Šikupa u koček

Displej je parazitární onemocnění, což vzniká v důsledku parazitizace v uličce sluchadla masožravých zvířat mikroskopických klíšťat - Otodeks (Ear Mites). Onemocnění je častěji pozorováno u koček, čury, fretek, ve vzácných případech - psi a je charakterizován poškozením vnitřního povrchu ucha. Hlavní rysy je tvorba krustů a suppurations s nepříjemným zápachem. Ve složitých případech se může vyskytnout meningitida nebo septik.

Nezávislá infekce probíhá kontaktem s nemocným zvířetem nebo během používání objektů péče. Nejčastěji jsou přímé nosiče a pravidelné parazity divoké a zbloudilé zvířata, která v jednom stupni nebo jiném jsou v kontaktu s domácími mazlíčky.

Modestóza nemá výraznou sezónnost. Toto onemocnění je bezpečné pro lidi, protože vybrání, jako blechy, které nejsou parazitovat u lidí. True, klíšťata mohou způsobit alergickou odezvu těla, která bude kousnout, což zase zmizí po léčbě zvířete.

Šikupa u koček

Výskyt onemocnění se vyskytuje poté, co parazity spadají do ucha, kde zase začínají jíst s kůží epitel. Jeho nohy s přísavkami a Turull, parazity způsobují podráždění nervových zakončení, která vyvolává silný svědění. Vzhledem k podráždění dochází k zánětlivému procesu, který může být komplikován působením sekundární infekce, zejména otite venkovního nebo středního ucha. Ve výjimečně vzácných případech probíhá onemocnění asymptomatické.

Hlavní charakteristikou onemocnění, která by měla přitáhnout pozornost majitele je přítomnost atypického obsahu v uších zvířete. Norma se považuje za uvolnění z světle žluté až světle hnědé, a během onemocnění může být obsah oba suchý i vlhký se změnou barvy až na černou.

Příznaky Otodektóza

Onemocnění má tři hlavní klinické formy, jejichž symptomy se liší ve stupni léze, věku zvířete a přítomnosti současní onemocnění. Typický tvar se vyskytuje ve všech typech masožravých zvířat v nezávislosti od věku a fyziologických.

Vyznačuje se těmito příznaky:

Absadiny a rány na hlavě, zejména kolem uší, hřeben,

Vznik vážného exsudátu, který v čase se změní na hnisavý exsudát,

Sluchová pasáž je pokryta tmavým kůry,

Možné oslabení slyšení,

Zvíře často tře uši o různých položkách a často se třese hlavou.

Atypická forma se nejčastěji vyskytuje v koťatech a štěňatech mladších čtyřech měsíců.

Základní příznaky:

Třást se hlavou,

Příčiny,

ostrý smrt.

Komplikovaná forma nejčastěji se vyskytuje, pokud byl nemoc odhalen včas, a je charakterizován:

Posílení postavení s následným uvolňováním hnisavého nebo zmrazeného exsudátu z ušního pouzdra,

Možná perforace ušní bubínku,

Tvorba abscesů:

Kočka může mít často zánět mozkových mušlí.

Diagnóza detekce

Ve většině případů stačí stanovit diagnózu, stačí zkontrolovat, sbírání anamnézy a klinických příznaků, ale někdy symptomy nejsou jasné v důsledku jiných patologií, které jsou způsobeny: demodikózou, blechou dermatitidou, tricoephyte, mikrosporejem a řadou Jiná onemocnění, která mají podobné příznaky. V takových případech se používá laboratorní zkušební metoda, založená na mikroskopických škrábancích z vnitřního povrchu ucha a obsahu sluchového průchodu pro detekci parazitů.

Léčba detekce

Zvažte, že displej musí být komplexně; proto by měly být aplikovány i imunostimulátory. Před použitím léčiv lokální akce je nutné vymazat snadnost ucha. Terapeutický kurz se provádí třikrát, s intervalem 5-7 dnů. Pro léčbu se používají akaricidní přípravky pro léčbu v různých formách.

Symptomy detekcí u psů

Co je zobrazení psů, které jsme zjistili. To je parazit, který žije uvnitř ušní skořápky a sluchové pasáže. Krmí se a prosil to jen tam. Pokud náhle váš mazlíček začal určit končetiny, problém není v detektóze. Nezapomeňte: nezpůsobuje zaškrtnutí ucha u psů symptomy v jiných částech těla.

Pokud jste však viděli následující změny z PSA - okamžitě kontaktujte veterinární kliniku. Nejpravděpodobněji, vaše oblíbená má ušní svrab, pokud:

 • Zvířecí hřebeny uši, tře hlavu o nábytku,
 • může hřeben kůže kolem uší do krve a galis,
 • Pes neustále třásla hlavou, nakloní hlavu na podlahu s padlou stranou, tlačí uši,
 • PSA zmizí, v průběhu času může zcela odmítnout jídlo,
 • Uvnitř ucha ve velkém množství se objevují hnědé slupky, zbytky životně důležité aktivity parazitů.

Launcher onemocnění, tím silnější jsou příznaky patrné. Peče se pes začne zmizet a toxické sekce mohou obecně vést k smrti. Porážka mozkové skořápky, meningitidy, Bernard-Gorn syndrom může také vyvíjet. Ano, ušní klíště, v nepřítomnosti náležející pozornosti, způsobit spoustu trápení do vašeho domácího mazlíčka.

Charakteristika parazitu

Šikupa u koček

Pohled na Otodects zaškrtnutí pod mikroskopem

Squeectóza je onemocnění uší. Otodeces klíště, způsobuje, že má mikroskopické velikosti a je parazitující organismus. Externě má zaoblený tvar, několik nohou a menší průhlednost.

Velikosti průměru klíště jsou 0,3 milimetrů, takže osoba ji nemůže vidět bez speciálních zařízení. Jídlo kůže ušního skořepiny je základem jeho života. V procesu existence klížkování je třeba rozlišovat látky, které způsobují svědění a podráždění. Kvůli tomu, kočka začíná zánět ucha.

Vaše kočka / kočka / kotě byla rozšíření?

 • Ne, s částí
 • Ano bohužel

Možnosti ankety jsou omezeny, protože JavaScript je ve vašem prohlížeči zakázán.

 • Ne, s částí 100%, 2 hlasy

  2 hlasů 100% 2 hlasování, 100% všech hlasů

 • Ano, bohužel 0%, 0 hlasů

  0 hlasů: 0 hlasů: 0 hlasů ,, 0% všech hlasů

Celkem hlasů: 2 09.jedenáct.2017 × nebo z vaší IP již hlasovalo.

 • Ne, s částí
 • Ano bohužel

× You nebo z vaší IP již hlasovalo.

Léčba detekce

Veterinární lékař předepisuje určité léky domácí mazlíčky s ušními svrabami: externí léky, jako jsou gely, masti, kapky a intramuskulární injekce. Před použitím vnějšího přípravku musí být uchopení očištěno z hnědé sekrece s bavlněnými hůlkami, ucho je masírováno měkkými pohyby tak, že lék proniká hlouběji.

Léčba doma

Po inspekci veterinářských předepisovaných léků pro léčbu doma, která lze snadno provádět. Léky pro léčbu ušních svahů jsou rozděleny do dvou typů: Acaricidy - přípravky zaměřené na účinný boj proti klíšťatům (kapky v uchu ucha a kohoutky, masti, spreje), imunomodulátory - látky zvyšování oslabené zvířecí imunity po infekci. Takové akaricidní přípravky se používají pro léčbu:

 1. Ucher Cleaning Lotion: Otifri, Okoklya, Bary, Phytolar, Rosinka. Lék je zaměřen na rozpuštění kůry vedené parazity uvnitř ucha. Lotion se nalije do ucha uchopení mazlíčka, masírujte ji s měkkými pohyby, čímž se distribuuje prostředky pro lepší rozpuštění výběru. Vyčistěte kapalinu s bavlněnými disky a ušními hůlkami. Po obvykle je ucho mazáno mastí.
 2. Ušní kapky: Otheferonol, Deca, Tzipam, limpline, amitrazin, bary, aurison, Orcilin. V uších uších zvířat zachycených krémem zvířete. Fondy jsou zaměřeny na léčbu ucha skenování a proti zánětu uší z dřezu. Zacházení s domácím mazlíčkem by mělo být dvakrát s intervalem 3-5 dnů.
 3. Offermil. Nažloutlá mast má protizánětlivé a antiparasitické vlastnosti. Je aplikován na rozptýlené krém od výběru uší kočky nebo psa v dopoledních hodinách a večer do 6-10 dnů.
 4. Sprej pro uši acaomect. Tento lék zabíjí parazity, usadil se v uších chudých zvířat. Nápravu nebo narazit do ucha postřikovače nebo pohřbít pipetu. Na 1 kg - 7,8 ml. Měli byste použít sprej několikrát intervalem 7-10 dnů.
 5. Injekce ivermektinu. Tento lék je intramuskulární, je zaveden pouze veterinárním lékařem s komplikacemi. Zabije a odstraňuje klíšťata z těla. Pod předávkováním existuje inxikace zvířecího organismu, je možné fatální výsledek.
 6. Kapky na kohoutku pevnosti. Kapky se používají k zničení klíšťat. Použití pipetů, kapičky tření do suché a neporušené kůže domácího piva. Ruce majitele musí být chráněny jednorázovými rukavicemi. Dávkování závisí na tělesné hmotnosti zvířat.

Léčba ko-set u koček

V první fázi detekce je dost použití venku. Takové léky se ukázaly:

 • Aversektinová mast (0,05%) - vnitřní povrch ucha zpracovává tímto způsobem a postiženou částí sluchového průchodu. Postup se opakuje dvakrát, což znamená přestávku mezi nimi v jednom týdnu,
 • ThreeProtární Creilin - aplikovat podobně,
 • Tanacet Line - použití léku je podobné prvním dvěma,
 • Extrahovat, Baytikov, Stomasan, butoxy - tyto prostředky jsou ošetřeny dvakrát, dělat přestávku po prvních deseti dnech.

Také jsou drogy pro podávání pod kůží. Tyto zahrnují:

 • Aversect-2,
 • Ivomek.

Tyto léky jsou zavedeny dvakrát, čímž se rozpadne 14 dní, výpočet dávky podle pokynů.

"Amidel-gel Neo" dobývá rostoucí popularitu ve veterinární medicíně. Digitutin obsažený v této přípravě zničí klíšťata. Chloramfenikol (antibiotika) účinně bojuje s sekundární bakteriální infekcí. Lidokain téměř okamžitě čistí svědění, což výrazně usnadňuje celkový stav zvířete.

Před pokračováním léčiva očistit ucho s tamponem, navlhčeným peroxidem vodíku, poté se zpracuje s "amidelem" a stlačte od 0,5 do 1 g v sluchové pasáži.

Samozřejmě, nejspolehlivější způsob, jak se vyrovnat s abnormální klíště, je kontaktovat kliniku. Ale někdy existují situace, kdy se nemůžete dostat do veterináře. V tomto případě by měli být majitelé vědomi, že mohou samostatně dělat pro jejich domácího mazlíčka a předem na skladování jakýchkoli dostupných prostředků.

Za prvé, opláchněte ucho zvířete zelený čaj. Pomůže to trochu lehké svědění. Během praní se snažte masírovat a třást zvířecí ucho, abyste odstranili co nejvíce krustů a nečistot. Poté ošetřete peroxid vodíku. Odstraní zbývající nečistoty. A konečně aplikujte některé z výše uvedených příprav, snaží se zachytit nejen postižené, ale také zdravé oblasti, aby se zabránilo dalšímu šíření klíště.

Rozstraňte postup 1 čas týdně, dokud nejsou příznaky zcela zmizely.

Pokud je zaškrtnutí ucha objeveno včas, léčba trvá až tři týdny a je doplněna plným využitím zvířete.

Prevence

Každý majitel Domácí mazlíčci musí průběžně sledovat stav zvířete a zajistit příznivé životní podmínky. Kočky, stejně jako lidé potřebují teplou, dobře ventaktní a zvlhčenou místnost. NezbytnýŠikupa u koček Časté mokré čištění, čištění koberců, denní větrání. Koneckonců, samotný člověk může udělat klíšťata do domu, a tak nedobrovolně infikovat kočku.

Je také důležité dodržovat čistotu objektů, se kterými zvíře kontaktuje nejvíce. Jedná se o misky, přenášení, saní a hygieny

Musí být nejen praní pravidelně, ale také zvládnout dezinfekční prostředek. A samozřejmě chrání zvíře před kontaktem s bezdomovcovými zvířaty.

Příznaky Otodektóza

Začátek onemocnění je uveden:

 1. Zarudnutí a silné svědění kožešinových skořápek u ucha a venkovní průchod (zobrazeno na fotografii),
 2. Kočka se stává neklidným,
 3. Neustále tlapky se táhne do ucha a snaží se hřeben čelistí nebo cizím předměty, šíření další infekce,
 4. Česání přispívá k vzniku dalšího zranění ucha: škrábance, rány, oděru, trysky,
 5. Tekutina proudí z ucha - serózní exsudát s hnisem, s ostrým nepříjemným pachem raketoplánu,
 6. V průběhu času sušený tmavě hnědý květ nebo téměř černý, bodování plné pasáže. To vede ke snížení sluchových schopností.

Kromě všech koček, křečů, záchvatů, letargie a nízkoúrnače může dojít k růstu teploty,. PET pravidelně nakloní hlavu na postiženou stranu. Pokud se mírně zatlačíte na základně ucha, pak je slyšet charakteristický splash.

S projevem prvních alarmujících příznaků je povinné vidět veterináře.

Vlastní klíšťata, parazitizační funkce

Otodects Cynotis - jméno složitého parazitů, který, na rozdíl od blízkých příbuzných, žije pouze v teplém a chráněném před vnějšími vlivy s nápisem a způsobuje detekaci. Velikost dospělé ženy dosáhne 500 mikrometrů (10 mm v mínu třetího stupně), takže pokud se obáváte, jak vypadají uši koček, všechno, co potřebujete vědět - je bílý, zbytek prostě nepovažuje. Parazit "dá" sám, symptomy a důsledky životně důležité aktivity. Odlomte se od kůže, dospělá žena odkládá pět vajec denně, který se vylíhla, promoutala se na mladé jedince, nymfy a po molování se stávají sexuálně. Proces růstu trvá 3 týdny.

Je důležité vědět! Ušní kleště nejsou snadné kousnutí, jsou zavedeny do kůže nosiče tlapami a pravdami. Krmivo lymfy, kůže a mezibuněčné hadřík, vrcholy životně důležité aktivity, které jsou ve velkém množství toxické

Notoedres - ne ušní klíště, který může zasáhnout uši zvenčí a způsobit notooderosis. Paraziti mají větší velikosti, ale také prakticky nerozeznatelné a "skrýt" pod kůží. Není přizpůsoben životu bez "hostitele". Na Zemi nebo nábytek, umírá po dobu 10-12 dnů za předpokladu, že okolní teplota se pohybuje od 12-20 ° C. Přeneseno na člověka a způsobuje místní podráždění, ale nemůže násobit a zemřít za 25-30 dnů.

Poznámka! Více než 850 typů klíšťat ovlivňujících tuzemská zvířata žijí na planetě, ale Otodects Cynotis a Notoedres budou diskutovány jako součást tohoto tématu, jako nejčastější "hosty" domácích pečivů. .

Šikupa u koček

Obě onemocnění mají podobné známky - svědění a úzkost, udeří obě uši, kontakt s jinými kočkami, psy a jinými zvířaty. Existuje však řada důležitých rozdílů, které jsou mimořádně důležité pro diagnostiku a následnou léčbu:

 • Když notohedróza, zvíře rychle hřebíruje uši v krvi, během modifikace se snaží strčit zadní tlapku do ucha a poškrábání uvnitř.
 • Vnitřní léze je doprovázena vzhledem hnědého plaku nebo mokrého "cashitz" v uších záhybů - viz fotografie, vnější ztráta vlny.
 • Když je kočka hadr, kočka třese, parazit je zasažen ušní kanál a zvíře fyzicky nemůže poškrábat.
 • S notooderózou, v čase, oblast léze se zvyšuje.
 • Displej není infikován pro lidi a na rozdíl od většiny kožních onemocnění není doprovázeno spontánní ztrátou vlny.

Ušní zaškrtnutí, odkud pochází a jak nebezpečné

Ušní roztoče - malé parazity - Otodectes Cynotis, lokalizovaná ve vnější sluchové uličce zvířete a krmiva na epidermis, krev a lymfy. Jejich volající je namalován ve světle žluté barvě, má oválný prodloužený tvar a délku nepřesahuje 0,6 mm. Vitální aktivita parazitů vede k poranění citlivého povrchu vnitřní části ucha a přispívá k vývoji detekce nebo ušní opláštění - vážná invazivní patologie, doprovázená ve většině případů bakteriální infekcí. Tiché vypuštěné tvary mohou vést ke smrti zvířat.

Šikupa u koček

Tak vypadá jako ušní klíště pod mikroskopem

Zakupovat do abnormálního klíště může být jak psa, tak kočka, ale častěji se detektóza nachází od zástupců kočkovité rodiny. Pro zaškrtnutí osoby není pravidlo nebezpečné. Lidé mohou být dopravci parazitů a infikují jejich domácího mazlíčka.

Jak dochází k infekci

Možnosti od místa, kde se zobrazí zaškrtnutí, několik. Většina všech útoků parazitů trpí zvířaty, pravidelně chodí na ulici. Nejenže klíšťata, ale také jiné nebezpečné paraziti je v trávě nebo odpadků, v suterénu a v podkroví. Zdravý mazlíček může být infikován po kontaktu s nemocným zvířetem, prostřednictvím předmětů péče - kalcinace, přenášení a t. D. Majitelé jsou překvapeni, když se zaškrtnutí v petu, který nechodí ven. V tomto případě, viník infekce mluví samotným osobou - parazit může být uveden na botě, oblečení, ruce. Často dopravce klíště mouchy nebo blechy.

Pro opravu je charakteristická pro sezónnost. Ve většině případů se infekce vyskytuje v teplém čase - příznivé pro parazit. Mimo tělo zvířecího otenektů může cynotis existovat až dva měsíce. Pokud během této doby parazit nenajde majitele, který zemře. Ušní svahy nejčastěji ohromené domácí mazlíčci do roku. Dospělí jsou infikováni pacienty se zvířaty nebo když je jejich imunita oslabena.

Co je nebezpečné zaškrtnutí

Abnormální klíště sám není nebezpečný a vyžaduje jednoduchou terapii. Ale v nepřítomnosti léčby může mít za následek vážné důsledky:

 • Intenzivní kalcinace způsobí poškození krevních cév, což vede k tvorbě hematomu,
 • Kožní kryty vnitřního povrchu ucha budou bobtnat a pěstovat, domácí zvíře otevře,
 • Zvíře postupně ztrácí slyšení,
 • Možné poškození ušního bubínku způsobí zánět střední a vnitřní části ucha, který nakonec vede k zánětu mozkových mušlí a smrti zvířete.

Vlevo - počáteční fázi infekce abnormálním klíštěm, vpravo - silně zanedbaný případ

Lékařské události

Léčba ucha klíšťata u koček se doporučuje provádět ve veterinární kanceláři. Navzdory tomu se můžete vyrovnat s ušními svrabami IV domova. Léčba se provádí v několika fázích:

 1. Čištění - mechanické čištění z klíšťat, larv a kalených krustů. Před zahájením léčby se doporučuje používat takové dezinfekční prostředky jako furakilin, peroxid vodíku a camphoring alkohol.
 2. Použití akaricidních léčiv - purifikovaná plocha tribuny se zpracovává acaomejectintinem z předvolby nebo pevnosti. Několik kapek musí do postiženého ucha poklesnout. Po podání léčiva by mělo být masáže, což pomáhá látce distribuovat vnitřní oblast trhliny. Pokud má akaricidní léčivo formu mastí nebo gelu, pak by měla být léčba prováděna, položila ji do postiženého ucha a zdravě. V závažných onemocněních by měl být zaveden intramuskulárně ivermektin. Antibiotika se přidávají pouze v spuštěných situacích.
 3. Údržba imunitního systému - použitý ribotan a imunofán. Je důležité poskytnout živočišnou výživu a dávat vitamíny denně.

Léčba infekčních onemocnění by měla být prováděna komplexně s denní dezinfekcí prostor, kde pet přebývá. To bude urychlit proces sám a přinést léčbu do konce. Aby se zajistilo, že léčba úspěšně projde, analýzy by měly být předány na displeji.

zdroj

www.Parazitu.Síť

Léčba ko-set u koček

Pro boj proti sluchu klíšťata se používají léky, jejichž činnost je zaměřena na zničení dospělých. Mají jinou formu vydání - kapky, aerosoly, masti. S dlouhým nedostatkem léčby mohou potřebovat intramuskulární injekce Otodctin. Tento lék účinně ničí parazity v těle zvířete.Šikupa u koček

Léčba koček může být provedena doma, ale zároveň kontrolovat výsledky by měly veterinární lékař. Před zahájením zpracování uší je nutné vyčistit sluchovou pasáž z znečištění, nádivku a hnisu. Tento postup se provádí s bavlněnou hůlkou, navlhčeným v kofforním alkoholu nebo peroxidu vodíku.

Pak můžete použít vybrané antiparasitické agenta

Mast je superponována do ucha skořápky s tenkou vrstvou s bavlněnou tyčí, zatímco je důležité, aby kočka nemá škubnutí. Při použití kapiček byste měli dodržovat pokyny a nepřekračujte dávkování

Po instilaci, majitel vyžaduje lehké masážní pohyby, aby ztratili uši domácího mazlíčka. To se provádí tak, aby byl nástroj dobře distribuován v uchu.

Pro větší účinek se postup opakuje po 10 dnech, ale neexistuje žádný pozitivní výsledek, nástroj se používá, dokud nejsou zničeny všechny auraly. To lze nalézt v re-mikroskopické vyšetření.Šikupa u koček

Spolu s hlavním bojem s parazity ucha, doporučuje se provádět antis parazitickou léčbu celého pokožky kůže kočky. Chcete-li snížit nepříjemné příznaky způsobující bolest a nepohodlí, můžete použít vynechat. Tento nástroj pomůže urychlit proces obnovy a odstranit svědění. Pokud byla k čočce přidány bakteriální infekce, bude léčba kombinována s antibiotickou terapií.

Zrychlete obnovu svého oblíbeného zvířete pro majitele. Koneckonců, její zdraví a další život závisí na imunitě kočky. Proto je důležité během léčby poskytování zvířete s vitaminizovanými a vysokými proteinovými krmivy.

Léčba detekce

Nejčastější je místní metoda léčby ucho svrabů. Během léčby by měla být kočka chráněna před kontaktem s jinými zvířaty, dodržovat plnou výživu zvířete, protože vzhled takové onemocnění mluví oslabeným imunitním systémem.

Před zahájením léčby, s pomocí bavlněných hůlek navlhčeným v peroxidu vodíku nebo roztoku bavlněných hůlek, musí být vyčištěny zvířecí dřezy.

Vyberte si kapky pro léčbu onemocnění, vytlačování z názvu parazitů, tj. Mezi spektra léku by měly být zadány Otodects Cynotis. Kapky úzkého spektra budou vhodné pro léčbu časných fází. Souběžně se doporučuje používat antifungální léčivo, jako je otanazol. Veterináři jsou často předepisováni antifungální mastr.

Šikupa u koček

Pokud kočka zažívá bolest na dně ucha, když se dotkne, a je doprovázena hnisavým výbojem, přípravky širokého spektra akce, například oricin. V pozdním fázi detekce se často uchýlá k intramuskulárním injekcím.

Pozornost! Je přísně zakázáno používat kočky obsahující alkohol pro léčbu koček. . Pokud po absolvování léčby ušel, v uších kočky stále vypadá hnědé nájezdy, může mluvit o zbývající infekci

V takových případech je nutné i nadále aplikovat antifungální léky.

Pokud po absolvování léčby ušel, v uších kočky stále vypadá hnědé nájezdy, může mluvit o zbývající infekci. V takových případech je nutné i nadále aplikovat antifungální léky.

Můžete odkazovat na tradiční medicínu. Pivovarnictví a chladu zeleného čaje, musíte každý den pohřbít pár kapek na jeden a ostatní kočičí ucho asi měsíc. Zároveň by neměl zapomenout na možné alergickou reakci zvířete na zelený čaj. Můžete spalovat mandlový olej do ucha umyvadla, rovnoměrně se otřete do ucha s masérovými pohyby. S normální snášenlivostí kočky česneku, přirozeným antiseptickým, může být přidána do mandlového oleje (polovina hřebíček na 2 lžíce oleje).

Lidové prostředky pro boj proti uši klíšťata u koček a koček doma

Některé veterinárníci dodržují názory, že léčba detekcí v rané fázi může být prováděna netradičními metodami využívajícími přírodní antiseptika.

Česnek

Můžete použít přírodní medicínu připravený sami. Chcete-li to udělat, rozdrtit několik česnekových hřebíček a promíchejte s olivovým olejem. Nechte to chovat 24 hodin, a pak přeskočíte sítem. Medicína je připravena. Před použitím je třeba trochu zahřát na vodní lázni. Vložte do uší 3-4 kapek, počkejte trochu a vyčistěte ušní mokré bavlněné tampony. Opakujte postup denně do 2-3 týdnů.

Pamatujte si, že kočičí uši jsou velmi citlivé tělo, takže musíte být opatrní. Nepoužívejte bavlněné hůlky pro čištění, ale pouze mokrý tkaný tampon. Nezapomeňte použít samostatný tampon pro každé ucho.

Valenda

Pro dezinfekci škrábanců a ran, můžete použít tinkturu Calendula. Pokud se chystáte vyčistit uši kočky, použijte pro smáčení tamponu jako tinktura kalendóny (ne alkohol!).

Zelený čaj

Vařit zelený čaj, chladný a kmen. Instalace do externího sluchu pomocí pipety. Zelený čaj, jako tinktura v měsíčku, může být použit k vlhkosti bavlněného tamponu při čištění ušníku.

Příznaky

Pokud pravidelně kontrolujete svůj mazlíček, všimněte si změny ve svém chování, pak si jistě nenechte ujít první známky detekce.

Základní známky detekce:

 • Peeling a zarudnutí kůže uvnitř uší,
 • Silné svědění, které vyvolává zvířecí česání pacienta ucho k krvi,
 • Neobvyklá hlava obuvi,
 • Nepříjemný zápach u ucha,
 • Vzhled Pusa,
 • Snížené slyšení,
 • Tmavé hrboly v pasáži.

Jakmile si všimnete alespoň jednoho z výše uvedených značek, okamžitě konzultujte s pobočkou "chytit" onemocnění v rané fázi, pak vyléčit váš mazlíček bude mnohem jednodušší.

Existují tři fáze vývoje detekce:

První fáze

Na začátku onemocnění, v prvních dvou týdnech, symptomy jsou sotva patrné a jediná osoba, která již čelila tomuto problému, může je rozlišovat. Kočka často potřásla hlavou a zároveň se charakteristických tleskal zvuku, jako by se snažil něco potřásl s ušima. Červené skvrny jsou v této fázi patrné v uchu. Samotné klíšťata ještě nejsou viditelné, ale přítomnost skvrn říká, že již zavedli pod kůži a hmotnostní reprodukce brzy začne.

Dva etapy

Během třetího týdne od začátku onemocnění, červených skvrn, před tím, než jasně nastínil, rozprostřete a zabírají rostoucí území. Uvnitř ušní skořápky se zdá nahnědlé barvy se silným nepříjemným zápachem. Pokud během tohoto období, udělejte škrábání, pravděpodobně několik klíšťat bude nalezeno. Zvíře v této době je stále nervóznější, snaží se poškrábat ucho jakéhokoliv vhodného povrchu, téměř nejí. Vlna se stává ztmavnou a silně čočkou.

Etapa třetí

Ve čtvrtém týdnu se zvíře doslova nenajde místo z úzkosti, neochotně vám umožní dotknout se hlavy a bojovat o zadní tlapku udeřil klíšťat ucho, pádu na podlahu. Ušní chodba je již doslova ucpaná s kůry a sekrecemi klíště. Škrábání v této fázi nemají méně než tucet parazitů.

Tato fáze onemocnění trvá tři měsíce a je často komplikovaná. Zaškrtněte, udržet jeho cestu hlubší, poškozující ušní bubínku. Pak je průměrný a vnitřní ucho zničeny, po kterém tick proniká mozku - a smrt přichází. Samozřejmě, že takové spuštěné případy domácích mazlíčků jsou velmi vzácné, ale stále se setkávají. Proto, kdybyste viděli, že je to něco špatného s domácím mazlíčkem, neváhejte! Veterinární lékař bude zkoumat zvíře, předepisuje léčbu, vysvětlí, jak zpracovat ucho pacienta. Bez dobrých důvodů se nepokoušejte léčit displej nezávisle, důvěřujte zdraví vašich načechraných osobních specialistů.

Malá koťata převiní mnohem a častěji dává komplikace. Kvůli tomu mají být děti ošetřeny mnohem déle. Kromě toho nejsou všechny léky, které pomáhají dospělým kočkám vhodné pro koťata. Tato otázka musí být jistě diskutovat s veterinářem.

Příznaky koček

Hlavním rysem je vzhled nepříjemného zápachu ohromených parazitů ušních skořápek. PET zažívá těžké svědění, je úzkostlivý. Kočka neustále poškrábá uši, otírá tvář kolem různých předmětů, nakloní stranu stranou. Doba trvání inkubačního období je dva až pět dní.

Příznaky ucha svrab pro kočku:

 • Itching, bolestivé nemocenské mušle během palpace,
 • Přítomnost suché šedé, hnědé kůry, nádivka, síra v okouzlujícím průchodu,
 • Zarudnutí, peeling uvnitř ucha,
 • letargie, ospalost, slabá reakce na vnější podněty,
 • Neklidné chování,
 • Hojný výběr černé husté síry,
 • Výběr očí, nos,
 • Snížená chuť k jídlu.

Důležité! Pokud onemocnění probíhá do chronické spouštěcí formy, vzhled hematomu v uchopení ucha, vratrový ušní bubínku, ztráta sluchu. Zánět může jít do mozku mušle, což povede k smrtelnému výsledku.

Teplota je možné zvýšit zejména na začátku vývoje zánětlivého procesu v uchu pacienta, odmítnutí krmiva, zvýšené žízeň.

Známky léze klíště

Chcete-li začít, měli bychom zvážit hlavní znaky molo u koček.

Taková onemocnění je poměrně snadná zaměnit s jinými ušima zvířat, protože obecné symptomy jsou do značné míry konvergovány.

Ale stále potřebujete vědět, jak toto ucho klíště manifestuje, takže můžete diagnostikovat a vyléčit nemoc v čase.

Šikupa u koček

Známky onemocnění jsou následující:

 1. Na samém počátku onemocnění se uši zvířete začínají být, zatímco tam je silná zarudnutí urychlení jako venku a uvnitř. A čím více bude kočka poškrábat uši, silnější červená. Někdy jde o trhání kůže.
 2. V důsledku toho jsou uši pokryty škrábanci a abrazemi, které mohou krvácet. A pokud nezačnou včasnou léčbu, vše může vést k ještě závažnější infekci, protože existuje mnoho různých patogenních bakterií pod drápy zvířete.
 3. Postupem času začne šedé hnisu od pacientů s ušima, která má poněkud nepříjemný zápach. Zároveň se nezastaví. Postupně se v uších vysychává v uších, protože výsledky slyšení jsou částečně ucpané, zvíře může začít špatně slyšet.

Další v ušní skořápce jsou tvořeny tmavé kůry. Při česání mohou vypadnout z uší, tímto způsobem budou mikroby distribuovány v celém bytě. Pokud uvažujete o těchto kůru, zvíře mě začne od těžkého svědění a bolesti.

Tyto základní příznaky mohou přidat silné obavy kočky. Zvíře se zvířata stávají nervózními a neklidnými, špatně spát v noci. Pokud se dobře zhoršuje ještě více, pak může kočka, naopak, může být příliš pomalá a neaktivní.

Příčiny

Hlavním důvodem kontaminace kočky modifikací - oslabená imunita. Nesprávná jídla, nedostatek vitamínů a čerstvého vzduchu, neopatrné péče vede k tomu, že

V určitém okamžiku odpor tělesa klesá, důsledkem vzhledu různých druhů onemocnění.

Ušní klíště se může dostat do vašeho domácího mazlíčka různými způsoby: od zbloudilé kočky, od předmětu nábytku nebo špinavého vrhu. Vy sami můžete přinést do domu parazitů, který padl na oblečení nebo boty. Pro ucho klíšťata nejsou nebezpečné, ale zdraví zvířat může způsobit velkou škodu

Proto je tak důležité, aby pravidelně nést kočku, aby zkontrolovala veterináře, vezměte si nezbytné analýzy

Pobočka pomůže vybrat vyváženou výživu, předepisovat léky, které posilují imunitu vám řekne, co věnovat pozornost času k odhalení podobenství.

Diagnóza a léčba

Diagnóza je založena na klinických příznaků a laboratorních studiích. Podle výsledků analýz jsou vybrány techniky léčby a terapie.

Při léčbě detekcí u koček, akaricidních, antiparasitických komplexních léčiv ve formě roztoků, mastin, gelů, nejkodlejších kapiček. Dobré výsledky po aplikaci antiseptických kapek (Amit, taktika, maloobchod). Kromě uší, uši jsou mazány anti-šedé.

Jmenován rozvětvením také symptomatické léky pro normalizaci celkového stavu pacienta (vitamíny, imunomodulátory, protizánětlivé, antihistaminy).

Před použitím léků je ucho dřez purifikován z nečistot, síry, kůry, nádivání. Speciální profylaktická roztoky, ořechové vody, peroxid vodíku.

V povinné léčbě se provádí v obou uších zvířat, i když klíště udeřil pouze jedno uchopení.

Demodex Mite

Šikupa u koček

Jedná se o velmi jemný umělec, který roste až 0,5 mm dlouhý. Parazit volajícího je velmi jasný, téměř průsvitný. Toto klíště může mít dlouhou dobu, než přebývat v hrubých žlázách a vlasových folikulech ušního kanálu.

Stojí za to vědět! Asi 70 procent zeměkoule populace je infikováno demodexickým klíštěm. Tento parazit však obvykle nezpůsobuje lidem žádné nepohodlí.

Úzkost a poškození muže klíště mohou platit v případě svého aktivního chovu na pozadí poklesu ochranných sil lidského těla. Také impuls k aktivní reprodukci klíšťat může být:

 • Nesprávná výživa,
 • Silný stres,
 • přepracování,
 • špatné návyky,
 • Heavy virové a bakteriální infekce,
 • Kosmetika v uchu,
 • Přijměte Biodeadow.

Pokud první dva typy klíšťat nemohou množit v lidském uchu, demodex roztoč se s ním snadno zvládne, protože takové podmínky jsou co nejhodně výhodné. Zpravidla, samice leží vejce do subkutánní vrstvy v oblasti ušního kanálu. A o týden později jsou nové jedinci publikovány od vajec. S urychlenou reprodukcí klíšťat u lidí je diagnostikována demodecóza.

Příznaky demodikózy

Pro toto onemocnění se charakterizují následující klinické projevy:

 • Silný svědění v uších, zesilování v noci,
 • Zarudnutí kůže uvnitř ucha a dále,
 • zánětlivý proces,
 • Pocit peeling hmyzu,
 • zaseknout,
 • Při připojování bakteriální infekce v uchu se objevuje ohnisko hnisavého zánětlivého procesu.

Pokud tato onemocnění není ošetřena, může vést k nebezpečným důsledkům až po úplnou ztrátu sluchu. S výskytem prvních příznaků demodikózy byste měli naléhavě kontaktovat otolaryngologa.

Léčba ucha roztočů

Léčba sluchátek závisí na typu parazitů. Proto byste se neměli zapojit do sebevědomí. Pouze zkušený specialista bude schopen určit typ klíště a přiřadit správné zacházení.

V případě infekce s ixodes nebo argasy krvavého hmyzu stačí jen pro mytí ucha 70% alkoholu. Klíšťnutí nebude schopen dýchat a spadnout z ucha. Stává se to, že parazit nemůže sám. V tomto případě musíte vzít pinzety a pečlivě vytáhnout klíšťata pro volajícího. Hlavní věc je vytáhnout všechny části těla hmyzu, jinak může být infikováno. Můžete klesnout do ucha malého slunečnicového oleje - to usnadní krevní krev.

V případě demodexu je vše mnohem složitější - je nutná komplexní léčba:

 1. Je nutné pít antiparasitické a antihistaminické léky.
 2. Minerální a vitamíny.
 3. Ucha mazání se speciálními mastemi nebo krémy.
 4. Dodržujte osobní hygienu a vyvážené jídlo.
 5. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu.
 6. Během období léčby se nezúčastní sauny a lázně.
 7. Nedělejte kosmetické postupy: peelings, masky.
 8. Odložit plně vyléčit fyzioterapii a manipulaci s laserem.

Lidové léčitelé také poskytují rady o léčbě ucha klíště. Takže, můžete udělat terapeutickou kompozici pro mytí uchopení. Z 1 citronové šťávy. Směs se 4 g solí a 20 ml alkoholu. Opláchněte uši s výsledným roztokem 2krát denně - ráno a večer.

Pro léčbu demodekózy na bázi ucha na bázi černého prášku. Složky:

 • 20 g černého prášku,
 • 20 g másla,
 • 10 g měděné nálady v prášku.

Máslo máslo a přidejte jej do misek do míchaného prášku a vitrios. Smíchejte vše důkladně. Získaná masti, aby se rozmazal místo kousnutí v uchopení ucha, nahoře, aby se pokryla celofánem a zajistěte obvazu. Nechte mast celou noc a v ranním mytí teplé vody. Léčba kurzu - 14 dní.

Po vyléčení je důležité zabránit opětovné infekci. K tomu je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, vyhnout se místům možného proliferace klíšťat, s výlety do lesa používat chemikálie pro zničení parazitů, zavřít všechny části nahého těla (zejména uši)

Zelenplaneta.Ru

Vlastní klíšťata, parazitizační funkce

Otodects Cynotis - jméno složitého parazitů, který, na rozdíl od blízkých příbuzných, žije pouze v teplém a chráněném před vnějšími vlivy s nápisem a způsobuje detekaci. Velikost dospělé ženy dosáhne 500 mikrometrů (10 mm v mínu třetího stupně), takže pokud se obáváte, jak vypadají uši koček, všechno, co potřebujete vědět - je bílý, zbytek prostě nepovažuje. Parazit "dá" sám, symptomy a důsledky životně důležité aktivity. Odlomte se od kůže, dospělá žena odkládá pět vajec denně, který se vylíhla, promoutala se na mladé jedince, nymfy a po molování se stávají sexuálně. Proces růstu trvá 3 týdny.

Je důležité vědět! Ušní kleště nejsou snadné kousnutí, jsou zavedeny do kůže nosiče tlapami a pravdami. Krmivo lymfy, kůže a mezibuněčné hadřík, vrcholy životně důležité aktivity, které jsou ve velkém množství toxické

Notoedres - ne ušní klíště, který může zasáhnout uši zvenčí a způsobit notooderosis. Paraziti mají větší velikosti, ale také prakticky nerozeznatelné a "skrýt" pod kůží. Není přizpůsoben životu bez "hostitele". Na Zemi nebo nábytek, umírá po dobu 10-12 dnů za předpokladu, že okolní teplota se pohybuje od 12-20 ° C. Přeneseno na člověka a způsobuje místní podráždění, ale nemůže násobit a zemřít za 25-30 dnů.

Poznámka! Více než 850 typů klíšťat ovlivňujících tuzemská zvířata žijí na planetě, ale Otodects Cynotis a Notoedres budou diskutovány jako součást tohoto tématu, jako nejčastější "hosty" domácích pečivů. .

Šikupa u koček

Obě onemocnění mají podobné známky - svědění a úzkost, udeří obě uši, kontakt s jinými kočkami, psy a jinými zvířaty. Existuje však řada důležitých rozdílů, které jsou mimořádně důležité pro diagnostiku a následnou léčbu:

 • Když notohedróza, zvíře rychle hřebíruje uši v krvi, během modifikace se snaží strčit zadní tlapku do ucha a poškrábání uvnitř.
 • Vnitřní léze je doprovázena vzhledem hnědého plaku nebo mokrého "cashitz" v uších záhybů - viz fotografie, vnější ztráta vlny.
 • Když je kočka hadr, kočka třese, parazit je zasažen ušní kanál a zvíře fyzicky nemůže poškrábat.
 • S notooderózou, v čase, oblast léze se zvyšuje.
 • Displej není infikován pro lidi a na rozdíl od většiny kožních onemocnění není doprovázeno spontánní ztrátou vlny.

Příčiny a typy klíšťat, které mohou parazitizovat v uších

Zvažte druhy klíště a jeho hlavních příznaků.

Demodex

Šikupa u koček

Tato mikroskopická segmentová segmentová je parasitida v kůži u 95% lidí. Je hlavním důvodem vzhledu akné. Nejčastěji lokalizovaná na pokožce hlavy, ramena a zádech. Parazit je uvnitř mazové žlázy a krmí na kůži tuk. Normálně se nezobrazuje, ale ve stresových podmínkách pro tělo - je aktivován.

 • puberta,
 • Exhalace,
 • Chronický stres,
 • Onemocnění,
 • Ibitaminóza a další.

Jakýkoliv pokles imunity je doprovázen jejich aktivací. Velmi často v takových případech dochází k upevnění bakteriální infekce.

To vede k tomu, že zánět získá hnisavý. Demodex Vitální produkty mohou způsobit alergickou reakci.

Příznaky demodikózy

Existují takové změny v předním:

 • zarudnutí,
 • Dokonce,
 • svědění,
 • Drobná nemoc.

Je třeba si uvědomit, že teplota vzestup je špatný znak. Když se zobrazí, měli byste okamžitě konzultovat lékaře.

Ixodic klíšťata

Šikupa u koček

Jedná se o poměrně společnou skupinu, která přebývá na území lesního parku. "Očekávají" jejich oběť v trávě a na nízkém keři (z hlediska lidského růstu). Proto byste se měli vyhnout holým chodům a ležícím na trávě. Je to tento druh klíště nutí lidi nosit husté oblečení v lese, zavřené boty a upevněné na všech tlačítkách.

Tento bytost má zcela rozlišitelné velikosti (1-2 mm) a tmavé, zaoblené taurus, obklopený 4 páry nohou. Když nasycené, břicho se táhne a zvyšují velikost. Když je pichlý, vybere nejzranitelnější a nabídkové místa. Se může usadit v uchu nebo za ním.

Příznaky

Existují takové značky:

 • Pocit plazení hmyzu,
 • bolest,
 • svědění,
 • zarudnutí,
 • otok.

Argasovy kleště

Šikupa u koček

Tyto členovci dávají přednost uzavřené zatemněné místnosti a omezený prostor. Stojí za to pozorovat nebytové domy, zaprášené podkroví, ptačí hnízda a prostory, kde jsou obsažena zemědělská zvířata.

Mají malé velikosti (1-2 mm), tmavá barva a mírně prodloužený tvar. Když se sytost zvyšuje velikost.

Příznaky

Ušní ocakarióza přichází docela nečekaně, protože kousnutí osoby se necítí nejčastěji. Skutečnost, že došlo k kontaktu s příčinným agentem, pacient se zjistí, když se objeví tyto příznaky:

 • Dokonce,
 • svědění, které provokuje hřebeny,
 • Zarudnutí kůže.

Druhy

Vlastní parazity jsou kleště několika druhů. Tělo může být infikováno všemi z nich současně nebo pouze jedním druhem.

 • IXODIC klíšťata mají pavouk podobný vzhled a mírně podlouhlé tělo, které se po moci stává. Tento parazit je dočasný, není schopen existovat v lidském uchu po dlouhou dobu a neznožňuje se v něm. Protože zemře po uplynutí životního cyklu. Můžete se s nimi nakazit v přírodě, protože se přestěhovají k člověku z rostlin,
 • Argasy paraziti mohou být infikovány, zatímco v podkroví, v jeskyních, chovných místnostech skotu, t. na. Žijí v uzavřených prostorách. Na území Ruské federace existuje poměrně málo druhů tohoto parazitů. Osloví se ve sluchové pasáži osoby, obraťte se na kůži a jsou zapuštěny k němu pro napájení,
 • Demodex - subkutánní klíšťata, které se mohou vyvinout na jakékoli oblasti kůže, včetně uší. Aktivně násobí pod kůží, tvořící kolonii. Je velmi těžké se ho zbavit, používá se jak lokální, tak obecná terapie. Onemocnění způsobuje výrazné symptomy kůže. Ačkoli téměř všichni lidé jsou nositeli tohoto parazitů, promění se v aktivní fázi. Je to jen tehdy, když je imunitní systém snížen, stres a t. D.

Diagnostikovat demodex klíšťat, často dost. Škrábání se provádí, ale jeho data nejsou vždy spolehlivá.

Ve výskytu svědění, bolesti u ucha, silná hyperemie a vyrážka, doporučuje se předat kůži škrábání na tomto parazitu.

Léčba detekce

Nejčastější je místní metoda léčby ucho svrabů. Během léčby by měla být kočka chráněna před kontaktem s jinými zvířaty, dodržovat plnou výživu zvířete, protože vzhled takové onemocnění mluví oslabeným imunitním systémem.

Před zahájením léčby, s pomocí bavlněných hůlek navlhčeným v peroxidu vodíku nebo roztoku bavlněných hůlek, musí být vyčištěny zvířecí dřezy.

Vyberte si kapky pro léčbu onemocnění, vytlačování z názvu parazitů, tj. Mezi spektra léku by měly být zadány Otodects Cynotis. Kapky úzkého spektra budou vhodné pro léčbu časných fází. Souběžně se doporučuje používat antifungální léčivo, jako je otanazol. Veterináři jsou často předepisováni antifungální mastr.

Šikupa u koček

Pokud kočka zažívá bolest na dně ucha, když se dotkne, a je doprovázena hnisavým výbojem, přípravky širokého spektra akce, například oricin. V pozdním fázi detekce se často uchýlá k intramuskulárním injekcím.

Pozornost! Je přísně zakázáno používat kočky obsahující alkohol pro léčbu koček. . Pokud po absolvování léčby ušel, v uších kočky stále vypadá hnědé nájezdy, může mluvit o zbývající infekci

V takových případech je nutné i nadále aplikovat antifungální léky.

Pokud po absolvování léčby ušel, v uších kočky stále vypadá hnědé nájezdy, může mluvit o zbývající infekci. V takových případech je nutné i nadále aplikovat antifungální léky.

Můžete odkazovat na tradiční medicínu. Pivovarnictví a chladu zeleného čaje, musíte každý den pohřbít pár kapek na jeden a ostatní kočičí ucho asi měsíc. Zároveň by neměl zapomenout na možné alergickou reakci zvířete na zelený čaj. Můžete spalovat mandlový olej do ucha umyvadla, rovnoměrně se otřete do ucha s masérovými pohyby. S normální snášenlivostí kočky česneku, přirozeným antiseptickým, může být přidána do mandlového oleje (polovina hřebíček na 2 lžíce oleje).

Lidová léčba

Pro jemnější léčbu koček používají lidové metody. Použijte nástroje pro nezávislé ošetření a komplexní terapie v kombinaci s drogami.

 • Česnek je silný antiseptický, takže se používá k zbavit se klíšťat. Pro to je předběžný trvánek na ropě. Jak olej používá domácí slunečnice, olivové nebo mandle. Pijte dva kapky v každém uchu jednou denně.
 • Chcete-li bojovat s klíště, nepostradatelným nástrojem je clptela džus. Pro to, stonky a listy rostliny, zkroucené na mlýnku masa. Dvakrát denně dát 2 kapky.
 • Vnitřní dutina uší se zpracuje speciálně připraveným roztokem na bázi alkoholového roztoku jod a glycerinu v poměru 1: 4. Pokud jsou sekce u uší silně rozbité, jsou dobře mazané s sírovou mastí Konkov.

Takže kočka byla veselá a zdravá nezapomeňte provést preventivní události. Pokračujte s spreje a prostorem chloru, kde je vaše zvíře nejčastěji umístěno, smažte častěji vrh a rohože. Dejte si pozor na složení a normu. Kočka by měla přijímat dostatečně potřebné minerály a vitamíny. Slabá imunita je hlavním důvodem infekce a šíření klíště. Je možné zvýšit imunitu pomocí imunomodulačních léčiv, jako je "Polyvak", "Hamavit" nebo Echinacea.

Zachránit zdraví vašeho domácího mazlíčka může pomoci pravidelným inspekcím, čištění uší, speciálních insekticidních agentů, které je třeba pravidelně a včas aplikovat na domácí vlnu.

Nezapomeňte na první příznaky onemocnění, neodkládejte svou návštěvu veterináře. Túra k němu bude nekompetentní. V každém případě vám odborník poskytne nezbytná doporučení pro péči o váš čtyřnohý přítel.

Léčba ucha klíště v lidech doma

Není možné zcela zničit zaškrtnutí v lidském těle, protože s obvyklým režimem lidského života jsme nositeli různých klíšťat, které jsou v spícím stavu, nejsou nebezpečné a nepoškozují tělo. Nicméně, dostatečně imunitní systém k oslabení nebo během nemoci, nejdůležitější funkce v těle začne oslabovat, jak zaškrtnutí zaškrtnutí začne vykazovat činnost, násobení v bezprostředním tempu. Nejdříve příznak vzhledu parazitů jsou stopy kousnutí v uchu, stejně jako zánět.

Klíšťan ucha je přenášen osobně také prostřednictvím domácích zvířat. Kočka může obsahovat parazity na sebe, což v první příležitosti jít k lidem.

Taška ucha je nebezpečná a infekční, často jde do nových médií a jeho příznaky neustále nutí lidi přemýšlet o léčbě. Musíte však začít bojovat proti parazitu, naštěstí, naštěstí je léčba velmi jednoduchá

Je však důležité předefinovat druhy klíště, které se s vámi objevily. K tomu je vhodné jít do nemocnice, kde všechny potřebné analýzy učiní ve specializované laboratoři

Lidská léčba doma nepotřebuje složité operace, hlavní věc je zahájit ji co nejdříve.

Existuje několik společných a efektivních způsobů:

• mytí skořepinového skořápku za použití roztoku ethanolu a chloridu sodného, ​​• Ozonová terapie, zpracování laseru a dalších postupů, s přídavkem výrobků, které zpomalují vývoj a veškerou aktivitu parazitů, a také léčivý účinek na poškozenou kůži, • Prodlužovací klíšťata pomocí speciálních nástrojů, • Snížení nepříjemných pocitů při demontáži zánětu. Pro toto aplikovat gely s tar nebo šedou. Tyto komponenty jsou nebezpečné pro životnost parazitů, • spolu s použitím prostředků proti klíšťatům stojí za to přidávat a antialergenní látky, • obnovení nedostatku minerálů a vitamínů, jejichž počet je významně snížen, když parazit jde na lidi.

Na různých fotografiích můžete vidět příznaky klíště na uchu u lidí: to je extrémně nepříjemný pohled, zejména v spouštěcí podobě. Nezanedbávejte léčbu a provozujte onemocnění se zjevnými příznaky - je to velmi nebezpečné nejen pro vás, ale také pro vaše prostředí.

Kromě léčby je důležité držet a osobní disciplínu - sledovat vaše jídlo, zcela odstranit škodlivé jídlo. Neodstraňujte tělo, odhalte ho stresu. Přijmout opatření k posílení imunity, protože klíšťata je velmi infikována a snadno přenášena z koček, jiných domácích zvířat a pouze dobré zdraví nedovolí rozvíjet se.

Jak parazity spadají do uší a jiných lidských těl

Koupání ve špinavých vodních útvarech může vést k infekci. V tomto případě se červy dělají svou cestu do těla přes uši a nasopharynk. Červi pronikají tělem bez povšimnutí takovými způsoby:

 • Špatných tepelně zpracovaných produktů,
 • Při kontaktování kontaminovaných zvířat,
 • Vzhledem k nedodržování základních pravidel osobní hygieny.

Obvykle pronikají ústy nebo uši, a poté, co začnou migrovat podle těla, protože hledají živiny a vhodné životní podmínky. Oblíbený okres - zažívací orgány, je zde vše nezbytné pro životní životnost. Pokud se člověk nakaže hmyzem, pak se červy padají do krve, a už odtud v uších, srdci, mozku a t. D. Také v krvi, parazit může dostat, trhání stěn střeva, některé typy červů jsou schopny.

Příznaky invazie

Symptomy závisí na obývacích červech a od toho, co orgány nejprve začnou usilovat. Nalezení do trávicích orgánů, červi mohou zůstat bez povšimnutí po dlouhou dobu, reagovat pouze na povrchové symptomy, které jsou charakteristické pro jiné nemoci. Příklady takových příznaků:

 • nevolnost,
 • anémie,
 • Ostré hubnutí,
 • teplo.

Červi v uchu člověka budou po krátké době cítit po krátké době, i když v tomto případě mohou být kontroverzní situace v diagnostice. Základní invaze v uších je často zaměňována s infekcí nebo zánětem ušní pláště v důsledku tepla, hnisavého výboje, odlišné pevnosti a projevu bolesti v postiženém orgánu. Detekce parazitů ve všech orgánech je obtížná. Na samém počátku, onemocnění probíhá stejně jako onemocnění Menietor:

 • Bolest hlavy a závratě,
 • Bolesti ucha,
 • teplo,
 • hluk v hlavě bez viditelnosti.

Pokud nespustíte včasnou léčbu, infekce s červicí v uších povede k hluchoty.

Léčba

Http-equiv = obsahový obsah = text / html, charset = UTF-8,&Gt, href = https: // Parazita.COM / WP-Content / Uploads / 2016/12 / Obsah / Uploads / 2016/12 / Cont / Cont / Contage 9A% d0% bb% d0% b5% d1% 89-% d0% b2-% d1% 83% d1 % 88% d0% b0% d1% 85.jpg Data-SLB-Active = 1 ", Data-SLB-Asset = 1432665375", Data-SLB-interní = 0 ", Data-SLB-Group = 19572",&Gt,Šikupa u koček

Před zahájením léčby je nutné zjistit, které parazity v lidských uších způsobily nemoc.

Chcete-li to udělat, podstoupit inspekci u lékaře otolaryngologa a v případě potřeby analyzovat vybití z ucha.

Dnes jsou použity následující techniky na léčbu infekce parazity sluchových orgánů:

 1. Mytí ucha kanálu s vodným roztokem ethanolu, fyzikálního (chloridu sodného) nebo peroxidu vodíku. Tato metoda je zvláště účinná v boji proti ixodickým a argasickým klíšťatům,
 2. Aplikace různých fyzioprocesů, které pomáhají zmírnit zánět, hojení poškození kůže a blokovat reprodukci klíšťat: elektroforéza, laserová koagulace, ozonová terapie a léčba kapalným dusíkem.
 3. Mechanické sací klíšťata ze sluchového kanálu a uší,
 4. Použití přípravků Trichopol a Ornidazol, který pomáhá zničit parazity,
 5. Použití zinku, dehet nebo sulfur, které mají destruktivní účinek na klíšťata, pomáhají snižovat zánět a zmírnit bolestivé pocity v uchu,
 6. Přijímání antihistaminických přípravků, jako je suprastin, citirzin nebo zoda, která pomáhají eliminovat alergické reakce způsobené parazitem životně důležitou aktivitou,
 7. Příjem multivitaminových přípravků, které pomáhají zaplnit deficit vitamínů a minerálů v těle pacienta na podporu svého imunitního systému a provádět léčbu demodexu na obličeji doma.

Chcete-li pokračovat v zabránění infekci abnormální klíšťaty, měli byste mít některá důležitá pravidla:

 • Nenechávejte v parku a lesa v otevřených šatech,
 • Nenechávejte naboso a neleží na trávě.

Je také důležité dodržovat zdravý životní styl, jíst správně, zapojit se do přístavu a vyhýbat se stresovým situacím. To pomůže zlepšit práci imunitního systému a zabránit demodicóze u lidí

Podle tohoto článku hlásí parazity, které mohou žít v osobě.

https: // youtube.COM / WATCH?V = tbyqybpdeoq% 3ffeature% 3DOembed

Nejnovější diskuse:

Filtr: Allocarding Allocarding Stand-UPS

Zodpovídá bolest v hlavě od vermokůŠikupa u kočekEvgeniya zeptal se před 2 lety

3594 zobrazení.1 odpověď.0 hlas.

Jak je RovamyCin předepsán na UreAplasmě? OTEVŘENOŠikupa u kočekZeptala se před 2 lety Tanya

3042 zobrazení.1 odpověď.0 hlas.

Jak efektivní je fytotea 28 proti červům a jiným parazitům? Otevřeno zeptal se před 2 lety

4390 zobrazení.1 odpověď.0 hlas.

Diagnostika ucha mite u koček

V typické formě detekce je dovoleno potvrdit diagnózu. Onemocnění probíhá v několika fázích:

Šikupa u koček

 • Primární infekce - v ucho záhyby jsou zrna nebo znečištěné rozvody.
 • Akutní tvar - ušní skořápka je hojně ochlazena hnědou "cassel", konzistence, nejčastěji mokré fragmenty uších. Když zvíře poškrábání ucha slyšet charakteristickou "komorní" zvuk. Pokud na vnitřním povrchu ucha strávit prstem nebo bavlněnou hůlkou, reakcí zadní tlapky - třes, napodobování čchů. Podobná reakce na pohladění zvenčí označuje sarkoptézu (subkutánní klíšťata) nebo notooderóza.
 • Komplikovaná forma - v uchu je hnis, krev nebo černá a zelená šplouchá. Dotek způsobit bolest, zvíře otřáslo hlavou. Tento stupeň léze je nejčastěji doprovázeno sekundárními příznaky - vyazetí nosu, slzivosti, silné pokožky hlavy.

Pokud jde o obecné informace, stojí za to vědět, co jsou klaštění ucha nebezpečné:

 • Epidemiologické distribuce - nosič infikuje všechna zvířata, se kterou kontakty.
 • Hřebeny, samostatné, až hematomy a poranění mozku.
 • Šíření porážky do jiných částí těla (ocas, záď, krk), pokud kočka miluje spát "tolk".
 • Zánět lymfatických uzlin, v důsledku snížení úrovně imunitního ochrany těla.
 • S komplikovanými formami - hluchota, porucha CNS, zánětu sliznic membrán očí a nosu, pusení v měkkých tkáních hlavy.

Šikupa u koček

Zjistíme, jak určit přítomnost klíště na uchu v domácím mazlíčku. Budete potřebovat: bavlněná hůlka, černý list papíru, jasné světlo, jestliže vidění problémy - zvětšovací sklo. Algoritmus:

 • Odhalit ucho zvířete, bereme bavlněnou hůlku a zachytíme maximální možné množství plaku (cashitsa).
 • Držte svou bavlnu hůlku přes list papíru a jemně poklepejte na plastovou základnu prstem.
 • Dejte hůlku rovnou a opatrně se podívejte na list. Máte zájem o bílý bod, 2-3krát méně pasoucí se středy. Bod byl nalezen, ležel na místě, a pak se začal pohybovat - bingo! To je klíště!
 • List je skládací a házel a jdeme do obchodů se zvířaty nebo na veterináře pro poradenství.

Pokud klíšťata není nalezena, ale příznaky označují nemoc, pokožka se škrábání bude potřebovat. Jednoduchý postup, který je schopen strávit veterinář. Nezapomeňte, že ne všechny problémy ucha jsou spojeny s klíšťaty, možná pet je bakteriální léze sliznic nebo alergií.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny