Jak spustit akvárium od nuly.

Jak spustit akvárium od nuly

Akvárium, vybavení a rostliny by měly být zakoupeny předem a zařízení akvária musí být dokončeno dlouho před tím, než se objeví první ryby ve vašem domě.

Akvarijní forma a její design pro jednoduchý obsah ryb nemá takovou základní hodnotu jako objem. Může to být frame akvárium nebo akvárium lepené z plexiskla. Jen to, že to byla vysoká kvalita. Pokud je akvárium vyrobeno doma, je žádoucí, aby nebylo příliš hluboko (ne více než 550 mm). Další zvýšení hloubky špičkových umělých osvětlení zhoršuje životní podmínky rostlin. Kromě akvária by měl být nováčková akvárka získána nekomplikovaným zařízením: lampy, podavače, sakinky, gumová hadice, stěrač (škrabka). Velmi užitečné zařízení pro akvárium farmu je mikrokompresor. Přívod vzduchu do akvária přes postřikovače z mikrokompresoru (provzdušňování) umožňuje současně udržovat optimální režim kyslíku, vytvořit vodní proud, zajišťovat provoz filtrů. Počet ryb v provzdušňovaném akváriu může být poněkud zvýšen.

V obytných oblastech, kde teplota vzduchu může znatelně snížit v zimním období a v chladných dnech, akvárium musí být vybaveno ohřívači. Takové ohřívače jsou vybrány napájením v závislosti na objemu vody v akváriu: takže to funguje nepřetržitě, mohly ohrozit vodu v akváriu během dne ne více než dva až tři stupně ve vztahu k pokojové teplotě. Někdy ohřívače zahrnují konzistentně s termostaty v jednom řetězci. Tepelné regulátory jsou odpojeny a zahrnují ohřívače automaticky, udržování určité teploty vody. Některé vybavení i akvária mohou být vyráběny samotnými milovníky, a to bude samostatná konverzace.

Je velmi důležité správně určit místo v rezidenčním prostoru, kde bude akvárium instalováno. Není možné považovat za dobrou instalaci akvária v blízkosti okna nebo na parapetu. V tomto případě je obtížné udržet svůj systém osvětlení a teploty stabilní. Za slunečných dnů, voda v takovém akváriu začíná "květ", z jasných osvětlení je rychlý vývoj mikroskopických řas a je obtížné se vypořádat s tímto nežádoucím fenoménem. Na teplých dnech pod paprsky Slunce, přehřátí vody v akváriu během dne se může vyskytnout, což sníží obsah rozpuštěného kyslíku ve vodě a často k smrti ryb. V noci chladný čas a zima, naopak voda v akváriu může ostře chladit (například z studeného vzduchu z otevřeného okna). Již víme, že kruté teplotní výkyvy v akváriu jsou škodlivé. Proto zkušený akvaristé se snaží stanovit akvárium od okna a dokonce je dát do skříně a regálů, opouštějí pouze přední sklo. V tomto případě se používá další umělé osvětlení, což je snazší nastavit dobu trvání a sílu světla.Jak spustit akvárium od nuly

V každém případě musí mít stůl, police nebo stojan pod akváriem pevný spolehlivý design, odolávat hmotnosti akvária s vodou, která může být poměrně významná. Akvárium je instalováno takovým způsobem, že může být vhodné pozorovat své obyvatele, které sedí a zároveň zanechte pohodlný průchod jeho služby.

Nové akvárium musí být důkladně promyje pitnou sodnou nebo solí. Rámy akvárií jsou předem naplněné vodou a uchovávány v takovém stavu po dobu 2-3 dnů, denně mění vodu, takže maska ​​je uvolněna z nečistot a vůně. Poté je akvárium instalováno na jeho trvalém místě.

Frame Aquarium nelze nainstalovat na stánku na celé rovině: pod dnem musíte dát 2-3 kolejnice (v závislosti na délce akvária). Délka řek by neměla být menší než šířka akvária, t.E. takže akvárium závisí na nich žebra rámu, a ne dno. All-skleněné akvárium se doporučuje být instalována na měkkém vrhu pěnové gumy, plstěné nebo houbovité gumy.

Je také nutné zajistit, aby akvárium bylo instalováno zcela vodorovně. Při instalaci akvária na kovovém stojanu je nutné pod nohama, aby se dal dřevěné nebo kovové desky. Tak je možné zabránit nohám do povrchu podlahy, což se často děje, například na plánovaných podlažích pokrytých linoleum.

V dolní části instalovaného akvária naskládané. Půda v akváriu je nezbytná pro rostliny, zakořeněné tím, a dostávají z něj dodávku živin. Ale význam půdy v akváriu je mnohem širší. Je to stanoviště výhodné bakterie a nejjednodušší organismy, takže jeho přítomnost v akváriu přispívá k tomu, co se děje s životními procesy. Půda je postupně naplněna organickými částicemi, osídlené mikroorganismy, se promění v aktivní biologické prostředí, ve kterém je recyklace odpadu (organická mineralizace) recyklována a je vytvořena živná půda, příznivá pro normální růst a vývoj rostlin. Proto jsou tito milenci, kteří často produkují obecné čištění v jejich akváriu, jsou nesprávně přijati a znovu promyli celý písek. I s týdenní substitucí vody, část kalu, nahromaděná od kořenů rostlin, by měla být ponechána sama.

Nejlepší půda pro akvárium je považována za hrubou řeku písku. Tmavší půdu, tím více kontrastuje ryby a rostliny na svém pozadí. Mnoho ryb s jasnou zemí ztrácí jasnou barvu.

Velmi malý písek je nevhodný pro akvárium, protože je pevně spojen, cirkulace vody k kořenům rostlin je zastaveno a kořeny jsou hnijící, a jedovatý sulfid vodíku se uvolňuje.

Půdní částice (písek) musí mít velikost 1,5-3 mm, a v některých případech více.

Štěrk a oblázky s částicemi až 8 mm mohou být použity, pokud rostliny mají silný kořenový systém. Velký písek a oblázky se používají v obsahu zlaté rybky, některé druhy soms a jiných druhů ryb, půdy. Rašelinové drobky se používají, když obsah karosérií icometu. V akváriu s rostlinami s jemným kořenovým systémem, s výhodou průměrný písek.

Začátečníky mají často potíže, když není možnost dostat River Sand, jak je uvedeno v doporučeních. V tomto případě můžete použít písek kariéru, výběrem z horních vrstev pod tenkou vrstvou Země. Samozřejmě, zpracování kariérního písku bude vyžadovat více času na prosévání a mytí. Seřadit písek částice podle frakcí a oddělit je od prachových inkluzí na sinus s buňkami různých velikostí, současně mytí písku ve vodním paprsku. Pokud není možné tuto práci provádět ve dvoře, je nutné dát pod kbelík pánve, aby se zabránilo ucpávání.

Pokud jde o minerální složení oblázků a sutin používaných pro půdu, preference je dáno neutrálním pevným horninám (žula, křemene, čedič a t.P.).

Vyžádání pro použití mramoru, mořského písku, oblázků, kanalizace, včetně plemen vápna původu platný pouze pro akvárium s měkkým vodou, s kyselým a slabým médiem. Půda pro akvárium s měkkým vodou je osvobozena od vápníku a hořčíku, zpracovávajícího se roztokem sírové nebo kyseliny chlorovodíkové v smaltované misce, míchání obsahu až do uvolňování plynů. Po takové léčbě se půda promyje dvě hodiny v tekoucí vodě.

Použití půdy s inkluzemi vápencových hornin v akváriu s rybami, která vyžaduje vysokou tuhost vody, je poměrně přijatelné.

Jiné materiály se používají jako půda pro akvária: cihla, porcelánová, keramická, skleněná hrnková dráha, plastové granule, kamenné uhlí a hlíny. TRUE, nejčastěji to lze vidět ve výstavních akváriích. Pozitivní zpětná vazba však přichází na použití konstrukčních granulích v akváriích s rostlinami. Ti, kdo zažili, mají dobré výsledky. V porézních částech keramitidy, mikroorganismy využívající odpady, čisticí vodu z organických sloučenin, což je snadno stravitelné pro rostliny. Zároveň je strach, že když se nahromadil v pórech z hliněných organických látek v čase, jejich ostré emise. Zřejmě to vše závisí na tom, jak hustě osídlené vodou se zdravými rostlinami a jak dovedně udržovalo stav biologické rovnováhy, což vyžaduje dostatečné zkušenosti.

Proto nejspolehlivější doporučení pro začínající akvaristy aplikovat hrubozrnný, dobře promytý písek, s použitím sušených hliněných kuliček jako krmení pro rostliny (hlína ve směsi s kuličkami ze dna akvária).

Začátek začínající akvaristy z použití písku a štěrku načervenalých nebo rezavých barev, obsahující oxidy železa, škodlivé pro ryby a rostliny, jakož i od kariéry nebo vodních útvarů kontaminovaných průmyslovým odpadem. Také jsou také nevhodné kameny a drcený kámen s kovovou brilancí.

Důkladně promytý základní nátěr vložil na dno akvária s předním sklem. V průměru musí být tloušťka pískové vrstvy do 3-5 cm. Pro vytvoření reliéfních teras v akváriu použijte zakřivené proužky plexiskla různých výšek, které brání šikmé půdy z horních teras na nižší. Po pokládání půdy může být plexisklas maskován kameny. Použití zahradní země, jak se někteří autoři doporučují, v akváriu je nepřijatelné. Tato půda navíc bude sloužit jako živinový prostředek pro rychlý vývoj řas, boj proti kterým je velmi obtížný.

V některých případech musí rostliny zasadit keramické porézní hrnce.

Ve většině případů, malá část dna pod bodem zádaného bodu nechat odkrytý písek (nebo pokrytý velmi tenkou vrstvou písku) tak, že ryby mohou volně zvednout nohy. Pod podavačem na zem můžete instalovat mělkou desku, talířku, plastovou kyvetu a t.P.

Každý akvarista chce vidět své akvárium krásné, jak viděl akvárium na výstavě, nebo doma. Samozřejmě, pokud je ve vašem domě, bezpečné nastavení, zdravé ryby a rostliny, on sám, bez dalších dekorací je atraktivní. A celá stejná, naše domácí nádrž - umělý, a použití technických prostředků jeho živobytí (filtry, postřikovače, ohřívače a t.P.) Nevyhnutelné.

Ale může být možné získat estetické potěšení při pohledu na náhodně závěsné trubky, dráty a lepení ve všech koutech zařízení a výztuže?

Lowendress krásy musí ukázat maximálně vynalézavost, udržet (ale pečlivě zamaskovaní), všechno je nadbytečné, dávat obraz podvodního světa. Přírodní, věrohodný druh živého rohu přírody. A tady potřebujete zručné ruce. A také - smysl pro chuť a opatření.

Naučit to všechno, samozřejmě, to je nemožné. Každý má vlastní představu o krásné a jedná v souladu s vaším osobním vkusem.

A všechny stejné víceleté praktiky vyvinuly své základní principy a recepce návrhu domácího zásobníku.Jak spustit akvárium od nuly

Jsou jednoduché:

- dosáhnout největšího estetického účinku pomocí nejmenšího množství finančních prostředků.

- Nepořádejte akvárium s zbytečnými předměty (scenérie). Neužívejte jedno žijící obyvatele již omezené prostitočky.

-Forming akvárium, přemýšlejte především zájmy svých obyvatel. Pokud budou ryby a rostliny vytvořeny útulné (pohodlné) podmínky, budou zdravé.

A co může být nepravděpodobné druhy nemocných ryb a umírajících rostlin ..

- Snažte se učinit dekorativní výzdobu akvária, aby se změnila na konec sama o sobě a nepotlazovala přirozenou krásu svých žijících obyvatel, ale jen zdůraznil to a sloužil jako pozadí.

Chci zastavit novinické akvaristy, kteří se snaží "ozdobit" modely akvária potopených lodí, postavy potápěčů, zvířat, větrných mlýnů, podvodní zámky a t.D.

Externí výzdoba akvária by mělo být také extrémně stručná. Dobrým dojmem je z dekorativních akvárií zabudovaných do skříní, na jiné prvky nábytku místnosti, přeskupen panely nebo lemované v interiéru obydlí.

Pokud jde o vnitřní výzdobu akvária, byl výrazně doplněn seznam materiálů používaných pro toto poslední roky. Prvky vyrobené z plexiskla, polychlorvinyl, pěny a další plasty. Tyto materiály se používají pro výrobu jeskyně a útulků pro ryby, tvorbu podmořské krajiny, se současným převodovným akvarijním nástrojem.

Stále však tradiční designové prvky akvária jsou populární: kameny, řezání, rostliny.

Kameny se s výhodou nevybírají pestré, s hladkými hranami nebo úhlem. Můžete použít kusy tuff, kanalizace, sandbank, které jsou důkladně promyté, čisté a škrábané vařící vody.

Velké kameny musí být instalovány přímo na dně, aby se vyhnuli pískům a malým oblázkám pod nimi. Stabilita kamene je zvláště důležitá v akváriu s rybami, půdou.

Pro výzdobu akvária můžete vzít mrtvé dřevo Indecie. Obvykle si vyberete kořenové díly s nejvíce bizarní formy a plexusy. Dobré hádky se získávají z pobřežních Yves, stejně jako pevné skály ovocných stromů: ořechy, hrušky a jiné. Nejvíce odolnější vůči zničení vodních isvech, laxes v řece, jezero nebo bažina po dlouhou dobu. Můžete najít takové trugy na břehu po povodni, stejně jako na rašeliništi.

Před umístěním svazku do akvária musí být zpracováváno: Pro odstranění kůry vyčistěte kurummery a odhalte v nasyceném roztoku soli Cook.

Chcete-li to provést, vyberte smaltované pokrmy této velikosti, která umožní ponořit do roztoku kořene úplně. Pokud nejsou žádné nádobí této velikosti, pak si vezměte kapacitu menší velikosti, pražení je rozloženo, aby se připojilo k hrotům po zpracování. Měření experimentálně se požadovaný objem vody rozpustí v něm, dokud se rozpouštění soli při teplotě místnosti nezastaví, poté neuvádí nádobí s roztokem na oheň a zahřívání, rozpustí další množství soli se rozpustí. V tomto řešení se zcela ponořil do pražení, stiskněte ho s kamenem, krytem nebo rozpěrkami. V důsledku výsledného roztoku se vaří nejméně hodinu. "Vařený" Koryaga získává příjemnou barvu čokolády. Je umístěn v čisté sladké vodě a namočené tak týdně, každý den měnící se vodu na čerstvé. Na tomto zpracování dřeva lze považovat za dokončeno. Snag Po takové léčbě se stává těžší vodou a nevykoumá se. Lze jej instalovat na dně bez montáže v jakékoliv vhodné poloze.

Rostliny v akváriu mohou být vysazeny oba před náplní vodou a po. Je velmi důležité řádně nalít vodu do akvária tak, aby proud vody neporušila dno, nerozostřujte písek. Před vyplněním akvária pokrývá půdu s polyethylenovým filmem nebo nalijte vodu na plovoucí desku z pěny, aby nahradila ruku nebo šálek pod proudem. Po naplnění se fólie z akvária odstraní, rostliny jsou natřeny hůlkou, akvárium je uzavřeno potahovým sklem a zahrnují spotřebiče instalované v něm. Akvárium může mít mnoho otázek týkajících se vody a v budoucnu bude nutné vrátit se více. Například, jaká voda by měla naplnit akvárium?

Jak víte, voda z různých zdrojů má jinou hydrochemickou kompozici. Záleží například na množství vápníku, hořčící soli rozpuštěných v něm a další látky.

Je žádoucí, aby ryba odebraná z přírodních zásobníků spadají do vody přibližně se stejnými ukazateli. Ale jak již bylo zmíněno, akvarijní ryby, zejména ti, kteří dlouho čekali s námi, přizpůsobené žít ve vodě, z nichž se pohybují ve velmi širokých mezích. Akvarista začínajícího prvního druhu akvária proto by proto neměl jít do těchto údajů. Pravda, v budoucnu, s obsahem spalinových druhů ryb a zvláště když se chovají, bude tento problém muset zaplatit náležitou pozornost.

Mezitím se bude shodnout, že pro naše akvárium je vhodná běžná voda z vodovodu. Mimochodem, certifikát jeho ukazatelů lze získat v místních vodovodních stanicích, na sanitární službě vašeho vypořádání.

Můžete úspěšně použít jiné zdroje, pokud existuje důvěra, že nejsou kontaminovány průmyslovým odtokem škodlivým pro zdraví ryb. Na venkově a na místech vzdálených z znečišťující atmosféry průmyslových podniků mohou být tyto zdroje dobré, řeky, jezera, rašelinářské kaše, stejně jako déšť a rozmrazenou sněhovou vodu. Voda převzata z přírodních zásobníků a řek, je nutné ji bránit, číst a vařit.

Poté, co je akvárium připraveno a zaplaveno vodou, měli byste být trpěliví a ne spěchejte s jeho broušením. Zpravidla, ve druhém nebo třetím dni se voda v akváriu stane blátivým, jako by do něj sušila několik kapek mléka. Takové cloues je spojeno s rychlou reprodukcí v čerstvých vodních bakteriích a může se objevit ve vašem akváriu pokaždé, když se nahrazuje velkým množstvím vody, stejně jako v případech, kdy zapomenete na zbytek krmivo z akvária v akváriu (zejména suché) ), hnijící rostliny. Takové zataženo, pokud eliminuje důvod pro jeho výskyt a čeká na chvíli, projde.

V akváriu se neustále vyskytují propojené biologické a chemické procesy, v důsledku toho se narodí některé zvířata a rostlinné organismy, jiní umírají. Obrovská hmotnost bakterií, žijících v tloušťce vody a v zemi, zpracovává produkty rozpadu a živobytí obyvatel akvária: rostliny, pozůstatky krmiv, výkal (výkaly) ryb. Bakterie, zase jsou potraviny pro infuzory a t.D.

Pokud nemění vodu úplně do nového, kolik nezkušených akvaristů dělá, vyděšený v oblaku, pak v týdnu-jiná "bakteriální trápení" zmizí, a voda se stává křišťálově čistým. Můžete urychlit tento proces přidáním nového akvária několik vody ze starého.

Akvarijní rostliny hrají významnou roli při výskytu biologických procesů.

Akvárium se zdravým, normálně vyvíjejícími se rostlinami je mimořádně krásná podívaná.

Začátečníci akvaristy postupují poprvé, aby přednost rychle násobící druhy rostlin, takže v budoucnu je postupně nahradit jinými druhy.

S dostatečným osvětlením a teplotou vody z jednoho pouzdra "kapradí" můžete dostat desítky mladých keřů do jednoho měsíce. Dachery roste na listech a stoncích mateřského keře.

Dobře násobené Ludwigi.

V bezprostřední blízkosti světelného zdroje je spodní část listu této rostliny natřena do beeted tónů.

Rychle chov a cabcomba. Totéž lze říci o Ambulii. Známý jeho nenáročnou Wallinia. Podél půdy hodí šipku USA, na které se objevují mladé křoviny. Velmi krásná bug rostlina, která také snadno násobí.

Nákupní zařízení, musíte si vybrat zdravé kopie.

Měli byste dát přednost mladým rostlinám, které jsou vhodnější pro přistání. Věnujte pozornost kořenovému systému. Kořeny by měly být bez známek hniloby a hlenu, elastického a zatemněného a bílého nebo lehkého refluxu v rootballs a základ kořenů by neměly být transparentními místy. Stonky a listy by neměly být vybledlé, poškozené, mozaikové skvrny a zakřivení.

Než se vydáte na trh za rostlinami, je žádoucí alespoň obecně se seznámit s typy akvarijních rostlin, mít představy o jejich vzhledu na popis v knihách nebo se poradit s přáteli v této otázce. Skutečnost je, že od jara a až do podzimu se na trhu objevují marsh rostliny, převzaty z okolních zásobníků, t.E. Domácí rostliny, které jsou obvykle v akváriích, neberou kořen a slouží jako nosiče nemocí a škůdců ryb.

Získané akvarijní rostliny by měly být zlepšeny ve studně na zem, aby se bod růstu (kde listy přímo odchylují od kořene) nebyl ponořen do písku a kořeny se nevrátily a neohýbali se. Příliš dlouhé kořeny leží (rostliny s oříznutými kořeny rostou), jsou odstraněny poškozené a mrtvé listy, velké rostlinné svazky jsou ředění, rostliny upřesňují poprvé s malými oblázky. Na pozadí jsou obvykle vysazeny velké huňaté rostliny, na středním plánu - oddělené malé rostliny, popředí je ponechána bez rostlin.

Ryby v vybaveném akváriu je vysazena až poté, co se voda stane transparentní a vypadají mladé výhonky rostlin.

Do této doby musí akvarista učinit konečné rozhodnutí, o které typy ryb budou žít ve svém akváriu.

Jaký druh ryb začínají? Odpověď na tuto otázku by měla dát každému akvari nezávisle, ale bude lepší, kdyby jeho první ryby budou následující lidé, kteří mají rádi především. Začátečník Akvarista, i když splní všechna doporučení, zpočátku může čelit některým obtížím. Ale bude to jednodušší bojovat s nimi, pokud vaše oblíbené ryby plavou v akváriu, a ne ty, které byly získány na doporučení. Nepodávají se vlivem módy a tržních cen.

Jak si Hans Frey zaznamenává v jeho knize "Vaše akvárium": "Cena a hodnota není stejná. Všechny živé bytosti jsou ekvivalentní, bez ohledu na to, co stojí majitele. Hodnota konkrétního zvířete nebo rostlin ve vašem akváriu by měla být určena pouze vaším vkusem a sklony ".

V současné době je více než tři sta druhů ryb obsažených v akváriích ventilátorů. Mnozí z nich se nevynásobí v zajetí, takže asi dvě stě druhů obdrželo rozšířené.

Ale to je dost pro začínající akvaristy "Oči cítil". Před nákupem oblíbených ryb je nutné znát vlastnosti svého obsahu a krmení, návyky (biologie chování), a pak se rozhodnout pro sebe hlavní věc: můžete vytvořit všechny podmínky pro normální vývoj pro normální rozvoj.

Spousta populárních rustikálních ryb je velmi oblíbené u akvaristů. Jsou dobře žalovány, je snazší prasknout ven než ikony, takže mohou být doporučeny nováčkem akvaristy. Ryby Karpovy rodiny, anbantidy (labyrint) a některé typy cichlidů nejsou méně populární.

Při výběru ryb se liší v barvě a tvaru těla, je třeba se usilovat o to, aby byly podmínky pro jejich obsah také podobné.

Zkontrolujte smažení ve výši 6-10 kusů. Frys rychleji a lepší než dospělé ryby přizpůsobit se novým podmínkám. Ryb pěstovaných v akváriu, je snazší vybrat pár. TRUE, mladé ryby nejsou vždy tak jasně malované, ale v tomto případě je lepší překonat jejich netrpělivost a čekat, když vyrostou. Jsou více než "odsouzeni".

Získané ryby často přicházejí na dlouhé vzdálenosti. O tom, jak se obvykle provádí, vypráví v referenční sekci tohoto problému.

Nákup ryb, věnujte pozornost jejich stavu. Věrní znamení špatné pohody je nepřirozený, netypový pro tento typ chování. Nezpůsobují důvěru ryb, třely o položkách visí v rohu, takže si nejisté nebo hoppy pohyby ležící na dně (pokud se jedná o spodní ryby) nebo uchovávány na povrchu (pokud není pro tento druh typický).

Zdravé ryby mohou být také odlišit od pacientů na následujících značkách: zdravé jasné žáky, klidně rovnoměrně dýchat, žádné clami v ploutvích, že zdravé ryby jsou plně odizolovány, mají hladké hrany.

Ryby s klaunskými očima, rychlým dýcháním, šíření kravavých víček, poškozených šupinami, tlačené břichem nebo zkrouceným tělem, roztrženým nebo lisovaným k tělu ploutve, vybledlé skvrny a modřiny na těle by neměly být zakoupeny.

Nákup ryb, opět pamatujte, že je třeba plně dodržovat smysl pro měření a nebude spěchat k naplnění akvarijních ryb na limit. Doporučení pro hustotu výsadby nejednoznačnosti ryb a jsou poměrně související s zvláštností jednoho nebo jiného typu. Například průměrná norma se nazývá, když jeden centimetr délky těla představuje 1 l vody v akváriu (pro náročný kyslík na 3 litry). Z jiných zdrojů v akváriu bez provzdušňování s dobrými, zdravými, ale ne příliš těsně vysazenými rostlinami, s dostatečným osvětlením na každé velikosti ryb od 7 do 10 cm, je nutné 5 litrů vody. Použití provzdušňování a toku vody umožňuje mírně zvýšit

Hustota přistání. Nicméně, v akváriu novinářského akvária, to by se nemělo proměnit v endwort, protože akvárium přelpělé ryby vždy vypadá ošklivá a podmínky zadržení se prudce zhoršují.

V akváriu nejčastěji obsahují ryby z teplých zemí. To platí i pro akvarijní rostliny. Stává se to nejen proto, že takové ryby mají jasnější barvu.

Ryby z domácích zásobníků, které obsahují v akváriu, je obtížnější z toho důvodu, že jsou zvyklí na takové klima, které je obtížné vytvořit uvnitř, zejména v zimě a horké letní dny. Tyto ryby se zvyklí na větší obsah kyslíku. Je však možné uvádět mnoho druhů malých ryb z domácích nádrží, což může být docela úspěšné udržet vyšetřování a dokonce dostávat potomstvo od nich. Koneckonců, v období tvorby domácích akvárií v domácí akváriích obsažené rostliny a ryby našich přírodních zásobníků. Sledujte jejich chování v akváriích neméně zajímavé pro amatérství a přijímání potomků z některých z nich není méně prestižní než z tropických přistěhovalců.

Například Rippork (Uremeptifikace, puffer), velmi movitá, vsazená ryba. Vynásobte v akváriu velmi dobře. Kaviár odstavuje ve formě řetězu na stonku, trubice a spodní straně velkých plovoucích ploch rostlinných listů. S stříbrným věřícím a greenovosterem zpět, rychlé v pohybech ryb, probuzení, téměř vyskočil z vody.

A devíti a práh je ječmen, ovlivňující akvaristy s jejich umění tak, aby budovala hnízda z lopatek, větviček a dalšího pronajatého materiálu, stejně jako obavy mužů o potomcích.

A kolik trpělivosti (a dovedností) je nutné vidět reprodukci Gorchakova, odložení kaviáru do mulk dutiny měkkýchlus nebo bezzubý. Ale jaká je spokojenost v případě úspěchu.

Moldavské akvaristé provedli cenné pozorování reprodukce Fryigulu ve vědeckých laboratořích. A není zajímavé vidět, jak rybářský kolega projde v ranních hodinkách Ikrinka, kteří útulny potomky na jeho zploštělý stonku v komoře Brood po dobu 15 dní a jak se pak objevují z fotoaparátu na světlo tenké jako nitě, tmavé , s close-upem na zahuštěné hlavě.

A účty, "předpovídat" počasí, a Unerturbed Pescari, rezavé karasi, nenasytný ratdagoleshide, krásný okoun. Podivné akvaristy s jejich pozorností a Amur comcompusing.

Ne, seznam druhů rostlin, ryby, jiných vodních živočichů, které lze nalézt v naší zemi a učit (aklimatizovat) k životu v akváriích a bazénech doma a v blízkosti domu. Myslím, že budeme dělat správně, věnujeme obyvatelům naší nádrže zvláštní problém, který doufám, milenci se setkávají s několika zájmy než knihy o exotických obyvatel teplých zemí. Koneckonců si jen myslíte, že v bazénech Amudarya a Syrdarya na rýžových polích rostou, stejně jako plevel dva neznámé do akvaristů typu rotany a tři typy ammary. Ale tropické Ammanié, například patří k malému rozšířenému, vzácných akvarijních rostlinách. Milovníci akvária znají jemnou rostlinu z Floridy Peplece Dondra, a ve mokrých šortkách v oblasti jezera Zaisan, pokrývající alternifolie roste.

V Gruzii v pobřežních rostlinách, Ludwigi Palests. Naopak, kanadská unday vydaná v osmdesátých letech z minulého století v Petrohradě Swanazhniy Dranva, distribuovaný na pobřeží Bajkalu za sto let. V proudech Nového Athosu African Algae Ligorosifer - Elday Curling. Jihoamerická pontederia chytila ​​v kavkazském Černém moři.

Samozřejmě, rostliny ze stojatých nádrží a jižních oblastí země jsou jednodušší v akváriích. Slavné rostliny jako Kabomba, Wallinia, Martily, Wolfia, Riccia, mech fetinalis, Salvinia, Ryasky, všechny naše krajany.

A kolik dalších rostlin, které nejsou známy pro obyvatele akvárií v plánech střední asijské a vzdálené východní řeky, v teplých vodách, v zahřátém paprsku horských řek.

Topnyak, Rogoltnik, milník, plavidlo, redesy, ugutperistribol a další domácí rostliny byly a zůstávají aklimatizačními objekty v akváriích.

Ačkoliv je samozřejmě snazší vypořádat se s teplovodními rybami a rostlinami.

Průměrná teplota vody v akváriu s rybími tepelně vodou by měla být do 24-26 ° C. Stará doporučení na obsahu ryb při pokojové teplotě jsou nesprávná. Teplota vody může samozřejmě dočasně poklesnout a zvýšit. Pokud se tyto změny vyskytují hladce, ryby v závislosti na druhu je mohou nést bez ovlivnění zdraví. Dobře tolerovat teploty Daniorerio, některé úlovky, zlaté rybky. Mnoho druhů, jako je skalární, nesou zvýšení teploty na 30-32 ° C. Praxe však ukazuje, že konstantní obsah tepelně vodních ryb za sníženou teplotou (pod optimálním pro tento typ) je nepříznivě ovlivněn jejich vývojem: zpravidla takové ryby často nemocné. To platí pro ty takové, známé ryby, jako guppy a dokonce i pro zlatou rybku, které odkazujeme na vypouštění studené vody. Ale ne méně škodlivý pro neustále obsahující ryby na horní hranici teplotního režimu. Je to zejména škodlivé, když chceme pěstovat výrobce. Tak, například ryby, jako Barbus, Střední Mares a řada druhých, se doporučuje, dokud nedosáhnou sexuální zralosti k hýčkání obsahu v příliš teplé vodě, aby se zabránilo dalším obtížím v chovu. Pokud ryby v zimě není hýčkat příliš teplou vodu, pak budou plodit více zametání.

Pro kontrolu teploty vody v akváriu je nutné vytvořit buď technický nebo speciální teploměr akvarijního. Lepší použití alkoholových teploměrů. Na rozdíl od rtuti jsou méně přesné a krátkodobé, ale méně nebezpečné v případě poruch. Merkur padající do vody z rozbitého teploměru nevyhnutelně vede k rybám smrti.

Čím vyšší je teplota vody, tím nižší je obsah rozpuštěného kyslíku, což znamená, že voda provzdušňování by měla být poskytnuta větší pozornost. Mikrokompresory prodávané v obchodech pro domácí zvířata mohou pracovat nepřetržitě po dlouhou dobu. Slabý bod takových kompresorů je gumová membrána, která je často roztržena, a získat tuto jednoduchou položku odděleně od mikrokresáře je velmi obtížný. Kompresory jsou také zakoupeny otravnými buzz, zejména v noci, kdy je obzvláště nutné mikrokompresorové práce. Proto akvaristé tuto zařízení v krabicích pěny a dalších materiálů s nízkou pevností zvuku a snášet mimo obytné prostory, prodlužovací hadice (trubky) pro přívod vzduchu. Mluví o akváriu novinářské akvária, není možné zmínit své obyvatele jako šneci, jejichž informace naleznete v referenční sekci této problematiky. Stejně jako ryby a rostliny, v akváriu obsahují speciálně akvárium šneci. Šneci z našich přírodních zásobníků pro akvárium jsou nevhodné, jsou schopni zničit jemnou akvárií vegetaci, stejně jako příčinu infekčních onemocnění v akváriu.

Skutečností je, že měkkýši (zejména hlemýžď ​​Prudovik) jsou meziprodukty pro některé druhy patogenů infekčních onemocnění v určité fázi jejich vývoje.

Šneci v druhu Akvárium provádějí určité funkce a v malých množstvích doplňují a oživují celkový obraz podvodního světa. Jejich bouřlivý vývoj nebo zmizení je přímo závislý na falešném krmení. Na jedné straně, když je krmivo podáván s přebytkem, šneci rostou rychleji, na druhé straně - ryby se jich nedotýkají. Hladové ryby mnoha druhů chytře se šíří s hlemýždiemi a může je zcela vápna. Nebezpečný nepřítel pro šneci je takzvaný Ulitk Leech. V kyselé vodě žijí šneci špatně a v akváriu s velmi "starou" vodou zmizí.

Někdy je užitečné umístit šneci do akvária s mladší fraty: vyzvednou nevyužité a padají na dno jídla. Ale hlemýžďy sami ve velkých množství vylučuje výkaly, znečišťující s nimi akvárium. Proto, aby tyto zvířata zvážila "hráči řádu" a "sanitární" akvárium v ​​plném smyslu těchto slov by nemělo být.

Pravý strážce řádu a sanitace jeho akvária by měl být jeho mistrem.

Při péči o akvárium je nejlepší dodržovat takové základní pravidlo: lepší několik jednoduchých operací každý den než všeobecné čištění každé dva měsíce.

Denní péče nebere moc času. Stačí zkontrolovat akvárium a otestovat zdraví a provoz přístrojů (nejprve všechna letecká zařízení, filtr, elektrický ohřívač) a také se ujistěte, že neexistují žádné toky vody. Nezapomeňte prozkoumat ryby, zda mezi nimi nejsou žádné pacienty ani mrtví. Přístroje, pokud je to nutné, nastavte, povolte nebo zakažte. Je třeba odstranit mrtvá zvířata a pozůstatky potravin. A samozřejmě mírně krmí ryby, pozorování, jak se vyrovnávají s krmivem.

Jednou týdně je aktuální čisticí akvárium. Oříznuté a odstraňujte další rostliny, vyčistěte sklenici z pokovených řas. Zároveň může být sklenice rámečných akvárií vyčištěna škrabkou z bezpečného břitva, pak s žínkem z přízí Kapron. Stěny plexiskla akvária čisté desku ze stejného plexisku.

Plexiglas nenechá škrábance na nich. Konečně vyčistěte sklenici pod závitem Kapron (žínka). Po čekání, když padají na dno suspenze, shromažďují se s použitím sifonu. Je vhodné provést to s gumovou hadicí, na konci které je připojena skleněná trubka s expandovacím koncem nálevky. Takový sifon, spolu s částí vody, je odstraněn ze dna znečištění, a místo fúze vody opatrně (režita proudu na plovoucí desce z pěny) nalil čerstvou (neprostupovanou vodu) vody. Tak, změna 1/4 nebo 1/5 vody. Malé množství vody v akváriu může být podvaženo přímo z jeřábu. Jednou týdně doplňuje zásoby potravin, kontrolní a krmné krmné plodiny.

Veškerá práce by měla být provedena opatrně a pomalu. Takový postoj ušetří nejen svou práci, ale také čas. Přesnost a absence spěchu v chování akvarijní farmy bude také vyhnout velkým problémům, které je známo téměř každému akvarimu. Ktoto řekne, jak z akvária ohřívače umístěného v rohu akvária lepeného z plexisku, přehřátého a švu a voda zaplavila podlahu níže.

CTOTO si pamatuje, jak se lampa nikdy nestala z neopatrné instalované lampy, nebylo žádné stropní překrývání akvárií.

Je třeba poznamenat, že mnoho akvaristů (a nejen začátečníků, ale s dlouholetými zkušenostmi) docela nedbale vztahují k bezpečnosti jejich ekonomického operace. Pouze některé z nich (kteří měli z tohoto důvodu potíže), přijaly nezbytná opatření. Ale naše moderní akvária jsou často vybaveny elektrickými spotřebiči. Pevnost proudu v podmínkách zvýšené elektrické vodivosti (mokré ruce, voda v akváriu, kovový rám akvária, blízkost pro vytápění) je dostatečně velká a může poškodit zdraví a dokonce i lidský život. Ne méně nebezpečný oheň z zkratu se špatně izolovanými elektroinstalací a jeho spoje. Elektrické svítilny uzavřené v domácím boxech lampy uvnitř skříní používaných pro vytápění, když se kontaktovat suchým dřevem, lepenkem, plastem a dalšími snadno osvětlujícími materiály, elektrické ohřívače, které zapomnělo vypnout při vypouštění vody z akvária, nestabilní, pádu Náhodné dotykové, pokračující návrhy, odemknuté mikrokomprimační budovy, to vše má na starosti skryté nebezpečí.

Nikdy odložit "pro zítřek" kontrola, výměna nebo alespoň izolace poškozených elektroinstalace, spolehlivost připojení a jejich zkratová ochrana, pro "zítřek" nemusí přijít.

Mnoho akvaristů spotřebičů musí dělat s vlastními rukama. Musíte se pokusit udělat trupy, ovládací knoflíky, tlačítka atd.P. Použijte izolační materiály.

Při výrobě a opravách akvárií elektrických spotřebičů je nezanechávají v síti.

K tomu, kdo nemůže kompetentně Pave, opravit, připojit zapojení lépe konzultovat s odborníky.

Nelze načíst jeden vývod v mnoha zařízeních. Je žádoucí, aby každý akvárium mělo samostatný vývod nebo používat spolehlivé odpaliště, ale nepřipojují zátěž s celkovou kapacitou více než 1 kW. Nejlepší je umístit všechny zásuvky, relé, přepínače a pojistky (zátky) na jeden týmový štít, který se nachází v nepřístupném pro děti a neoprávněné osoby, ale vhodné pro servis.

Pokud používáte boční osvětlení, ujistěte se, že žárovka není vyšší nebo na úrovni horizontu vody: může prasknout sklo.

A ještě jedna přání. Při výrobě akvárií, filtrů, dekoračního designu plexiskla a plastu, akvaristy používají látky zvýšené hořlavosti (chloroform, dichlorethan, aceton atd.) a poměrně snadno odpařující. Sleduje veškerou podobnou práci k výkonu venku nebo v dobře větraných místnostech.

Jak vidíte, novinářský akvarista má něco, o čem má přemýšlet. Ale koneckonců, není divu, že říkají, že každý začátek je bohatší.

Takže ryby byly bezpečně dodávány na místo, kde čekají na karanténu, preventivní lázně a je již dlouho vybavena, šumivá čistota, světelný s tajemným světlem, útulným obydlí.

Vrátíme se na začátek našeho konverzace, že všechna doporučení (včetně našeho) vyžadují kreativní použití.

A bylo by velmi dobré, kdyby lidé, kteří mají svůj vlastní pohled, byli mezi těmi, kteří čtení těchto řádků. A bylo by skvělé, kdyby o tom někdo mohl psát, podělte se o své znalosti a zkušenosti s každým. A právě v souvislosti s tím vzniká, podle mého názoru, dobrý nápad. Publikovat jednu z problémů (dobře, řekněme, dvacáté páté závěrečné sekce "akvaristických libránců") jako sbírka děl, která byla přijata na naši "prasátko kolektivní zkušenosti" nejen od členů Neptun Absentee Clubu, ale Také z některých z našich respektovaných čtenářů, kteří mají co říct v oblasti akvarijních ryb. Osobně věřím, že fanoušci akvária s originálními, nádhernými nabídkami a bohatým praktickým zkušenostem jsou všude. Jsem také přesvědčen, že to projde trochu času a nová jména se objeví, dnes všichni cizinci. Musíme pomoci otevřít.

Všechny komentáře, návrhy a vaše vlastní úvahy, milí čtenáři budou přijaty s vděčností a používají se pro obecné výhody.

Dnes jsme nastavili své otázky, jako jsou buckucky na řece, abychom určili Mel. Najednou se přiblížíme k mnoha otázkám zemědělství, aby zvážily detaily. Pro akvaristickou inherentní schopnost všimnout si sotva pozoruhodné části, být pozorný.

Ale výsledky jejich pozorování by neměly být důvěryhodné. Některé malé věci, které se mohou zdát sekundární dnes, zítra bude sloužit jako základ pro neočekávané závěry a možná objevy. Proto je nejlepší rozvíjet zvyk dělat záznamy v časopise.

Pozorovací záznamy (jako komprimované) musí být doprovázeny popisem funkce stanoviště a změněna s požadovaným časem. Získávání ryb, zeptejte se na jejich věk a o tom, jaké podmínky žili v bývalém majiteli. Snažte se okamžitě učit a zaznamenat správný název získaných ryb a rostlin.

Nesnažte se omezit na primitivní znalosti. Stejně jako nejsem biolog a tak nebudu, proč bych měl mít nějaké jemnosti. Takový omezený přístup k akváriu jako osoba ukládá předmětem zábavy.

Například se často musíme vypořádat s fiktivními jmény ryb a rostlin, v důsledku toho zmatek. Proto je nejlepší napsat hned, a pak si pamatovat vědecký název ryb, skládající se ze jména svého druhu, pohledu a někdy poddruhu.

Zpočátku se to může zdát obtížné a zbytečné. Ale čas bude projít, a pochopíte, že vědecký název zvířete se stává zvláštním heslem, které usnadňuje výměnu informací.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobny