Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Existuje chybný názor, že všechny kočky snadno vylíhnou koťata a porodí se bez cizího účasti. Nicméně, plnokrevné Petomiciři často potřebují pomoc jak během gestace a ve fázi práce.

Naučíme se, jak by měly těhotenství koček proudit, což příznaky slouží jako důvod k oslovení doktora, a jako odpovědný majitel by se měl připravit na porod.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Kolik těhotenství trvá v kočkách

Kočičí těhotenství může trvat od 63 do 67 dní. Jedná se o průměrné ukazatele, které ovlivňují rysy plemene, počet koťat a dalších faktorů. Dlouhavinové skály tak obvykle provádějí potomky 10 týdnů a krátkosrstým - 9.

Pro každou z kamenů je definována průměrná doba trvání těhotenství.

PlemenoTrvání úvodu, dnů
Britská krátkosrstá63-69
Skotský lop-eared62-69
Bengalskaya61-70
Sfinga63-66
Maine Coon66-68
Orientální kočka65-66
Somálský a Abysinian63-65
Peršan63-66
Siamskaya59-64

Obvyklá kočka zasáhne koťata 65-70 dnů. Tyto hodnoty ovlivňují kvalitu života, krmení zvířete, přítomnost stresu a fyzického zdraví. Rok může být až tři těhotenství, ale tato četnost práce je velmi silně vyčerpána.

Z tohoto důvodu se kočky Yard nemohou pochlubit dobou trvání jejich životů. A čistokrevné jsou dbát na snížení ne více než 3krát každé dva roky.

Důležité! Pokud zvíře nenosí kmenovou hodnotu, a není plánováno získat potomstvo, je lepší sterilizovat. Optimální věk pro postup je 7-8 měsíců.

Maximální zpoždění při porodu

Kočky donted koťata asi 2 měsíce. Pokud vezmete v úvahu průměry, normální těhotenství trvá až 72 dní. Pokud se porod nezačalo tuto lhůtu, musíte apelovat na veterinář. Dlouhá migrační koťata jsou nebezpečná pro novorozence i kočky.

Neméně riskantní a předčasné narození. Považovány za předčasné koťata, kteří se narodili na 58 těhotenství a dřívějším. Jsou slabé a ve většině případů odsouzeno k smrti.

Důležité! Pokud kočka nemá vhodné mateřské místo, může přerušit zápas a pozastavit generickou aktivitu.

Příprava koček pro těhotenství

Těhotenství plánování - první a důležitý stupeň na cestě k získání zdravého potomků. Je nutné začít s non-pata zpracování a pak složité očkování proti virovým onemocněním (děrování, rinotracheita a infekce kalivirovou).

Majitelé čistokrevného zvířete je vhodné zkontrolovat jejich domácí mazlíčky na genetických onemocnění, na které je nakloněn jeden nebo jiný plemeno. A pro úplnou důvěru, že obě zvířata jsou zdravá, analýzy jsou prováděny na koronaviru, viru imunodeficience, herpevirus a další infekce. V opačném případě může infekce vést k patologický průběh těhotenství nebo způsobit fyzické odchylky od koťat.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Jak zjistit, co je kočka těhotná

Je možné pochopit, že kočka je těhotná po páření, v několika charakteristických rysech:

 • zvýšení chuti k jídlu na začátku třetího týdne;
 • Zarudnutí bradavek po dobu 20-24 dnů;
 • přibývání na váze;
 • zvracení;
 • Agresiva k jiným kočkám.

V některých případech je zvýšená pohlazení a požadavek lidské pozornosti.

A možné komplikace

Během těhotenství mohou existovat komplikace, které porazí infekce, mohou nastat genetické onemocnění a dokonce i vnější faktory. Z včasné detekce problému a odvolání k lékaři závisí na životě a zdraví zvířátka.

Falešné těhotenství

Pokud nebylo pletení účinné, nebo nástavec embrya v děloze nedošlo, může být pozorován falešný těhotenství. S tímto stavem se kočka objeví všechny známky těhotenství: zarudnutí bradavek, zvýšení chuti k jídlu a tělesné hmotnosti, ospalost a hledání odlehlého místa. Ale na určených termínech obecné činnosti nebude jako ovocné pohyby.

Nezávisle zjistit, zda je kočka těhotná nebo došlo k falešnému těhotenství, je nemožné. Tento úkol veterinárního lékaře. Situaci může objasnit pouze ultrazvuková dutina nebo její palpace.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Nejčastěji, falešné těhotenství vyvolává takové faktory:

 • nadváha kočky;
 • pletení s kastrovaným nebo příliš mladým kočkou;
 • Dědičná predispozice (orientální plemeno, kořeny a sfinxy) jsou k němu nakloněny;
 • blízké sousedství s těhotnými kočkami;
 • Silné stresové situace.

Falešné těhotenství je nebezpečné, pokud se vyznačuje dlouhým tokem nebo je několik páření v řadě. Stav vede k vyčerpání těla a může vyvolat mastitidu, pyometr a jiná nebezpečná onemocnění.

Preventivní opatření pomůže předcházet jejímu vzhledu:

 • správná a vyvážená strava;
 • Klidná atmosféra v domě;
 • Včasná diagnóza veterinárního lékaře;
 • Vazba se zdravou prokázanou kočkou.

Chcete-li tento patologický proces zastavit, může lékař předepsat sedativa, stejně jako prostředky na zastavení výroby kočičího mléka.

Měření těhotenství

Někdy lze pozorovat zmrazené těhotenství. Zastavení vývoje embryí dochází z mnoha důvodů:

 • neúspěšné předchozí těhotenství;
 • Hormonální selhání;
 • Některá infekční onemocnění;
 • Hmoty rozvojové patologie.

Takové změny vedou k smrti jedné nebo několika embryí. Konzultace veterinárního lékaře vám umožní posoudit situaci a varovat nebezpečné důsledky. Koneckonců, s dlouhým pobytem v děloze, zmrazené ovoce může začít vyrostlit, infikovat zdravé ovoce a poškodit kočku.

V této situaci doktor pomůže učinit správné rozhodnutí: počkejte na přírodní rody, takže embryo vyjít se zdravými koťaty nebo začne okamžitě stimulovat obecné aktivity. Pokud jsou všechna embrya krmena, potrat.

Důležité! Určete těhotenství koček nebo se dozvíte o patologii ovoce umožní ultrazvukovou studii. Tento postup také určuje tepelné kryty koťat a tempo jejich vývoje.

Superfety

Neobvyklý jev u koček - paralelní těhotenství nebo supersthetation. Tento termín předpokládá koncepci a nástrojů dva broods v různých fázích zrání. Proces je pozorován, pokud kitty opět plíží, když je již těhotná. V tomto případě se děloha rozvíjí embrya s významným rozdílem v čase. Termín těhotenství obvykle nezvyšuje.

Superfetace nejčastěji končí smrtí pozdního ovoce. Když se narození vyskytne, jejich tlačení. Mnohem méně často kočky porodí dvakrát s úspěšným zachováním zbytku koťat. Při diagnostice paralelního těhotenství se doporučuje provádět práci pod kontrolou veterináře. Takže můžete zvýšit šance na přežití mladšího vrhu.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Co je nebezpečné brzy těhotenství u koček

První teplota svědčí o připravenosti kočce, aby otěhotněla. Každý z koček je tento proces individuální a může se vyskytnout od 6 do 11 měsíců. Jeho vzhled však není důvodem pro plánování pletení.

Specialisté mají tendenci věřit, že poprvé je lepší snížit kočku dříve. V této době je zvířecí tělo zcela posíleno a bude schopno vydržet zdravé potomstvo. A ve kočkách teenageři často pozorovali patologii rozvoje ovoce.

Funkce prvního těhotenství

Zpočátku těhotenství, speciální péče, krmení a kočičí obsah. Pro toto období existují určitá doporučení:

 1. V druhu výživy je do diety zaveden komplex vitamínů a minerálních přísad.
 2. Při krmení je suché potraviny přednost přednost lince pro koťata nebo těhotné kočky.
 3. Do 6 týdnů těhotenství se zvyšuje frekvence krmiv. Jen den 4-5 recepce se konají.
 4. Pravidelný vážení Pitomician zabrání jeho nadproampulaci. Ale může vést k těžkému porodu.

Kalendář těhotenských koček po týdnech

V průměru se narození domácí kočky vyskytuje po 61-67 dnech po páření. Minimální termín - 56 dní, maximálně - 72 dní. Pochopit, že kočka je těhotná, můžete již po třetím týdne. Chcete-li to udělat, měli byste si být vědomi toho, jaké znamení jsou inherentní v každém z fází vývoje ovoce.

1-3 týdny

Těhotenství u koček v tomto období lze určit pouze ultrazvukem. Také výzkum ukáží, kolik to nosí ovoce. Vnější značky se projevují do konce tohoto období.

4-6 týdnů

Na začátku čtvrtého týdne bude zarudnutí a otok bradavek, může se objevit zvracení. To jsou hlavní příznaky těhotenství u kočky. Od 5 týdnů se zvyšuje chuť k jídlu. Zvířata se stávají jemnými a náročnějšími pro pozornost majitelů. Do 6 týdnů se žaludek mírně zvyšuje.

7-9 týden

Od 7 týdnů je pohyb ovoce. Zejména toto znamení je patrné v krátkozravých horách. Koťata v žaludku začíná rychle růst, což ovlivňuje jeho velikost. Teď těhotenství je patrné i s pouhým okem. S nástupem 9 týdnů se doporučuje připravit Petomice na odlehlém místě pro porod a čekat na symptomy jejich aproximace.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Péče o těhotnou kočku

Během těhotenství je tělo kočky vystaveno velkým nákladům. Během tohoto období je zvíře zvláště nezbytné pro plnou výživu, péči a pozornost.

Vlastnosti krmení

Pokud je dieta petomician sestává z průmyslového krmiva, pak pro období navigace zesílení se doporučuje zvolit značku, která není nižší než třída super Premium. Rostoucí embrya a mateřské tělo jsou potřebné bohaté na vitamíny a minerály. Tyto požadavky jsou zodpovědné za koťata, těhotné a kojící kočky.

V oblasti fyzické výživy je dieta zavedena:

 • vařené telecí maso;
 • masný vývar;
 • vařené mořské ryby;
 • Pohanka, ovesná a rýžová kaše;
 • ovoce a zelenina;
 • vařená chrupavka;
 • kuřecí vejce;
 • Zakysaná smetana, smetana, jogurt a jiné mléčné výrobky.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Krmení koček se koná až 5krát denně. A od druhého měsíce se denní sazba zvyšuje o 1,5-2 krát. Navzdory tomu, že dieta bude skládat ze správných výrobků, nestačí pro budoucí matku a jeho potomci. Proto během těhotenství je navíc zaveden komplex vitamínů a minerálních přísad.

Je možné provádět očkování

Ochrana ochrany složitých vakcín trvá až do roku. Pokud má být sázení kočky voláno, což skončilo toto období, nebo neexistuje žádná očkování vůbec, je nutné se o ni postarat předem. Očkování je dovoleno strávit měsíc před zamýšleným datem párování.

Důležité! Zavedení těhotné kočičí vakcíny může vést k potratu nebo patologiím novorozených koťat.

Je možné dát lék

Otázkou je, zda je možné dát těhotné kočičí léky a co by měl veterinář vyřešit. I když pokyny pro lék dovolí jeho recepci, poslední slovo zůstává pro specialistu. Konkrétní rozhodnutí se provádí s podporou praktických zkušeností a posouzení státu zvířete.

Pokud existují pochybnosti o správnosti předepsaných léků, můžete se vždy konzultovat z jiného veterinárního lékaře a na základě několika stanovisek, aby správný závěr.

Je možné vzít kočku

Těhotné kočky jdou dva měsíce, a všechny toto období, které potřebují pohladit a pozornost majitelů. Jste prostě nutné vzít si domácího mazlíčka, ale musíte to pečlivě udělat. Squeeze břicho, dodat nepohodlí ke zvířeti, házet to kategoricky zakázané.

Příprava na porod

Odpovědné hostitelé začnou připravit kočku před její páření. To platí pro vyváženou výživu, lékařské vyšetření, odničení a očkování.

Zdravá pet aktivita - slib příznivého těhotenství. Ale v posledních týdnech to stojí za to chránit před skoky na stolech, skříňkách a dalších vysokých objektech. S neúspěšným přistáním může kočka zasáhnout žaludeční a sklizeň koťata.

Pokud má pitomic poprvé porod, majitelé jsou lepší vyjednávat předem s veterinární klinikou. To je nutné, aby se v případě potřeby získali raduční poradenství a nouzovou lékařskou péči.

Místo pro porod

Kočka porodí za dva měsíce a týden před nadcházející událostí, je při hledání odlehlého místa. Výstavní stan nebo speciální mateřský komplex se stává dobrou volbou. V nepřítomnosti tak prostorné postele, zásuvky a dokonce i velké krabičce.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Hlavní podmínky - sterilní čistota, nedostatek návrhů, tepla a klidné atmosféry.

Na přípravu místa musí být považováno za odpovědné. Jinak, s nástupem data narození, bude Kitty neklidně v celém domě. A na konci generické činnosti není tahem koťoven vyloučena.

Pomoc při porodu

Pomoc při porodu bude schopen sebevědomý muž nebo zkušený chovatel. Slabé kontrakce, nesprávné fetální umístění nebo jeho velké velikosti, bez výkopu - to vše vyžaduje pomoc. Čím čas porodu může trvat 3-16 hodin, v závislosti na počtu koťat, jejich velikosti a dalších faktorech.

Důležité! Pokud se bublina roztrhla a kotě nevyšel zcela, je nutné v dalším boji jemně vytáhnout na oblouk do žaludku.

Podněcovat boje s pomocí drog je povolena pouze pod kontrolou lékaře. V ostatních případech existují bezpečné metody:

 • Kruhová masáž břicho;
 • Zavedení prstu 3-4 cm v vagíně s čistou masáží spodní stěny;
 • Masáž bradavku;
 • Jíst kočku poslední (dětská sedačka);
 • Použití na kotě v bradavce.

Čekání na koťata - kolik těhotných koček jdou, brzy známky těhotenství, porod

Pokud kočka nepřeplňuje dětské děti, je nutné jí pomoci. Pro tohle:

 • Lisovací lisovník ve vzdálenosti 2-3 cm od kotě;
 • Jeho komprese pokračuje po dobu 15-20 sekund překrývá plavidla;
 • Oříznutí šňůry hloupé nůžky;
 • Tahání ve vzdálenosti 1,5 cm od kotě;
 • Cirkulační místo okruh s bezlověným nebo alkoholem tinktura.

Nedostatek dýchání z kotě znamená potřebu jeho resuscitace. Nejprve odstranění vod a hlenů z nosu a úst. Pro tento postup budete potřebovat obyčejný třásně. Dále, gáza řez nebo ubrousek otírá volajícího s masážním pohybem ve směru od ocasu k hlavě.

Pokud čas jde, a známky života se neobjeví, třepání pomůže. Pro to je kotě vzat do ruky, jeho hlava drží a třepání (jako teploměr). Další, stírání, umělé respirační ústa v nose a opakované manipulaci. Je možné určit příznivý výsledek pro vzhled peer nebo respirační.

Těhotná kočka v domě je velká radost a ne méně zodpovědná za majitele. Je třeba si být jisti, že vývojový proces probíhá správně, bez patologií a odchylek a připraven k poskytnutí oblíbené pomoci v jakékoli fázi těhotenství.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny