědá barva se zlatým odstínem a poměrně dlouhým štětinou. Velikost není zvlášť nižší než předchozí představitele. Je spíše pohybující se zvíře, takže je nutné zajistit poměrně prostorný zákon.

Prase:, foto, popis, nemoc

Maďarská Mangalitsa

Možná jeden z nejvíce neobvyklých plemen. A ona získala jeho jedinečnost kvůli charakteristické délce kudrnaté vlny, která může být odlišná barvy z bílé až tmavě hnědé nebo znečištěné. Odkazuje na tichý typ a jejich maso je považováno spíše dietní. Ve srovnání s jinými kameny neexistují zejména velké rozměry, hmotnost dospělého jedince dosáhne přibližně 120-150 kg. Vzhledem k jeho tlusté vlně, je schopen odolávat různé teplotní rozdíly (i v obzvláště chladné sezóně), není demontáž v potravinách a podmínkách obsahu.

Prase:, foto, popis, nemoc

Vlastnosti fyziologických prasat

U prasat čenich Rozšířený, s krátkým pohyblivým kufrem, končící nahým plochým "patchem", který dává příležitost kopat půdu při hledání rostlinných kořenů, červů a jiných potravin.

Zuby 44, včetně 4 silně vyvinutých fang.

Končetina Čtyřnásobek.

Vemeno má 10-16 bradavek umístěných ve 2 řadách.

Vlasy Pokrov Vzácné, hrubé, hlavně z štětin, nicméně, prasata s hojným vlasem, například mangalines jsou pěstovány.

Žaludek Jednoduchá, jediná komora.

Zvířecí zvířecí, Krmiva zeleniny a živočišné potraviny.

Podle některých anatomických a fyziologických parametrů je prase velmi blízko osobě, z tohoto důvodu se používají v lékařských a výzkumných účelech.

Prasata mají jak apokryně, tak zmrazené žlázy, ačkoli umístění této latce je omezeno rybou a nosní dutinou. Nicméně, prasata, stejně jako jiné bezsrsté savce (jako jsou slony, nosorožci, zástupci farem), nepoužívají potní žlázy pro chlazení.
Ve srovnání s jinými savci v prasatech přenosu tepla přes sliznice častým dýcháním znatelně méně.

Neutrální teplota pro prasata se pohybuje v rozmezí od 16 do 22 ° C. S zvýšením venkovní teploty se prase resetuje přebytečné teplo koupáním v bahně, i když takové koupání slouží a další cíle, jako je ochrana před slunečním světlem, zbavit se parazitů a námořní.

U prasat, končící s nahými chrupavatými válcováním "Pigatch" - Zařízení pro lámání Země při hledání krmiva.

Tesák Dobře vyvinuté, ostré, zakřivené.
Končetina Čtyřlůžkové, boční prsty (druhá a čtvrtá) sotva dotkněte se země. Stejně jako všechny fanflikty, prsty končí kopylu.
Vlasy Pokrov Vzácné, hlavně z štětin.
Žaludek Jednoduchá (výjimka: Babiussa - objemové tropické prase s úžasnými zakřivenými testy. Zvíře vypadá jako směs jelena a kance).

Varovná prasata a jejich vlastnosti

Varovná prasata: 1 - oblast okupitální kosti - 2 - oblast temné kosti - 3 - lob- 4 - 7 - 5 - chrám - 6 - oči a oční víčka - 7 - tvář - 8 - Nose-9 - Nozdrily - 10 - ústa (s kufrovkou nebo pigatrubkou) - plocha z brady- 12 - Capsells - 13 - Hřeben - 14 - strana krku - 15 - hrdlo - 16 - Holka- 17 - prsa - 18 - Spin- 19 - břicho nebo břicho-20 - drážky nebo nezákonné - 21 - Lichann - 22 - 23 - 23 - Macket - 24 - Root of tail - 25 - ocas-26 - zadní pasáž - 27 - zadní crottern Crotch- 28 - Velké rty ženských dětských částí - 29 - Loop- 30 - Umu (31 - u koní Moshna s čistým a extrémním masem) - 32 - rameno-33 - předloktí - 34 - loket- 35 - přední koleno-36 - Berbso - 37 - BERSK-GRANDSCREEN SOUBEL - 38 - babička - 39 - věnec - 40 - HOOF 41 - HAM-42 - Shin- 43 - Kolenní kloubní-44 - gurnanský kloub - 45 - paty

Hlava. Rozlišuje mozek (lebka) a obličejové (tlamy) díly. Ty zahrnují čelo, nos, uši, zuby.

Krk. Zde přidělují oblast krku a oblast jugulárního okapu (nachází se nad průdušníkem, kde průchod jugulární žíly).

Torchishchche. Předložené kohoutkem (je tvořen 5 prvními prsními obratlovými a jsou na stejné úrovni s nimi horní hrany čepele), zadní, dolní části zad, plocha hrudníku (prsa), pyrická, plodina, Právní a levá Iliac oblast, pravá a levá pára, pupeční oblast, oblast vemene, nebo prsa, a předběžná, anální oblast, ocas.

Končetina. Prsa (přední) končetina je reprezentována ramenem, loktem, předloktím, zápěstí, škubanými a pánev (zadní) - stehno, koleno, shin, paty, plus.

Prasata se vyznačují velmi specifickými rysy postavy, a to by se zdálo, zanedbatelné ukazatele exteriéru zvířat, jako struktura ryb, nastavení a formy uší, jsou zcela odolné známky plemene. Dobře vyvinuté kmenové prasata mají relativně malou hlavu s poněkud konkávní kopání a poměrně velké uši, relativně krátký, ale tlustý krk, prodloužený, dobře vyvinutý trup se zaoblenými tvary, relativně krátkými nohama s dobře zmanidněnou šunkou. Meče mají dobře vyvinuté břicho a nejméně 12 bradavek.

Kryt vlasů (štětina), stejně jako kůže v kulturních plemích ve srovnání s přírodním je vždy mnohem slabší a tenčí. Exteriérové ​​rysy prasat závisí na jejich výrobním typu, plemeni, věku a pohlaví.

Ústava postavy prasat

V zootechništině aloke 5 typů ústavy u prasat:

 • Hrubý (prasata přírodních plemen),
 • Jemná (slanina a plemena masa),
 • hustá nebo suchá (chová plemena),
 • volné nebo syrové (meče prasat).

Ústava je úzce spojena s určitou predispozicí na jeden nebo jiná onemocnění. Například zvířata jemné ústavy jsou predisponována na tuberkulózu a onemocnění gastrointestinálního traktu - zvířata volné ústavy.

Při určování ústavy prasat a vyhodnocování exteriéru stanoví stav.
Stav - Jedná se o obecný pohled na zvíře, vnější znamení, tudost, svalstvo, kůži, která pomáhá určit, zdravé nebo zranit zvíře. Přidělit továrnu, výstavu, krmení a hladový stav.

Pohybového aparátu nebo pohybového aparátu

Kostra prasata, Stejně jako ostatní hospodářská zvířata se skládá ze dvou oddělení: axiální a periferní.

Kostra prasata:

 • 1 - Nosní kost-
 • 2 - čelní kost-
 • 3 - okcipitální kost-
 • 4 - Atlant-
 • 5 - Hřeben druhého krčního obratle-
 • 6 - První prsa obratle (jeho slabý proces)-
 • 7 - Shopper-
 • 8 - čtrnáctý obratle prsu-
 • 9 - První a 10 - Sedmý bederní obratle-
 • 11 - Sakrální kost-
 • 12 - Ocasní obratle-
 • 13 - Dolní čelist-
 • 14 - Jugulární proces-
 • 15 - Cross-Rebres drážka šestého vrcholu-
 • 16 - ramenní kosti-
 • 17 - Bony předloktí-
 • 18 - zápěstí-
 • 19 - PYH-
 • 20 - Forengie prsty-
 • 21 - Prsová kost-
 • 22 - žebra-
 • 23 - iliakální pánevní kost-
 • 24 - Femur-
 • 25 - Sedální kost-
 • 26 - Cílová kost-
 • 27 - Malobers-
 • 28 - Pollsna-
 • 29 - Plusna-
 • 30 - Forengie prsty

Axiální oddělení skeletů je reprezentováno lebkou, páteří a hrudníkem.

Lebka nebo kostra hlavy, akcie na mozkové části (7 kostí) a obličeje (13 kostí). Kosti mozkové lebky tvoří vagínou pro mozek a kosti oddělení obličeje - ústní a nosní dutiny a dutiny oka - v časové kosti jsou uspořádány orgány sluchu a rovnováhy. Kosti lebky jsou spojeny švy, s výjimkou mobilních - dolních čelistí, časové a sub-bandové kosti. U prasat lebka masivní, těžký a odlišný tvar, v závislosti na plemeni. Hlavním rysem lebky je přítomnost trumfové kosti, který se vyvinul v souvislosti s zvláštností extrakce potravin divokými předky (kopání Země, kořen kořenů stromů).

Skullová prasata: 1 - řezná kost - 2 - Nasální kosti - 3 - Topper Bone - 4 - Stolní kost - 5 - Skyl Bone - 6 - Orbit - 7 - Lobal Bone - 8 - Tmavá kost - 9 - Chrámová kost - 10 - Valení Kost - 11 - Dolní čelist - 12 - Trumpová kost

Podél těla zvířete je páteř, která odlišuje obratlový pilíře tvořený těly obratlů (referenční část spojující ve formě kinematického oblouku končetin) a obratlový kanál, který je tvořen vertebrálními oblouky obklopující míchu. V závislosti na mechanickém zatížení generovaném hmotnostním tělesa a mobilita obratlů má jiný tvar a velikost.

Páteř je diferencována do oddělení, shoduje se směrem gravitace zvířete, děložního hrdla, hrudníku, bederní, sakrální, ocas.

Počet obratlů v prase

 • Cervikální - (počet obratlů) 7
 • Prsa - 14-16
 • Bederní - 6-7
 • Ospalý - 4
 • Ocas - 20-22
 • Celkem - 52-55

Dlouhý, se sázený se stranami, hrudník je tvořen žebry (více často 14 párů) a hrudníku. Je to srdce a plíce. Žebra - spárované obloukové kosti, pohybující se upevnění vpravo a vlevo na obratle hrudníku obratle. Jsou méně mobilní v přední části hrudníku, kde jsou k nim připojeny lopatky. V tomto ohledu jsou přední laloky plic s větší pravděpodobností postiženy onemocněním.

Periferní kostra, nebo kostra končetin, je reprezentován dvěma prsy (předními) a dvě pánevní (zadní) končetin, které provádějí funkci pohybu ve vesmíru. Prasata se nemohou jen pohybovat na zemi, ale také plavat.

Složení končetiny hrudníku zahrnuje čepel připojenou k tělu v oblasti prvního okrajového ramene, sestávajícího z ramenní kosti - předloktí, reprezentovanou poloměrem a koleny, sestávajícím z zápěstí, pestic a Phalanx prstů.

U prasat, krátké končetiny se 4 prsty, z nichž pouze 2 médium (třetí a čtvrté) se spoléhají na zem. Obě boční prsty (druhá a pátá) se nedotýkají Země. Každý prst má 3 phalanges a třetí phalanx se nazývá prázdnou kost.

Skeleton Prase Kartáče: 1 - Radační kost - 2 - Lock Bone - 3 - Clay kosti - 4 - Metro Kones - 5 - Falanga prsty

Pánevní končetina se skládá z pánve, z nichž každá polovina je bezejmenná kosti. Výše uvedená je iliaková kost, ze dna Lona a sedalistické kosti, stehna reprezentovaná femuru a kolena-šálkem, které se sklouzne podél femorálního kostního bloku, skládající se z tibiální a drobné kosti, reprezentované lisování, plus a phalanges 4 prsty, z nichž se na zem spoléhají pouze dva médium (třetí a čtvrté). Obě boční prsty (druhá a pátá) se nedotýkají Země. Třetí phalanx každého prstu se nazývá prázdnou kost.

Pokrývka kůže

Tělo prasat je pokryto podvodníky a orgány nebo deriváty kůže. Jejich vzhled, konzistence, teplota a citlivost odrážejí stav metabolismu a fungování řady orgánových systémů.

Struktura kůže: A - Epidermis - B - Dermis-in - subkutánní vrstva (kožní základna) - G - Subeptidermis Puffy Subblawer: 1 - Senthene Iron- 2 - Sít železo - 3 - štětiny- 4 - tuk tkaniny v dermis

V kůži prase, pokryté vlasy, odlišit následující vrstvy:

 • Nadcoke (Epidermis) - vnější vrstva definující barvu pleti. Z nich jsou posílány přežené buňky, tedy nečistoty a mikroorganismy jsou odstraněny z povrchu kůže. Vlasy rostou-
 • Derma (vlastně kůže), Kde jsou přísné a potové žlázy, mnoho krevních a lymfatických cév a nervových zakončení, volná a mastná tkáňová hnízda-
 • Subkutánní základna (podkožní vrstva), reprezentovanou volnou pojivovou a tukovou tkání. Tato vrstva je připojena k povrchové fascia pokrývající tělo. Lukovitsa štětiny se zde nacházejí. V podkožní vrstvě jsou náhradní živiny odloženy ve formě tuků tvořící vrstvu Sala, známý jako "spick". Kůže s vlasy a podkožní tkáně, odstraněnou z těla zvířete, se nazývá kůži.

V některých částech těla má kůže prasat základní rysy struktury. Například, na kanci na bočním povrchu ramene a hrudníku, kůže je zahuštěná, obsahuje takzvaný štít ve formě vrstvy husté pojivové tkáně s tukovými vrstvami.

Deriváty kůže zahrnují pot, přísné a mléčné žlázy, stejně jako kopyta, koule, vlasy a klus.

Mazové žlázy Nachází se ve spodní části kůže v povrchu těla a jejich kanály jsou otevřeny v ústech vlasových folikulů. Song žlázy zdůrazňují drsné tajemství, které, mazání kůže a vlasy, dává jim měkkost a pružnost, chrání je před křehkostí a tělem - od vlhkosti.

Sladké žlázy Nachází se v okéru pleti kůže po celém povrchu těla. Jejich výstupní duktury jsou otevřeny na povrchu epidermis, kterým je kapalný tajemník rozlišován - pot, obsahující významné množství proteinu, cholesterolu, částic cytoplazmy sekrecí buněk. Pot má specifický zápach inherentní prasat.

Píseň a potové žlázy v kůži prasat v desítkách krát méně než v kůži skotu, koní a ovcí. Jsou to velmi hodně v poli brady a v záhybech kůže na povrchu klastrových kloubů. Sekrece žláz je propojena se sexuálním cyklem zvířat.

Prsa. Mléčné železo zemědělských zvířat se nazývá dálkové. Na prasatech více vemene skládající se z 6-8 párů mléčných žláz, ležící na bocích bílé čáry z chrupavky ve tvaru meče do oblasti Lonnaya.

Mléčné železné prase: 1 - Prsu- 2 - abdominální - 3 - inguinální bradavky

Podle umístění, prsa, abdominální a inguinální žlázy se rozlišují. Každé mléko železné věže v podobě kopce s bradavkou. V každém Dairy Hill 2, méně často 3 akcie. Tam jsou alveoli uvnitř vemene (mléko je tvořeno v nich), intenzivní zevnitř sekreční epitelu. Alveolas jít do mlékárny. Druhý otevřený do malé nádrže, ze kterého kanály bradavky jdou na špičku bradavky. Sfinctery (svalové kroužky, které nedávají mléko k nalali) v bradavcích jsou nerozvinuté. Většina prasat v každé bradavce 2-3 kanály odpovídají počtu akcií v mléčném kopci. Prsa a abdominální kopce mléčných žláz se často vyvíjí více inguinal a zvýrazňují více mléka.

Hlavní funkcí prsu je tvorba a akumulace mléka (kapalina vylučovaná savčí prsa savců po 5-7 dnech po narození a nezbytná pro výživu mladých) s periodickým odstraňováním během sání nebo dojení, t. E. Laktace (tabulka. 2). Sekreace mléka je komplexní reflektor proces spojený se sekvenčními strukturálními a funkčními změnami v železných buňkách a různých prsních tkáních. Doba trvání laktace (čas ode dne doručení do zastavení mléka je vydána) závisí na plemeni, krmení a udržování zvířat, lhůty pro nové těhotenství a t. D. U prasat je to 2 měsíce po porodu a další.

Nicméně prasata mají často mírné přidělení mléka po porodu - hypogalakci. Pokud mléko vůbec nevyniká, mluví o Agalactia. Příčinou těchto jevů může být porušením komortních aktivit hypofýzy, vaječníků, nadledvinek a jiných žláz vnitřní sekrece, nedostatečným vývojem skalní tkaniny prsu v důsledku proteinově hladovění prasnic, obezity soterees během těhotenství v kabátě sacharidových krmiv, infekčních činidel (mastites, vaginity, metriky, obecná sepse). Nejčastěji se poprvé oslavuje v důsledku zpožděné práce. Pokud si tyto příznaky nevšimnete v čase, pak velký odpad z novorozených selat oznámí 3-5 dnů po narození. Pro prevenci hypoglaktic a agalakticity, prasatí záležitosti mléčných tyčí (mléčné sérum, reverzní, řepa, mrkev atd.) a pacienti s jedinci podléhající léčbě jmenovaným veterinárním specialistou.

Xields. Jedná se o pevné tipy kůží třetího phalanxu třetího a čtvrtého prstu trova, které chrání konec prstu před poškozením. HOOFS je reprezentována koženou oblastí, z nichž epidermis na některých místech produkuje nadržené vrstvy různých struktur a konzistence. Umístěním a povahou vrstvy rohy vyrobené na kopyti se odlišují 4 díly: Kaima, šel, zeď a podešev.

Neochvějené kajm - úzký proužek na okraji mezi vlasy a podkladovými kopytami. Vytvoření vrstvy epidermis Kaima produkuje měkkou bezbarvý nadrženou vrstvu, která dává lesk na kopylu - glazura, která pokrývá podkladovou vrstvu tvořenou klínem. Hoofer se nachází pod hranicí se širokým válečkem (přibližně 1/2 výška kopylu). Vytváření vrstvy epidermis produkuje silný, pevný, pigmentovaný trubkový roh, který roste dolů a pokrývá stěnu kopyto. Kopytní stěna - nejmasující část xields - pokrývá prázdnou kost, prdeli s periosteum. Vytváření vrstvy epidermis produkuje měkké bezbarvé listy podobné rohu, prdeli s vnitřním povrchem trubkových rohů. Konečná část posledně uvedených tvoří necitlivou bílou zónu, která ukazuje hranici mezi trubkovou a plantární rohem. Kopytý podešev - konkávní deska umístěná na spodním povrchu cooletu. Vytváření vrstvy epidermis chodidel produkuje měkký, snadno řezaný nožem s nožem;. Glazura, tubulární, plechový a plantární rohový tvar rohové kapsle nebo boty pokrývající základní vrstvy kopyto. Rozlišuje zdi nadržené kapsle, plantární hrany a podešev.

Skin Base (Derma) Xibeats: A - vnitřní strana - vnější strana: 1 - Kaima- 2 - šlehání s papilami - 3 - boční stěna smoothie s listy- 4 - Sole- 5 - Jemní

Bishi. To jsou podpůrné oblasti končetin umístěných za kopyto. Jsou bohatí na nervózní zakončení, díky kterým provádějí roli znamení doteku. Plantární vrstva také tvoří polštář míče, změkčujícího prstu fouká o zemi.

Na končetinách podpory prase 2 a 2 závěsné prsty jsou kopyta a míče.

Prase:, foto, popis, nemoc

Cophes a vepřové koule z zadní plochy: 1, 1A - podešve třetí a čtvrté podpůrné prsty - 2, 2a - kuličky těchto prstů - 3, 3A - kopyty a kuličky druhé a páté závěsné prsty- 4 - mezistupní mezera

Vlasy. Tělo všech zvířat je pokryto vlnou. Vlasy jsou spontánní nitě od vícevrstvého ologingového epitelu. Část vlasů tyčící se nad povrchem kůže se nazývá tyč, část, která je uvnitř kůže - kořen, je obklopen kapilárem. Kořen jde do žárovky, ve které se nachází papilla. Každé vlasy mají vlastní svaly, což mu umožní rovnat, stejně jako mazové žlázy.

Prasata ve struktuře rozlišují 4 Hlavní typy vlasů: Popel (krátké tělo vlasy a dlouhé vlasy rány, hříva, stejně jako na konci ocasu a štětce), umírá (vlasy kolem isy, pokryté s nimi), například na uši, přechodné a vibris nebo citlivé vlasy ( vlasy na kůži v oblasti rtu, nozdry, brada a oční víčka).

Významná část kůže u prasat je pokryta oratorními vlasy - štětina. Štětiny se liší od ostatních isgencenů v tom, že na jeho tyči je split se vrcholem na nadržených nitích. Split Peak s názvem Flag. Skustemina je umístěna ve formě skupin skládajících se z několika folikulů. Její žárovky leží v podkožní tkáni na rozdíl od jiných vlasů, jejichž žárovky leží v dermě.

Prasata, stejně jako ostatní zvířata, existuje změna krytu těla nebo molování. Je zcela nebo částečně nahrazen vlasy nebo úkrytem (s výjimkou takových chlupů). Při molování je kůži zesílena, je to udělat více volně, často je aktualizována vrstva rohové vrstvy epidermis.

Rozlišovat fyziologické a patologické molování. Fyziologická změna vlněného krytí je rozdělena do 3 typů: věk (primární měkké vlasy jsou nahrazeny hrubším osticem), sezónní (jaro a podzim) a kompenzací (tvorba pokrytí vlasů na místě poškození nebo zničení vlasů).

Štětiny prasat nahrazuje zároveň, ale střídavě: Každé vlasy žije několik let, a pak, například za 2-3 roky, je nahrazen novým. Patologické moltování je nemotivovaná změna vlasů v důsledku onemocnění, nesprávných podmínek krmení nebo obsah zvířete.

Dopad prasat na životní prostředí

Velké populace divokých prasat v Severní a Jižní Americe, Austrálii, Novém Zélandu, na Havaji a v jiných oblastech, kde prasata nejsou autentická zvířata, plodená:

 • Domácí prasata, která unikla do vůle nebo kteří byli povoleni být krmeni v přírodě;
 • Divočiny, které byly zavedeny jako těžba pro lov.

Hlavními faktory zmizení a změn ekosystému jsou divoká prasata, jako jsou jiné usilovně. Byli dodáni do mnoha oblastí světa a poškození plodin a domácích pozemků, distribuují nemoci. Prasata pluni velké plochy Země, zničit místní vegetaci a šíří plevele. Tohle je:

 • Změny stanoviště;
 • stimuluje úspěšnou vegetaci;
 • Snižuje faunu inherentní v této oblasti.

Jak dlouho žijí prasata

Prase:, foto, popis, nemoc

Průměrná délka života tuzemských prasat se pohybuje od 15 do 20 let, což je více než životnost divokého kance od 4 do 8 let. To je spojeno s vysokou úmrtností v přírodě.

Jak jsou prasata chráněna před predátory

Prasata - dravá zvířata, ale také loví jiné druhy v přírodě. Dokonce i v zajetí, přitahují dravci a čelí jim, i žijí vedle osoby.

Prasata spoléhají na rychlost, utéct od predátorů. Kromě rychlosti používají tesáky, které slouží jako zbraň a štít. Bohužel, domácí prasata jsou vymazána, protože majitelé věří, že nedávají smysl.

Další ochrana proti prase je tlustá kůže, protože má dravec obtížně kousnout pro tělo. Kromě fyzických schopností se prasata také spoléhají na zvěsti a vůni. Konečně, prase intelekt - hlavní zbraň. Prase řadí čtvrtinu mezi nejchytřejšími zvířaty na světě, což znamená, že je snadné přeplnit dravec!

Nepřátelé / dravci, lov na prasatech:

 • lidé;
 • kojot;
 • hyenas;
 • Puma;
 • grizzly;
 • vlci;
 • psi;
 • Raccoons;
 • rys;
 • lvi.

Kromě pozemských nepřátel, létající predátory loví na prasatech:

 • sovy;
 • Orli.

Pennate Predators nesou selata do hnízda, udělejte škody i dospělé jedince, ostré drápy a zobáky nechávají otevřené rány.

Podmínky zadržení

Aby bylo možné dělat chov prasat doma, je nutné mít představu o tom, jak je třeba prasata krmit, jak se o ně starat a jak je pěstovat.

Nejprve je nutné přidělit samostatný pokoj - prasat. Můžete ho postavit z takových materiálů, jako je deska, cihlová, Samana, nebo jen vybavit starou stodolu, aby se vyhovělo prasat. Mělo by zohlednit nezbytné podmínky: Strop může být dřevěný nebo beton, podlaha je lépe dělat příliš z betonu. Výška takové budovy by měla být nad 2 m. A samozřejmě je důležité mít ventilaci: Mělo by to dobře větrat a může být umístěn v dolních odděleních kůlny. Také potřeboval dobrý extrakt ve středu stropu, aby se zobrazoval nepříjemný zápach.

Prase:, foto, popis, nemoc

Je také nutné udržovat příjemnou teplotu v prasat, lano pro prasata je + 18-20 stupňů.

Každý pražec zahrnuje:

 • Pokoje pro prasata (libra);
 • místo pro jejich chůzi;
 • Koupelna PIT.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Je také velmi důležité udělat kořenW. Může být vyroben ze železa nebo pouze k obvyklému koryto. Mělo by to být poněkud velký objem a pojmout asi 2 kbelíky krmiva. Místo, které je přiřazeno spánkové prasat, by mělo být čisté. V kokdu každý den potřebujete nalít čistou sladkou vodu.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Na velkých hospodářských hospodářských zvířat vyhovuje velkému počtu prasat, speciální čerpadla se používají, třídění jednotlivců po sexu, věku a tak dále. Některá prasata jsou umístěna v jednotlivých buňkách. Bez ohledu na to, zda se jedná o velkou produkci domácího farmy, musí pravidlo péče o zvířata přísně pozorovat. Kromě potravin je také důležité si pamatovat různé nemoci, které prasata mohou vyzvednout. A Aby se jim zabránilo tomu, je nutné pečlivě sledovat stav zdraví prasat: ne umožnit návrhy a supercooling, periodicky opláchnuto podavače pomocí antiseptik, aby se prováděly dezinfekce a dezinsekce ve sprše, aby pravidelně dala nezbytné očkování.

Také prasata by měla kontrolovat veterináře nejméně 1 čas za 3-4 měsíce.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Dieta a sazby krmení

Otázka krmných prasat je velmi důležitá. Koneckonců, to je ze správně složené stravy a dovedně vybraný typ krmiva bude záviset na masu a tuku. Aby bylo možné získat masné výrobky přijaté od prasat, je nutné správně zkompilovat svou stravu jeho výživy, to znamená, že je to takové potraviny, které bude mít prospěch a pomáhat v hmotnostním sadě.

Prase:, foto, popis, nemoc

Na první pohled se zdá, že v otázce krmení prase, zcela nekomprimovaného zvířete, ale stále stojí za to myslet, co jí dát k jídlu a zda to bude smysl. Pokud se rozhodnete dát její pozůstatky řepy, brambor nebo jiných rooteploods, to je skvělá volba. To může být také dáno, aby si vychutnali čerstvé zelené - vhodné, například jetel, kopřivy nebo vojtěšky. Všechny druhy otruby - pšenice, žito také vzroste. Máte-li maso nebo mléčný odpad - bude to příjemný bonus pro vaše domácí mazlíčky.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

Proces řádného krmení prasat závisí na jejich plemeni, věku, pohlaví az konečného cíle - posílání na dno nebo další chov.

Vzhledem k tomu, že sbírka odpadu trvá určitý čas, a ve velkých podnicích nemá vždy čas, suché potraviny přicházejí do záchrany, což významně usnadňuje úkol.

Prase:, foto, popis, nemoc

Prase:, foto, popis, nemoc

V závislosti na jednom účelu nebo jiném se normy krmení liší. Pokud mluvíme o výživě mladých selat, záleží na jejich věku. Krmivo se vypočítá na základě údajů o hmotnosti a věku zvířat ve dnech. To je například, pokud se jedná o mléčné selat až do 2 měsíců, pak se začíná být podáván 25, pak 50, 100 g a tak dále, postupně zvyšuje objem přívodu krmiva až do okamžiku až do okamžiku stává se jestřábem. Během výkrmového období pro jedno jídlo může mít 3-3,5 kg suchého krmiva.

Prase:, foto, popis, nemoc

Existují speciální tabulky, se kterými můžete správně vypočítat množství krmivu a provést dietu prasat. Stojí za zmínku, že krmivo obsahuje jiný počet určitých látek. Fronthory a Calcide Cabbage Feed, Lucerneno seno, jetel Myakina, Workic Silo, suchý hrášek a další fazole, Lupinové krmivo a hrachové a žitné mouky. Storovník živin je obsaženo v různých třídách dortu, zejména v prádle.

Prase:, foto, popis, nemoc

Není třeba zapomenout na kvasnice, což je známo, že pomáhá při zisku váze.

Nejlepší hydrolýza sušené, pivo suché.

Prase:, foto, popis, nemoc

Pokud je pro výkrm zvolen suchý krmivo, musíte je předem koupit v správném množství. Máte-li svou vlastní velkou zahradu, ze které můžete sbírat mnoho různých zeleniny a zeleně, pak byste měli přemýšlet o správném sochoru krmiva. Před krmením vašich domácích mazlíčků je třeba správně připravit na ně: Je dobré rozdrtit velké ovoce a zelené, důkladně změnit kukuřičný nebo kombinovat je speciální krmivo. Například míchejte brambory s mrkví a přidejte tam zelí a jetel nebo kukuřice a dýně kostky a dýně zředěné vážení zelené luštěniny plodiny.

Prase:, foto, popis, nemoc

Hlavní věcí je pamatovat, že by to nemělo jen skládat vše do jednoho žlabu, ale řádně kombinovat různé produkty.

Prase:, foto, popis, nemoc

Pravidla typů a výkrmů

Pokud se rozhodnete udělat chov prasat, a pak, samozřejmě očekávat, že dostanete čerstvé masné výrobky. V závislosti na tom, jaký účel strašidelného, ​​a typ výkrmů bude záviset. Je důležité si uvědomit, že zvýšená výživa by měla být podávána v různých věkových obdobích. Selata v hodnotě odmítnutí hmotnosti hmotnosti 20-25 kg. Posílený metabolismus v tomto časovém intervalu vyžaduje zvláště vyvážené a výživné potraviny. Doporučuje se jim poskytnout více čerstvé zeleně a drcené suché krmivo.

Prase:, foto, popis, nemoc

Další zdroje živin mohou být různé kořeny: hrubé, brambory a jiné zeleniny.

Můžete dát potraviny v suché formě nebo nalít varu vody, přidejte zeleninu zeleniny nebo smíchejte. Výsledkem bude skutečná delikatesa, která bude pravděpodobně jako selata.

Prase:, foto, popis, nemoc

Pokud mluvíme o mladších mladých, což má dosáhnout hmotnosti 40-50 kg, by mělo být myšlenka na zvýšení množství krmiv. Aby bylo možné získat hmotu, prasata potřebují diverzifikovat dietu. Kromě skutečnosti, že selata byla dříve dána, může být přidána do různých rozpaků krmiva, obohacené vitamíny a minerály v jejich menu, takže průměrný nárůst v den je přibližně 650-700 g.

Prase:, foto, popis, nemoc

Když potřebujete ukončit dospělého kance, musíte odpuzovat z jaké doby sexuální aktivity se nyní nachází. Pokud se v blízké budoucnosti připravuje na páření, pak není nutné jej překročit, tak, aby snižoval svou fyzickou aktivitu. Zároveň potřebujete správně spočítat dietu k němu, aby neměl hlad. Průměrná denní sazba pro to je 1,4-1,6 kg suchého krmiva.

V procesu výkrmů mají prasnice také své vlastní vlastnosti. Pokud jde o samice, které mají být inseminovány, jejich strava není zvlášť odlišná od obvyklých dospělých jedinců. Během těhotenství je nutné ji poskytnout všechny nejužitečnější látky, aby se narodil zdravý potomek, ale také je důležité, aby neplněno prase.

Prase:, foto, popis, nemoc

Během laktace by mělo být zvýšeno množství krmiv, protože mladá matka musí být pokryta nejen její energetické potřeby pro potraviny, ale také dostatek mléka s jeho selaty. Přirozeně by měla vyzvednout nejlepší jídlo ve složení a mírně zvýšit množství tekutiny spotřebované pro období laktace.

S navrhovanou stravou se vám podaří růst dobře vybledlých, upevňovacích prasat a získat vysoce kvalitní maso a tuk z nich.

Nemoci a jejich léčba

Aby se povolání chovu prase přivedlo zisky, je nutné řádně starat o prasata a obsahovat je za normálních podmínek, periodicky provádějících hygienická a hygienická opatření v Pigstatitu. V opačném případě mohou vaše domácí zvířata nemocná, která negativně ovlivňují vaši finanční pozici.

Prase:, foto, popis, nemoc

Samozřejmě existuje mnoho nemocí, které jsou způsobeny specifickými patogeny, například svěží, vyznačující se vzhledem vředů na náplasti, vemene nebo kopyti. Je důležité diagnostikovat tuto patologii včas a provádět potřebnou léčbu. Pro toto se používají speciální séra s imuno a laktoglobuliny. Více informací o léčbě lze získat z veterináře.

Prase:, foto, popis, nemoc

Kromě Fedshamu patří také africká prasata a sibiřské vředy také do počtu zvláště nebezpečných infekcí.

A i když tyto onemocnění jsou považovány za vzácné, ale nezapomeňte na preventivní opatření a provádět pravidelné očkování, pozorovat hygienické a hygienické normy.

Prase:, foto, popis, nemoc

Frenzy je jedním z nejnebezpečnějších nemocí schopných přinést zvířecí úmrtí co nejdříve. Převod symptomů vztekliny s jinými onemocněním je obtížné: zvíře se odlišuje speciální agresivitou a úzkostí, hojné slinění - kvůli křevu polykání svalů, že je obtížné polykat, prase odmítá vodu, protože to prostě nemůže pít to. Čerstvost není přístupná léčbou, takže potřebujete nasměrovat všechny síly o prevenci svého výskytu. Chcete-li to provést, je nutné snížit na minimální přístup k Rodzunovovi pigfare, které jsou nositeli messenger.

Prase:, foto, popis, nemoc

Tam je také obrovský počet parazitických onemocnění způsobených různými skupinami členovců a nejjednodušší. Taková onemocnění zahrnují písmena, Helminthiasis, svrab. Paraziti, padající do těla prase, používají ji jako meziproduktník, násobit tam a poškodit zdraví zvířete a může také ublížit a člověka.

Prase:, foto, popis, nemoc

Scabies je jedním z onemocnění, které způsobují úzkost díky silné svědění, na kůži zvířete se objeví papula, která se v průběhu času obrátila na krusty. Pro léčbu se používají různé spreje a masti proti klíšťatům.

Jistě jste alespoň jednou slyšeli o takové onemocnění jako prasečí chřipka. Je to vážné onemocnění, které může poškodit zvíře i osobu, má tendenci k pandemické distribuci. S touto patologií se teplota stoupá, prase se stává pomalým, slabým, který se bude přemýšlet o kvalitě svého masa. Aby se zabránilo takovým důsledkům, je nutné provést důkladnou dezinfekci, aby odpovídající očkování. V případě, že nemoc již není smlouvou, infikované maso v žádném případě přichází na prodej a není používán v potravinách. Taková jatečně upravená těla musí spálit.

Prase:, foto, popis, nemoc

Tam je stále masa různých onemocnění u prasat. Pokud jste podezření na svého mazlíčka alespoň některé známky nemoci nebo jeho chování, zdá se vám podivné, je lepší dát takové zvíře v samostatné buňce a hledat pomoc veterináři.

Prase:, foto, popis, nemoc

Při provádění všech potřebných profylaktických událostí budou vaše domácí zvířata zdraví a budou schopni přinést dostatečný příjem.

Reprodukce

Aby bylo možné prozkoumat chov prasat doma, musíte vědět, jak je udělat páření. Jestřáb jedinec se považuje za její věk dosáhne 8 měsíců a hmotnost - asi 100 kg. Je důležité odhalit, když je žena připravena na obavy. Toto lze pochopit její chování: Začne se chovat bezútěji, že zhoršuje chuť k jídlu, začíná skočit na jiné osoby, často křičí, snaží se poškrábat o různých předmětech, otočí podavač.

Prase:, foto, popis, nemoc

O sexuální aktivitě kance bylo zmíněno výše. Když jsou obě zvířata připravena, konec se provádí. Je lepší strávit ji v kyvadlové dopravě nebo na tekoucí plošině, která je v obvyklém prostředí pro ně. Doba funkcí trvá přibližně 15-30 minut. Chcete-li dosáhnout cíle, neměli byste spěchat nebo rozptylovat prasata.

Po spárování bude prasnice potřebovat přibližně 120 dní před tím, než se selaty objeví na světlo. Během ložiska je důležité příliš daleko na náplň prase, jinak kvůli velké hmotnosti po narození dětí, to může jednoduše rozdrtit, lízat nahoře během jejich krmení.

Prase:, foto, popis, nemoc

Bezmyšlenkovité rostoucí mladý

Poté, co se na světlo objevilo prase, je nutné ho okamžitě organizovat správnou péči a poskytnout dobré jídlo.

Novorozené prasata krmí na zasejícím mléku a až do určité doby jsou dost pro normální hmotnostní přírůstek.

Prase:, foto, popis, nemoc

V budoucnu k plemeno a pěstování selat, musíte dodržovat všechna stejná doporučení týkající se přípravy jejich stravy, která byla dříve popsána.

V každém případě, pokud se rozhodnete chovat prasata doma, zkuste to všechno zvážit, zvážit jak pozitivní, tak negativní strany tohoto typu živočišného chovu, abychom mohli studovat všechny vlastnosti správné péče o zvířata, vypočítat materiálové náklady nezbytné pro Nákup krmiva, přípravy, kde budou bydlet. A pokud se všichni rozhodnete v tomto kroku, pak s vědomím o všech těchto otázkách bude váš případ odsouzen k úspěchu.

Prase:, foto, popis, nemoc

O pěstování prasat uvedených v dalším videu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny