Výběr akvarijních ryb

Výběr akvarijních ryb

Drtivá většina druhů odrůd akvarijních ryb není odstraněna odborníky, ale amatérskými akváriemi. Téměř každý akvarista, důkladně zvládl chov určitého typu a začal masové chov, dobrovolně nebo nevědomě se stává chovatelem, zvláště pokud ryby miloval k němu zůstává v jeho domácí nádrži, ne jeden rok a ne jedna generace. Po obdržení četných potomků, akvaristy opustí určitý počet nejlepších z jeho pohledu výrobců s podobnou formu ploutve a malování. Pokud se takové odmítnutí provádí přes řadu generací ve stejném směru, znamení zájmu pro akvaristy nejen přetrvávají, ale také zlepšují. Tato metoda zachování a zlepšování hornin se nazývá Výběr masa.

Masový výběr může být prováděn nevědomě, pokud chovatel nebude sledovat dosažení předem stanoveného cíle, nebo úmyslně, pokud usiluje o určitý standard: zobrazuje například voualehwood s delším, tenkým a průhledným ocasem.

Všiml si mezi dospělé ryby, alespoň jeden, výrazně odlišný od svých bratrů a sestrů, krásnější forma ploutví nebo zbarvení, akvaristy ji nechává na kmene a snaží se potřást s částí opačného pohlaví. Tato metoda chovatelů volání Individuální výběr.

Individuální výběr poskytuje nejlepší výsledky ve srovnání s hmotností, někdy se s ním střídají. Implementace individuálního výběru však není vždy možné, protože je zřídka schopna vybrat pár výrobců - dopravce požadované funkce. Chcete-li ji zajistit, musíte od výrobce dostávat potomstvo, z nichž pouze jeden (muž nebo žena) má žádoucí znamení.

Po obdržení potomků rodičů od sebe navzájem, v první generaci v převážné většině případů, není možné detekovat jeden potomek podobný jeho otci (matku) - dopravce požadovaného znaku.

Pak majitel nové funkce (pokud je to muž), musíte spárovat s dcerami nebo se synové (pokud je vlastník nového znaku žena).

Nosič jednoho nebo atraktivnějších značek pro výběr se nazývá Vynikající výrobce. Čím více generací je možné se dostat z vynikajícího výrobce, výběr potomků v každé generaci nejpodobnějších na jeho předku, tím větší je šance na konsolidaci milujícího znamení. Tato metoda chovatelů volání inbreeding na vynikající výrobce. Pokud vynikající výrobce zemřel, musíte přijímat potomstvo, spárování jeho potomků - bratry se sestrami.

V obou případech jsme nuceni uchýlit se k nechtěnému blízkému chovu - inbreedingu, s důsledky, jejichž důsledky - Inbred deprese (degenerace, snížení rezignace, plodnosti, tempo růstu a t. P.) - Budete muset bojovat, aplikovat speciální chovné techniky.

Výběr akvarijních ryb

Genealogie hlavních odrůd zlatých ryb vytvořených čínskými a japonskými farmářskými farmami (podle Matsui): 1 - Fuka, původní forma, divoký Crucian-2 - Hibun, obyčejná zlatá rybka, jasně červená - 3 - Vakin, japonská zlatá rybka - 4 - RIUUKIN, VOUALEHVOST-5 - ORANDA, Levova hlava (Holandština) - 6 - Yukin, Peacock ocas-7 - Maruko, bez hřbetní fin - 8 - Červený dalekohled - 9 - Tosa- 10 - Calico Motley, Motley Telescope- 11 - Nebeské OKO 12 - Black Telescope - 13 - Nanjing-14 - Rank, Buffalo Head - 15 - SHUKIN (Osaka a Oranda Crossing Option) - 16 - Tetachio, ocelová ryba - 17 - Wawer Ocelová barva - 18 - Kinranshi (odráží se od zády Zadní, světle jako diamant, zlatý plamen je hořící) - 19 - Calico pestray (hybrid wautehehehahoš s pestrikovým dalekohledem) - 20 - Schubunkkinový pestré s červenými skvrnami - 21 - holandský pepř (hybrid holandské lví hlavyOranda s pestretovým dalekohledem) - 22 - Hanofus, kytice na nose- 23 - Osaka, Buffalo Head - 24 - Waton, odvozený přes Crossing Vakinhrukkin

Ilustrace uvedené na obrázku. 202-209, ukázat různé formy zlaté rybky odvozené chovateli, guppies a některé jiné ryby. Vylučování zlaté rybky proběhlo během tisíciletí a výběr Guppies je méně než 80 let (na začátku současného století přinesl do Evropy). Velmi vyrobený chovateli akvária v posledních poválečných desetiletích. Celkové akvaristy stáhli nejméně 200 druhů ryb různých druhů.

Přečtěte si terminologii

Opakovaně jsme použili podmínky výběru, plemene, za předpokladu, že většina čtenářů má tyto koncepty obecně známo. Nyní zvažte podrobněji, jak je chápán podle těchto termínů, pokud jde o například mnoho odrůd dekorativních zvířat, a zejména ryb, jsou považovány za skály a zda většina druhů dekorativních zvířat a ryb není správnější zavolat jako milovníci akvária, ale skupiny plemene, odrůdy nebo odrůd.

Výběr - věda o metodách pro zachování a zlepšování stávajících a vytváření nových plemen zvířat a odrůd rostlin, stejně jako hybridy s potřebnou osobou. Člověk se začal zapojit do výběru po velmi dlouhou dobu - tisíce lety. Teoretický základ výběru - genetika - tvořená jako věda pouze na začátku současného století. Do této doby již bylo odhaleno mnoho plemen zvířat a odrůd rostlin. Mnoho plemen existuje stovky, ne-li tisíce let. Extrémně podmíněně metody používané chovateli k tvorbě genetiky, protože věda se nazývá zootechnický. V podstatě se sníží na intenzivní odmítnutí a nábor pro páry, k největšímu stupni reagujícího cíle. Z genetického hlediska jsou tyto metody vyvinuty metody plně odůvodněné a aplikovány doposud.

Pod plemeno V živočišném chovu se rozumí jako holistická udržitelná (konsolidovaná) skupina zvířat jednoho druhu, obecný původ, který má podobné exteriéry a ústavní, fyziologické a ekonomické značky, přenášené dědictvím. Mezi plemena patří velký počet zvířat, protože pouze podle této podmínky je možné tvůrčí výběr a výběr uvnitř skály zaměřené na další zlepšení.

Počet výrobců dekorativních zvířat, včetně ryb, není tak velký jako hospodářská zvířata. Jejich schopnost předávat své dědičné vlastnosti potomkům není dostatečně přísně kontrolována: v drtivé většině případů, dekorativní zvířata nejsou spolehlivě vysílat své cenné vlastnosti potomků (freaky jsou časté, a při křížení stejného druhu, ale jiná barva nebo formulář v první generaci. Není uniforma na těchto vlastnostech kvalitu a t. P.). Proto ve vztahu k ozdobným zvířatům, včetně ryb, které nejsou podrobeny nutné přiřadit "titul" testování plemene jejich dědičných vlastnostů pod veřejnou kontrolou, přijatelnější podmínky nejsou plemeno, ale Skupina Podody (Prostor), Viyette, nebo Odrůda.

V živočišném chovu pod plemennou skupinou je chápán jako skupina domácích zvířat, vyznačující se specifickými rysy ústavy a produktivity, přizpůsobivost určitým vhodným ekonomickým podmínkám, ale neměla komplex známek chovu zvířat. Skupiny plemene obvykle tvoří tahy, pro které jsou charakterizovány nedostatečné střídání postavy, produktivity, kmenové hodnoty (je nespolehlivá, aby sdělila své cenné vlastnosti na potomstvo). In-hloubkové chovné práce plemenných skupin zlepšují a vytváří vysoce produktové zvířecí produkty z nich.

Termín rodokmenová skupina je velmi těžkopádná a ne pochopitelná: když je zmíněn, myšlenka naznačuje, že to není předložka, ale skupina plemen.

V. S. Cihly (1979) mluví o skalách Zlatých ryb, a ve druhém vydání téže knihy (1987), co bylo dříve nazýváno plemenami, volá odrůdy (závodů), to je vypůjčené podmínky, které nejsou používány v živočišném chovu , ale používán v biologické literatuře. Také působil německý výzkumný pracovník P. Pogtotsky (1974), volání jeho knihy "Zlatá rybka a její odrůdy". Tato okolnost je nutná k objasnění, že biologové se nazývají rasové, odrůdy, odrůdy.

Závod (Z francouzského závodu - rod, plemeno) - ekologicky, chování, a někdy fyziologické a morfologicky oddělené hořlavost jednotlivců (n. F. Reimers, 1988).

Odrůda - Intraspecifická taxonomická kategorie. V zoologické nomenklatuře odrůd, přibližně odpovídá odrůdám. Odrůdy (od lat. Varietas - rozmanitost, proměnlivost) - termín používaný v zoologii k jakýmkoli divizím v rámci typu spojeného s variabilitou - mutace, změnami souvisejících s věkem, geografická variabilita (biologický encyklopedický slovník, 1986). Dále. Cihly (1987) a p. Pogtotsky (1974) Budeme spolu s hospodářskými zvířaty používaným termínem, skupina plemene platí synonyma druhy a odrůdy, které jsou podle našeho názoru více použitelnější pro dekorativní zvířata, jejichž chov, které amatéři jsou zapojeni a ne profesionálové.

Odvozené odrůdy dekorativních ryb někdy jsou tak rozdílně na rozdíl od sebe navenek, že nezkušená akvaristka je přijímá pro ryby různých druhů. Například ventilátory akvária jsou často zavádějící, čelí odrůdám (odrůd) zlaté rybky a zvažují různé typy černých dalekohledů a Oradd nebo běžných zlatých ryb. Stejný zmatek nastane, když klasifikace Barbus a tsichlid jsou z jezer Malawi: a tanganic, dávat interspecifické hybridy.

Kde začít výběr ryb

Plemeno, plemeno skupiny - to jsou výsledky lidské práce. Propuštění živočišných plemen se začal dlouhodobě zapojit, když zkrotil první zvířata - tisíce lety. Pokud mluvíme o rybách, můžeme předpokládat, že zlatá ryba byla domestikována v době Konfuciusu (551-479). na N.E.) a v období dynastie Ming (1368- 1644) - několik set let před otevřením g.Metende zákonů genetiky - byly vytvořeny téměř všechny prototypy moderních druhů zlatých ryb. Naši předci neuspěli bez úspěchu s novými odrůdami zvířat během stovek a tisíc let, tedy dlouho před narozením genetiky.

Drtivá většina druhů odrůd akvarijních ryb je odvozena a pokračuje ve výstupu s akvaríemi, málo nebo ne všichni obeznámeni se základy genetiky. To však nevypadá z toho, že pro chovatele akvária neexistuje žádné znalosti základních zákonů obecné genetiky. Naopak, použití je může výrazně usnadnit a urychlit práci na přivedení nového druhu. Proto akvaristé, kteří chtějí vážně zapojit do výběru ryb, je nutné dodržovat literaturu na obecné genetice, genetice populací a soukromé genetiky ryb.

Studium genetiky pouze na knihy neomaluje a přináší malý přínos. Abychom pochopili své zákony, naučit se je používat ve své práci, musíte držet řadu přechodů a na vlastní zkušenosti, abychom se ujistili, že spravedlnost nejméně tří zákonů. Mendel. Ale trvá to čas, ale chcete přinést nové plemeno co nejdříve. Můžete poradit akvaristům, aby zahájili svou práci, aplikovanou první metody, které lze nazvat podmíněno Zootechnický nebo biotechnický, Zvýraznění současně několik (2-3) alespoň malé akvária pro genetické experimenty.

Zvažte zootechnické metody výběru, které lidé vedli před tvorbou genetiky jako vědy a pak - jeho genetické základny. Takový řád prezentace je vhodná a proto, že soukromá genetika většiny akvarijních ryb byl ještě studován, a je užitečné naučit se, jak identifikovat rysy dědictví těch, kteří mají zájem o známky zájmu.

Začněte pokusy přinést nové odrůdy ryb před tím, než chov zájmu pro akvaristy zvládne, není to vhodné. Pouze zvládli chov, se seznámil se se známými milenci a na trhu pro odrůdy tohoto druhu, můžete si dát cíl - standard. Mentálně je třeba reprezentovat malbu, tvar těla a ploutve ryb nového plemene. Je to hezké i takové, ještě stávající ryby.

Sada gól by měla být reálná: je nutná záruka, že v jeho ekonomice nebo jiní milovníci budou moci vybrat výrobcům s nezbytnými znaky. Je zbytečné, aby se pokusil přinést novou, například zvětralé plemeno, pokud má amatér s jedinou rybou s vellegovým ocasem. Někdy při hledání původního materiálu, chovatel spotřebovává ne jeden měsíc, pravidelně navštěvuje obchod se zvířaty, trh ptáků a dalších akvaristů.

Nejčastěji musí chovatel stanovit dva úkoly:

jeden. Zachování a zlepšování dostupných plemenných skupin. Upevnění označení zjištěných z jednotlivců nebo částí jednotlivců stejné odrůdy.

2. Odstranění nových forem, pro které potřebujete kombinovat známky dvou nebo více typů: Například v jednom druhu chovatele se mi líbil velikost těla ryb, v druhé barvení, ve třetími - forma ploutve.

V převážné většině případů je snazší vyřešit první úkol, takže je lepší začít experimentovat z ní. Úspěch poskytne vytrvalost, obětavost, pozorování a trpělivost. Je třeba si pamatovat, že aby odstranil novou odrůdu, je nutné růst několika generací, měsíce jsou ponechány na to, a někdy i roky tvrdohlavé práce v jednom směru. Nespěchejte a s neplodností okamžitě změnit pokyny a cíle výběru. Pokud změníte cíle - není nutné očekávat úspěch. V nepřítomnosti výše uvedených vlastností pro výběr je lepší nebrat.

Zlepšení stávajících odrůd

Pokud se začínajícího šlechtitele naučil, jak chovat svůj druh ryb, může posílit jeden z plemenných skupin. Po obdržení potomků ze stávajících výrobců je možné identifikovat známky, že je žádoucí opravit a posílit a vady, které jsou žádoucí zbavit se.

Aby se naučili dědičné rysy dostupné odrůdy, je nutné získat alespoň dvě generace. Dalším úkolem se stane odmítnutím nevyhovujících požadavků (velmi odlišný od standardu), jednotlivců a tvorby (výběr) párů výrobců, k největšímu rozsahu příslušných požadavků reference. Čím více výrobců splňují požadavky reference, tím snadnější je dosáhnout úspěchu ve výběru.

Neměli byste se snažit používat při chovu příliš malých a velkých, hrubých (na tvaru těla) a nemotorné ryby: nejčastěji takové pokusy jsou odsouzeny k neúspěchu. Musí se zaměřit na médium.

Je důležité usilovat o skutečný cíl - konsolidovat označení, které byly pozorovány opakovaně. Poprvé posílit lépe Dominantní (dominantní) příznaky a Recesivní (potlačené) - účelně kultivovat v následujících generacích (dominantní značky se projevují při přechodu v první generaci a recesivní - ve druhé). Je lepší vybrat si ty producenty, kteří obzvláště ukazují individuální značky, a ti, kteří mají více známek, které splňují cíl, i když ne všichni z nich obdrželi plný rozvoj.

V převážné většině akvarijních farem, počet výrobců (žen a samců) účastnících se reprodukce (násobící část obyvatelstva) je omezen na několik párů nebo v nejlepším případě desítky párů patřících k druhům. V průměru například ženská Guppy pro jeden vrh přináší 30 smažit (15 mužů a 15 žen). Za účelem získání měsíční a růst asi 500 kopií. (muži a samice) Guppy, musíte mít více než 15-20 párů výrobců. S tak malým množstvím násobící části je blízký chov je nevyhnutelný (párování rodičů se potomky, bratři se sestrami) - inbreeding, vedoucí k inbred deprese (degenerace), která je vyjádřena při snižování životaschopnosti, míry růstu a konečnou velikost potomků, účast deformit, snižování plodnosti, neplodnosti, vzhledu jiných nežádoucích důsledků. Většina icometrů pro získání 0, 5- 1 tisíce. EKS. Potomci dost 2-5 párů dobrých výrobců.

Čím menší je počet aktuální části obyvatelstva, tím těžší je omezit škodlivý účinek blízkého chovu, čím silnější je inbrední deprese se projevuje. Současně vedení výběrové práce s nevyhnutelností je úmyslně uchýlit se k nejblíže příbuznému párování typu Brattentra, otce a t. D. Výběr pro další ředění párů, které nesou podobné značky, také často vede chovatele v bezvědomí. To lze do určité míry vyhnout, pokud v chovu ryb dodržovat specifický systém, znát výrobce rodokmene. Mluvte o tom poněkud později.

Na rozdíl od inbridengu Heterozis, nebo hybridní síla vede k nadřazenosti hybridů pro řadu značek a vlastností přes rodičovské formy, která je vypracována ve zlepšování stavu zvířat, zvyšují míry růstu a konečných velikostí, životaschopnosti, plodnosti a t. D. Zpravidla je heteróza charakteristická pro hybridy pouze první generace získané při překračování nestandardních forem: různé odrůdy, linie a dokonce druhy. V dalších generacích (překročení hybridy se vzájemně) je jeho účinek uvolněn a zmizí.

Vyloučení nebo alespoň omezit stupeň projevu inbrední deprese, je nutné se snažit vyhnout se v dostupných limitech blízkého chovu. Ale jak to udělat? Koneckonců, problém boje proti inbrední deprese je jedním z nejtěžších problémů nejen akvárium, ale také zemědělství průmyslových ryb.

Aquarius lze doporučit dva způsoby, jak omezit inbrední deprese:

jeden. Zvýšení počtu násobení části obyvatelstva (páry výrobců) na požadované limity, obsah všech společně pro přísné náhodné párování. V tomto případě by měl být počet mužů a žen stejný. Podle většiny výzkumných pracovníků by měl být počet jednotlivců účastnících reprodukce odhadnuty stovkami kopií. R. R. Stickie (1986), odkazující na x.L.Kinkid (1976, 1977) a označující menší počet výrobců (50-100, ale ne méně než 25 párů), je uvedeno, že v tomto případě není inbreeding zcela vyloučen. Chcete-li bojovat proti tomuto fenoménu, je třeba pravidelně získat nové výrobce. Využití této metody omezuje možnost přísného odmítnutí jednotlivců, které nesplňují požadavky chovatele.

2. Ředění nad řádky. Čára - skupina souvisejících jedinců charakterizovaných určitými známkami, které neustále reprodukují v řadě generací. Zároveň je genotypní homogenita řady genů ovládajících tyto znaky znamenají.

Pro získání silného potomku, je nutné obsahovat a systematicky používat alespoň dva linka likvidačních výrobců. Ale nejvzenější, podle p. R. Stickie (1976), je střídavý přechod tří řádků. Stupeň inbreedingu je poněkud menší než s náhodným párováním. Takové schéma řeší problém nahrazování výrobců vznikající při použití pouze dvou chovných linek. Minimální počet párů výrobců v tomto případě neuvádí. Pro všechny pravděpodobnosti může být malá.

Střídavé linie se získají oddělením zvířat, které poskytují potomstvo, do tří skupin A, B a C. Během každého období párování mužské čáry a překračujte linie linky v řadě Males in - se samicemi čáry C, Males Line C - se samicemi.

Chcete-li zaručit plánovanou křižovatku, musí být každá linka udržována samostatně. Pro vivigiální ryby, s výjimkou toho, abychom oddělili páření mužů a žen.

ČáraŘádek B
Generace
Čára
0

jeden

2

3

4

Výběr akvarijních ryb
Schéma střídavého tří řádku pro snížení inbreedingu v populacích ryb

S jakýmkoliv chovným systémem, jeden z nejdůležitějších bodů v práci chovatele, bez ohledu na to, zda se snaží zachránit nebo zlepšit svou skupinu plemene nebo stáhnout nový, je odmítnutí mužů a žen, které nesplňují požadavky Odkaz (SET) a výběr nejlepších výrobců pro další chov (na kmene). Ve většině případů je vhodné během celého období odmítnout pěstování mužů a žen. V tomto případě se výběr párů [výrobců vyrábí na konci rostoucího období od zbývajících ryb, které nestojí v defektech očí.

Během výběru druhů ryb, které vyslovily značky (například Guppies), volba žen je mnohem jednodušší po obsahu mužských pohlavních hormonů v roztoku (například v roztoku methyltestosteronu) pod vlivem, který Některé nejsou viditelné za normálních podmínek. Důsledek s ženskými sexuálními známkami barvy a ploutve.

Hormonální zpracování žen některých ryb usnadňuje práci chovatele, snižování rozsahu práce na skenování výrobců potompingem. Ale protože daleko od vždy nejlepší na fenotypu (externí značky) výrobci jsou schopni poskytnout stejné dobré potomstvo, nejkrásnější metodou výběru výrobců je posoudit je kvalitou potomků. Za tímto je spermie jednoho samce naočkován kaviárem několika ženských potomků přijatých od různých samic, pěstovaných odděleně. Tato metoda je nejúčinnější, ale velmi pracná a vyžaduje použití velkého počtu akvárií.

Obecně platí, že má pouze 2-3 akvárium, je vzácné spoléhat se na úspěch při provádění chovné práce, a to i v nejjednodušší verzi, omezit zlepšení pouze jedné skupiny plemene.

Odstranění nových odrůd

Když je zdrojový materiál vybrán, pokračujte k přechodu žen a mužů z různých skupin plemene. Zde byste měli opakovat, že výsledky získané pouze v jedné první generaci nejsou uvedeny ve většině případů, protože v první generaci se objeví pouze dominantní funkce. Počínaje první generací, pevné a stávají se znatelnými pouze známkami uvedenými s mužskou podlahou, jasně jdou od otce do syna generace do generace. Konsolidovat značky, které nejsou spojka s podlahou nebo obdivovány s ženským sexem, stále existuje více práce a bude trvat několik generací růstu.

Hlavní typy křížení, doporučené při chovné ryby
V.S. Cihla (1987)
Reprodukce-
jízdy
PodnikUniknout-
tore
Alterna-
Tive
PAXBAXBAXBAXB
Výběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních ryb
FjedenFjedenOsfjedenFjedenXbOsfjeden
Výběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních ryb
F2F2Osf2bF3bXbF2bXb
Výběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních ryb
F3F3Osf3bF3XbOsf3b
Výběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních rybVýběr akvarijních ryb
P - generace rodičů-
Fjeden, F2,F33 - první, druhé, třetí generace

O hmotnosti a individuálním výběru, stejně jako inbreeding na již zmíněném výrobci. Nyní se zastavíme na jiných speciálních typech křížení.

Při odstraňování nových odrůd, různé druhy křížení. Hlavní komponenty jsou vstupy, úvodní, absorbující a alternativou.

jeden. Reprodukční přechod se vztahuje, když je nutné kombinovat mnoho užitečných příznaků obou zkřížených odrůd. Takový přechod vyžaduje velmi pečlivý výběr ve všech hybridních generacích (pod výběrem v tomto případě je chápán jako odmítnutí a výběr výrobců pro další chov).

2. Úvodní přechod se používá, když chcete zavést jednu nebo málo známek dalšího variete do odrůdy. Každá generace hybridních křížů recipluje s jednotlivými odrůdami (vlastní) odrůdy. Zároveň je nutné udržet pokolení návratových hybridů, které mají původní znamení booster. Pokud je tato funkce určena jednou nebo málo dominantních genů s jasným projevem, problém zachování požadovaného atributu je vyřešen relativně snadno. S recesí genů a ještě více s polygenem (definovaným mnoha geny) dědictví, nebezpečí ztráty životního stylu zesilovače je velmi velký.

3. Absorbující přechod v charakteru vypadá jako úvodní. Po počátečním přechodu dvou typů vložili řadu vratných přechodů, ale hybridy re-kříží s jedinci zlepšování plemene a nejsou k dispozici (vlastní) druhy.

Úvod (absorbující) a reprodukční přechod se často spojuje.

4. Alternativní (střídavý) křížení, podle. S. Kirpichnikova (1979, 1987), umožňuje většinou se vyhnout inbreedingu, když kombinace známek dvou odrůd. Střídavý přechod hybridů s vlastnostmi dvou odrůd doprovázených výběrem nezbytných kombinací značek. Po 3-4 generacím je alternativní přechod nahrazen reprodukčním, protože jinak je obtížné dosáhnout stabilizace známek nové hybridní odrůdy.

Neměli byste zmást soukromého (průmyslového) přechodu - získání zajímavých hybridů první generace s odstraněním nejen nových plemen, ale i odrůd. Takové hybridy mohou být velmi atraktivní, aby se staly výzdobou akvária, ale nemohou být identifikovány s výsledky dokončené práce na odstranění nového plemene nebo odrůdy. Ve většině případů je to v podstatě použití heterózy, projevené pouze v jedné první generaci.

Odstranění nových forem překročením různých hornin stejného typu, který byl diskutován výše, se nazývá intraspecific, na rozdíl od interspecific a interdonous kříže.

Na rozdíl od savců, nejen interspecific, ale také mezitěné ryby hybridy jsou někdy plodné, proto hybridizace je jedním ze slibných metod pro odstranění nových druhů. Stačí říci, že všechny barevné meče byly získány přes křížením mečů a pecilátů (X. Helleri X X. Maculatus). Akvaristy této metody odstranění nových forem dekorativních ryb platí jasně nedostatečnou pozornost. Chtěl bych doufat, že hybridizace a soukromý přechod v budoucnu zabírá hodné místo v praxi zemědělství akvarijních ryb. Konec konců, pro milovníky dekorativní akvária, lhostejné čisté nebo MILF, plodné nebo neplodné ryby zdobí jejich akvárium.

Závěr, další, poslední, rada. Pro úspěšnou výběrovou práci je nutné udržet deník pozorování, ve kterých se zaznamenává všechna zajímavá pozorování, případy a změny vyskytující se v akváriu. Kromě toho potřebujete provést deník transplantací a zaregistrovat se v něm kdy, kolik az místa, kde jsou ryby vysazeny v konkrétním akváriu s uvedením jejich původu. Kromě deníku transplantací pro každé akvárium dobře pověsit znamení. Slaví se v něm: Datum přistání, jaký druh ryb je zasazen, termíny tření, kolik bláznů se narodilo a t. D. Toto je provozní informace. Desky mohou být přeneseny spolu s rybami z jednoho akvária na druhou. Je to také nezbytné, pokud je to možné, více informací provádět zjednodušený výrobce rodokmenu (ženy a muže). Dělají záznamy o původu ryb s krátkou charakteristikou hlavních značek (formy fin, hlavní a nátěrové barvy a t.P.) Kdo se vypustil (ženský nebo mužský), kolik potomků data přijetí vrhu, charakteristika potomků a t. D.

Při demontáži nové odrůdy se doporučuje udržet zvláštní časopis, ve kterém je zaznamenávat plán posunutí, charakteristika počátečních skupin plemene, výsledky přechodů, "významná" data.

Samozřejmě, že tyto položky mají spoustu času, ale poté bude vyplatit. Taková "zavazadla" pomůže vypracovat svou vlastní představu o povaze dědictví jednotlivých značek, což výrazně usnadní práci na odstranění nových druhů, ušetří z chyb, jejichž korekce někdy listí, mnoho Více času než na nahrávkách.

Genetické základy výběru

Genetika - věda o dědičnosti a variabilitě živých organismů a metod řízení. Základem dědičnosti dědičnosti byl legitimně našel. Mendel při překročení různých odrůd hrášku (1865), stejně jako mutační teorie X. De Freiza.

Jak již bylo zmíněno, akvarista, který se rozhodl zapojit se do výběru ryb, je žádoucí znát základní zákony obecné genetiky a seznámit se s privátní genetikou ryb. Zákony obecné genetiky jsou spravedlivé pro všechny typy rostlin a živočichů, včetně osoby a soukromé genetiky studuje vlastnosti přenosu dědictvím různých znaků určitého typu. Můžete hovořit o soukromé genetice zlaté rybky, makra, guppy a t. D. Vzhledem k tomu, že soukromá genetika převážné většiny obyvatel našich akvárií byla studována velmi slabě, chovný akvarista musí studovat rysy dědictví známek zájmu zájmů svých domácích zvířat. K tomu je minimálně, je nutné znát základy obecné genetiky a být schopni používat nejjednodušší způsoby hybridologické analýzy.

Nejprve obnovit v terminologii paměti.

Gen - dědičný faktor, hmotná jednotka dědičnosti zodpovědný za tvorbu znamení. Část chromozomů. Ovládání tvorby proteinů (enzymy a další.), geny řídit všechny chemické reakce těla a definují tak jeho označení.

Podepsat - nějaká samostatná kvalita těla, ve které může být jeden organismus odlišit od jiného.

Dědičné znamení - příznaky, v normách, které jsou inherentní u jedinců tohoto druhu nebo nově vzniklé v důsledku změn genotypu (mutace) a reprodukováním v reprodukci ve všech následných generacích.

Mutace - zděděné změny v genetickém materiálu, náhlé, přírodní nebo umělé způsobené, vedoucí ke změně určitých známek těla. Je to mutace, které poskytují hlavní materiál pro přírodní a umělý výběr, jsou předpokladem pro evoluci v přírodě a odstranění nových odrůd zvířat a rostlin.

Získané znamení (úpravy) - známky, které chybí v předcích tohoto jediného a získaných orgánem během svého individuálního života. Získané značky nejsou spojeny se změnou v genotypu, takže žádné potomstvo není zděděno. Vzniknou pod vlivem specifických podmínek prostředí. Limity těchto změn jsou řízeny genotypem.

Známky kvality (Alternativní, oligogenní) - značky řízené jedním nebo málo genů, jejichž působení je jasně úmyslné z působení nevymajících faktorů. Rozdíly v kvalitě vlastností jsou nastaveny přímo pozorováním nebo srovnáním, bez měření nebo vážení. Oni mají přerušenou variabilitu a jsou popsány na principu "jíst-ne" - například červené, modré pouzdro v mužské guppy - má skvrnu na hrudi nebo ne a t. D. Stupeň projevu kvalitativních prvků je téměř nezávislý na dopadu životního prostředí.

Známky kvantitativního (měřeno, polygenní) - znaky geneticky řízené celkovým působením velkého počtu genů (polygen). Kvantitativní funkce mohou získat digitální výraz, který může být instalován nejen oční oko (velké, malé), ale také vážením, počítáním. Vzhledem k polygenním řízení a velkou variabilitě modifikace pod vlivem vnějšího prostředí mají kvantitativní funkce kontinuální variabilitu. Mohou být popsány na principu "více či méně", to znamená, že stejná vlastnost inherentní v různých jedinců nebo formách mají jiný výraz výrazu. Mezi kvantitativní funkce patří plodnost ryb, počet paprsků v ploutvích a dalších. Projevnost kvantitativních funkcí je do značné míry závisí na podmínkách vnějšího prostředí (teplota, povaha výživy a t. P.).

Podle povahy dědictví mohou být značky rozděleny do dominantního a recesivního.

Znamení dominantního - znamení dvojice opačných značek (např. Barva ryb, zvláštních jedinců), projevených v heterozygotních jedinci kvůli potlačení dominantní alely (a), která určuje vývoj dominantního znamení, recesivní alely (a) ) Zodpovědný za projev opaku - recesivní. Například, divoká šedá barva guppie dominuje světlo.

Podepsat Recesivní - znamení, které se projevuje v heterozygotním jedinci kvůli potlačení působení recesivní alely (a), která řídí vývoj recesivního označení působením dominantní alely (a) stejného alelického páru. Recesivní podepsat se projevuje pouze v případě, že kontrola recesivní alely je v homozygotním stavu. Například albinismus (červené oči, nedostatek tmavého pigmentu) je recesivní u všech zvířat, včetně ryb.

CodeCzancy - účast obou alel při určování charakteristiky heterozygotního jedince dominance.

Genotyp - kombinace alel genových nebo genových skupin, které kontrolují analyzovanou funkci v daném těle (v tomto případě, neproduktivní část genotypu působí jako genotypní prostředí). Genotyp řídí vývoj, strukturu a životně důležitou aktivitu těla, tj. Kombinace všech známek těla - jeho fenotyp. Jednotlivci s různými genotypy mohou mít stejný fenotyp, takže je nutné provést genetickou analýzu, aby se stanovil genotyp těla, například analyzující přechod. Jednotlivci se stejným genotypem v různých podmínkách se mohou od sebe lišit povahou projevu značek (zejména kvantitativních), to znamená, že se liší fenotypem. Genotyp tak určuje možné způsoby, jak rozvíjet tělo a jeho jednotlivé znaky v interakci s vnějším prostředím (například girardinus, pěstované při nízkých teplotách, ukazuje se, že je tmavší její bratry a sestry žijící při vyšších teplotách).

Fenotyp - soubor všech známek a vlastnostech jednotlivců, které jsou vytvořeny v procesu interakce mezi genotypickou strukturou (genotyp) a vnějším způsobem. V fenotypu nejsou realizovány všechny genotypové schopnosti a je to pouze určitý případ realizace genotypu v konkrétních podmínkách. Dokonce i mezi jednorázovými dvojčaty, které mají plně identické genotypy, můžete identifikovat znatelné fenotypové rozdíly, pokud se vyvinuli v různých podmínkách.

Alleli (Alleraphs, alelické geny) - formy stavu stejného genu, umístěného v homologních oblastech (lokus) homologní chromozomy a kontrole vývoje alternativních funkcí. Dvě alely v diploidních organismech nemůže být v jednom gametě. Alella - jeden z možných konstrukčních stavů genu - určuje vývoj stejné charakteristiky těla. To se vyskytuje s jakoukoliv změnou struktury genu v důsledku mutací nebo na úkor intragenické rekombinace (možný počet alel každého genu je nesčetný). Přítomnost alelických genů způsobila fenotypové rozdíly mezi jednotlivci.

Gameti - Zralé samčí spermií a samice (vaječné buňky) Sexuální buňky obsahující haploid (polovina) v důsledku redukce meize číselného chromozomu.

Zygotes - hnojené vaječné buňky. Pokud obyčejné, snížené gamety sloučit, Zygote má dvojité (diploidní) chromozomové číslo.

Gomosigot - diploidní buňka nebo osoba, jejíž homologní chromozomy nesou stejné alely jednoho nebo jiného genu.

Heterosigot - buňka nebo jedinec, ve kterém homologní chromozomy nesou různé alely (alternativní formy) jednoho nebo jiného genu.

Seznámení s výše uvedenými výrazy umožní ve více komprimované formě stanovit tyto zákony genetiky, které jsou užitečné pro odvolání aquarist, který se rozhodl zapojit se do výběru ryb. Nyní se obrátíme na zvážení hlavních zákonů genetiky.

P-rodičeVýběr akvarijních ryb
Gameti
F1 - první generace
Schéma ilustrující jednotnost hybridy první generace: A - dominantní gen - recesivní genovitý kruh - dominantní fenotyp (divoká barva) - světelný kruh - recesivní fenotyp (albinos)

Zákon jednotnost hybridů první generace (První zákon g. Mendel) tvrdí, že potomstvo první generace z kříže stabilních forem, které se liší v jednom atributu, má na tomto základě stejný fenotyp. Ve stejné době, všechny hybridy mohou mít fenotyp jednoho z rodičů (plné dominance) nebo meziproduktový fenotyp (neúplný dominance), navíc hybridy mohou ukázat známky obou rodičů (kódování). Tento zákon je založen na skutečnosti, že při překročení dvou homozygotních forem forem (AA a AAS) jsou všechny jejich potomky stejné v genotypu (heterozygotes - AA), a proto na fenotypu.

Tento zákon můžete ilustrovat následujícím způsobem: Pokud překročíte rybu jakéhokoliv druhu, který má divoké zbarvení, s rybami stejného typu - Albino (hlavní znamení Albino - červené oči, ani bílý jedinec s červenými očima nemůže být považován za albín), pak v první generaci dostaneme každého, aniž bychom odstranili potomky, které mají dominantní divoký zbarvení. Pokud v první generaci části potomků - albinos, pak rodič, který měl divokou barvu, byl heterozygoten.

Albinismus u všech druhů zvířat recesivních. A když se křížení s dominantou, stejně jako všechny recese, se může objevit pouze ve druhé generaci.

Přechod je označen v genetice znamení násobení (x). Při psaní schéma přechodu je obvyklé dát ženské sex. Žena Paul je znamení 9 (zrcadlo Venuše), muž- (štít a kopí Marsu). Parentální organismy vzené do křížení jsou označeny dopisem. Potomstvo z křížení jiných jedinců s různou dědičností se nazývá hybrid a samostatný individuální - hybrid. Hybridní generace je označena písmenem F s digitálním indexem odpovídajícím sekvenci hybridní generace (Fjeden, F2, F3 a t.D.). Hybridy odvozené od překročení jednotlivců lišících v některých funkcích, ale související s jedním typem se nazývají intraspecifikace (někdy s Metisem nebo Blueas). Dálkové hybridy, ke kterým došlo od křižovatka jednotlivců z různých typů a porod - respektive, interspecific a interhove.

Gamety f1Výběr akvarijních ryb
F2
Diagram ilustrující právní rozdělení značek v potomcích druhé generace (F2). Albinos (AAS) a homozygotní jedinci s divokou šedou barvou (AA) tvoří 25% celkového množství hybridů a 50% - šedé heterozygotů (AA)

Zákon rozdělení (druhý zákon g. Mendel) uvádí, že při překročení hybridů první generace mezi sebou mezi hybridy druhé generace v určitých vztazích se jednotlivci objevují fenotypy počátečních rodičovských forem a hybridy první generace. V případě úplné nadvlády je 75% detekováno dominantou a 25% s recesivním znakem, tj. Dva fenotypy v poměru 3: 1. S malým počtem jednotlivců ve druhé generaci na teorii pravděpodobnosti z těchto vztahů mohou být pozorovány významné odchylky. Pokud například potomci pouze 4, nemusí být žádný albino (AA).

Významné odchylky od těchto poměrů mohou být pozorovány, pokud životaschopnost humys a Zygot všech typů non-etinakov. Například albinos jsou méně životaschopné ve srovnání s jedinci majícími divoké genotypy, mohou být podstatně nižší, než se očekávalo výpočtem.

V případě neúplné dominance a Codeminace 50% hybridů druhé generace (F2) Mají hybridní fenotyp prvního generace a 25% fenotypů původních rodičovských forem, tj. Došlo k rozdělení 1: 2: 1.

Druhý zákon je založen na pravidelném chování dvojice homologních chromozomů (s alely A a a), což zajišťuje tvorbu dvou typů hybridů v hybridech první generace, v důsledku toho, že jednotlivci tří možných genotypy jsou detekovány mezi hybridy druhé generace: 2AAA: 1AA.

Specifické typy interakce alel a dávají rozdělení podél fenotypu v souladu s druhým zákonem. Mendel.

Abychom lépe pochopili podstatu prvního a druhého zákona. Mendel, dáváme příběh slavné genetiky, akvaristického fedora Mikhailovich Polkanova (1970). Nějak objevil v rybími moskevské zoo mezi obvyklými barbuses satrantů tří albinos se zlatým tělem, červenými očima a sotva průsvitné tmavé pruhy. Hlavní příznaky albino-červených očí a neschopnost produkovat tmavé pigmenty. Zmizel zcela nebo téměř úplně (neúplný albinismus) černá barva a ryba se stala světlem bez černých pruhů a skvrn, žlutých, zlatých, světle zelených, bílých. Fyodor Mikhailovich vzal albinos na sebe a zvedl. Všichni byli muži. Překřížil jeden z mužů s obvyklým, ne zlatým, ženským. Teoreticky bylo možné očekávat tři různé typy dědictví. Všichni potomci ze změněných ryb (v tomto případě, od Albino) z dohledu by se mohli změnit. To by znamenalo, že změněný znak je dominantní. Druhý případ - Všichni potomci meziprodukty. A třetí - když změněný znak nebyl projevován některým z potomků, jinými slovy, se ukázalo být recesivní. Mohlo by to být, že normální satranty s divokým šedým zbarvením a albinos se nacházejí v potomcích. Ale je-li to obvyklé, ne zlaté, žena by byla heterozygotní, to je způsob obyčejného satrace s albino.

Albinos byly nalezeny téměř ve všech čtyřech rybách, se nacházejí v plazích a ptáků a u savců, a dokonce i u lidí. Často albinos méně než život a méně plodné, zhoršují. Ale ne vždy. Albinismus - znaménko recesivní.

Pokud jsou rodičovské formy dědičné čisté, pak v souladu s prvním zákonem. Mendel v první generaci Všichni potomci jsou stejné, takže tento zákon nazývá zákon jednotnost první generace.

Ve zkušenostech s Fedorem Mikhailovichem v první generaci, všechny BBRS, jak se očekávalo, se ukázalo být obyčejný - ne jediný zlatý. Ti, kteří zapomněli na první zákon. Mendel, byl by zklamaný a přestal zažil. Ale f. M. Polkanov byl nejen zkušený akvárium, ale také genetický. Pochopil, že jeho manželství nezmizelo. Zvedl potomky zlatého muže a překročili se. Část Fry (přibližně 1/4) se ukázala být albín a 3/4 - obyčejné bombusové. Tři až jeden. Tento poměr plně splňuje druhé právo. Mendel - zákon rozdělení, separace druhého generace hybridů na zdrojových formách.

Několik příkladů. Všichni známe barbary semifasciaatus a Barbus Schuberti a myslíme si, že se jedná o různé typy. A to ukazuje tento a stejný druh. Světlé citron Schuberes vznikly v důsledku mutace jednoho genu v Barbus semifasciaatus. Německý akvarista se podařilo konsolidovat toto znamení, a citron sedmifassioatusy, o něco podobný v jejich předcích, byly popsány jako samostatný vzhled a pojmenovaný jménem akvária. Barbus semifasciaatus a Schuberti Barbus - velmi dobré objekty, aby se ujistil, že první a druhý zákon jsou spravedlnost. Mendel. Snadno se zředí. Překonat je. První generace se neliší od polo-drogycioatus a ve druhé - asi 75% bude konvenční Sevenifasscyolauts a 25% - Schuberti.

Jen málo akvaristů neznají hiphessovon Serpas a Minor. Ukazuje se také jako stejný typ, menší - recesivní forma, recesivní verze stejného genu, který určuje obraz Serpasu. Serpas žije v řekách Brazílie - v blátivé vodě. Mutace, v důsledku toho, který by menší vznikl, dovolil Hiphesson Konovon rozšířit svou oblast a osídlovat plochy řeky s jasnější vodou, na načervenalé hliněné půdě.

Pokud překročíte Serpas a Minor, jako v případě Barbusu, v první generaci budou všichni potomci podobní Serpas, a ve druhé - přibližně 25% horníků a 75% Serpasu bude získáno.

Pokud překročíte šedé guppies se světlem, pak dominantní bude šedá barva pozadí, recesivní - světlo. V první generaci budou získány pouze šedé jedinci, ve druhé - přibližně 75% šedé a 25% světla jasného.

Vraťme se do satrazhamu. Chcete-li eliminovat albinos, bylo by správné překonat první generaci ryb mezi sebou, a první generační samice s původními zlatými muži - jejich otcové (inbreeding na vynikající výrobce). V tomto případě by recesivní potomci by se ukázali nejpozději o 25%, ale 50%. Tento typ přechodu se nazývá analýza, ale je užitečné nejen pro analýzu, ale také s chovným účelem.

Výběr akvarijních rybVýsledky přechodu: A - obyčejný Barus Satraznus s albinosem - B - Hiphessian Serpasons s Minorem

Zákonám nezávislé kombinace (dědictví) značek (Třetí zákon g. Mendel) tvrdí, že každý pár alternativních značek se chová v řadě generací, bez ohledu na jiný, v důsledku toho, který jednotlivci s novými (ve vztahu k rodičům) se objeví mezi potomci druhé generace v určité korelaci. Například při překročení zdrojových forem, které se liší ve dvou vlastnostech, jednotlivci se čtyřmi fenotypy jsou detekovány ve druhé generaci v poměru 3: 3: 1 (kompletní případ dominance). Současně mají dva fenotypy rodičovské kombinace značek a zbytek jsou dva - nové. Tento zákon je založen na samostatném chování (dělení) několika párů homologních chromozomů. Tak, v dihybridku, to vede k tvorbě první generace čtyř typů HAMET (AV, AB, AB, AB) a po tvorbě Zygota - k přirozenému štěpení genotypu a tím i na fenotyp,.

Je důležité, aby chovatele věděl, že čím více chce kombinovat známky převzaté z různých odrůd, tím těžší je vyřešit tento úkol, protože počet potomků druhé generace se zvyšuje se zvýšením počtu kombinovaných funkcí, a zvolit požadovaný počet párů jednotlivců pro další práci s nezbytnými genotypy a fenotypy (tabulka. deset).

Výběr akvarijních ryb
Rodičovský genotyp PVýběr akvarijních ryb
Gameti
První generace Fjeden
Druhá generace F2
Schéma ilustrující nezávislou kombinaci značek. Dědictví divoké (šedé - b) a jasné (b) základní barvy těla v guppy, stejně jako normální velikosti (a) a giantismus (a). Genotypy rodičů a potomků jsou označeny kombinací písmen a fenotypů - líhnutí.

Předpokládejme, že úkolem je přinést Guppie Giants s jasným hlavním (background) barvou.

V našem příkladu, s dihybridem přechodem, měli jsme čtyři typy Hametts AB, AB, AB a AB-16 jejich možných kombinací (42= 16), počet fenotypových tříd - čtyři (šedá normální velikost, šedá obři, jasná normální velikost a světle giganty) na devět genotypových tříd, z nichž pouze jeden přišel k podílu obřích. Pokud chceme přivést skupinu světelných gigantů, pak si vybrat jeden pár výrobců, musíte mít více než 32 hybridů druhé generace (včetně 16 samic a 16 mužů).

Duševní zákonem. Mendel v jejich klasickém podílu není vždy.

Identifikovat zákony. Mendel v jejich klasické podobě je nutný:

  • homozygosity zdrojových forem;
  • Tvorba hybridů všech možných typů ve stejných vztazích, která je zajištěna správným průběhem meiózy (redukční dělení buněčného jádra předcházejících tvorbou genitálních buněk);
  • Stejná životaschopnost je klobouky všechny typy;
  • rovna pravděpodobnost splnění jakýchkoli typů úniků pro hnojení;
  • Stejná vitalita zygota všech typů.
1 -Aabb
+2 - AABB
+2 - AABB
+4 - AABB

devět

Šedá normální velikost1 -Aabb
+2 - AABB

3

Světle normální velikost2 - AABB
+1 - AABB

3

Šedé giants
1 -Aabb

jeden

Lehké obři
Tabulka 10. Vztahy mezi počtem párů alel a počtem fenotypových a genotypových tříd ve druhé generaci (f2)
Počet párů alelGametiPočet tříd
Počet typůPočet kombinacíFenotypová s plnou dominancígenotypický
jeden2423
24šestnáct4devět
3osm64osm27
4šestnáct256šestnáct81
532102432243
664409664729
..
N2N4N2N3N

Porušení těchto podmínek může vést buď k rozdělení v první generaci, nebo zkreslení poměru různých genotypů a fenotypů.

Kromě toho porušení vztahů vyplývajících ze třetího zákona. Mendel, je pozorován v případech adheze genů (fenomén založený na lokalizaci genů v jednom chromozomu, je vyjádřen v tom, že alely spojených genů umístěných v jedné skupině spojky mají tendenci zdrat dohromady). To vede k tvorbě hybridního halogenu hlavně s rodičovskými kombinacemi alel.

Obecně platí zákony g. Mendel je platný pro autosomální (obyčejné, ne-sexuální) geny s plnou penetrací (frekvence fenotypového projevu genu v populaci jednotlivců, které jsou nositeli). S úplným pronikáním, dominantní nebo recesivní homozygotní alelu se projevuje u každého jednotlivce, v genotypu, jehož je k dispozici, s konstantní expresivitou (generování genu, vyznačující se stupněm fenotypového manifestace funkce řízeného tímto genomem ). Peněžnost a expresivita závisí na interakci tohoto genu s vnějšími podmínkami a genotypovým médiem (působení jiných genů).

Vzpomínka na zákony G. Mendel, můžete přistoupit ke studiu vlastností dědictví zajímavých značek.

Výběr akvarijních rybBEKROS: A - Vrácení hybridního křížení Fjeden S dominantními rodičem formy - B - Analýza pro analýzu (vracející se křížení hybridního fjeden s recesivní rodičovskou formou)

Analyzovat povahu dědictví znaků (identifikace povahy dominance atd.) Používá se genetická (hybridologická) analýza. Jeho klasický režim stanoví alokaci počátečních homozygotních forem, získávání z nich z první generace hybridů (Fjeden) a překročení (fjeden) Mezi sebou - získání hybridů druhé generace (f2). Pro genetickou analýzu je však hybridní přechod účinnější s jedním z rodičovských forem nesoucích tento pár alel v homozygotním stavu (návrat - vzájemný přechod - Bekkross). Beckcross je označen jako fB.

Všechny rodičovské brány budou mít dominantní alelu A a hybridy jsou tvořeny gametami dvou odrůd - s alely A a a. Proto v důsledku náhodné kombinace těchto her s hnojením v potomcích takového reliéfu dochází k štěpení genotypu v poměru 2AA: 2AA, nebo 1: 1, zatímco rozdělení fenotypu nedochází (1: 0) - Všichni jednotlivci ve fB bude mít divoké zbarvení.

Mnohem větší zájem o genetickou analýzu představuje křížení hybridního F1 (AA) s forem, homozygotní v recesivním genu (AA). Vzhledem k tomu, že všechny gamety tohoto formuláře nesou recesivní alelu, povaha rozdělení v potomcích fenotypu bude odpovídat kvalitě hybridního organismu. Výsledkem je, že rozdělení barvy ryb v genu bude v poměru 1AAA: 1AA. Podle povahy rozdělení v potomcích takového přechodu AA X AA může analyzovat dědičnou strukturu hybridu na tomto genu.

S tímto křižovatkem z hybridů první a z jakékoli následné generace si můžete vybrat jednotlivce homozygous pro dominantní gen, od jedinců heterozygotní.

Vzhledem k tomu, překročení těla se zdrojovou formou, homozygotní v recesivním genu, obdržel název analýzy křížení. Jak již bylo zmíněno (příklad s Barbusem), je takový typ křížení užitečný a při odstraňování nových druhů.

Nahoře jsme se podívali na nejjednodušší, co je nejdůležitější, co potřebujete znát akvaristy, rozhodnout se zapojit se do výběru ryb. V praxi existují výrazně složitější případy a odchylky od zákonů. Mendel, výjimky, že pokud jsou lépe řešit s nimi, nejsou vyvráceny, ale naopak potvrzují tyto základní zákony. Vzhledem k nedostatku prostoru nemohli jsme obohatit text s dostatečným počtem příkladů a ilustrací, zvažte vlastnosti dědictví s různými typy interakce genů, adherentní dědictví, vliv faktorů vnějšího a vnitřního (genotypního) Životní prostředí pro působení genů a t. D. To vše ukládá otisk na výsledcích přechodů, vede k odchylkám od očekávaných teoretických výsledků. Ale i poznání toho, co bylo schopno upozornit v této kapitole, mohou mít podstatnou pomoc při porozumění výsledků přechodů pro jakýkoli systém, který nebyly provedeny.

Na závěr nezasahuje do odvolání, že převážná většina charakteristik znaků značek se plně projevuje pouze za optimálních podmínek obsahu a krmení ryb.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny