Metody krmení akvárií

Metody krmení akvárií

Problém výživy ryb je stejně složitý a rozsáhlý jako systematizace přibližně 5 000 000 druhů, které jsou v současné době pěstovány akváriem.

V tomto článku se pokusím diskutovat o všech důležitých otázkách souvisejících s tímto tématem, z diskutovat o způsobech krmení ryb (herbivor, masožravých a všežravých ryb) k tématu vyvážené výživy pro naše studenty, typy potravin (živých, zmrazených , zeleninový, suchý, lyofilizovaný). Sestavování vlastních produktů a vytváření domovského chovu pro jednotlivé organismy až do konce, kde najdete nejdůležitější tipy pro každodenní krmení ryb, takže žijí dlouho a byli v nejlepším zdraví.

Metody krmení akvárií

jeden. Metody krmení ryb

Zvýrazňujeme tři hlavní typy rybí výživy: Herbivores, masožravá a OMNIVORE. Preference ryb vzhledem k typu konzumovaných potravin jsou udržovány svou anatomickou strukturou a životním prostředím, z nichž se vyskytují:

 • Bylinné ryby:Krmí se živou nebo mrtvou vegetací. Pokud už mají zuby, jsou ploché a používané pro broušení, broušení potravin v ústech a pak to spolkne. Jsou charakterizovány dlouhým trávicím traktem (střeva), což je často několik desítek časů (ještě 20 krát) delší než celkovou délku ryb. Herbivores nemají samostatný skutečný žaludek, takže nemohou ukládat jídlo "později" a jíst mnohem častěji než maso. Digestion v nich se vyskytuje ve střevě a trvá dlouho. Střevo produkuje speciální enzymy pro trávení rostlin. Ačkoli bylinichores si vezmou nějakou část potravin zvířat spolu se zeleninovým jídlem, nemohou z něj absorbovat téměř žádné živiny - je to předřadník,
  Mezi druhy bývalých druhů ryb lze odlišit, což se týká vysoce specializovaných herbivores. To jsou ti, kteří mají nejdelší gastrointestinální trakt, který je nejlepší připraven strávit těžké stravitelné rostlinné výrobky a absorbují živiny z nich.
 • Dravé ryby:Jí živá nebo mrtvá potrava zvířata. Mají velké ústa a všechny mají velké nebo menší ostré zuby, aby rozdrtily potraviny, složkové mušle a brnění. Jsou s větší pravděpodobností polykat kouřící kousky masa (zejména dravců) než doutnající v ústech, a pak polykat. Jsou také charakterizovány krátkým trávicím traktem (asi 0,6 délky těla) a poměrně velkých žaludku, ve kterém je jídlo uloženo po nějakou dobu před trávením. Digestion krátký. Žaludek masožravého zvířete neprodukuje enzymy, které by mohly lišit vegetativní látky. I když se masia zúčastní rostlinné hmoty spolu s masem, nejsou schopni absorbovat živiny - je to předřadník,
 • Omnivorous ryby: Jedná se o ryby, které se živí na maso, tak zeleninové potraviny a táta. Pisces tohoto typu mají jak některé vlastnosti masožravých a bývalých zvířat, i když nejsou uzpůsobeny pro strávení těžkých stravitelných rostlinných výrobků (surové ovoce, syrová zelenina, některé obiloviny) nebo obtížné digestifikovat krmivo pro zvířata. Délka trávicího systému těchto ryb je několikrát délka jejich těla (1,3-4 krát) a jsou snazší krmit ryby.

Jak vidíte, Anatomie nenechá mnohem více volby pro typ potravy, a proto:

 • Publikační ryby by měly konzumují 75-85% výrobků rostlinného původu ve své stravě, zatímco na vysoce specializovaných herbivores by měl být tento ukazatel dokonce 90%;
 • Masožravá ryba by měla konzumovat 60-75% živočišných potravin ve své stravě a typické predátory - dokonce 75-85%;
 • Nesporné ryby mají 50% za 50% pro zeleninové a živočišné potraviny.

Je třeba mít na paměti, že každé ryby, bez ohledu na to, zda je to její býložravá nebo masožravá příroda, za určitých podmínek může jíst vše, co jí dáváme, například, když je hladová. A můžeme se zdát, že je to pro ni nejlepší jídlo, protože jí jí s chuti. Po nějaké době však může být, že ryby začíná ublíží, stává se nepřirozeně husté, má problémy s defecation, se stává apatickými a jeho odpor prudce klesne. Nejčastěji se jedná o nesprávné jídlo (jako v případě lidí), kromě vodních problémů (s dusíkovými sloučeninami nebo kyslíkem ve vodě), je zodpovědný za takový stav záležitostí. Proto je tak důležité krmit správně, rovnováhu a racionálně krmné ryby, to znamená, že jim dávají správné jídlo ve správných proporcích.

2. Vyvážená strava pro ryby

Dietní vyvažování je stejně důležitá pro ryby jako u lidí. Oba budou bojovat proti podobným problémům trávení a nemoci, pokud jejich dieta sestává ze stejné potraviny (nedostatek rozmanitosti), nesprávného podílu živin (sacharidy protein-tuků), křížení nebo podvýživu, nedostatek některých vitamínů v menu nebo mikro nebo makroelementy.

Zpravidla může být napsáno, že ryby pro správný vývoj vyžaduje následující živiny: proteiny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerální soli (mikro- a makroelementy) a voda.

 • Proteiny - To je součástí struktury každé rybí buňky, sestávají z aminokyselin, což je zase nutné pro ryby v téměř všech chemických, biologických a metabolických procesech. Pro řádné fungování těla, je zapotřebí 20 aminokyselin, z toho 10 je zapotřebí 10 a nejsou syntetizovány tělem (nejsou vyrobeny - musí být dodávány s potravinami). Tohle je:
 • Metionin - zdroj: vejce veverka, ryby, oves, bob semena, obilné výrobky, bruselské zelí, špenát, brokolice,
 • Arginin - zdroj: ryby, mořské plody, hlemýždi, pšenice vložky, fazole, ovesné vločky, ořechy, mandle, dýňová semena, sója, petržel,
 • Treonin - Zdroj: Ryby, Pobova semena, Sezamová semínka, Dýňová semena,
 • Triptofan - zdroj: vaječný bílkoviny, ryby, spirulina, dýňová semínka, banán,
 • Gistidin - zdroj: ryba, vejce, fazole, ovesné vločky, banán,
 • Isolecine - zdroj: ryby, vejce, fazole, spirulina,
 • Lizin - zdroj: ryba, vejce, fazole, ovesné vločky, špenát, petržel,
 • Leucin - zdroj: ryba, vejce, fazole, kukuřice,
 • Valin - zdroj: ryby, mořské plody, spirulina, korelka, fazole, obiloviny,
 • Fenylalanin - zdroj: ryby, vejce, fazole, dýňová semínka, kukuřice, zelená zelenina, ovoce.

Koncový produkt štěpení proteinu je aminokyseliny, které jsou absorbovány ve střevě. Aminokyseliny, které nebyly použity k vytváření buněk, jsou zdroje energie nebo se používají pro výrobu dalších složek těla.

 • Tuky (lipidy) - podle typu vazby můžete přidělit nenasycené tuky (dvojité vazby) a nasycené tuky (jednotlivé připojení). Stejně jako v případě lidí se totéž platí pro ryby, a to především díky jejich vazebným sazbám s jinými sloučeninami (vysoká chemická aktivita). Ve výživě ryb, tuky hrají především úlohu energie (jako u lidí) a zajišťují asimilaci vitamínů rozpustných v nich.
 • Sacharidy - Rozlišujeme jednoduché sacharidy (například glukóza, fruktóza) a komplexní sacharidy (například škrob, celulóza, chitin). Všechny jednoduché sacharidy jsou absorbovány bez předchozího chemického zpracování. Obtížné sacharidy jsou štěpeny pod vlivem příslušných enzymů, ale tam jsou také ty, které nejsou štěpeny (ne absorbovány), například celulózu, chitin.
  Úloha složitých cukrů, které nejsou absorbovány rybami (tzv. Předřadník), je neocenitelná vzhledem k jejich prospěšnému účinku na štěpení - vyplňují střeva, mechanicky dráždí své stěny, které přispívají ke zvýšení křeče a usnadňuje defecation. Zdrojem vláknin je vnější vrstvy zrnkových plodin (skořápky, skořápky), ovesné vločky, semena BOB, konečná zelenina. Zdroj chitin je členovec.
 • Vitamíny - to je nejdůležitější složka potravin, protože tělo ryb nemohou vyrábět, a jejich nevýhoda vede k vážnému onemocnění - avitaminózy. Vitamíny mají regulační a katalytické funkce pro většinu fyziologických procesů. Můžeme je rozdělit do vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E, K) a ve vodě rozpustný (C, B vitamíny). Vitamíny rozpustné v tucích jsou uloženy v tukových tkáních, takže tělo ryb je udržuje pro skladování, takže nemusí být doručeny do těla s potravinami průběžně. Ve vodě rozpustné vitamíny (kromě vitamínů C a B12) nejsou skladovány rybami a musí být neustále dodávány s jídlem.
 • Minerály - rozlišujeme makroelementy - látky, které jsou obsaženy v těle ryb ve velkých množstvích (vápník, fosfor, železo, hořčík, sodíku, draslík a chlor) a stopové prvky (stopové prvky) jsou ty, které jsou mnohem menší (zinek, měď) , mangan, kobalt, cín, jod, fluor, molybden). V těle ryb, tyto látky provádějí různé funkce, nejčastěji se jedná o složky enzymů, hormony, zodpovědné za kyselinu-alkalickou a osmotickou rovnováhu, jsou zapotřebí k produkci krevních barviv a t. D.
 • Časté další složky rybí krmiva jsou složky, které malovat ryby, tzv pigmenty, nejčastěji karetonoidy nebo zeleninová barviva. Jejich přírodní zdroj je primárně rostliny: mrkev, sladké brambory, dýně, petržel, zelí, špenát, červenou paprikou, brokolicí a spirulinu.
 • 3. Vypracování vlastních produktů

  S ohledem na kompilaci stravy pro ryby, musíme zvážit každý druh individuálně, což je docela nepříjemné. Stačí kvalifikovat naše ryby pro jednu ze tří kategorií výživy (masožravé, všežravé nebo herbivores), a také vzít v úvahu věk ryb (potřebujete více bílkovin a dospělí jsou méně pro jiné složky). Na procentu jednotlivých složek ve stravě také ovlivňují další parametry (například teplota vody, koncentrace v nádrži a t. D.), Ale mohou být považovány za méně významné.

  Je třeba si také pamatovat, že jiné nutriční potřeby mají ryby z farmy (jsou flexibilnější) než ty, které k nám přišly z plodiny a jsou divoké vzorky. Jinak musíte také krmit ryby během tření (častěji, častěji) a různými způsoby, když oni nemocní.

  Procento jednotlivých komponent pro masožravé ryby:

  protein45-55%55% - Young, 45% - mladé a dospělé ryby
  Tlustýpatnáct%včetně 5% Omega-3 a -6
  sacharidy20%Většinou celulóza, pektin
  minerályAž 2,5%
  vitamínAž 2,5%
  voda5-15%

  Procento jednotlivých složek pro univerzální ryby:

  protein35-45%45% - mladý, 35% - mladé a dospělé ryby
  Tlustýpatnáct%včetně 5% Omega-3 a -6
  sacharidytřicet%hlavně celulóza, pektin, chitin
  minerályAž 2,5%
  vitamínAž 2,5%
  voda5-15%

  Procento jednotlivých komponent pro bylinky:

  protein30-40%40% - mladý, 30% - mladé a dospělé ryby
  Tlustýpatnáct%včetně 5% Omega-3 a -6
  sacharidy35%hlavně celulóza, pektin, chitin
  minerályAž 2,5%
  vitamínAž 2,5%
  voda5-15%

  Předkládané soupravy jsou zobecněným množstvím živin, které optimálně stimulují růst a zdraví ryb.

  Který je nejdůležitější v rámci stravy, takže to je kvalita a původ složek. Při vypracování ryb pro masožravé ryby se vyhýbáme přísadám (především proteiny) rostlinného původu, který nebude správně štěpen, a proto bude absorbován v menších množstvích a při přípravě krmiva pro býložravé ryby - živiny musí být převážně původu rostlinného původu.

  Základní principy musíme následovat při vytváření vlastní vyvážené karmy, která přesahuje správné podíly živin:

  • Žádná karma se nemůže skládat pouze z jedné hlavní složky - musíme mít minimálně 3;
  • Obohacení základních složek s dalšími složkami: například vitamíny, minerály, předřadní složky;
  • Pouze různorodá strava umožní rybu poskytnout veškeré nezbytné složky nezbytné pro jejich řádný vývoj;
  • Každý krmivo musí obsahovat určité procento složek předřadníků (v případě bylinných zvířat - bude to snadné přátelské složky živočišného původu, v případě masožravců - snadno přátelské ingredience rostlinného původu);
  • Vyhýbáme se "re-aktivaci" karmy, to znamená, že představujeme více bílkovin, než se doporučuje - poškodí nepřímo. Protein v těle ryb rozkládá se na jednoduchých látkách (kyslík, dusík, uhlík, vodík), jehož přebytek je odvozen od ryb do životního prostředí (voda). Většina dusíku je zvýrazněna habrisem ve formě toxické ryby amoniaku - od tohoto výstupu: "redistribuce" potravin může vést k otravu amoniaku;
  • Vyvážené jídlo nepotřebuje "obohacení" její savčí maso nebo ptáky (například masová srdce) - ryby v přírodním prostředí nespotřebovává ani savci ani ptáky, a příjmu těchto výrobků může vést k receptu v karmě;
  • Vyhýbáme se také obohacení sacharidovaných potravinářských výrobků se zeleninovým proteinem nebo zavedením sacharidů ve formě škrobu - jedná se o složky, které tyto ryby nebudou strávit a nemají správně asimilovat;
  • Pomocí vlastní karmy musíme vždy následovat kvalitu vody - pH, úroveň sloučenin dusíku.

  4. Typy surovin a potravin používaných v rybí výživě

  4.jeden. Výrobky živočišného původu

  názevvelikostvlastnostiVzhled v přírodním prostředíZnak na prodejosudPoznámkytepelný
  Válečkové brusle (Rotifer)0.05 - 2,0 mmVýživová hodnota podniků přísně závisí na typu a množství vstřikovaného potravy (počet nenasycených mastných kyselin závisí na tom, zejména n-3).
  Válečkové brusle jsou zdrojem proteinu.
  Za prvé, sladká voda, ale také solená vodaLive, zmrazené (nedoporučeno)Fry (první jídlo)Obohacené potraviny zvyšuje svou nutriční hodnotu.
  Nejběžnějším dostupným vzhledem je mořský pražma (Brachionus plicatilis), červený červ (Brachionus placatilis).
  średniokaloryczny
  korýši
  Mustrophe (Soroa)0,5 mm - 20,0 cmHigh obsahový protein a tuk (nenasycené mastné kyseliny), vitamin C (malý druh), vitamín E (velké typy), minerální soli (I, Mg, Zn, Cu, SE)Nacházejí se všude, kde je voda (sladká a solená)Živý, zmrazenýŠpie, dospělé rybyPodskupina měkkýšů, ve kterém, zejména: oczlikŚredniokaloryCzny-High Holoric
  Jasné (Cyclops)0,5-5,0 mmDobře vyvážený - vysoký obsah bílkovin, tuk, minerální soli a karotenoidy, předřadní spojeSladká stoje a pomalu proudová voda, mělké vody, pobřežní oblasti, zarostlé zásobníky, řasyŽivé, zmrazené, gelové jídloŠpie, dospělé ryby, výrobciPatří do podskupiny Coppeod.
  Drahé larvy - vyhýbáme je krmení s mladými mladými.
  opírat se
  Ženové ženy (Indcods)0,5-5,0 mmZdroj vápníku, chitinČerstvá a sladká voda, dolní zónanaživuFry, dospělé rybyJe těžké přístup, manželé mohou útočit na vejce a mladistvé
  Proteiny (klauzule)0,2-6,0 mmVysoký obsah bílkovin, minerální soli, chitinový zdrojVětšinou čerstvé vody, dolní zóna a pobřežní zónaŽivý, zmrazený, sušenýFry, dospělé ryby, sparneyJedná se o korýšovou skupinu, která zahrnuje mimo jiné: Moin, Daphnyaopírat se
  Moine (Moina)0,6-1,5 mmVysoký obsah bílkovin, tuku (u dospělých), zdroj chitinStojící voda, rybníky, příkopŽivý, zmrazenýFry, rybyPatří do skupiny veslování simulátorůLow-Calorie (mladý) - Sekundární saloril (dospělí)
  Daphnia, Daphnya (Daphnia)1,0-6,0 mmVysoký obsah bílkovin, tuku (u dospělých), chitinový zdroj (balastová složka), karotenoidy a fosforVětšinou sladké stojící, dočasná a konstantní vodaŽít, vysušenFry, dospělé rybyPatří do rowingové skupiny, podporuje tráveníLow-Calorie (mladý) - Sekundární saloril (dospělí)
  Artemy (lidé známý jako sólista) (Artemy)0,4-10 mmVýživová hodnota Artemie úzce souvisí s biochemickou složením jejich potravy.
  V umělých kulturách zvýšit jejich nutriční hodnotu (včetně obohacení nepostradatelných mastných kyselin) ve vhodné fázi života (dříve, než se obrátí na dravé larvy) krmené speciálními směsí. Jejich nutriční hodnota může být proto velmi různorodá a závisí na typu napětí a dokonce i z této strany.
  Slaná vodaŽivé, zmrazené (odvozené z umělého chovu)Fry (larvy), dospělé rybyTyp korýšů, který zahrnuje mimo jiné, Artemia Franciscana, Artemia Salina.
  Jídlo by měly být promyty před podáváním ve slané vodě, ve kterém je dodávána.
  opírat se
  Water Body Winker (ASELLUS AQUATICUS)8.0-20.0 mmVysoký obsah bílkovinSladké a slané, pomalu proudnaživuDospělé rybyMůže být nosič parazitů (to dokazuje červené pruhy a body na zadní straně)
  Výhonky (gammarus)Až 2,0 cmObsah vysokého proteinu, minerální soli (zejména vápník), zdroj karotenu, chitinSladká a slaná vodaŽít, zmrazený, suchýDospělé rybyNejoblíbenější druh v Polsku jsou lázně Gammarus (Gammarus Pulex), Sea Gammarus (Gammarus Oceanicus).
  Může být dopravce parazitů
  średniokaloryczny
  Lamasoogi (mise)0,5-3,0 cmDobře vyvážený - vysoký obsah bílkovin, tuky (včetně omega-3), chitinový zdrojVětšinou osolená vodaŽivý, zmrazenýDospělí ryby, výrobciVysoce kvalitní zmrazené krájení budou mít sníhovou barvus vysokým kaloric
  Void (krill) (euphausiacea)1.0-12,0 cmVysoký obsah bílkovin s nejvyšší biologickou hodnotou, nenasycené mastné kyseliny (OMEGA-3), minerální soli (CU, SE, Zn, Ca, P), zdroj chitin, astaxanthin (pigment)Slaná vodazamrzlýDospělé rybyNejoblíbenější pohled - Antarktida Krill (Euphausia Superba)opírat se
  Krevety (Carida)1.2-30,0 cmVysoký obsah bílkovin, nenasycené mastné kyseliny (omega-3), minerály, vitamíny b, e a aSůl a stojatá vodaŽít, zmrazený, suchýDospělé rybyTypy použité pro krmení ryb: Palamonetes Varian, Penaeus Monodon (Tiger Shrimp), Trachysalambria Curvirostris (krevety koktejl)opírat se
  Maso a krabí vejceVysoký obsah bílkovin, nenasycené mastné kyseliny, sodík, draslík, fosfor, hořčík, hořčík, vitamíny A, B9Čerstvá a slaná vodaŽivý, zmrazenýDospělé ryby
  Maso RakovVysoký obsah bílkovin, nenasycené mastné kyseliny, draslík, fosfor, sodík, vitamin A, B9Čerstvá a slaná vodaŽivý, zmrazenýDospělé rybyNejvhodnějším pohledem je mramorová rakovina (Procambarus Fallax), která velmi rychle a snadno plemena, dáváme raky po molování (měkký)
  Prsteny - Oligochaeta (Oligochaeta)
  Vasety, rostlina v hrnci (Enchytraeidae)1,5-40,0 mmProtein a FATMletá, sladkovodní a solená vodanaživuSmažené brambory (jizva), dospělé ryby, potěrs vysokým kaloric
  Muddy tubiifex (tubifex tubiifex)1-10 cmVysoký obsah bílkovin, tuky a minerální soliDarujte vklady vodních útvarůŽít, zmrazený, sublimovanýDospělé rybyZe špatného zdroje může být kontaminován škodlivými chemikáliemi, krmení pouze vodními nádobami může vést k zánětu střeva mezi rybami.
  Merbalový nosič, stuha červi a patogenní bakterie.
  s vysokým kaloric
  Eisenia Hortensis (nebo Dendrobaena Veneta)3-15 cmHodnota potravin je úzce souvisí s typem příjmu potravy, obsahem bílkovin, vitamíny A a E, vápníkem, zdrojem chitin - štětinPozemní prostředínaživuDospělé rybyTento druh je také známý jako Dendrobenśredniokaloryczny
  Lumbriculus variegatus (černé červy)4-10 cmVysoký obsah bílkovinSladkovodní médiumnaživuDospělé rybys vysokým kaloric
  Žížová (Lumbricus terrestris)9-30 cmVýživová hodnota úzce souvisí s typem příjmu potravy, vysokým obsahem bílkovin, vápníku, zdroje chitin - štětinPozemní prostředínaživuSmažené brambory (drcené potraviny), dospělé rybyPřed chovem ryb by měly být dešťové červy očištěny z půdy, která je v jejich zažívacím traktu - pro to je umístíme do kontejneru s ovesnými vločky impregnované mlékem.s vysokým kaloric
  nematodes
  Panagrellus Redivivus (mikromatody)0,5-2,0 mmZdroj proteinu (aminokyselin), tuky (včetně nenasycených mastných kyselin)Pozemní prostředínaživuFry (první jídlo pro mnoho druhů)Obohacené potraviny zvyšuje svou nutriční hodnotu
  Acetický uhlovodík "Micro" (Turbatrix Aceti)1.0-2,0 mmZdroj polyunsaturovaných mastných kyselin, manganu, bor, fosfor, draslík, hořčík, zinek a železoFermentační produkty, kyselá středanaživupotěrObohacené potraviny zvyšuje svou nutriční hodnotu
  Hmyz a jejich larvy
  Meeky olova - sklo (chaoborus)5-20 mmZdroj proteinu, nenasycené mastné kyselinySladkovodní stojící vodaŽivý, zmrazenýDospělé rybyNedávají smažit - plazené larvy.
  Získané z nesprávného zdroje může být kontaminován škodlivými chemikáliemi.
  opírat se
  Farmy Beetle (Ephemeroptera)3-30 mmZdroj proteinu (včetně nepostradatelných aminokyselin), minerálních solí, vitaminu B, chitinSladká voda (obvykle proudy), méně častá vodanaživuŠpie, dospělé rybyPřítomnost lunárních weevils v nádrži označuje jeho čistotu - obojky jsou považovány za kvalitativní ukazatel vodyśredniokaloryczny
  Chironomidae larvy (Chironomidae)2,0-12,5 mmZdroj proteinu, tuky, vitamíny, minerální soli, chitinDolní zóna sladkovodních zásobníkůŽít, zmrazený, sublimovanýDospělé rybyTělo larev akumuluje toxiny pocházející z větev vody - získané z nesprávného zdroje může být kontaminován škodlivými chemikáliemi.
  Moth může způsobit alergické symptomy u lidí.
  s vysokým kaloric
  Ovoce, mokré modré písky (Drosophila Melanogaster)3-4 mmZdroj proteinu, minerální soli (zejména fosfor), chitinOvocné stromy, fermentační ovocenaživuŠpie, dospělé rybys vysokým kaloric
  Mosquito larvy (culicidae)5-10 mmZdroj bílkovin, tuku, fosfor, vitamínySladkovodní stojící vodaŽít, zmrazený, sublimovanýDospělé rybyZískané z nesprávného zdroje může být kontaminován škodlivými chemikáliemi.s vysokým kaloric

  Jiné potraviny masového původu používaného akvaristy: Fish mouchy (vodě), larvy tuku hmyzu, Dragfies larvy, měkkýši (mušle, hlemýžďky - brýle, zátoky, bulváry, chobotnice), headastrika žáby, rybí maso - sázky, tilapie, treska.

  Nezapomeňte, že každé živé jídlo, které jsme shromáždění / chytil v přírodním prostředí, by měly být umístěny na karanténu - 30 minut plavání v methylově modrém + den v karanténní nádrži. Proto se chráníme před nežádoucími mikroorganismy, které způsobují nemoci z ryb.

  Konečně něco zooplankton . Jedná se o Plankton, který je tvořen živočišnými organismy plovoucí ve vodě (organismy pasivně zavěšené ve vodě), a vstupuje do mnoha skupin zvířat: nejjednodušší, Wearlute Crustaceans, Paddlera (Pelagic Plankton), Provicraty, Whirlwinds, Larvová Litto- Pobřežní)).

  4.2. Produkty rostlinného původu

  Přehled nejoblíbenějších rostlinných produktů používaných v akváriu:

  názevvlastnostiMetoda použití / formulářzdrojPoznámky
  Mořská řasa
  Spirulina (Arthrospira Platensis)Zdroj vysoce kvalitního proteinu (až 68% sušiny), barviva (chlorofyl, Cari Coronoids a ficobilin), vysoký obsah železa, hořčíku, vápníku, mědi, fosfor a selen, vitamíny (A, B, C, D, E , K)Sušený tvar (vločky, pelety, granule)Typ cyanobakterií.
  V současné době 35 druhů pod obecným názvem SPIRULINY.
  Chlorella vulgarisZdroj proteinu (do 57% sušiny), vysoký obsah vitamínu A, kyseliny listové, železa, barviva (chlorofyl, vozík)Sušený tvar (granule)Typy zelených řas.
  Proti tukové tkáni
  Válečková čepel (Laminaria Digitata)Jod, železo, draslík, hořčík, vápník, selen, fosfor, barviva (fukoxanthin, chlorofyl), dietní vlákno (celulóza, manan, xylan, kyselina alginová, kyselina alginová, fukoidin, laminarin), omega-3 mastné kyseliny, vitamíny (A1, B1, B2, B3, B9, C, E)Sušená formaŘasy patří do třídy hnědých řas. Pohled je klasifikován jako Algae Laminaria
  Ascophyllum nodosumJod, železo, draslík, hořčík, vápník, selen, fosfor, barviva (fukoxanthin, chlorofyl), dietní vlákno (celulóza, manan, xylan, kyselina alginová, kyselina alginová, fukoidin, laminarin), omega-3 mastné kyseliny, vitamíny (A1, B1, B2, B3, B9, C, E)Sušená formaŘasy patří do třídy hnědých řas. Pohled je klasifikován jako Algae Laminaria
  Undaria Pinnipifida (undaria pinntifida)Zdroj celulózy, vlákniny, škrobu, sodíku, draslíku, vápníku, železa, hořčíku, vitamínuSušená formaŘasy patří do třídy hnědých řas.
  Zelené závitové řasyZdroj vitamínů, stopových prvkůČerstvé řasy nebo nakrájíme na malé kousky (smažit)Řasy rostoucí na dekorativní prvky a rostliny v akváriu
  Akvarijní rostliny
  Rostliny ze strany řasy (Lemnoideeae)Zdroj proteinu (až 45% sušiny), tuku (až 9,2% sušiny), sacharidy (až 43% sušiny) bohaté na aminokyseliny: leucin, threonin, valin, isoleucin, fenylalanin, vlákno, chlorofyl a omega mastné kyseliny -3Čerstvé rostliny nebo sušené a strouhanéNejlepší je používat rostliny pěstované v akváriu, vzorky z přírodního prostředí mohou být infikovány onemocněním nebo nežádoucími organismyZobrazení nalezené v Polsku: Multi-Cornea spirála (Spirodela Polyrhiza L.), Rzęsa Garbata (Lemna Gibba L.), Malé a vodní řasy (Lemna Minor L.), třístranný vzor (lemna trisulca l.)
  Vodní koule (Riccia Fluitans)Čerstvé rostliny
  Yavansky mech (Vesicularia Dubaana)Čerstvé rostliny
  Rostliny z Kabomby (Cabomba Aublet)Čerstvé rostlinyMěkké listy těchto rostlin - vynikající krmivo pro ryby
  Rostliny z rodu močoviny (Elodea Michx)Čerstvé rostlinyMěkké listy jsou zdrojem potravyRostliny tohoto typu rostou rychleji - rychleji než jejich ryby jíst je.
  Rostliny rodu typhus (myriophylum l.)Čerstvé rostlinyMěkké listy jsou zdrojem potravyRostliny tohoto typu rostou rychleji - rychleji než jejich ryby jíst je.
  zelenina
  Salát LatukZdroj draslíku, vápníku, hořčíku, železa, vláken, vitamíny A, C, B6, B9, E, D, karotinoidy, polyfenoly, flavonoidy.Celé listy, pre-pudinkčerstvýPočet proteinu - 1,4%.
  Použití salátu jako potravin je kontroverzní díky vysokému obsahu vláken (prázdné kalorií) a rychlost, s jakou letí ve vodě.
  špenátOmega-3 mastné kyseliny, vlákno, vitamíny (A, E, K, C, B1, B2, B3, B6), vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, mangan, měďCelé listy, pre-pudinkčerstvýPočet proteinu - 2,9%
  Zelí listyZdroj vláken, vitamíny (A, C, E. K), vápník, hořčík, draslík, železo, síra, arsenCelé nebo roztříštěné listy, pre-pudinkčerstvýMnožství proteinu je 1,3%
  kedlubenZdrojový zdroj, vitamíny (C, ze skupiny B, A, E, E, K), vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, železo, zinekLze podávat v surovém formulářičerstvýPočet proteinu - 1,7%
  cuketaZdroj vitamínů (C, ze skupiny B, a), vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinekLze podávat v surovém formulářičerstvýMnožství proteinu je 1,2%
  Nízký obsah vláken
  okurkaZdroj vitamínů (C, ze skupiny B, A, E, E, K), vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinekLze podávat v surovém formulářičerstvýMnožství proteinu je 0,6%
  Nízký obsah vláken
  mrkevZdroj vláken, vitamíny (A, B1, B2, RR, K), vápník, draslík, železo, měď, fosfor, jod, karotenoidySlouží mírně vařenéČerstvý nebo zmrazenýMnožství proteinu je 0,9%
  květákZdroj vláken, vitamíny (C, A, B, E, K), vápník, draslík, železo, hořčík, fosfor, zinekZavedeme mírně vařenéČerstvý nebo zmrazenýPočet proteinu - 1,9%
  brokoliceZdroj vláken, vitamíny (C, A, B1, B2, B3, B6, K), vápník, draslík, železo, hořčík, fosfor, zinek, síra, selen, chróm, mangan, jód, jódZavedeme mírně vařenéČerstvý nebo zmrazenýPočet proteinu - 2,8%
  Zelený hrášekZdroj vláken, vitamíny (A, C, E, K, B1, B2, B3, B6), vápník, hořčík, fosfor, draslík, železoSlouží snadno bez váhyČerstvý nebo zmrazenýPočet proteinu - 5%
  sójaZdroj proteinu (asi 36%), vlákno, draslík, vápník, hořčík, železo, vitamíny (E, B, B2, PP)Použijeme ve formě Soy Shrey (jemně rozdělené / mleté ​​sójové boby), pražené a / nebo ošetřené vodou pro tvorbu granulíSušené sójové boby nebo klíčkySójový protein je plný - obsahuje všechny nepostradatelné aminokyseliny
  petrželOmega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vlákno, vitamíny (A, C, E, B3, B6), železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor, zinek, měď, mangan, beta karotenLze podávat v surovém formulářičerstvýMnožství proteinu je 3,0%
  Ovesné vločkyZdroj proteinu (cca 13,5%), vlákno, vitamíny (E, K, ze skupiny B), vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, měď, mangan, selenJsme předloženiVysoký obsah škrobu

  Jiné zeleninové potraviny používané akvaristy: semena olejnatých semen, paprike, plodů (meloun, meloun, sušená jablka, brusinky), česnek (také viděný jako přírodní antibiotikum pro ryby), bylinky (rukola, listy kopřivy, listy mladých pampeliška) Oak a T. D.

  Phytoplankton , Na tahu je mikroskopické rostlinné organismy, které vznáší ve vodě, včetně řas: cyanobakterie, zelené řasy, diatomy, dinoflagellates, Evglen. To je skvělé jídlo pro smaštění herbivores.

  4.3. Sušená strava

  Suché potraviny jsou zpracovány produkty (obsahují mnoho složek různých původů), které jsou nejčastěji používány hráči akvarijních. Mají mnoho výhod: jsou běžné (jsou snadno kupovat), mají dlouhou životnost, jsou snadno ukládat, jsou snadno krmitové ryby (právě hozené do akvária). Mají nebo mohou mít také hlavní nevýhodu - nedostatečná složení, která neposkytuje ryby se všemi nezbytnými živinami, a proto vede k jejich podvýživu, snížení imunity a náchylnosti k onemocnění. To je důvod, proč čtení štítků a pochopení toho, co čteme, je tak důležité.

  Hlavní hříchy suchých potravin jsou:

  • Příliš mnoho "popela" - popel - to je nejčastěji hlavu, kosti, dřezy, dřezy a / nebo váhy mořských živočichů, na jedné straně, bohaté na vápník a fosfor, ale na druhé straně, jejich přebytek může způsobit znečištění vody v akvárium. Příliš mnoho popela ve složení potravin také naznačuje, že byl vyroben z nekvalitní rybí mouky (mouka, která byla získána z odpadů ze zpracovatelských závodů, a ne z celých čísel). Výrobce, který neuvádí obsah popela na štítku, nejčastěji chce skrýt svůj významný příspěvek k dietě (vysoký obsah) tímto způsobem;
  • Falšování potravin s umělými barvivy, které musí napodobit jejich užitečnost pro určité účely, například přidání zelených barviv na berbivor zvířata potravin, jak se očekávalo, napodobovat vysoký obsah spiruliny nebo jiných řas, kdy je opravdu málo nebo tam nejsou;
  • Obohacení potravinářských výrobků určených k herbivorům, levné produkty zvířat původu;
  • Přidání "výplní", které nahradí užitečné rostlinné výrobky, snadno stravitelné ryby, další produkty rostlinného původu, ale obtížné trávení. Plniva zahrnují mimo jiné: kukuřice, otruby, mouka, mouka, bramborový škrob;
  • "Pokušení" je, že jídlo zahrnuje maso mollusks, korýšů, ryb nebo jiných vodních organismů, když je často pouze zbytky po výrobě (odpady ze zpracovatelských závodů), připomínající mámě (maso oddělené mechanickým). Jídlo dobré kvality obsahuje pouze maso pevných ryb, korýšů nebo měkkýšů (výrobci nepoužívají tzv. Mouku: krevety jídlo, krvejnice, rybí jídlo a t. D.);
  • Přidání pojiv pro potraviny (nejčastěji na potraviny nebo potraviny) je důležitou složkou pro chytání masa vodních živočichů, ale budeme se naučit dobrou kvalitu od špatně přidaných vazebných látek. Vysoce kvalitní potraviny budou obsahovat až 25% těchto produktů;
  • Podle obsahu proteinu v prostředku, a nikoli informace o jeho kvalitě (aminokyselinové kompozice), vyhýbáme se výrobkům, jejichž proteiny se vyskytují výhradně nebo hlavně z obilovin, bramborového škrobu, sójových proteinů (rostlinných proteinů) nebo krve sro.

  Obecně je pořadí složek uvedených na štítku spojeno s procentem těchto komponent v Stern - první složce je poslední - nejmenší. Nicméně, to je často složitější, a nestačí se spoléhat na tyto informace, ale také porovnat seznam ingrediencí s potravinovou hodnotou produktu.

  Například, přinesu složení potravin pro mořské ryby (jak to bylo v ruce) a snažil se "přeložit" to, co nám výrobce opravdu nabízí.

  Složení: Ryby a rybí deriváty, rostlinné výrobky (obsahuje alespoň 8% česneku), rostlinné proteinové extrakty, škeble a korýši, cereálie, řasy (minimálně 3% SPIRULINA), kvasinky, oleje a tuky, minerály (obsahuje zeolit ​​1%) , vitamíny a syntetické vitamíny, mikroelementy, astaxanthin 60 mg / kg barvivo, antioxidanty.

  Výživová hodnota produktu: Surový protein 48%, oleje a tuky 7,2%, surové vlákno (sacharidy) 3%, vlhkost 10%.

  Zaprvé máme ryby a jeho deriváty, to je rybí mouka. Obsah popela nebylo dáno, ale vzhledem k procento živin, poznamenáváme, že máme pouze 68,2%. Tak, v chybějícím 31,8% je přítomno velké množství popela (jinak by výrobce poskytl svůj podíl). Z toho vyplývá, že rybí mouka převládá v naší první složce, a ne pevné rybí maso a pravděpodobně proteiny ve stravě přicházejí hlavně nebo stejně stejně ze třetího produktu v seznamu ingrediencí - extrakty veverky veverku (číst sóju).

  Co je tedy závěr? Jídlo je mírně vhodné pro typická masožravá zvířata (protein převážně rostlinný původ - dát ryby, že rostliny nejsou tráveny, zcela zbytečné) nebo pro typické býložravci (příliš mnoho popelů, jmenovitě předřadní látka, která ryby nevrátí - proto s největší pravděpodobností budou podvyživeni).

  To je důvod, proč stojí za to přečíst štítky pečlivě a pečlivě zvolit sušené potraviny. A nezapomeňte, že ne vždy vysoká cena zaručuje kvalitu.

  Další otázkou je, zda je sušení potravin příznivé. Sušení zahrnuje odpařování vody (až 75%), které na jedné straně vede k některým ztrátám (zejména vitamínům C a ve srovnání s čerstvými produkty) a na druhé straně pomáhá soustředit živiny ve zbývající hmotnosti ( Více proteinů, tuky a sacharidů na jednotku hmotnost než v čerstvém ekvivalentu). A pokud byly suché, bylo by to vynikající potravinářský výrobek. Při krmení ryb je však tento typ krmiva v přímém kontaktu s vodou, který přispívá k praní, alespoň některých živin, zejména zbývajícímu vitaminu C.

  Výrobci nabízejí různé formy / formy sušeného krmiva pro ryby:

  • Vločky jsou typem potravy, které krátce bliká na povrch vody, pak pomalu spadne na dno. Tento typ jídla je určen především pro ryby, které jsou uzpůsobeny k jídlu z povrchu vody nebo horní zóny v akváriu;
  • bramborové hranolky
  • Granule
  • pilulky
  Udostępnij w sieciach społecznościowych:

  Podobny