Diagnostika a léčba alergií u koček

Alergie se stává společným onemocněním a domácími zvířaty. Je doprovázena nepříjemnými symptomy a velmi ovlivňuje kvalitu života domácích zvířat. Naučíme se, jak se alergie projevují kočkami a jak to zacházet.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Co je alergie

Alergie se vyvíjí v důsledku poruchy v práci imunitního systému. Projevuje se ve vysoké citlivosti na látky alergenů, které tělo začne rozpoznat jako nebezpečné. V důsledku zahrnutí ochranných funkcí kolem nich se vyvíjí zánětlivý proces. A pak histamin je hozen do krve, což ovlivňuje určité buněčné receptory.

CAT Alergie mohou takové faktory vyvolat:

 • dědičnost;
 • onemocnění;
 • porušení stravy;
 • nevhodná péče výrobky;
 • léky.

Druhy hypersenzitivních reakcí u koček

Existuje několik klasifikací alergií u koček. Podle jednoho z nich jsou patologické reakce odolnosti koček vůči vnějším podněcům rozděleny do potravin a nepotravin.

Na podrobnější klasifikaci se stanou alergie koček:

 • atopický;
 • chemikálie;
 • infekční;
 • parasitarita.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Mohu vyléčit

Léčba alergií u koček - komplexní a dlouhý proces, který vyžaduje systémový a složitý přístup. Terapie je vybrána individuálně a zahrnuje nejen použití léčiv, ale také úplné omezení kontaktu s alergeny.

Na poznámku. Ne všechny odrůdy alergií u koček mohou být plné léku. Takže, atopická dermatitida lék téměř nemožný.

Klinické symptomy

Alergie u koček je doprovázeno takovými nepříjemnými příznaky, jako je svědění, zarudnutí, vyrážky na kůži, rýma, dušnost dechu, zvracení, ekzém a hypertermie. Občas u zvířat existuje edém dýchacích cest a anafylaktického šoku.

Svědění

To je nejčastější alergie symptom v kočkách. Svědění dochází kvůli nadměrnému přidělení histaminu, který je nezbytný pro ochranu kožních buněk před alergenem. Nadměrné množství histaminu nepříjemné více receptorů nervových konců Exoderma.

Kromě nepříjemných pocitů u koček, otok, vyrážky, zarudnutí, zvyšování lokální teploty, zhoršení výměny tepla a ochranných funkcí kůže.

Svědění je nebezpečné v tom, že v ranách, které jsou vytvořeny v důsledku grasanie, patogenní mikroorganismy a houby mohou spadnout. Kočky na pozadí alergií často rozvíjejí sekundární infekce jako pyoderia, kandidóza nebo bakteriální ekzém.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Milovní dermatitis

Podnětem pro vývoj miliér dermatitidy během alergií u koček může být infekce s ektoparazitům, používáním léků a alergen peeling. Onemocnění se vyskytuje bez ohledu na věk, pohlaví a chov zvířat a projevuje se ve formě více papulů pokrytých hustou kůrou.

Taková vyrážka se objevují na nepoškozené kůži a lokalizované na zadní, krčních a zadních plochách stehen.

Hypotrichoz a sebevražená symetrická alopecie

Alergická reakce doprovázená silným svědění může způsobit vývoj hypoterio a sebevražedné symetrické alopecie. Oni se projevují v částečné nebo úplné ztrátě vlněného krytu a tvorby oblastech plešatých pleti na břicho, bocích, bocích, předních končetinách a živočišných trupu.

Eosinofilní granulomový komplex

Tato vznikající zánětlivá reakce kůže je charakterizována klastrem v určitých úsecích eosinofilů. Eosinofilní granulomový komplex zahrnuje tři komponenty - vřed na horním rtu, eosinofilním granulí a eosinofilním plaku. Mohou nastat v komplexu a individuálně, bez ohledu na věk a plemeno kočky.

Zvracení vlna

Alergická dermatitida se silným svědění vede k hojné závažnosti pokrytí vlny a na skutečnost, že kočka se začíná připojit k blokům své vlastní kožešiny. Jako výsledek, provokující zvracení Trichobesoary jsou tvořeny v žaludku zvířete.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Bleparitida, spojivitida

Tyto příznaky alergií se objevují náhle a velmi rychle pokrok. Alergická konjunktivitida a blepharitida mají podobné projevy a doprovázeny zvýšeným světlem citlivostí, slzem, otokem a zarudnutím sliznic.

Otisí

Při kontaktu s alergenem se často vyskytuje zánětlivý proces v uších. Je doprovázena otokem, zvyšující se místní teplotou a svědění. Kočky jsou neustále poškrábané uši, v důsledku toho poškrábání a vředy jsou na nich vytvořeny. Velmi často je plísňová infekce spojena otitisem. Jeho přítomnost je uvedena.

Za prvé, může to být serózní tekutina, a pak se objeví čerpadlo nebo šedohnědý exsudát s nechutným zápachem.

Subwenmatis

Tato onemocnění se často vyskytuje, když jemná kůže polštářů s domácími chemikáliemi a jinými alergeny. Je doprovázena svědění, výskyt ran a vývojem hnisavého zánětu.

Podložky se stávají velmi měkkými a začít krvácet, v důsledku toho kočky se nemohou pohybovat normálně.

Alergická blecha dermatitida

Jedná se o reakci na slin a další produkty vnějších parazitů. Často se vyskytuje u koček, které jsou na ulici a nejsou zpracovány speciálními přípravky proti plameni.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Vývojový mechanismus

Bleška se obraťte na kůži a pijte krev. S každým kousnutím v těle zvířete, hmyz slin, což je silný alergen. Imunitní systém kočky reaguje na přítomnost tohoto stimulu vývojem okamžité nebo pomalé reakce.

První z nich se vyskytuje okamžitě a doprovázena nejsilnější svědění, místní zarudnutí a otok na kousnutí. Druhý se vyskytuje za účasti T-lymfákovů a projevuje se ve formě rozsáhlého zánětlivého procesu - dermatitida.

Jak podezřelý

Alergie z kočky na bloch kousnutí je často doprovázena takovými příznaky:

 • svědění;
 • ztráta vlny;
 • Papuldové vyrážky;
 • tvarovaný tvar v hlavě a krku;
 • Vzhled hrbolů, škrábanců a zarudnutí na kůži.

Protože takové příznaky alergií u koček jsou charakteristické nejen pro bleší dermatitidu, je zvíře lepší ukázat veterinář.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Diagnostické testy

Pokud není možné navštívit veterináře, můžete definovat blechovou dermatitidu u koček doma. Za tímto je zvíře položil na horizontální světelný povrch (nejjednodušší použití list bílé knihy), vlny vlny a česané. Pokud se na světlém pozadí objeví tmavé hrudky, znamená to, že zvíře je infikován bím.

Ve veterinární klinice pro diagnózu, navštěvující lékař jmenuje intradermální alergické testy. Alergen je zaveden do kůži kočky a pozorovat reakci jeho těla.

Kromě testů může veterinář navíc přidělit společný krevní test a imunogram. Poslední metodou diagnostiky je technicky obtížnější a dražší, takže se používají pouze ve zvláště obtížných případech.

Metody léčby

Povinná podmínka pro úspěšné uzdravení alergií na bleší kousnutí je úplné zničení hmyzu. Chcete-li to provést, můžete použít kapky pro kohoutek (Advanda, Frontline nebo Stronghold), protikladové obojky ("Chystell", Hartz a Dr.) nebo antiparazitické šampony (biovaky, mr. Polibek nebo fytoelitida).

Důležité! Pro úplné zničení blech, je nutné zpracovat nejen kočku, ale i jeho hračky, pokládání, koberce a čalouněný nábytek.

Pro odstranění svědění, s alergiemi na bloch kousnutí, antihistaminika tablety jsou obvykle předepsány (supratin, tuesegil, cetirizin a dr.).

Pokud je v procesu česání pod kůží kočky, infekce je uvedena veterinární lékař předepisuje antibakteriální masti, jako je inaussiven, tetracyklin nebo erythromycin. Jako pomoc, léčivé drogy jako levomecoly nebo ranosan.

Alergie na jídlo

Jedná se o reakci na potraviny, projevené dermatologickými problémy. Je to asi 10% celkového počtu zjištěných alergií u koček.

Jak rozlišovat od inolerance potravin

Potravinové alergie u koček nemá nic společného s nesnášenkou na určité produkty. Ten je vrozený nebo získaný a často se stává příčinou narušení metabolismu, vznik nadměrné hmotnosti a vývoje chronických onemocnění.

Na rozdíl od alergie se rozvíjí intolerance potravin v důsledku skutečnosti, že v těle zvířat neprodukuje enzymy, které jsou nezbytné pro plné rozdělení jednoho nebo jiného produktu. Kromě toho, nesnášenlivost jednotlivých produktů je nevyhnutelně doprovázena trávením gastrointestinálního.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Mechanismus vývoje reakce

Při vystavení provokujícímu činidle dochází k senzibilizaci těla. Nepřetržité přijetí alergenu stimuluje nadměrné uvolňování volného histaminu, který ovlivňuje hladké svaly a stěny kapilár a způsobuje charakteristické symptomy. Nedostatečná reakce imunitního systému způsobená různými proteiny.

Mezi nejčastější alergeny patří tyto produkty:

 • telecí maso;
 • hovězí;
 • slepice;
 • skopové maso;
 • vejce;
 • sója;
 • cereálie;
 • mléko a její deriváty;
 • plody moře;
 • ovoce a zelenina.

Na poznámku. Průmyslové suché a mokré potraviny obsahují mnoho proteinu. Nejčastěji jsou vyrobeny na základě kuřete a obsahují kukuřice, pšenici a sóju. Proto alergie na potraviny u koček se dlouho stávají častým fenoménem.

Charakteristické symptomy

Potravinové alergie u koček se projevují ve formě dermatologických reakcí. Je doprovázeno takovými příznaky:

 • nezdobící vředy;
 • Papulas a ulusy;
 • ztráta vlny;
 • Milovní dermatitida;
 • svědění.

Pokud je kočka alergická na kuřecí nebo jiné jídlo, zažívá těžké svědění a neustále svědění. V důsledku toho jsou vraky vytvořeny na kůži, ve kterých patogenní mikroorganismy mohou spadnout.

Zvíře má mírný nárůst místní teploty a objeví se nepříjemný zápach vlny. Pokud tento stav není ošetřen, zánět přejde do jiných orgánů a ovlivňuje dýchací systém. V potravinové alergii se vyvíjí edém sliznice membrána, zvíře začíná kašlat, kýchat a chrápání. Kočka se stává neklidným, podrážděným a agresivním.

Na poznámku. Kotě s potravinami alergie ztrácí chuť k jídlu a vypadá apatický. Skryje se v těžkých místech a nereaguje na vnější podněty.

Spolehlivá diagnostická metoda

Pro diagnostiku potravinových alergií u koček nepoužívejte krevní testy a intradermální vzorky k identifikaci provokačního činidla. V tomto případě tyto metody výzkumu nedávají 100% výsledku a jsou považovány za neúčinné. Aby byla diagnóza, první věcí je eliminovat přítomnost hub a parazitů, a pak shromažďovat informace o výživě a životním stylu kočky.

Na základě provedeného průzkumu může veterinář převzít alergickou povahu vyrážek a doporučuje, aby možné alergeny mohou být vyloučeny ze stravy.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Léčba

Léčit alergie u koček Potřebujete komplexně. Zvířata předepisují určitou dietu nebo speciální hypoalergenní krmivo (Hills předpis Dieta Z / D, Farmina Ultra Hypo et al.) a léky pro odstranění symptomů.

Jako léčebná léčba v potravinářských alergiích, kočky typicky předepisovat:

 • Antihistaminický přípravek (statečník, pipolzin a dr.);
 • Kortikosteroid Remedy (Descaphort a další.);
 • Protizánětlivý a regenerační krém.

Na poznámku. Na alergie, kočka není česaná a nenosila masti, v době léčby, kterou umístili speciální límec.

Atopická dermatitida

Tato patologie se projevuje ve formě zánětu a částečné plešatosti jednotlivých částí těla. Podle některých odborníků má mnoho koťat od narození predispozici na výrobu protilátek při kontaktu s určitými vnějšími podněty.

Příčiny výskytu

Atopická dermatitida se často vyvíjí v důsledku genetických poruch v práci imunitního systému a projevuje se během období zrání pohlaví.

Vyskytuje se pod vlivem takových vnějších faktorů:

 • pylové rostliny;
 • Prachové kleště;
 • hygienická kosmetika;
 • houby formy;
 • Potravinové alergeny;
 • Epitelové buňky a muž lupy.

Na poznámku. Predispozice na atopickou dermatitidu se oslavuje Sfingerx, perský, angora a exotické krátkosrsté kočky.

Charakter lézí

Atopická dermatitida u koček je doprovázena silným svědění a hojné ztráty vlny. Charakteristické symptomy onemocnění:

 • Zarudnutí a pokožka;
 • Červená vyrážka;
 • vředy a hnisavý zánět;
 • Suché, peeling skvrny.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Diagnóza onemocnění

Symptomy atopické dermatitidy jsou velmi podobné známkám demodikózy a jiných onemocnění. Chcete-li nastavit přesnou diagnózu, veterinární lékař provádí průzkum vlastníka a jmenuje:

 • Krevní test, výkaly a moč;
 • Škrábání s vlnou a kůží;
 • Altergothes.

Metody léčby

Není možné léčit atopickou dermatitidu, ale zmírnit symptomy a zabránit vývoji sekundární infekce, je kočka přiřazena:

 • Antihistaminika (Fencarol, Tueva, supratin);
 • Kortikosteroidy (dexamethason, prednison);
 • protizánětlivá a antiseptická činidla (roztok ACD-2, masti Vishnevsky, sprej Cavans);
 • polyvitaminy nebo rybí olej;
 • Speciální dieta.

Alergen-specifická imunoterapie

To je jeden z nejúčinnějších metod pro léčbu atopické dermatitidy a alergií u koček. Jeho podstatu spočívá v subkutánním zavedení možných alergenů. Následně se připravuje vakcína z reakčních složek, což je druh "očkování alergií".

I když tato metoda není dostatečně studována, jeho účinnost je asi 50%.

Přecitlivělost na kousnutí hmyzu

Kočky mohou být alergické nejen na blechy, ale také na bitové zóně krvavého a hmyzu utrácení. Zraněná zvířata mají ztrátu chuti k jídlu, letargii a hypertermie. Blistry, zarudnutí a edém se objeví na tělu kočky. V zanícených oblastech je silný svědění. Nejnebezpečnější reakce, která se projevuje alergiemi na kousnutí hmyzu, je anafylaxia.

Vyvíjí se v prvních minutách po kousnutí a doprovází obtížným dýcháním. Pokud nepomůžete zvíře, může skončit smrtelným výsledkem.

Diagnostika a léčba alergií u koček

Kontakt Allergy

Tento typ alergií u koček nastane, když alergen zasáhne kůži a zvířecí vlnu. Častěji se vyvíjí kvůli zvýšené citlivosti na mytí podlahy, prachu, syntetiky, plísně, hygienické kosmetiky a zásobníků. Kontaktní alergie u koček se projevuje ve formě vyrážek ve špatně zarostlé místy a je doprovázena silným svěděním. Jeho léčba je stanovení a eliminace alergenu, jakož i při odstraňování symptomů.

Alergie u koček - společná patologie. To se vyskytuje nezávisle na podlaze, věku a plemeno zvířete. Pokud je to zacházeno, nemoci rychle postupuje a způsobuje mnoho utrpení. Proto na prvních znameních je zvíře lepší ukázat veterinář, který bude dávat přesnou diagnózu a řekne vám, co dát kočku od alergií.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny