Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - kolektivní název ryb patřících rodinám makroevy (vědecké. Osphronemidae), jezdec nebo anabasy (vědecká). Anabantidae) a helestom (vědecká). Helostomatidae). Slovo "gourass" sám má jávský původ a ve volném překladu znamená "ryby, vylévají z vody". Široce distribuován v jihovýchodní Asii a na poloostrově industanu. Obývaná malá dobře teplá voda bohatá bohatá na vodní vegetaci, ale zároveň velmi špatný kyslík.

Stanoviště Gourah v přírodním médiu

V přírodě tyto ryby žijí v indo-Malay Zoogeografické oblasti, která se odlišuje o neuvěřitelnou biologickou rozmanitost.

 1. Perla Zástupci druhu byli nalezeni v nádržích největšího souostroví na světě - Malajsky, přesněji na svých hlavních ostrovech - Sumatra a Kalimantane.
 2. Luna - žít v thajských a kambodžských nádržích.
 3. Snake-ve tvaru - jejich stanoviště je distribuováno jižním Vietnamu, Kambodži a východní Thajsko.
 4. Spatřené guras - společné z Indie na uprostřed souostroví.

Na různých územích této oblasti existují různé místní formy gurorů, které se vyznačují barvením. Například na Sumatra, kromě hlavních formulářů, můžete se setkat s modrými dásně. Serpentine Guruurs, kteří preferují žít ve vodách pobřeží oceánu v Srí Lance, se neobjevil na nížinách ostrova sám, ale úspěšně prošel na Karibiku a objevil se v nádržích severoamerického kontinentu.

Tyto stvoření lze nalézt jak ve stagnaci, tak ve vodách. Kromě toho se cítí dobře v malých proudech, velkých řek. A strakaté guroři se podařilo zvládnout cast-přílivovou zónu a ústní vodu sestávající z moře a sladké vody.

Popis

Všechny druhy jsou podobné. Mají velký stlačený ze stran, hřbetní a anální ploutve se táhnou od hlavy k ocasu. Břišní ploutve jsou modifikovány a podobají tenkým nitím. Jsou posetovány citlivými receptory, s nimiž ryby studují okolní prostor. V přírodě pomáhají navigovat mezi tlustými houštinami rostlin.

Charakteristickým rysem této rybí skupiny je přítomnost labyrintové autority - to je něco jako plíce, což je systém kostních desek pokrytých sliznicemi a pronikavené nejmenšími kapiláry. Pomáhá přežít v podmínkách nízkého obsahu kyslíku, pro to ryby periodicky objeví na povrch a vlaštovne atmosférický vzduch. Pokud pokrýváte přístup k povrchu, pak mohou sahrany zemřít.Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Historie Gurara

S doručením tohoto druhu ryb evropských příznivců akvárií vznikly problémy od samého počátku. Na území Vietnamu, Thajska a Malajsie byly umístěny do vodních sudů naplněných na okraj. Ryby dásní však žily v těchto podmínkách maximálně před tím, než sudy s nimi byly umístěny do držáků lodí. Rybáři se pokusili znovu a znovu přivedli živé zboží spotřebitelům, ale výsledkem byl jeden - velikost úlovku. Nechápejte, proč se to děje, lidé léčili gourass do kategorie problému a přestali se šířit po několik desetiletí.

A tady na přelomu století XIX a XX si jeden z Evropanů všiml, že in vivo, tyto ryby čas od času plavou na povrch vody, aby polykat vzduchovou bublinu. Dirigent z Indonésie mu poradil, aby nalije do transparentních vodních nádob pouze dvě třetiny a neumělili je. Díky těmto opatřením během přepravy této strany, ve kterých byly strakaté gurory, nikdo z nich nezemřel. Stalo se to v roce 1896.

Reprodukce guru se také stalo bez problémů, takže se rychle rozšířili mezi evropskými vodami. Na území Ruska byly první ryby tohoto druhu dodány v roce 1912.

Vzhled

Většina druhů gurorů - malých ryb, v akváriu roste ne více než 10 cm. Ačkoli velké typy jsou nalezeny: například serpentin (délka těla 20-25 cm) nebo komerční gurasing (roste až 100 cm, ale akvária hostů jsou velmi vzácné).

Tělo rybí gurasy se točí se stranami a natáhl se. Břišní ploutve se táhne od středu břicha a končí expanzí blízko ocasu. Prsa ploutve jsou reprezentovány dlouhými tenkými vláknami rovnými délce těla a provádět funkci tangingu. Latinské jméno rodu Trichogaster je právě tvořen ze slova "Trichos" - vlákno a "gastr" - břicho. Ve modernější klasifikaci, "gastr" byl nahrazen "podusem" - nohou. Tanganguage knír po ztrátě jsou schopny obnovit.

Dorzální ploutve je jasné znamení, které vám umožní určit polovinu ryb. U mužů, on je silně natažený a špičatý, a u samic - zaoblených.

Barva barev je velmi různorodá a závisí na druhu. Dostatečné velké množství barevného morfu gourase je odvozeno. Muži malovali mnohem jasnější samice. Rybaření zbarvení ryb Guras může sloužit jako příznak nemocí.

Přírodní stanoviště Gourass

In vivo, tyto ryby žijí v jihovýchodní Asii a nedaleko nedalekých ostrovů. A různé typy - na různých územích. Příkladem je některé dásně - nitchets (tyč trichogaster):

 • Perlové stráže preferují Sumatra, Borneo a Malay souostroví.
 • Lunny, - Kambodža a Thajsko.
 • Snidoid, - Jižní Vietnam, východně od Thajska a Kambodža.
 • Skvrnité guroři jsou rozšířené mnohem širší - od Malay Archipelago do Indie.
 • Modrá, - Sumatra.

Současně, guro-nitchets a zástupci jiných rodů gouramis žijí v toku, a ve stálých nádržích, jak velkých i malých, a jejich názory, jako hnědý a spatřený gurara, pocit v zónách příliv a soupeřů řek.Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Podmínky zadržení

Po nákupu ryb se může zdát, že jejich stupnice se vybledly. To není nemoc, ale stres - když jsou zvyklí na nový domov, barva těla se vrátí. Dva týdny nového domácího mazlíčka je lepší zasadit na karanténu, tento postup je důležitý pro zkoumání zdravotního stavu před zahájením společné nádrže.

Tyto akvarijní ryby mohou růst až 15 cm, takže nádrž pro to by mělo být alespoň střední velikosti. Pro pár ryb lze použít akvárium ze 100 litrů. Na vrcholu musí být pokryta víkem, ale ne sklo. Ryby preferují teplou vodu. Je důležité, aby teploty atmosférického vzduchu a vody byly stejné. Čas od času vaše domácí zvířata zachytí vzduch z povrchu vody, takže vůle by měl být mezi víkem a vodní hladinou.

Přípustná teplota vodného média by měla být 22-26 stupňů Celsia, významný snížení teploty poškozuje zdraví. Vodní tuhost do 16 DGH, kyselost 6.0-7.0 ph. Každý týden musíte nahradit 25% vody na čerstvé. Aerace je potřeba, protože zabraňuje organickým oxidačním procesům

Akvárium Gourars miluje hodně vegetace, kde se můžete skrýt. Přírodní biotop připomíná plovoucí rostliny, Yavansky Moss. Je nutné instalovat scenérii tak, aby ryby měli plavat. Vrstvy horních a středních vodních vod - jejich neustálý prostor. Tmavá půda je vhodná jako substrát, osvětlení je s výhodou jasné - 10 cm. Vzdálenost od lampy LB na povrch akvária. Lze umístit do nádrže dřevěných tahů, které přidělují huminové látky, které jsou také užitečné pro zdraví domácích zvířat. Za příznivých podmínek zadržení a pravidelné péče budou ryby žijí 5-10 let.

Sada na obecnou nádrž následuje mírové a malé ryby, které se mohou plavit v dolních vodních vrstev. Predátory, dokonce i malé velikosti mohou nalijí ploutve nebo zničit fyzicky. Vhodné sousedé akvária:

 • Scalari;
 • Barbusa (částečně);
 • Danio;
 • Mallony;
 • Batings;
 • Koridory;
 • Duhovka;
 • Žáci;
 • Labo;
 • Meče;
 • Tetra.

Divoké gourats jsou všežravé ryby, zooplankton, hmyz, někdy rostliny a řasy jíst ve sladkovodních nádržích. Mají trochu úst, takže jídlo musí být rozdrceno. Akvarijní typy ryb mohou jíst živé a zmrazené, umělé krmivo, zeleninové jídlo. Doporučuje se poskytnout můra, trubice, daphny, infusoria, drcené šneky, jemně nasekané dešťové kapky. Někdy můžete přidat listy salátu, krmivo s obsahem SPIRULINY. Dejte potraviny lepší než 1-2 krát denně velmi malé porce, je důležité, aby nedošlo k přetečení, jinak se ryby zdají zácpu.Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Akvárium uspořádání

Akvárium. Pokud jde o výběr velikosti kapacity ve zdrojích, můžete splnit konfliktní doporučení. Někteří autoři doporučují uplatnit otázku ze 100 litrů a věří, že je to víc, tím lépe. Jiní zajišťují, že 40 l je dost pro 2-3 ryb. Držím se zlatým středem a zvážit nejoptimálnější akvárium ze 70 litrů (pro hejno z jednoho muže a tři samice). Pro ochranu před studeným vzduchem a návrhem shora, akvárium musí mít víko, ale ne sklo! Nenechte si ujít ovzduší, což je vitální guraty.

Voda. K vodě jsou tyto labyrinty nenáročné. Existuje názor, že je vaše voda zajistí, hlavní věc není nalijeme okamžitě z kohoutku, ale trochu bránit. Ale stále optimální podmínky jsou teplota 24-27 stupňů (mohou vydržet krátkodobé teplotní rozdíly bez ohrožení zdraví), pH 6,0-7,0 a tuhost ne více než 16. Týdenně vyměňte třetinu vody.

Filtrace a provzdušňování žádoucí, ale volitelné. Aerace by nemělo vytvářet silný proud.

Osvětlení Lepší jasný. Ráno můžete využít přírodní. Ale pokud to nestačí, pak můžete nahradit umělé. 24-hodinová není nutná.

Priming Je lepší zvolit tmu. Řeka oblázky a kameny se hodí dobře.

S Řasy Nepřehánějte to, by měly zůstat prostor pro plavání. Lze použít tři typy řas:

 • ty, které plavou na povrchu, například bohaté nebo ricchia;
 • Ti, kteří rostou na dně, například Moss Yavansky;
 • Ti, kteří vyžadují zakořenění v půdě, například, Kabomb, CryptoKorina.

Výzdoba. Můžete ozdobit akvárium čicháním. Nejsou jen krásné, ale také poskytnou vodu s huminovými látkami, vytváří médium blízké přírodní a udržování zdraví ryb.

Než krmení?

Data Mcourovoy OmeVororous. Suché, živé, zeleninové a zmrzlinové odrůdy potravin neberte problém. Dokonce i případy jsou známy, když byly sklizeny tvarohem, roztavený syrový, poškrábaný střevo, drcený konzervovaný zelený hrášek a válcované maso. Ale zejména se jim líbí můra, tubener nebo Dauche, bohaté na aminokyseliny a protein.

Základní pravidla pro krmení:

 • Guráři mají malou ústa, takže kusy potravin by měly být malé;
 • Je nutné diverzifikovat dietu;
 • Není možné přetékat;
 • Stojí za to připomenout, že tyto ryby mohou zmrazit hladu 1-2 týdny.

Chování

Klidná míra milující ryby, ale to je primárně pravda samice. Muži nejsou příliš přátelští. V sezóně chovu nebo v podmínkách nedostatku prostoru (overpopulace akvária) může dojít k projevu agrese a ve vztahu k jiným druhům. Proto je nejpřijatelnější možností je obsah v akváriu prostoru v poměru jednoho muže pro několik žen.
Stojí za zmínku, že některé druhy, jako jsou makra, se liší v extrémně militantní náladě a obvykle obsahují jeden.Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Chov

Chov gurara je jednoduchý proces, stačí vědět, kdy jsou připraveni na reprodukci, a kde je vyrovnat v období tření. Samozřejmě nejlepší způsob, jak dostat mlhu - vytvořit samostatný tření. Kromě toho v něm teploty do 28-29 stupňů přináší tuhost na 10o, Kyselost vody na pH 6.5-7.0. Několik týdnů před třením musíte krmit pár ryb naživu krmení obsahem proteinu. Několik týdnů po přípravě je žena zaoblená, Caviar se v něm rozvíjí. Dále, výrobci jsou uvedeni do akvária s čistou vodou, ale ne silný. Nádrž musí být plovoucí rostliny, přístřeší. Labyrintský hnízdo šplhá muže, také se stará o ikony. Některé druhy se vyznačují zvláštním chováním prsu, ale často jsou pravidla chovu běžná. Muž staví hnízdo z bublin a rostlin, lepení "design" sliny.

Během tření mohou ryby způsobit zvuky připomínající rachotné nebo pitné žáby. To je důsledek práce labyrintového orgánu v rámci obyvatel. Muž zve ženu v hnízdě a začíná svým tancem, pomáhá se uvolnit z kaviáru. Pak ho oplodňuje a toleruje ho do hnízda, upustil vejce se vrací na místo. Někteří představitelé dásní jsou produkovány 200-300 vajec, hadovitě ve tvaru hada - až 1000 vajec a více. Termín inkubace - od 24 do 72 hodin v závislosti na teplotě vody.

Po tření může žena okamžitě lesit, a nechat muže, dokud zločince pokračují. Nejprve darují obsah žloutkového sáčku, později začne plavat sama při hledání mělké potravy. Spuštění potravin - infusoria, tekuté potraviny pro smažit. Později můžete dát Artemia larvy, ale ujistěte se, že jsou malé. Tabers také potřebují přístup k atmosférickému kyslíku k rozvoji labyrintu orgánu. Rybí ryby se stává ve věku 6-12 měsíců.Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Co je nemocné guros?

Zřídka se děje. Mohou být infikovány z již nemocných ryb nebo trpí kvůli špatné výživě. Pacienti musí izolovat. Nejběžnější onemocnění jsou:

 1. Lymfocytóza. Otevřené rány, uzliny a otoky se objevují na těle, pádu mouce.
 2. Pseudomonóza. Projevuje se jako ztmavené skvrny postupně vředy vředy.
 3. Aeromonóza. Příčinou je přetížení akvária. Symptomy: Potravinářské odmítnutí, spodní péče, přišla měřítka, nafouknuté a krvácivé břicho.

Kompatibilita

Gourats jsou poměrně milující ryby a často mohou být uchovávány ve společných akváriích s jinými druhy. Případy agrese se dějí velmi zřídka. To může být způsobeno individuálními rysy ochrany ryb nebo hnízda během tření. Nejčastěji se bojuje s příbuznými nebo blízkými druhy. Je pozorováno, že kompatibilita je zlepšena v přítomnosti velkého akvária a dostatečného počtu útulků v něm.

Můžete udržet ryby, které preferují měkkou a kyselou vodu: malý haracin (neony, nezletilé, žáci), skalární, apistogramy, sumec (ansisters, corridoros). Můžete se pokusit obsahovat jinými labyrinty, ale ne vždy funguje, může být konflikty mezi rybami.

Je nežádoucí, aby obsahoval s aktivními druhy, jako je Sumatran Barbus nebo Střední Mares. Často dělají zranění ploutví a knírku gurasku.

Je přísně nedoporučuje se dát je do akvárií s velkými africkými a americkými kychlidami, hybridními papoušky, zlatými rybky.

Ryby Gurass lze aktivně používat k boji proti malým šnekům (cívky nebo infuses), což může velmi rychle plavit akvárium a sklizně živé rostliny. Také některé druhy gury jsou neslučitelné s krevetami.

Druhy:

Ve vědecké klasifikaci bylo přiděleno šest druhů guroras, ale mnoho nových odrůd chovných odrůd a plemen došlo pro dlouholeté zkušenosti z akváriích v obsahu a chovu těchto ryb. Zde jsou jen některé z nich.

Líbání

Helostoma Temminkii patří do rodiny Helostomova. Tato ryba je velmi oblíbená u akvárií, protože má úžasný vzhled a neobvyklé chování.

Tato přírodní odrůda je otevřena ve výtěžku v předchozímu století, ale naučili se přijímat potomstvo chovatelů z Floridy pouze v 50. letech minulého století.

Jméno odrůdy přijatá pro své expresivní hlavní a jasně definované rty. Jsou silně vyslovovány a "připraveni na polibek". Kromě toho jsou dva jedinci často spojeni ústy. To znamená, že tyto ryby opravdu políbit, podporující hmaterilní kontakty hierarchie v hejnu.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

V přírodě jsou běžné v Thajsku, Indonésii, Sumatře, Borneo, Java, Kambodži, v jakékoliv mělké nádrže se slabým tokem a bohatou zeleninovou flórou.

Přírodní zbarvení bledě - zelenavě šedý. Rozměry asi 15-17 cm. Struktura rtů je překvapivě také skutečnost, že na jejich vnitřní straně jsou vedlejší zuby, s pomocí které ryby budou škrábat řasy z jakýchkoliv povrchů.

Růžový

Úplné jméno tohoto typu Helostoma Temminkii je růžový líbání, protože to není přirozený vzhled, ale odvozen na základě líbání guroru.

U těchto jedinců, na rozdíl od progenitor, tělo má více kulatý tvar, ale jeho rozměry jsou menší než 12-13 cm. Malování narůžovělé nebo s oranžovým odstínem. Struktura rtů je charakteristická - jsou velká a prodloužená, jako by v připravenosti pro polibek.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Růžové gourats se nosí a nenáročná k podmínkám obsahu, ale jsou stále vysoké pro začínající akvaristy, protože pro každé ryby je nutné asi 100 litrů vody. Ano, a povaha těchto mazlíčků v dospělém státě se nestane příliš mírovým a jejich chov je docela problematický.

Modrý

Trichopodus Trichopterus - obyvatelé jižní asijské a indonéské sladkovodní akatorial. Tento typ dásní lze nalézt v pomalých členech Vietnamu, Čína, Kambodža, Laos, Myanmar, Malajsie, Thajsko, Filipíny, Tchaj-wan, Papua - Nová Guinea, v Seychelách, Namibies, Namibie, Kolumbie.

Pohled má řadu barev Isomorph, některé z výběru.

Omezené velikosti 9-15 cm, je natřen v whiteish modré barvě s nerovným skvrnami. Tam je hnědá přírodní odrůda.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Toto všežravé ryby se vyznačuje skutečností, že parazity hydry, extrémně nebezpečné pro obyvatele umělých zásobníků.

Všechny variabilní odrůdy modrých gurusů mají úzký vztah s divokými předky, takže se liší ve výborném zdraví. Dobře násobit v zajetí.

Lyalius

Trichogaster Lalius o vědecké klasifikaci je také gourass, protože mají labyrinth dýchání a podobnou strukturu těla.

Světlé nenáročné ryby roste až 8-9 cm a je vhodný i pro začínající akvaristy.

Původně se setkal pouze v asijských vodních útvarech, ale jsou nyní společné v Americe.

Těleso a plynule peří je natřeno v barevných prucích od zelenisí na červené a oranžové barvy.

Rybí ryby s jasně vyslovenou hierarchickou strukturou. Dobře násobit v domácí akváriích.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

oheň

Gourats nebo Lyalius Tento druh je odvozen pouze uměle. Růst až 7-9 cm, tělo je namalováno v jasně oranžové hořlavé barvě, skok na zadní modré.

Světlé a nenáročné ryby vhodné pro začátečníky.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Obří

OSPHRONEMUS GORAMY - největší zástupci gurorů rostoucí v přirozeném prostředí až 70 cm, ale v akváriových podmínkách pouze 40 cm.

Zpočátku byl druh nalezen v jižních asijských pomalých nádržích a byl použit jako komerční domorodá populace, nyní je stále nalezena v Jižní Americe a Austrálii.

Omnivorous velké ryby jí i žáby a mrtvé savce.

S věkem na čele u mužů roste tlustý náraz. Barva je světle s tmavými příčnými pruhy, ale s věkem, které vyblednou, a barva se stává monofonní. Břišní ploutve, stejně jako all gourah, filamentin.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Umělý rybolov ryb je široce používán v akváriu s využitím chemických injekcí, ale to významně snižuje délku života jednotlivců a ve vyspělých zemích odsouzených.

Staya ryby, ale v akváriu podmínkách dobře žije v pár mužů. Samci často přicházejí do soupeření mezi sebou, zejména v mladém věku.

Dobře vychován v zajetí, ale potřebujete velký tření.

Zrzka

Osphronemus Latchlavius ​​také patří k gigantickým druhům, a to i v akváriu. Délka dospělého jedince dosáhne 50 cm. Proto je pro domácí obsah požadován zásobník pro 600-700 litrů, a ichthyologové se prakticky nesnaží chovat tento typ gurules v zajetí. Sexuální dimorfismus je téměř úplně chybí a určen podlahou je nemožné, a je velmi obtížné naplnit balíček nejméně pěti kopií.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Ale tento mazlíček se vyznačuje nejkrásnějšími barvami. Barva těla je zelená modrá a na okrajích pláče peří prochází ohnivým kaimem. S věkem se všechny váhy a ploutve mohou stát červeně.

Žije v řekách Asie, Malajsie a Indonésie s pomalým tokem.

Zlatý

Trichopodus Trichopterus - zobrazení výběru vyrobené uměle založené na modrých dásních. PET roste až do 14-15 cm, má bohatou zlatou barvu, je odlišena neprozkoumavostí a jednoduchostí chovu. Stejně jako divoký předek, mohou být tmavé značky na těle.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Miláček

Trichogaster Chuna je pojmenován tak, protože jejich světlé nasycené barvy ve žlutých a stříbrných šedých barvách. A je to expresivní, i když se liší mezi zástupci obou pohlaví, ale muž se stává ještě bohatým v manželském období.

Ryby malé, až 4-5 cm, knír, velmi podobný Lyalius. V umělé nádrži se chová velmi nesmírně a plachově.

Odrůda je rozšířená na Dálném východě. Tato ryba je charakterizována velmi zajímavým způsobem. Vytržená z úst s proudem vody, matoucí v letu nebo z větví, které roste na keře a stromech hmyzu.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Luna

Trichogaster Microlepis je velmi krásný, i když jejich barvy. Malé váhy bílé, téměř transparentní, ale se vyznačuje vysokou reflexní schopností. S slabým světlem, lehkým měsíčním světlem.

Bydlel v nádržích Thajska a nazývají se místní populace papeže Kadi Nang. Poslední slovo označuje "ženu", protože tato ryba na dlouhou dobu považoval za ženské modré guráry. Také se nacházejí ve Vietnamu a Kambodži, v Jižní Američan Mekong.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

S věkem, zadní části ryb získává zelenové tóny a duhovka se začervená. Stejné odstíny mají karmínové muže jedinců, u samic to je bledý.

Neon

Trichogaster Lalius - umělý pohled odvozený chovem. Toto je nejznámější v modifikaci akvária Lyalius.

Tělo malé (7-8 cm) ryb má více zaoblených tvarů, vláknité břišní ploutve jsou uloženy. Hlavní barva je kombinací jasných barevných příčných proužků z tyrkysové a modré až burgundských odstínů.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Mramor

Trichopodus Trichopterus - výběr výběrové odrůdy Guruis získané křížením modré.

Dospělá část roste až do 12-13 cm, má vysoké hladké peří, malované, jako tělo, ve světle modrých tónech se vzácnými tmavými značkami a malým rozptylem bílých skvrn. Barva se podobá mramorový vzor.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Snadno násobit v domácí akváriích.

Mcouropodes

Macropodus Operacularis se také nazývá Paradise Fish, jsou považovány za jeden z nejkrásnějších akvarijních domácích zvířat. Jedná se o obyvatelé jihovýchodní vodní útvary Asie se slabým proudem, jejich domova Thajska, Čína, Vietnam, Kambodža, Japonsko, Malajsie, Tchaj-wan. Druh je dodáván do Evropy v polovině 19. století.

Rostou v umělém zásobníku do 10-11 cm. Liší se špičatým pláčem peří s velkým ocasem. Zbarvení častěji modravě, tam jsou příčné červené pruhy.

To jsou všežravé a vytrvalé ryby, docela agresivně vedoucí v akváriu. Vynásobte snadno, ale mělo by být dodrženo během tření, zejména pro jednotlivce mužů. Muž často, hlídání potomků, dokonce porazí ženu.

Také známé odrůdy:

 • Černý makro. Převáže většinou v Indonésii. Má téměř uhelné tělo s hladkým peřím, odléváním červeně.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

 • Kruh. Tato ryba roste až do 7-8 cm, jeho tělo je také tmavé, lisování do greeny, na paže peří může být červený okraj. Ocas zaobleného tvaru a velmi velký.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Perla

Trichopodus Leerii Nejkrásnější ze všech odrůd gurorů, roste až 10-12 cm dlouhý.

Dostal své jméno pro původní barvu. Hlavní pozadí je lehké nahnědlé nebo načervenalé, malé skvrny perel jsou na něm rozptýleny. Vzorované hranice se táhne na zádech k ocasu ocasu.

Druhy nalezené v minulém století v Asii. Žije ve vodních útvarech s pomalým tokem v Thajsku, Malajsii, Borneo, Sumatra.

Přírodní populace je nyní mnohem snížena, ale masová produkce ryb pro akvárium pracuje v Evropě a Dálného východu.

V domácí nádrže snadno plemeno.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Platina

Trichopodus Trichopterus - selektivní pohled na modré guruury, nikoli obývání v přírodních podmínkách, i když odrůda akvária je nenáročná a kmen.

Domácí mazlíčci rostou na 12-13 cm. Jako divoký předchůdce, ale hlavní pozadí je zasněžené s nažloutlými a stříbrnými odstínem. Zpět, žaludek, krystal peří je silnější než tónovaný, tmavé značky jsou zachovány na ocase a středové linii.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Snakes

Trichopodus pectoralis je velká přírodní odrůda (15-20 cm), žijící v jihovýchodních přírodních vodních útvarech se slabým tokem. Dokončeno v Kambodži, Vietnamu, Malajsii, Filipíny, Indonésie.

Název je určen pozoruhodnou barvou v nažloutlé a hnědé tóny, vzory se podobají hadí kůže.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Tolstogube

Trichogaster Labiosa nebo Labio - malé ryby (asi 9-10 cm) trochu podobá barvám zlatých gurárů.

Zpočátku tento druh přebývá pouze v Asii, ale v 19. století to bylo také běžné v jihoamerických nádržích. Hlavní barva v oranžových nebo nažloutlých hnědých tónech, samčích jedinců s vertikální tyrkysové pruhy. Samice bledá a tažná linka není téměř viditelná.

Mirny vzhled, snadno rozvedený.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Reptat

Trichopsis Vittata - malé guruurs (6-7 cm), obyvatele v pomalých vodních nádržích, Laos, Kambodža, Thajsko, Malajsie, Indonésie, jsou také přineseny do Ameriky.

Hlavní pozadí těla je šedavý nebo hnědý, existují černé podélné linie. Pánské pecifikace fialové s burgundskými značkami.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Dwarcs

Trichopsis pumila se často nazývá poumps. Jedná se o malé ryby (3-4 cm), což je velmi nenáročné a snadno násobit v zajetí.

Tento typ gurara vznikl z Asie, žije v řekách Vietnamu a Thajska, Kambodža a Malajsie.

Bledně hnědý s modravým tumpem, se dvěma podélnými černými pruhy. Přeplněný peří v červených a modrých tečkách. Rozlišovat muže od ženy je velmi obtížný, mužský jedinec je trochu jasnější barvy a další ploutve.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Zamyšlený

Ctenops Nobilis nebo Ktenopsie je velmi nenáročný v obsahu akvária a růst na 9-10 cm.

Obývají indické řeky Gangy a Brahmaputra, se také nacházejí v Nepálu, Bhútánu a Bangladéše.

Velmi militantní pohled s vzorovaným tělem v hnědých a stříbrných tónech s jednotlivými značkami. Pánské jedinci se liší v červeném okraji na ploutvích.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Kapanusi Act

Pseudosphromenus Dayi - velmi klidný a mírový pohled na gururu, rostoucí až 5-6 cm.

V přírodě žije v indických vodních útvarech, většinou v podhůří západního Gat.

Hlavní zázemí těla červenohnědých, existují podélné tmavé pruhy. Na okraji pláče peří je modravá čára. Žena jednotlivci paler.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Parosvromenus

Tento druh guruurů má několik odrůd. Mezi nimi:

 • Temný. Parosvromenus Nagyi roste až 3-4 cm, ale velmi složitý v chovu. Endemický pohled na malajské východní pobřeží. Pánské jedinci jsou velmi světlé a militantní. Hlavní pozadí je nahnědlé dvě pruhy podél celého těla. Ve vzrušeným stavu se muž stává téměř oranžovou a uhlí o alumina s neonově modravými markery. Samice jsou mnohem bledší.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

 • Diassner. Parosvromenus Deissneri je endemický pohled na ostrov Bangka (Indonésie). Roste až 4-5 cm. Podélné střídavé široké pruhy černých a žlutých barev. Plačící peří je také namalován, ale má modré značky. Pánští jedinci jsou stále jasnější během tření. Samice Pale.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Labióza

Trichogaster Labiosa - velmi klidná rozmanitost guruurů. Přírodní oblast - Jižní Myanmar. Povinné podmínky rostou na 9-10 cm. Pánské jedinci jsou o něco větší a jasnější než samice, v modrých a oranžových tónech s šikmými tmavými pruhy.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Pruhovaný

Trichogaster Fasciata se také nazývá plánování pruhované, lamelární goura.

Velmi jednoduchý a nenáročný v obsahu, je snadno násobeno, začínající akvaristy fit. Růst do 8-10 cm může být obsaženo jak skupinou, tak samostatně.

Mají jasnou barvu v oranžových a modrých barvách s pruhy a skvrny. Samice menší a bledé.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Čokoláda

Sphaerichthys OSPHRomenes roste až 4-5 cm, jsou úžasně klidné ceithing.

Rodičovské instinkty jsou na tomto druhu velmi silné a hlavní roli v chovu potomželů v páru je dána matce, i když obvykle bludiště bludiště.

Země pohledu - Jihovýchodní Asie, Industan, poloostrov Maclac.

Hlavní pozadí těla je nahnědlé, tam jsou příčné pásy světelnějších tónů. Na peře mohou být červené značky (záleží na stanovišti ryb).

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Falešné čokolády

Parasphaerichthys Lineatus - velmi malé ryby (2 cm) dostatečně bledé barvy a ne příliš jednoduché v obsahu a reprodukci.

V přírodě, hlavně žije v pomalých nádržích myanmaru.

Tělo je poměrně vysoké, muž v excitačním se stává oranžovou barvou, v klidu - mnohem bledší a ne příliš podobný k opravdové čokoládové gumy.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Obří čokoláda

Sphaerichthys Acrostom dosáhne délky v dospělém stavu asi 7-8 cm, jejich barva není příliš jasná, udržujte je obtížné.

V přírodě, většina nalezená v řekách Borneo.

Tělo je dlouhé a úzké, hlava je špičatá. Pozadí šedé, peří průsvitný, bledý vzor. Během tření se objeví podélný tmavý pruh u mužů.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Belotonsko

Tyto ryby jsou jiné. Nejčastější:

 • Belotonia podpis. Belontia Signata je často označována jako bojovník Srí Lankan ryby pro její militantní charakter. Délka těla dosahuje 12-13 cm. Endemický pohled Srí Lanka. Hlavní pozadí od ruby ​​na skrytou barvu, peří na ocase je nerovnoměrný, převodovka.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

 • Belotonia Haselden. Belontia Hasselti dosáhne 20 cm dlouhé a má velmi nepřátelské hnízdo. View Motherland - velké Sternovy ostrovy, Malajsie, Thajsko. Hlavní pozadí tělesa sněhového mléka s buněčným vzorem, které se v období manželství stává velmi jasným.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Rybářský posuvný

Anabas Testudineus nebo Anabas, stejně jako všechny druhy labyrintů patří do kolektivního jména žijících. Motéka ryb Asie, ale nyní se schází v australských a amerických vodních útvarech.

Tento druh osamělosti a nejvyššího lékaře se může pohybovat na hrudníku a krycí kryty na zemi, pomocí ocasu.

Barva Anabasu je nevyslovená, v jeho vlasti, ryby se používá v rybolovu.

Jednotlivci rostou až 20-30 cm a ženy jsou větší. Hlavní pozadí je šedavé nebo nahnědlé, existují tmavé značky, ploutve a ocasy zaoblené.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Ryby Chameleons

Badis Badis je schopen změnit barvu, jednoduchý obsah.

Oblast pohledu - jihovýchodní Asie, Indie, Pákistán, Nepál, Bangladéš, Myanmar, Thajsko. Vyrůstat až 5-6 cm, variabilní barvu - od oranžové až modré nebo fialové. Barva závisí na podmínkách vodního prostředí. Pánské jedinci jsou větší a jasnější.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Ktenopomas

Několik jejich druhů je známo:

 • Osmstranný. Micricenopoma Fasciolatum Africká odrálka guruurů rostou na 8-9 cm. Hlavní barvou pozadí je šedá nebo tmavě hnědá, na něm je příčné nerovnoměrné tmavé pruhy, peří s modravým tump.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

 • Leopard. Ctenopoma AcutiroStre také žije v Africe. Strakatá barva v hnědých tónech. Vysoké tělo, obrácené ploutve. Růst na 18-20 cm. Je to spíše dravec, považován za podmíněně klidný.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

 • Vynikající. Ctenopoma Acutirstre má také názvy anory Ktenopoma. To je malý (6-7 cm) a poměrně klidná ryba, která žije většinou v povodí Kongo. Pánské jedinci jasnějších samic, vzor se skládá z příčných širokých proužků šedé a oranžové barvy, pokračující a na paže peří.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Ryby Listers

Monocirrhus polyacanthus může mít typ listů padajících na dno zásobníku, takže jsou maskovány z dravců a při lovu jejich obětí. To je složité v zobrazení obsahu a reprodukce, vyznačující se zajímavým vzhledem a návyky.

Motherland odrůdy - Jižní Amerika (Brazílie, Peru, Venezuela, Kolumbie, Bolívie).

Růst až 10 cm. Obsahují tyto domácí mazlíčky lepší jeden po jednom nebo zásilku. Tělo je úzké, žlutohnědé tělo, připomínající barevný trunny dřevěný list. Predátory, docela agresivní, jíst pouze živé jídlo během lovu.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Paradise Ryby Cresses

Malpulutta Kretseri nebo Malpulutta jsou pojmenováni po francouzštině de Skols, který byl právník, ale on byl zapojen do nadšení.

To je endemická Srí Lanka, která prakticky zmizela z přirozeného rozsahu, ale široce rozvedená v zajetí.

Dospělí jedinci rostou až do 3-5 cm, snadno obsažených a násobí.

Muži větší a jasnější samice. Barva je šedavě nažloutlá v nejtemnějším táboře. Peří s modravým tumpem a více nasyceným okrajem.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Acelates

Parasphaerichthys ocellatus také označoval jako oční parasferichtami, trpasličí nebo barmské čokoládové dásně. Velmi jednoduché v obsahu a reprodukci, mírový pohled roste až do 2-3 cm. Obyvatel přírody v Myanmaru, v celé pánvi řeky Iruvadi. Mohou být obsaženy v akváriu jak pro jeden i pár nebo balení.

Související čokoládový guro pohled, podobný barevnému, ale nemám filadious břišní ploutve. Hlava je velká, všechny peří je krátké. Uprostřed těla je černá skvrna ve zlatém loku. Jednotlivci o něco větší než muži, ale bledý.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats Selelatans

Sphaerichthys Selatanensis mají další jméno - Cross Chocolate Gouary. Hlavní pozadí je šedavě hnědavě a vzor křížů tvoří podélné a příčné tmavé pruhy. Délka tělesa dospělých je asi 4-5 cm, v mužských kopiích, na rozdíl od samic, jen mírně zaoblená strana hlavy.

Bydlel v pomalých nádržích Kalimastan, v indonéské provincii Selatana, podle jejího jména a obdržel své jméno.

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Stráže

Sphaerichthys Vaillanti - malé ryby (4-5 cm) s mírovým charakterem a jednoduchým obsahem. Západní regiony Borneo se vyskytují, ale téměř celá přírodní populace je vyhlazena.

Tělo ryb je vysoká, hlava je špičatá, ploutve na zadní straně a kalhoty jsou dlouhé, táhnoucí se v celém těle. V barvě kombinované červené, zelené barvy. Zvláště jasné, na rozdíl od zbytku odrůd, samice se stávají samice během manželského období.

Pánské jedinci jsou vybledlé, šedavě skořice, s koženou taškou pod spodní čelistí.

Gourami Maler

Trichopsis Schaller nosí slavné ryby vývozce Dietrich Malerův ryb, který byl první, kdo tyto jedince dal na evropský trh.

Malers rostou na 4-6 cm, se liší ve schopnosti publikovat zvláštní zvuky a obtížný charakter v manželském období. Zbytek času se chovají docela klidný.

V přírodě, většinou žijí v povodí Mekong v Laosu, Thajsku, Číně, Vietnamu, Kambodža.

Barva závisí na stanovišti může být v modrých nebo žlutých barvách. Pánské jedinci jsou větší a jasnější.

Fotka

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Gourats - perzistentní a nenáročné akvarijní ryby

Pár zajímavých faktů

Čím větší je objem akvária, tím více gurasy.

Je-li tzv. Knír z těchto labyrintů, a přesněji prsa ploutve z nějakého důvodu, jsou odfouknuty, mohou znovu růst.

Jak vidíme, že jsou s jednoduchou v obsahu, krásné a po jejich haggardi je zajímavé pozorovat. Myslím si, že jsou schopni ozdobit jakoukoli domácí nádrž, a to zejména akvárium ventilátorů nováček ryb.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny